MiniMina

975 POSTS 0 COMMENTS

Ndërhyrja ndaj Sergio Ramos gëzon tifozët e Liverpool (VIDEO)

Per tifozet e Liverpool me te gezuar se per fitoren e Anglise kunder Spanjes, u gezuan pa masa per nje nderhyrje te...

Kur rrëzohesh të gjithë të shtyjnë. Arda Turan gjobitet me shifër...

Dje te gjitha mediat benin me dije se Arda Turan, futbollisti turk i Barcelones i huazuar tek Basaksehir, pas ngacmimit te bashkeshortes se nje...

Boksierja Donjeta Sadiku mer medaljen e argjentë në Ballkan dhe bëhet...

Boksierja jonë, Donjeta Sadiku ka arritur edhe një sukses tjeter te jashtezakonshem në karrierën e saj duke fituar medaljen e argjendte ne...

Ja si kuotohen të nominuarit kryesore për Topin e Artë nga...

Pasi ka bere nominimet me emrat e 30 futbollisteve me te mire per garen e fituesit te Topit te Arte,tashme te gjithe jane te...

Për ata që nuk e dinë celësi i suksesit të Khabib...

E përditshmja spanjolle “AS” bën një renditje të përpiluar me dietën që përdor Khabib Nurmagomedov. Mëngjesi: Proteina, drithëra, vezëm fruta. Drekë: Fruta, bukë, drithëra, proteina,...

Aleksandre Pato me mëndjen tek ekipi ku luan, me zemrën tek...

Endra Pato duket se po rikthehet edhe njehere ne kampin Kuqezi te Milanit.Futbollisti brazilian eshte nje prej idhujve te tifozerise te cilin e kujtojne...

Real Madrid gati të “minojë” Milanin për talentin 21 vjecar të...

Real Madrid është gati të minojë Milanin në garën për talentin e ri brazilian Lucas Paquetá. Sipas raporteve të Marca, të cituara nga...

Talenti i Cagliarit ndez tregun. Inter, Milan dhe Roma në garë

Barella i Cagliari ndez tregun: ate e duan Interi, Milani dhe Roma.Për lojtarin mesfushor të datelindjes 1997, të paktën 40 milionë janë të nevojshëme....

Skandali i futbollit Belg zbret në Romë. Igli Tare i Lacio...

Mediat serbe kanë përfshirë së fundmi në skandalin e shpërthyer në Belgjikë edhe Igli Taren, i cili mban rolin e drejtorit sportiv te Lacio.Sipas...

McGregor e ka përjetuar keq humbjen me Khabib dhe në tavolinë...

Rusi Khabib Nurmagomedov ka mare nje oferte te re kete rradhe prej 15 milione dollare per tu ndeshur perseri me irlandezin Oconor McGrgor.Sic duket...

Barcelona gati të bëjë divorcin me Luis Suarez.Opsioni vjen nga Anglia.

Barcelon ka kohe qe po mendon te beje disa rinovime te rendesishme ne ekip dhe njeri nga ato mund te jete zevendesimi i Luis...

Gjermania në përballjen me Francën me opsionin e vetem, fitoren

Skuadra e Joachim Low do të përballet me kampionët të Francës, ku ka vetëm një opsion për t’iu larguar rënies në Ligën B, fitorja...

Spanja rrezikon të penalizohet nga UEFA për incidentin në stadium

Spanja pritet të gjobitet nga UEFA, pasi tifozët vendas fishkëllyer himnin e Kombëtares së Anglisë para duelit të rëndësishëm në Ligën e Kombeve.Shuma e...

Talenti në prag të rinovimit për 150 mije stërlina në jave...

Luke Shaw pranë firmosjes së kontratës së re afatgjatë në Manchester United që do ta rriste atë £ 150 mije sterlina në javë...

Akuzat për përdhunim, Ronaldo i “driblon” me darkë romantike në Paris

Cristiano Ronaldo u bashkua me të dashurën, Georgina Rodriguez, për një vakt në një restorant të bukur të Parisit, mbrëmjen e së dielës. Ronaldo,...

Ish e dashura e Ronaldinhos po cmend rrjetet sociale FOTOT e...

Modelja e njohur peruane, Ania Gadea ka goditur sërish me setin e ri fotografik të postuar në Instagram, ku vijon të tregohet e pakursyer...

Sot përballja e madhe Brazil-Argjentinë pa Leo Messi. Statistikat kokë...

Sot ne oren 19.45 ne Arabine Saudite,do te zhvillohet perballja e madhe midis ekipeve te Brazilit dhe te Argjentines për “Superclasico-n” me te madhe...

NBA nënëshkruan kontratë me Sky Sports për transmetime në Mbretërinë e...

NBA nënshkruan marrëveshje katërvjeçare me Sky Sports përpara sezonit te ri me mbi 170 ndeshje të drejtpërdrejta që do të shfaqen ne televizion.Sky Sports...

Luis Enrique del nga “binarët” dhe shokon me deklaratën për pjesën...

Tekniku i Kombetares se Spanjes Luis Enrique ka shokuar me deklaraten e tij ne lidhje me pjesen e pare te ndeshjes kunder Anglise.“Bëmë shumë...

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Islandë-Zvicër.Granit Xhaka lojtari i ndeshjes

Zvicra ka regjistruar nje fitore shume të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kombe duke triumfuar përballë Islandës ne fushen e kesaj te fundit...

