Mbrojtesi 22 vjecar i Hajdukut te Splitit,ish kapiten i perfaqesueses se 21 vjecareve te Kosoves,prej kohesh deshiron ngjyrat kuq e zi dhe eshte shume prane realizimit te kesaj endre pasi tani ka mare fund çdo pengese burokratike per te bere hapin e madh.Ardian Ismajli pritet te lere Kombetaren e Kosoves per tju bashkuar Kombetares se Shqiperise.Ai u pajis me pasaporten Shqiptare nga Presidenti i RSH Ilir Meta,dhe pritet te grumbullohet per ndeshjen ndaj Skocise per Nations League.Roli kryesor i tij eshte ai i qendermbrojtesit por mund te luaje shume mire dhe si mbrojtes i djathte.21 vjecari nuk ka mare ftese nga Kombetarja e madhe e Kosoves ndersa Panuci ka shume kohe qe ka deshire ta kete ne ekipin Shqiptar.Eshte i dyti futbollist qe ne pak kohe kalon ne ekipin kombetar te Shqiperise pas Kastriot Dermakut.