Porto ka shenuar nje gol spektakolar, manual per te gjithe ekipet qe besojne tek loja e bukur,ne ndeshjen e dites se Shtune ndaj Maritimo ne transferte.Goli i parë ka qenë një aksion spektakolar, ku morën pjesë Brahimi, Marega dhe Otavio I cili edhe finalizoi.Per me teper shikoni videon e ketij goli.