Lamtumira mallëngjyese e një kampioni që përloti Gjermanët

Ka varur kepucet ne gozhde nje nga mbrojtesit me te mire te Kombetares Gjermane te futbollit Per Mertesacker.Gjermani ka luajtur edhe per ekipet e...

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri perfekt.Dy asis për dy gola...

Zvicra ka fituar ne transferten e veshtire kunder Islandes ne nje ndeshje te vlefshme per Nation League me rezultatin 2-1 me gola te Seferovic...

Zbulohet se UEFA “ka mbyllyr njërin sy” për trukimin e ndeshjes...

Menjehere pas ndeshjes se zhvilluar ne Paris, midis PSG dhe Crvena Zvezda e vlefshme per takimet ne grupe te Champions League, u pa nje...

Maradona apo Messi? Ish Legjenda Mario Kempes tregohet i drejtpërdrejtë dhe...

Nje nga futbollistet me te mire te Argjentines dhe te futbollit boteror Mario Kempes ne nje prononcim te tij pas deklaratave te fundit te...

Fabio Capello bën një rekomandim special për Real Madrid i cili...

Real Madrid ndeshjet e fundit ne La liga dhe ne Champions League po perballet me fobine e shenimit te golave aq sa...

Ja kush del nga statistikat fantazisti dhe pasuesi më i mirë...

Të dhënat e “Opta Sports”, një kompani statistikash ndërkombëtare e sporteve me seli në Britaninë e Madhe, tregojnë se Mesut Ozil, i cili sapo...

Spektakel i garantuar.Sfidës së Khabib për tu ndeshur, Mayweather ju...

Disa sporte te vecanta dhe sidomos ato luftarake nuk kane nevoje per shume planifikime pasi ndodh qe njeri luftetar leshon sfiden ndaj kundershtarit dhe...

Gjithçka për gjithçka, ky është plani i Teknikut Gjerman Joachim Low...

Joachim Low tekniku i Kombetares gjermane te futbollit, duket se ka nxjerre mesimet e duhura nga humbja e hidhur qe pesoi ekipi ne Hollande...

Futbolli është i pa parashikueshëm.Ja cila mund të jetë goditja më...

Nuk ka ende një kontratë profesionisti, vetëm dy ditë më parë shënoi dy golat e parë si futbollist me fanellën e Central Coast Mariners,...

Zyrtare: Talenti 20 vjecar i Milanit nënëshkruan kontratën e re

Eshte bere njoftimi zyrtar per neneshkrimin e ekipit te Milanit me talentin e tij 20 vjecra Patric Cutrone.Milani i ka rinovuar kontratën sulmuesit deri...

E pa besueshme, sulmuesi i Barcelonës rrezikon 12 vite burgim dhe...

Arda Turan nuk eshte bere i famshem vetem si futbollist duke arritur majat deri ne perfaqesimin ne Kombetaren Turke dhe ne nje nga klubet...

Avokati i Ronaldos në Las Vegas.Jam i sigurtë,dokumentat të manipuluara

Avokati përgjegjës i ekipit të vendosur nga Cristiano Ronaldo për të mbrojtur veten kundër akuzave për përdhunim, Peter Christiansen, shkoi në Shtetet e Bashkuara...

Serbët mund të rezultojnë dy herrë të akuzuar për trukim: një...

Pas dyshimeve te arsyeshme te Organizmit me te madh te futbollit europian UEFA, per trukim te rezultatit te ndeshjes te Champions League midis PSG...

Real vetësakrifikohet duke lëshuar nga duart Gareth Bale+50 milion për të...

Real Madrid dhe Florentino Perez nuk e kane perjetuar mire rastin e transferimit te Cristiano Ronaldo, pasi tani po shohin rezultatet te cilat po...

Barcelona në sulm për 3 talentet e Ajaksit.Oferta e detajuar mund...

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona është gati të bëjë një marrëveshje të madhe me Ajaxin për transferimin e tre futbollistëve të klubit të madh holandez.Frenkie...

Në ndeshjen më të rëndësishme, atë ndaj Skocisë, Kombëtarja Shqiptare me...

Ndeshja e luajtur diten e djeshme per Kupen e Liges se Kombeve midis Israelit dhe Shiperise,pervec humbjes na detyron qe ne ndeshjen kunder Skocise...

Klubi më i shtrenjtë në botë mund të bjerë në rrjetën...

Mohammed bin Salman,Princ i Arabise ,kerkon te bleje ekipin me te shtrenjte ne bote Manchester United te Premier Ligue.Te gjitha keto behen me dije...

Gjermania është një karikaturë.Vlerësimet e gazetave më të mëdha në Europë...

Ja cilat jane disa nga vleresimet e gazetave dhe revistave me te medha te sportit ne Europe: AS Spanje: "Ekipi kombëtar gjerman është një karikaturë...

Dënohet ashpër lojtari.Pështyu futbollistin Gjerman. “Kam nxjerrë mësime nga ky gabim...

Eshtë përjashtuar pa afat nga futbolli ndërkombëtar me urdhër të Federatës Holandeze të Futbollit, pasi pështyu futbollistin e kombëtares gjermane Salih Ozcan.Behet fjale per...

18 vjeçari që po çudit Portugalinë.Duan ta krahasojnë me Rui Costa...

Fat i keq është se askush nuk ben krahasime të ekzagjeruara tani për tani per Joao Felix . Emri i Cristiano Ronaldo...

E bëjnë baltë me thirrjet “Kosova është Sërbi”.Arbitri ndërpret ndeshjen disa...

