Ekipi i Interit ndodhet ne nje pozite komode per kualifikimin ne grupet e Champions League dhe kete mund ta beje qe ne ndeshjen e sotme ndaj Barcelones.Por tekniku i Neroazzurreve thekson se nuk eshte e lehte dhe duhet dhene 100% e mundesive te ekipit ne fushen e lojes.Pa dyshim qe edhe nje barazim do ti bente shume pune. “Barcelona janë më të mirët”, ka thënë fillimisht Spalleti për Sky. “Kjo është ndeshja më e vështirë dhe ne kemi para një mundësi për të treguar se me të vërtetë se mund të konkurrojmë me këdo”. “Në ndeshjet pas Barcelonës ne kemi përmirësuar përqindjen e mbajtjes së topit. Ne duam të qëndrojmë sa më larg që është e mundur nga zona jonë dhe për të bërë këtë ne duhet të luajmë si ekip”. “Duhet të jemi të mirë në sigurimin që kundërshtarët tanë nuk kanë kohë për të luajtur, duke i dhënë presion të vazhdueshëm ku të gjithë lojtarët ndjekin topin”.“Duhen 100 për qind për të mposhtur Barcelonën dhe ne duhet ta bëjmë këtë”, përfundoi trajneri i Interit.