Arsenali ka përmbysur rezultatin e pjesës së parë kundër Crystal Palace me dy gola të shpejtë të shënuar në minutat 51 dhe 56, ku goli i parë u shënuar nga Granit Xhaka në goditje dënimi. Nëse arrin fitore kjo do ishte fitorja e 12 radhazi për ‘topçinjtë’.