El Classico e famshme e ka mbyllur pjesen e pare te saj ne favor te ekipit te Barcelones me rezultatin 2-0 me gola te Coutinho dhe Luis Suarez.Ne kete ndeshje u aplikua per here te pare sistemi VAR i cili percaktoi dhe penalltine e dhene ne favor te Blaugraneve.