Në sfidën e vlefshme për 1/16 e Kupës së Holandës midis Uillem II dhe Spakenborgut, lojtari shqiptar Dionis Avdiaj, ka shënuar dy gola në vetëm 6 minuta duke kontribuar në fitoren e thellë të skuadrës së tij.Avdiaj ishte autor i golit të tretë dhe të katërt, ndërsa rezultati përfundoi 5-0.