Barcelona edhe pse pa Lionel Messin, sot ka bere nje ndeshje perfekte ku nuk i dha asnje mundesi per te reaguar realit ne El Clasico.Kjo ishte Clasico e pare pa dy futbollistet me te mire te 10 vjecarit te fundit, ku Barcelona fitoi bindshem me rezultatin 5-1 me gola te Suarez 3 here,Coutinho dhe Vidal.Per Real Madridin, golin e vetem e shenoi Marcelo.Keto ishin vleresimet per ndeshjen e sotme: