Kur ndeshja po shkonte drejt barazimit, Milan merr avantazhin në sekondat e fundit, të ndeshjes së rikuperuar me Genoa, për javën e parë të Serie A. Romagnoli, që lejoi barazimin e miqve me autogolin e shënuar, kaloi në avantazh kuqezinjtë në minutën e dytë shtesë.Milan arin nje fitore te bukur dhe te mundimshme me gola te Suso ne minuten e 4 te pjese se pare dhe Romagnoli ne sekondat e fundit te ndeshjes pas nje barazimi te miqve te Genoa ne minuten e 56 po me autor Romagnoli te Milanit me autogol.