Sipas lajmeve nga italia, Antonio Conte është në Londër që të mbyllë kontratën me klubin londinez, i cili e shkarkoi gjatë verës. Conte ka ende në kontratë me klubin, dhe për t’u liruar duhet të paguaj 10 milionë euro.Ish-trajneri i Juventusit dhe Italisë sonte pritet të takohet me drejtuesit e Real Madridit rreth orës 18:00. Julen Lopetegui pritet të shkarkohet pas katër muajve e gjysmë prej se e mori detyrën, pasi dje humbi 5-1 nga Barcelona