Te jesh profesionist ne futboll do te thote te ngrihesh ne lartesine e nje mjeshtri dhe te lesh pas ato qe rendom ndodhin shpesh ne fushen e lojes.Kete gje ka bere dje edhe Gerard Pique.Ndersa ne stadium pas shenimit te golit te katert te Barcelones tifozet vendas therisnin Ramos bir b*shtre,Pique u ben me shenje tifozeve qe te ndalojne kete veprim te gabuar.Dihen maredheniet jo shume te mira te ketyre dy futbollisteve,por Pique lartesohet ne mendimet e veta duke dale nga keto “Vogelsira”.E gjitha ngjarja ka qarkulluar ne nje video te publikuar nga “AS” ku bie në sy gjesti fantastik i Pique.”Sergio Ramos është ofenduar nga tifozët e Barcelonës, të cilët brohorasin në kor: “Sergio Ramos është bir bushtre ! Sergio Ramos është bir bushtre .Nga pas tij është Gerard Pique, u cili u drejtohet tifozëve duke u thënë që të mos e shajnë Ramosin. Pavaresisht rivalitetit të madh të dy klubeve, lojtarët në fushë janë profesionistë duke respektuar “Fair Play-n”