Ndeshja midis Rumanise dhe Serbise e zhvilluar në stadiumin e kesaj te fundit, tifozët vendas detyruan arbitrin, Kevin Blum, ta ndërpresë përkohësisht...

Ronaldo “shkund xhepat” për tu mbrojtur para akuzave të ngritura të...

Cristiano Ronaldo po perballet me veshtiresine me te madhe te jetes se vet.Duket se nuk ka qene nje shaka e rastit ajo akuze qe...

Shanset e Kosovës janë të mëdha. Ja përfitimet në rast se...

Shanset qe ekipi i Kosoves te zere vendin e pare ne perfundim te ndeshjeve ne grupet e Kupes se Liges se Kombeve jane reale...

McGregor-it nuk i del inati i humbjes.Po pret me ankth vendimin...

Sipas te perditshmes "Mirror", Conor McGregor nuk ka gjasa të kthehet në UFC para verës së ardhshme, sipas trajnerit të tij John Kavanagh.Irlandezi u...

Ndeshja Spanjë – Angli ka filluar para kohe.Alkol pa fund në...

Sipas te perditshmes "Mirror" ndeshja mes Spanjes dhe Anglise i ka rritur pritshmerite e saj dhe pjesmarrja ne stadium do jete e jashtezakonshme.Por para...

Presin me ankth përgjigjen e vizitave mjekësore.Portieri mund ti thotë lamtumirë...

Duket se kete kampionat e kane mare shume seriozisht fitoren e titullit dhe per kete po pergatiten intensivisht tek klubi sportiv Partizani.Keto dite i...

Roma në alarm për sulmuesin më të mirë të saj.Largimi opsion...

Sot ai eshte nje nga sulmuesit me te mire te Romes por jo vetem.Kete e ka treguar me lojen dhe golat e shenuar ne...

Berlusconi kunder Gattuso-s.”Nuk ndjek më Seria A, më intereson vetëm Monza”.

I kontaktuar nga “Sportitalia”, fjalët dhe komentet e Berlusconit nuk kishte si të mos bënin bujë në mediat italiane, aq më tepër teksa ka...

“Mister 70 milionshi” të habit me përgjigjen:”Do të preferoja Spanjën, sepse...

19 vjecari Matthijs de Ligt i lindur ne Leiderdorp te Hollandes dhe qe eshte pjese e e skaudres se madhe te Ajaxit eshte...

VIDEO/ Humbja e parë e Khabibit në moshën 16-vjeçare, shikoni si...

Në vitin 2003 Khabib Nurmagomedov ishte mundur nga Magomed Ibragimov në Combat SAMBO World Championship. Ekzistojnë pamje me video të humbjes së tij të parë...

VIDEO/ A ishte i rregull goli i Izraelit, ja çfarë thotë...

Ka pasur një moment konfuzioni në momentin që Izraeli shënoi golin ndaj kombëtares sonë. Sulmuesi Hemed ishte më i avancuar se mbrojtësat e kombëtares sonë...

Kryetari shoqatës së basteve të lë pa fjalë me ato që...

Mbyllja e kazinove dhe e pikave te basteve duket se do te behet realitet pas deklarimit te numrit nje te qeverise i cili tha...

Ilda Bejleri nuk rresht së provokuari.Ja si reagon ajo, sic nuk...

Ilda Bejleri eshte nje nga moderatoret e para dhe me te mira sportive qe kemi ne Shqiperi.Menyra dhe stili i saj i veshjes...

Panucci po tërbon “Supersport-in”, ja çfare i bën bukuroshes Ilda Bejleri

Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, ashtu si në pas-ndeshjen me Jordaninë, që nuk pranoi të fliste për Supersport, dhe përsëriti këtë veprim edhe ndaj...

Humbje me shije të hidhur.Ja cilat janë shanset e fundit për...

Humbja me Izraelin nga menyra se si erdhi ka lene nje shije te hidhur tek stafi, futbollistet por dhe tek i gjithe opinioni futbolldashes...

Çfarë po ndodh me Real Madrid dhe Bayern Munich?Ku është gabuar...

Real Madrid e ngriti trofeun e Ligës së Kampioneve për të tretin herë radhazi në Maj dhe Bayern Munich fitoi titullin e gjashtë...

Israeli shënon golin e parë Pozicioni i dyshimtë (VIDEO)

Shqipëria po luan në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve, Në minutën e 8-të Izraeli...

Formacionet zyrtare të ndeshjes Poloni-Itali

Ne oren 20.45 zhvillohet ndeshja e vlefshme per UEFA Nations League - League A ndermjet ekipeve te Polonise dhe te Italise.Te dy...

Panucci optimist. Formacioni me ndryshime që mund të rezultojë fitues

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve. Të...

Kompanitë e basteve ulin koeficientët për fitoren e ekipit vendas të...

Me gjithë fitoren në përballjen e parë në vendin tonë, në lidhje me transfertën e sotme në Izrael, janë vendësit që shihen si favoritë...

Ishujt Faroe barazojne rezultatin e ndeshjes me Kosovën(VIDEO)

Ishujt Faroe barazojnë rezultatin, në Ligën e Kombeve përballë Kosovës, duke komplikuar objektivin e skuadrës së Challande për ta mbyllur grupin në vendin e...

Allegri i Juventus pretendon të thyejë rekordin e Fabio Capello-s të...

