Legjenda italiane e futbollit Andrea Pirlo, nuk e ka quajtur Real Madridin në mesin e sfiduesve të tij, pasi Los Blancos nuk duket të bëjë katër tituj Champions League rresht. Gjigandët e La Ligas e humbën Cristiano Ronaldon në Juventus gjatë verës dhe e kanë filluar sezonin keq. Ndërkohë, Liverpool qëndron në krye të Premierligës së bashku me Manchester City duke fituar 26 pikë nga dhjetë ndeshjet e para.Dhe Pirlo beson se të dy janë pretendente për Ligën e Kampionëve të këtij viti pavarësisht Liverpoolit që ka pësuar humbje ndaj Napoli ne ndeshjet ne grupe.”Ka katër ose pesë skuadra, përfshirë Juve”, tha Pirlo për Sky Italia.”Pastaj eshte Liverpool, Barcelona, ​​Manchester City dhe Bayern Munich. Ekipet janë pak a shumë keto. “Ndërsa kampionati është një gjë në vetvete, Juventusi ka treguar dhe po provon të jetë një hap apo dy hapa mbi të tjerët”. Ronaldo është në kërkim të titullit të katërt të Ligës së Kampionëve rresht. Gjithsej, Ronaldo ka pesë kurora të Ligës së Kampionëve që ka fituar duke perfshire edhe një me Manchester United. Megjithatë tekniku aktual i tij Max Allegri beson se Barcelona përbën sfidën më të madhe te tij.”Liga e Kampionëve? Për të përmirësuar atë që kemi bërë deri tani ka vetëm një gje për të bërë, ta fitojë atë “, tha tekniku i Juventusit.”Por ne duhet të jemi të kujdesshëm ndaj Barcelonës, ata janë një konkurrent i fortë dhe ata mund të shkojnë lart. “Kjo është një garë që ndryshon në mars: në atë pikë, ne do të kemi nevojë për pak fat dhe një skuadër të shëndetshme”.”Ata i përmbahen planit edhe kur nuk shkon në mënyrë të përsosur ata e marrin rezultatin.Ndersa per Liverpool ai deklaron:”[Jurgen] Klopp është një menaxher i madh dhe ka luajtur shumë ndeshje në Ligën e Kampionëve.”Vitin e kaluar ata arritën në finale – mendoj se ata janë në rrugën e tyre përsëri.
“Jam shumë i impresionuar me Liverpulin. Kur ata nuk luajnë në mënyrën më të mirë, ata marrin rezultatin e deshiruar.”Ata kanë lojtarë të kualifikuar me Salah për tëshenuar disa gola dhe per te bere goditje goditje masive dhe me mbeshtetjen e Kloppin duke ecur përpara këtë sezon.