Daniel Cormier dëshiron të ndeshet me Brock Lesnar sa më shpejt ndoshta që në janar. Kampioni i peshave te rënda i UFC-së duhet së pari të mbrojë titullin e tij kundër Derrick Lewis në Nju Jork të shtunën në mbrëmje.
Por nëse ai vjen i padëmtuar, Cormier është i prirur për ndeshur me Lesnar në UFC 233.
Çifti doli ballë për ballë në korrik pas përfundimit të fitores së Cormier mbi Stipe Miocic, i cili e beri atë kampion të kurorëzuar të peshave të rënda.Lesnar hyri në Oktagon për t’u përballur me kampionin – dhe një luftë u duk e pashmangshme Por Cormier në vend të kësaj do të ndeshetme Lewis në një mbrojtje të titullit.Dhe kampioni tha: “” 26 janari në Anaheim, a ka të drejtë Brock atëherë?”Ai duket më i vogël në WWE tani, e sheh fytyrën e tij? Ai duket i vogël. Po, ndoshta më 26 janar. Mendoj se kam një turne mundësish atë fundjavë, por do ta shohim.
“Më pëlqen Brock. Brock thjesht nuk do të marrë asnjë s .. Brock nuk do të bredhe rreth meje.”
Lesnar nuk eshte ndeshur në UFC që nga fitorja e tij ndaj Mark Hunt në UFC 200 vitin e kaluar.
Ky rezultat u ndryshua më vonë në një kontestim pasi ylli i WWE ishte ndaluar për dështimin ne testin e drogës.
Ndërkohë, Cormier beson se lufta do të jetë e drejtpërdrejtë, nëse duhet të ndodhë.”Vetëm për të qenë në këmbë përballë tij në një Oktagon do të jetë i çmendur, por sapo zilja të bjere, sapo të zë vendin dhedo luftojme , do ta vras”, tha ai për SiriusXM. “Brock Lesnar dyshohet se do të jetë i pranishem të shtunën, nëse Brock Lesnar do të hyjë në atë tetëkëndësh të shtunën, unë po e godas atë, këtë herë nuk po luaj më.
“Nuk kam shtytje dhe xhonglim, ai më mirë te mos vijë në tetëkëndëshin tim këtë fundjavë, do ta bëj, do ta godas atë do tja nxij fytyren. ”