Real Madrid ka humbur ne menyre te turpshme “El Clasikon” me rezultatin e thelle 5-1 ne favor te Catalanasve.Jo vetem futbollistet dhe drejtuesit e ekipit e kane perjetuar keq kete humbje por dhe tifozet e shumte qe ka Reali ne mbare boten.Real Madridi është duke vuajtur vazhdimisht nga rezultatet e dobëta dhe humbjet e shpeshta në këtë fillim sezon nën drejtimin e Julen Lopeteguit, i cili është pranë shkarkimit, por asgjë nuk dhemb më shumë se disfata nga rivali i përjetshëm.E tillë është dhimbja edhe për tifozin më të madh të Madridit, gazetarin e “AS”, Tomas Roncero, i cili ka vuajtur shumë duke e parë ekipin e zemrës duke u shkatërruar nga rivali Barcelona.
Per me teper video: