Te dy ekipet e famshme Real Madrid dhe Juventus jane gati te bejne nje nga shkembimet me te medha ne tregun e futbollisteve.Behet fjale per nje shkembim koke me koke midis Marcelo dhe Alex Sandro.Marcelo është i lidhur ngushtë me një kalim te kampionët në fuqi të Italisë çka do t’i hapte rrugë largimit të Sandron në drejtim të Realit. Madrilenët e vlerësojnë Marcelon 60 milionë euro ndërkohë që bardhezinjtë kërkojnë 45 mln për Sandron. Operacioni mund të mbyllet me sukses dhe kjo mund të arrihet në merkaton e verës.