Skuadra e Jose Mourinho Manchester United ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme kundër Bournemouth në javën e 11 të Premier League, duke koleksionuar kështu 10 pikë në katër javët e fundit. Autori i golit ishte Marcus Rashford, dhe realizoi në minutën e 92, nje minute nga fundi i kohes shtese.Manchester United ngjitet kështu në vendin e shtatë ku është me pikë të barabarta me Bournemouth që është në vend të gjashtë për shkak të golavarazhit.
Kjo është një fitore e rëndësishme edhe për të ardhmen e Mourinhos i cili prej kohësh po flitet që do të shkarkohet