Sipas Giovanni Guardala te Sky Sport Italia,Ish-trajneri i Chelsea-s, Antonio Conte, është i hapur që të kalojë te Manchester United.Italiani 49 vjecar u zëvendësua nga Maurizio Sarri në Stamford Bridge gjatë verës por nderkohe po mbahet i lidhur nga opsioni Real Madrid pas shkarkimit te teknikut Lopetegui.Tekniku Solari qe zevendesoi teknikun e shkarkuar te Realit, eshte i perkohshem deri ne gjetjen e nje tekniku te pershtatshem dhe qe do te arinin mareveshjen e kerkuar dy paleshe.Sidoqoftë, raportet në Itali sugjerojnë që Conte-s i pëlqen ideja që të shkojë te Manchester United.Paul Pogba ka qenë nën urdhrat e tij te Juventusi, ndërsa Alexis Sanchez, Ander Herrera dhe Romelu Lukaku kishin qenë shënjestra të tij gjatë kohës sa ishte në Torino, sipas Goal.