Ka qene nje supergol ai i shenuar nga futbollisti i Herenven dhe Kombetares se futbollit te Kosoves Arber Zeneli.Ka ekzekutimi i nje goditje denimi me nje distance me shume se 35 metra dhe topi ka perfunduar ne rrjete.Ky gol ka nje ngjashmeri te dukshme me golin qe realizoi Ronaldinjo ne Boterorin e vitit 2002 kunder Anglise me ndryshimin se goli i zenelit erdhe me paramendimin e gjuajtjes ne drejtim te portierit dhe jo shkak i nje krosimi te gabuar.