Observatori i Futbollit, “CIES” ka bërë publike listën me emrat e 10 sulmuesve më të shtrenjtë në botë.Ajo qe bie ne sy ne kete liste eshte mungesa e yllit portugez te Juventusit Cristiano Ronaldo.Nuk ka dyshime që më i shtrenjti këtë herë është ylli francez i Paris Saint Germain, Kylian Mbappe, i cili vijon të shkëlqejë, ndonëse ka një moshë relativisht të re dhe nuk ka mbushur ende 20 vjeç.Pas tij renditen Harry Kane dhe Neymar e me pas Mohamed Salah dhe Philippe Coutinho>Lionel Mesi pozicionohet ne vendin e 6 ne listen e publikuar nga CIES.