Kuqezinjtë me mjaft vështirësi fituan 3-2, duke marrë 3 pikë mjaft të vlefshme.Në pjesën e parë janë shënuar plot 4 gola, nga 2 për çdo skuadër.Milani kaloi i pari në avantazh me Cutronen (17’), por miqtë përmbysën në 1-2 me golat e Saponara (21’) dhe Quagliarella (31’).Higuain barazoi shifrat në 2-2 në minutën e 86-të. Goli i fitores për skuadrën e Gattusos u shënua në të 62’ nga Suso.