Massimo Allegri dëshiron që të ndjek hapat e Fabio Capellos tek Milan duke thyer rekord në fillim të kampionatit. Djemtë e Allegrit kanë fituar të...

Rashica bën të lumtur gjithë shqiptarët me një supergol dhe feston...

Kosova po zhvillon ndeshjen ne transferte perballe Ishujve Faroe dhe deri tani udheheqin rezultatin me nje gol te jashtezokonshem te Milot Rashices me nje...

Manuel Neuer premton dicka që duket e vështirë për tu realizuar...

Ne France do te shkojme per fitore.Ndoshte kete ka dashur te thote nje nga portieret me te mire ne bote Manuel Neuer. Ndoshta ky...

Anglezët të interesuar për talentin 21 vjecar të Kombëtares Shpresa

Ne ndeshjen midis Panioniosit dhe Aris te Selanikut ne kampionatin Grek kane qene te pranishem ne shkallet e stadiumit dhe vezhgues angleze per te...

Kontrata milionere mund ta largojë Ronaldon nga Juventusi para kohe

Cristiano Ronaldo erdhi me buje te medhe tek ekipi i Juventusit per nje shume 100 milion euro nga Real Madrid.Gjate ketij fillim sezoni ka...

Largohet nga Barcelona pa shijuar kënaqësinë që të jep stadiumi...

Ndoshta mund te jete nja nga aventurat me te shkurtera qe nje futbollist provon dhe qe te lene nje shije te hidhur. Ende pa provuar...

Inter përsëri kërkon Modric.Por ajo që kërkon Real Madridi nga Inter...

Merkato verore nuk solli ndonje gje te madhe ne tentativat e Interit per te sjelle ne Milano yllin e Real Madridit, Kroatin Luca Modric.Per...

Mats Hummels mbrohet i dëshpëruar:“Po sulmojnë gjithçka dhe këdo,nuk jemi amatorë”

“Po sulmojnë gjithçka dhe këdo në këtë moment. Sipas mendimit tim, është një mungesë respekti”. Keto kane qene disa nga fjalet e ish Kampionit...

Një nga blerjet më të mira të Barcelonës mund të përfundojë...

Kur u transferua tek Barcelona , u be me shume buje dhe krijoi shume zhurme pasi lojtari kishte rene dakort me ekipin Italian...

Khabib për Mayweather: “Në xhungël ka vetëm një mbret dhe ai...

Khabib Nurmagomedov mori më të mirën nga Conor McGregor brenda Oktagonit - por tani ai dëshiron të imitojë irlandezin duke kerkuar te ndeshet me...

Edhe Taulant Xhaka drejt Premier Ligue.Ja cila skuadër kërkon të nënëshkruajë

Vellezerit Granit e Taulant Xhaka kane lene shenje te mire si futbolliste ne ekipet ku ata luajne.Aktualish Taulanti luan me ekipin e Baselit ne...

Inter 100% kinez.Steven Zhang bëhet President dhe Thohir largohet me...

Tratativat mes Suning e konsorciumit indonezian të Erick Thohir, për blerjen e kuotave të shoqërisë që janë ende në duart e tij, duket se...

Përplasja mes “Titanëve” në Gjermani ka ndezur reagimin e të gjithëve

Jo me larg se para disa ditesh ne prag te ndeshjes Hollande - Gjermani, ka patur reagime te ashpra nga ish legjenda e futbollit...

Mick thyen rekordin e të atit Michael Schumacher por në...

Mick Schumacher, i biri i legjendës Michael Schumacher , është shpallur kampion i Europës. 19-vjeçari e mbylli i dyti në cirkuitin e Hockenheim-it dhe...

Sot përballja e madhe.Kush vlen më shumë, Izraeli apo Shqipëria?

Sot Beer Sheva, do te luhet ndeshja e shumepritur mes Israelit dhe Shqiperise , aty ku të besuarit e trajnerit Christian Panucci do të...

Tekniku Gjerman Joachim Low edhe pas humbjes së thellë,deklaron me vetbesim...

Joachim Low, nuk ka marrë përsipër te gjitha përgjegjësitë për humbjen 0-3 që kombëtarja e tij pësoi ndaj Holandës në ndeshjen e vlefshme për...

Roberto Donadoni: Derbi Inter – Milan i pa parashikueshem

Si sot nje jave do te zhvillohet derbi i "Mandolines", nje derbi i njohur jo vetem ne Itali por ne te gjithe boten.Dy skuadrat...

Formacionet e mundëshme të ndeshjes Poloni-Itali

Sot zhvillohet ndeshja e rradhes e vlefshme per kupen e Liges se Kombeve midis Polonise dhe Italise.Kjo eshte ndeshja e trete ne rradhe kur...

Në fitoren e parë historike të ekipit, i ngatërojnë himnin kombëtar

Diten e djeshme ne ndeshjet e zhvilluara ne kuader te Kupes te Liges se Kombeve, para zhvillimit te takimit midis ekipeve te Armenise dhe...

Tekniku i Izraelit Herzog, “presion” në prag të ndeshjes me Shqipërinë

Ne prag te ndeshjes se vlefshme per Kupen e Liges te Kombeve midis Izraelit dhe Shqiperise, tekniku Auatiak Herzog ne nje dalje per mediat...

Jeta e McGregor pas humbjes.Do arkëtojë rreth 17 herë më...

Kur kane kaluar me se nje jave nga humbja e pesuar ne ndeshjen me Khabib Nurmagomedov në UFC 229 dhe Oconor McGregor eshte ne...

Tekniku Gjerman Joachim Löw,i irrituar në konferencën e shtypit Vlerësimi nota...

Trajneri Joachim Löw: "Kjo ishte një humbje shumë e hidhur dhe zhgënjyese, veçanërisht pasi ne duhet të themi se ishim në lojë në...

Diferenca të mëdha në vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Hollandë-Gjermani(FOTO)

Ndeshja e Hollandes me Gjermanine per Kupen e Liges se Kombeve perfundoi me rezultatin e thelle 3-0 per Hollandezet e Koeman.Autoret e golave te...

Hollanda i bën surprizën e hidhur teknikut të Gjermanisë në ditën...

Tekniku i Kombetares Gjermane te futbollit Joachim Low, ka thyer rekordin per numrin e ndeshjeve te drejtuara me kete ekip,plot 168, duke filluar...

Fitorja e Khabib mer përmasa të mëdha.Tifozë të tij festojnë me...

Ndeshja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishte njëra ndër ngjarjet më të mëdha sportive të këtij viti. Tifozët e Khabibit festuan fitoren e tij...

Thumbon CR7:”Që një femër të ketë vetëbesim dhe siguri, duhet të...

Ne nje interviste ish e dashura e Kristiano Ronaldos dhe nje nga modelet me te njohura ne bote Irina Shayk, ka dahsur te...

Talentit i ofruan kontratë me pagë 3 herë më të lartë...

Kur ka kaluar rreth nje vit nga shtyrja e fundit e kontrates te sulmuesit te talentuar Lionel Messi me ekipin Spanjoll te Barcelones,...

Rikthehet legjenda! Undertaker do te ndeshet në WrestleMania 35′(FOTO)

Undertaker ka rene dakort të ndeshet në WrestleMania 35' - dhe mund të vazhdojë trilogji historike si legjendën ne WW Legjenda e...

Hazard zbulon mesazhin që ai i dërgoi Jose Mourinhos pasi u...

Eden Hazard ka pranuar se ai ndihet fajtor për shkarkimin e Jose Mourinhos si teknik i Chelseat në 2015.Portugezi u shkarkua nga posti i...

Ronaldo-mania “ka infektuar” gjithë lojtarët e Juves.Edhe Barzagli 37 vjecar shikoni...

Te gjithe jane te fiksuar pas disa veprimeve te jashtezakonshme me topin te Ronaldos.Te gjithe tek ekipi i Juventusit kane arritur deri atje sa...

Talenti shqiptar i Bajernit merr vendimin befasues: Do të luaj me...

Kosova dhe Shqipëria kanë humbur betejën për të bindur talentin shqiptar të Bajernit të Mynihut, Meritan Shabani. Ai ka zgjedhur të përfaqësojë Gjermaninë, ndërsa mesfushori...

VIDEO/ ‘Ylli’ i Juventusit shënon me gjysmëroveshatë njësoj si Ronaldo

Të stërvitesh çdo ditë me Cristiano Ronaldon do të thotë të mësosh diçka prej tij. Shiko çfarë goli ka shënuar ndrea Barzagli, që në...

Harron që ka një person brenda maskotës dhe e godet fort...

Ka qene i ftuar ne televizionin spajoll Nacion ESPN,per te folur per për të folur rreth përballjes së tij të ardhshme dhe gjatë një...

VIDEO/ Minuta e 96’, tifozët e Arabisë Saudite befasojnë Neymarin. Ja...

Brazili fitoi 2-0 në ndeshjen miqësore ndaj Arabisë Saudite. Gabriel Jesus dhe Alex Sandro shënuan golat e fitores ndërsa në të dy rastet asistoi Neymar. https://twitter.com/FutbolOfBarca/status/1051051671999131648 Ylli...

Mavraj me pasaportë greke? Flet lojtari: ja si qëndron e vërteta

Mërgim Mavraj nuk e ka humbur as sensin e humorit dhe as patriotizmin që shumë prej tifozëve ja vunë në diskutim pas lajmit të...

VIDEO: Publikohen videot e skandalit, Arda Turan qëlloi me armë në...

Mbetet çështje dite në Turqi ngjarja e pak ditëve më parë, ku futbollisti i njohur Arda Turan u përfshi në një sherr të egër...

Tronditen tifozat e Barçës/ Messi mund të largohet që në vitin...

Gazeta Spanjolle Mundo Deportivo ka bërë më dije një fakt shumë interesant nga klauzola e Messi i cili mund të largohet nga Barcelona me...

Maradona opinion katstrofë për Messin

Ish selektori dhe legjenda e gjalle e futbollit te përfaqësueses së Argjentinës dhe asaj boterore, Diego Maradona ka vënë në pikëpyetje lidershipin e...

Real Madridit i vjen oferta milionere nga Kina për sulmuesin Francez...

Sinjale te reja nga Kina për Karim Benzema. Sipas "Don Balon", Blancos kane marrë një ofertë prej 50 milionësh nga Kina për sulmuesin...

Lajmi i fundit/ Khabib Nurmagomedov mer ofertë milionere nga 50 Cent,...

50 Cent është aksionar në Bellator, gara e dytë më e famshme e MMA pas UFC, dhe tani ai është duke tentuar ta bindë...

Doli sot video që tregon shkakun e përleshjes të Khabib Magomedov...

Ne nje video të publikuar sot, shikohet se ishte menaxheri i Khabib, Rizvan Magomedov, teksa futej në kafaz dhe ngacmoi Danisin(traiierin e...

PSG refuzon kategorikisht shitjen e ndeshjes por rezultati i ndeshjes koresponoi...

Paris Saint Germain, përmes një komunikate zyrtare, refuzon me forcë cdo lidhje mbi një përfshirje të klubit në kombinimin e pretenduar të ndeshjes kundër...

Chelsea apo Real Madrid ? Ndoshta më pranë mund të...

Menjehere pas zhvillimit te Boterorit te futbollit Rusi 2018, ka filluar "telenovela" Eden Hazard e cila duket se do te kete nje numer te...

Ndahet nga jeta sportistja 28 vjecare një muaj pas martesës

Vajtim në botën e patinazhit artistik. Giada Dall'Acqua, një teknike e nivelit të tretë dhe ish atlete e kombetares Italiane dhe specialiste e trainimit...

Bamirësia të fisnikëron dhe të pasuron shpirtin.Ish legjenda e ekipit i...

Më shumë se 60 lojtarë deri më tani kanë konfirmuar se do të japin 1% të pagave të tyre për projekte të futbollit në...

Lionel Messi dhe Barcelona planifikojnë kontratën e 9-të në bashkëpunimin e...

Sipas Mundo Deportivo , Barça planifikon të ripërtërijë kontratën e Lionel Messit edhe një vit (deri në vitin 2022) dhe argjentinasi ka një klauzolë...

Luan për Kosovën por nuk harron Shqipërinë, Rashica i përshëndet shqiptarët...

Kosova ka fituar 3-1 ndeshjen ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Me dy gola të Kolollit dhe një të Muriqit, ata ende...

Shënon një supergol nga këndi por largohet i dëmtuar nga fusha...

Ne ndeshjen e dites se Premte midis Egjiptit dhe Swaziland e vlefshme per Kualifikueset e Liges se Kombeve te Afrikes,Mohamed Salah ka shenuar...

Khabib zbulon se ka ofertë nga WWE, i dërgon mesazh gjigantit...

Imagjinojeni, kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, në një përleshje me Brock Lesnar, do të ishte përballja më e madhe në...

Luhen ndeshjet e rradhës të Ligës së Kombeve, Belgjika mposht Zvicrën.Rezultatet...

Belgjika merr fitoren e dytë radhazi dhe ruan kreun në Grupin A2. Djajtë e Kuq kanë thyer Zvicrën, por vetëm falë Lukakut, autor i...

Liga e Kombeve Belgjika kryeson ndaj Zvicres 1-0 (VIDEO)

Eshte duke u zhvilluar pjesa e dyte e ndeshjes midis Belgjikes dhe Zvicres e vlefshme per Kupen e Liges se kombeve dhe ekipi Belg...

Mohamed Salah surprizon me një gol të jashtëzakonshëm(VIDEO)

Mohamed Salah ka shënuar një gol të çmendur për Kombëtaren e Egjiptit në ndeshjen ndaj Swazilandës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Afrikës. Në...

Zgjerohet numri i ekipeve të mëdha që kërkojnë shërbimet e talentit...

Pas Barcelones dhe Juventusit ne sulm jane hedhur dhe dy ekipe te tjere italiane Milan dhe Roma te cilet duan te lidhin mareveshje transferimi...

Surprizon emri i teknikut më të mirë të zgjedhur në Angli...

Nuk eshte emri i teknikut te Liverpool, as i teknikut te Chelsea dhe as teknikut te Manchester City, ai qe ka fituar cmimin e...

PSG-Crvena Zvezda nën hetim për fiksim rezultati

Sipas te perditshmes "Mirror"Përplasja me fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në Paris Saint-Germain me Crvena Zvezda te Beogradit është duke u hetuar...

Ish portieri i Kombëtares Italiane të futbollit zyrtarizohet në detyrën e...

Venecia ka zyrtarizuar angazhimin e Walter Zenga për stolin e teknikut në vend të Stefano Vecchi. "Kompania Venezia FC njofton se ka...

Agnelli: “Cristiano Ronaldo është një super-hero Edhe fëmijët në gjithe botën...

Sipas " SportMediaset",Presidenti i Juventusit Agnelli ka deklaruar: "Juventus dhe Cristiano Ronaldo; Cristiano Ronaldo dhe Juventus, brenda dhe jashtë fushës, ballafaqimi ndërmjet portugezit dhe...

Precipiton çështja Ronaldo.Avokatët e Mayorga dërgojnë dokumentat në Portugali por jo...

Goditja dhe reagimi vazhdojnë në lidhje me rastin e Ronaldos, i akuzuar për dhunë seksuale nga Kathryn Mayorga. Pas fjalëve të avokatëve të CR7,...

Gabim fatal i gjyqtarit të ndeshjes që mund të kushtëzonte...

Ne ndeshjet e treta te Liges se Kombbeve ka rene ne sy nje vendim shume i gabuar i gjyqtarit te ndeshjes Poloni - Portugali.Rasti...

Jepet vendimi i policisë Angleze për Mohamed Salah

Në Angli u bë shumë zhurmë për pamjet kur Salah jepte autografe nga xhami i makinës dhe ndërkohë përdorte celularin, ndaj vetë Liverpool vendosi...

Milan, Leonardo: «Paquetà vjen në Janar Kemi një marrëveshje me...

"Mos keni frike , nuk do ta humbasim, kemi një marrëveshje me Flamengon, futbollisti do të vijë në merkaton e 3 janarit,...

