Paris Saint-Germaini fitoi në transfertë ndaj Marseilles me rezultatin 0-2 në kuadër të javës së 11-të të ligës elitare franceze duke u ngjitur ne kuoten e 33 pikeve nje rezultat qe nuk ka ndodhur me pare
Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi ylli francez, Kylian Mbappe, i cili mori një asistim nga Angel Di Maria në minutën e 65’ të takimit, nderkohe qe vinte nga stoli 3 minuta me pare.Në minutën e fundit Julian Draxler shënoi golin e dytë dhe final të ndeshjes.Marseille aktualisht me kete humbje mban vendin e 5 me 19 pikë