Mesfushori i Paris SG dhe i Kombetares Italiane te Futbollit Marco Verrati, eshte arrestuar diten e merkure pas ndalimit nga policia e qarkullimit rrugor, ku futbollisti rezultoi se kishte perdorur alkol dhe drejtonte mjetin e tij ne rruge ne gjendje te dehur.Sipas “L’Equip”,ne testin e bere nga policia eshte vertetuar se Italiani kishte perdorur alkol ne masen 0.49 mg/l.Kjo sasi eshte me e larte se norma e lejuar qe eshte 0.2 mg/l.
Marco Verrati qendroi per disa ore ne Komisariat dhe me pas u lirua.Ai rrezikon nje pezullim te gjate te patentes dhe nje gjobet te majme nga klubi i tij PSG i cili i ka ndaluar me kontrate fenomene te tilla.