Gianni De Biasi pasi i ka bere nje analize skuadres se Lazios, i eshte pergjigjur dhe interesit te gazetareve ne lidhje me kritikat qe i behen portierit Strakosha duke i dale ne mbrojtje ketij te fundit.“Mendoj se Thomas Strakosha gjatë sezonit të kaluar tregoi se mund të bëjë gjëra të mëdha, është një portier i madh, por ende i ri. E kam parë që është përmirësuar shumë në lojën me këmbë, por, gjithsesi, ka nevojë të luajë në vazhdimësi dhe të fitojë më shumë eksperiencë.” Ai e krahason ate me portierin e Milanit Donnarumma.“Nuk më duket që portierët e tjerë të rinj kanë bërë më mirë se ai, mjafton të shohësh Donnarumman.”