E gjithë skuadra e qytetit të Leicesterit u bashkua me familjen Srivaddhanaprabha duke bërë homazhe tek vendi i aksidentit të pronarit të klubit në stadiumin King Poëer.Srivaddhanaprabha ishte një nga pesë personat që vdiqën në një aksident të helikopterit në stadiumin e klubit gjatë të shtunës. Kasper Schmeichel dhe Jamie Vardy, që ishin pjesë e ekipit fitues të Premier Leagues në vitin 2016, shoqëruar nga nënkryetari Aiyawatt Srivaddhanaprabha, dhe i biri i Vichai, të gjithë ishin pjesë e nderimeve me mesazhe e lule jashtë stadiumit. E gjithë skuadra e Leicesterit u mblodhën të hënën në palestrën stërvitore, por stërvitja nuk u zhvillua. Disa lojtarë kishin mesazhe të shkruara kurse të tjerë u ulën dhe ndanë ndjenjat dhe kujtimet për njeriun të cilin me dashuri e kishin quajtur “Boss”