Ka vetem disa ore qe ne krye te stolit te Real Madrid eshte emeruar Santiago Solari, duke zevendesur Julien Lopetegui, te shkarkuar pas rezultateve te dobete te real Madrid menjehere pas humbjes turperuese me Barcelonen
5-1 te Dielë.Por e cuditshma eshte se tekniku i ri, eshte nje tifoz i cmendur i Lionel Messi.
Argjentinasi Solari para se te drejtonte ekipin e dyte te Real Madrid, Real Castilla, eshte bere protagonist i nje shrimi ne nje gazete ne te cilen nuk kursente levdatat per Messin:“Golat janë instikt i Messit në të njëjtën mënyrë si stuhitë, rrufetë apo uraganet që janë fenomene atmosferike”, shkruante ai.“Çdo herë që Messi e merr topin, toka tundet, të gjithë heshtin dhe trajnerët kundërshtar ulin kokën duke i vënë duart në xhepa”.“Ajri trembet për disa minuta dhe më pas vjen goli nga ai”. Ne kohen kur Messi u be per here te pest fitues i Topit te Arte, tekniku madrilen shprehu mendimin ne lidhje me futbollistin me te mire ne bote: Diferenca ndërmjet Messit dhe Ronaldos është te Topi i Artë”, vazhdoi ai.”Cristiano është lojtari më i mirë në botë sepse Messi luan në një tjetër planet”, përfundoi ai.