Skuadra e Interit arriti një fitore të rëndësishme përballë Genoas me shifrat e thella 5-0. Gagliardini shënoi dy gola në këtë takim ndërkohë që golat e tjere mbajne firmen e Politano, Joao Mari dhe Nainggolan
Me këto tre pikë skuadra e Interit ngjitet në vendin e dytë në tabelën e klasifikimit me pikë të barabarta me Napolin, por me një golevarazh më të mirë. Kujtojmë që diferenca me Juventusin është vetëm tre pikë, por bardhezinjtë kanë një ndeshje më shumë për të zhvlluar.Eshte ky nje presion mbi Barcelonen qe do udhetoje ne Milano mesjaven e ardheshme dhe mbi Juventusin ne Seria A per konkurence te forte.