Tekniku Panuci ndryshime të sforcuara në prag të ndeshjes në Izrael

Kupa e Liges se Kombeve ka hyre ne nje faze interesante ,por me interesant eshte grupi ku luan ekipi Shqiptar ku 3 ekipe kane...

Rekordmeni botëror i shpejtësisë Usain Bolt befason në debutimin e...

Kur atleti me i madh i te gjitha koherave ne garat e shpejtesise Usain Bolt fliste se nje dite do te luante futboll, pasi...

Një luftëtar tjetër lëshon sfidën: “Kur Khabib të jetë gati, e...

Ndeshja e madhe midis Rusit nga Dagestani Khabib Nurmagomedov dhe Irlandezit Oconor McGregor e cila u kthye ndoshta ne betejen me te madhe ne...

Talenti që është kthyer në hero për klubin dhe kombëtaren e...

Sulmuesi Andre Silva, eshte kthyer ne nje hero te vertete per Kombetaren e Portugalise duke bere qe te mos ndjehet fare mungesa e Cristiano...

James Rodriguez me këtë “super super gol”, i shkel syrin...

Columbia ka fituar ne nje ndeshje miqesore me SHBA me rezultatin 4-2 duke treguar vazhdimesine e lojes se bukur te Boterorit te Rusi 2018.James...

Situata në grupin e Shqipërisë ndrëlikohet.Izraelitët paralajmërojnë ekipin tonë(VIDEO)

Tre skuadra me tre pikë dhe një situatë që me shumë mundësi do të qartësohet të dielën në sfidën mes Izraelit dhe Shqipërisë. Ky...

Khabib kërcënon UFC-në me largim:”Ju nuk mundeni të mbani paratë e...

Khabib Nurmagomedov ka kërcënuar se do lere UFC-në mbi dënimin e Zubaira Tukhugov për sulm ndaj Conor McGregor. Kampioni i peshave te lehta...

Urdhër arresti për futbollistin problematik të Barcelonës.

Prokurorët në Turqi kanë lëshuar një urdhër arresti për yllin e Barcelonës Arda Turan - pasi ai ishte akuzuar për thyerjen e hundës së...

Kylian Mbappe vjen nga stoli dhe nxjerr Francën nga “ferri” Islandez...

Kampionet e Botes vuajten jo pak ne miqesoren e futbollit kunder ekipit te Islandes.Megjithese Franca luajti mire,ishin Islandezet ata qe kaluan ne avantazh...

Ivan Perisic nëpërmjet një skanimi personal, sjell identikitin e futbollistit më...

Ivan Perisic-it i është kërkuar të zgjedhë lojtarët që shkëlqejnë në aspekte të caktuara, dhe t’i bashkojë për të formuar lojtarin më të mirë...

Dhimbje koke për teknikun Gattuso që në prag të derbit me...

Derbi i "Mandolines" po afron por tekniku Gattuso eshte ne panik te vertete pasi ekipi eshte pergjysmuarNe stervitjet e rradhes nuk kane...

Putin takohet me Khabib Nurmagomedov e falenderon dhe jep vlerësimin për...

Fitorja brutale Nurmagomedov ndaj McGregor të Irlandës të shtunën u pasua nga perleshjet që shpërthyen brenda dhe jashte kafazit. Nurmagomedov u hodh nga kafazi...

Fakte dhe replika në distancë. Revista gjermane vazhdon duke raportuar për...

Me kalimin e diteve, per ceshtjen "Ronaldo-Mayorga" jane shtuar replikat ne distance me fakte e kunder fakte midis avokateve te Ronaldos nga njera...

Një nga sulmuesit më të mirë në botë deklaron:”E dija që...

Robert Lewandowski tani luan në sezonin e tij të pestë në Bayern Munich. Por përsëri thashethemet për një ndryshim të mundshëm jane shtuar...

Vetëm 5 ditë pas fitores së bujshme me McGregor , Khabib...

Nuk kane kaluar as nje jave nga perfundimi i sfides me te madhe te shekullit ne artet marciale ne UFC 229 ne te cilen...

Coutinho: “Arthur Melo është shpërthyes , motor i ekipit”.”Eshtë vetëm fillimi...

Philippe Coutinho vlerësoi performancën e bashkatdhetarit të tij Arthur Melo në muajt e parë si një lojtar i Barçës. "Ne po flasim për një...

Tifozët e Kaiserslautern protestë të vecantë për mbrojtjen e lojtarit nga...

Tifozët e një klubi në Divizionin e Tretë dhanë dhjetra kuti drithi në selinë e Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) në Frankfurt për të...

UEFA rrit në mënyrë të ndjeshme shpërblimet për fituesit e...

Eshte zyrtarizuar nga Organizmi europian i futbollit UEFA rritja ne nje mase prej 50% shpërblimi për fituesit ne Ligen e Kombeve ne futboll.Fituesi i...

Ish kapiteni i Gjermanisë del hapur kundër Teknikut Joachim Löw

Sipas "Bild"Sipas ish kapiteni i Kombetares Gjermane 42 vjecari Michael Ballack, trajneri Joachim Loew duhet të kishte dhene doreheqjen e tij si pasojë...

E pa dëgjuar më parë: Escobar donte të vriste trajnerin e...

Sipas Gjermanes "Bild",trajneri i Peruse 60 vjecari Ricardo Gareca 30 vjet më parë, ai pothuajse humbi jetën pasi Pablo Escobar donte ta...

