Bayern Munchen luajti ndeshjen e vlefshme për Kupën e Gjermanisë ndaj ekipit amator të Rodinghausen, dhe e fitoi ate me rezultatin 1-2 me gola te Wagner dhe Muller, respektivisht ne minutat 8′ dhe 13′.Megjithate Bayern vazhdon te pesoje gola dhe kete rradhe pesoi ndaj ketij ekipi amator ne minuten e 49 pas nje topi brenda ne zone dhe te realizuar nga Mayer.