Barcelona ka fituar ne transferten e Leonesa ne nje ndeshje te vlefshme per Kupen e Mbretit duke siguruar kualifikimin e metejshem.Goli i fitores erdhi ne minutat shtese pas nje topi te Dembele dhe te konkretizuar nga Lenglet.Duhet theksuar se ekipi vendas ka zhvilluar nje loje te rende ku dhe jane ndeshkuar me 9 kartona te verdhe dhe 1 te kuq .