Eshte mbyllur jave e dhjetë ne La Liga dhe tashme eshte publikuar formacioni me i mire i javes.Bie ne sy nje pjesmarje e vogel e futbollisteve qe luajten ne El Clasico vetem 3,Jordi Alba,Sergi Roberto dhe Luis Suarez qe te tre te Barcelones.Mbret i javes eshte shpallur Igor Aspas i cili u vlerësua me notë maksimale pas tripletës kundër Eibar.Luis Suarez eshte vleresuar me 9.6 pas lojes se bukur , por sidomos per tripleten ndaj real Madrid.