Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, i dha pesë herë fituesit te te Topit të Artë një fanelle të zakonshme me numrin ‘400’ në anën e pasme të saj.Sigurisht, kjo është në lidhje me futbollistin 33-vjeçar portugez duke u bërë lojtari i parë që arrin 400 gola në pesë ligat më të mira të Evropës muajin e kaluar.
Gjatë kohës së tij në klubin italian, ai gjithashtu është bërë lojtari i pestë në histori për të realizuar shenjën 400 gola në karrierën e klubit.Ronaldo ka bërë 11 paraqitje për Juventusin deri tani dhe ka shënuar shtatë herë.
Ai ka qene i pranishem ne shenimin e golave tek Juvetusi me shume se askush tjeter plot 12 here.
Kampionët kryesorë të Serie A mundën Cagliari 3-1, me Paulo Dybala duke shënuar në minutën e parë të ndeshjes.
Ekipi i Massimiliano Allegrit ka fituar dhjetë ndeshje dhe vetëm një barazim në Seria A këtë sezon.
Ronaldo do të prese të mërkurën ish-klubin e tij Manchester United në Ligën e Kampionëve.