Milani luajti në “San Siro” ndeshjen e prapambetur të Serie A me Genoan.Kuqezinjtë fituan 2-1, me gola te Suso dhe Romagnoli ndersa miqte u gezuan me autogolin e perkohshem te Romagnoli.Milan mer 3 pike te rendesishme dhe ngjitet ne vendin e 4 ne renditje te Seria A.Vleresimet e lojtareve jane si me poshte: