Futbollisti nga Kosova u transferua ne merkaton e kesaj vere tek skuadra e Lazio nga klubi Auatriak Salzburg.Fjala eshte per Valon Berisha, futbollistin e perfaqesueses te futbollit te Kosoves i cili edhe pse ka luajtur vetem 4 ndeshje me ekipin e tij te ri, u be mbreti i ekipit duke u shpallur futbollisti me i mire i Lazio per muajin Tetor.
Ai eshte shpallur pasi ka grumbulluar 12 224 vota te vlefshme.Lazio momentalisht është në vendin e pestë me 18 pikë sa Milani, dhe të dielën ndeshet në shtëpi me Spalin.