“France Futboll” pushon votimin e tifozëve për fituesin e Topit të...

Francë Futboll largoj sondazhin e tifozëve per "Topin e Arte" pasi Lionel Messi dhe Mohamed Salah marrin pothuajse të gjitha votat Mbi 700,000 lexues...

Në pranga shqiptari me banim në Itali që vidhte futbollistët në...

Ka perfunduar ne prangat e poicise nje shqiptar qe ishte bere hajduti me i vecante ne Itali.23-vjeçari me inicialet A.K. u ndalua nga karabinierët,...

Arda Turan ngacmon të dashurën e këngëtarit të njohur Turk dhe...

Ish lojtari i Barcelones tashme i huazuar tek ekipi Turk i Basaksehir Arda Turan eshte perfshire ne nje incident ne Turqi gjate nje mremje...

John Terry ish mbrojtësi legjendar i Chelsea,zyrtarizohet në një rol të...

Ish-mbrojtësi legjendar i Chelsea, John Terry u caktua si ndihmes trainier i Dean Smith tek Aston Villa. 47-vjeçari Smith do të largohet nga Brentford,...

Një nga mbrojtësit më të mirët në botë, në planet e...

Nje nga mbrojtesit e majte me te mire ne bote Jordi Alba futbollist i ekipit te Barcelones, prej kohesh eshte nen vezhgimin dhe planet...

Më së fundi do të startojë edhe një kampionat automobilistik për...

Me ne fund do te kete dhe nje kampionat te vertete automobilizmi per femra qe do te quhet "W Series". Kjo kategori e re...

Real Madrid nxiti CR7 të paguante akuzuesen në këmbim të heshjtjes...

Ne nje video te fundit tregohet se si Cristiano Ronaldo relaksohet ne nje pishine te Las Vegasit, pak ore pas perdhunimit te pretenduar nga...

Mesfushori i Juventusit në planet e Diego Simeones si një përforcim...

Rivaliteti ne kreun e tabeles ne Primera Divizion, ka bere te besojne se Atletico Madrid mund te kete shansin e srte per te fituar...

Prodhuesi teatror më i madh në botë film për Lionel Messi

Vete futbollisti diten e Merkure ka bere njoftimin per kontraten qe ka neneshkryar me prodhuesin me te madh teatror ne bote kanadezet e “Cirque...

Befason arbitri i ndeshjes Shqipëri-Jordani në pjesën e parë (VIDEO)

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes Shqiperi - Jordani me rezultatin e bardhe 0-0.Ndeshja zhvillohet ne kuadrin e pergatitjeve te ekipeve kombetare.Në minutën...

Avokati i Ronaldos :”Pjesët e rëndësishme të dokumentave janë ndryshuar...

Avokati i Cristiano Ronaldos pretendon se dokumentet që kanë të bëjnë me pretendimet për sulmin seksual janë "ndryshuar ose plotësisht të fabrikuara" Ronaldo hedh...

Video/ I shpëton jetën portierit të rrëzuar në fushë, ja kush...

Momente frike të madhe në Portugali gjatë ndeshjes së kampionatit të Sporting Lisbona në transfertën e Portimonense, që në fund u mbyll me fitoren...

Mbyll karrierën një nga mbrojtësat më të mirë të Argjtntinës pas...

“Sot, 19 vjet pas debutimit tim, ka ardhur koha t’i jap fund aventurës sime si futbollist”, shkroi Burdisso në Instagram.“Faleminderit të gjithëve që më...

Nëna e Ronaldos: “Edhe pse jemi larg prej teje gjithçka do...

Mamaja e Kristiano Ronaldos pretendon se "gjithçka do të jetë mirë", ndërsa djali i saj ballafaqohet me akuzat për përdhunim Maria Dolores dos Santos...

Khabib”Po të mos ma kishe dhënë gjerdanin e fituesit do ta...

Ndeshja e UFC 229 ne daten 6 Tetor midis kampionit te madh Irlandez Oconor McGregor dhe Rusit nga Dagestani Khabib Nurmagomedov e cila u...

Bayern Munich në sulm për të transferuar mbrojtësin Sllovak të ...

Objektivi i pare i Bayern ne merkaton e Janarit do te jete perforcimi me nje mbrojtes dhe ne interesat e tyre eshte ...

Plas skandali financiar dhe ai i trukimit të ndeshjeve.Nën hetim shumë...

Jane disa klube dhe zyrtare futbolli te cilet jane objekt i kontrolleve dhe hetimeve ne Belgjike.Ne rradhen e ekipeve te kontrolluar jane dhe dy...

Sot bën 27 vjet futbollisti nga Gjilani.Urimet më të mira...

Sot mbush 27 vjec futbollisti i talentuar nga Gjilani i kosoves Xherdan Shaqiri.Webfaqja zyrtare e FIFA-s e përfshkruan Shaqirin si të "paparashikueshëm me topin",...

Milan me Leonardon bën “shooping” të sukseshëm në Brazil.Mund konkurentët e...

Kur te gjithe e kane mendjen dhe syte nga ndeshjet e Liges se Kombeve, tek ekipi i Milanit e kane mendjen te shikojne nga...

Ja cilët janë rekordet e jashtëzakonshme të Messit, që Ronaldo ndoshta...

Te dy jane lojtare shume te medhenj qe historia e futbollit do ti mbaje mend gjate.Krahasimet se kush nga te dy eshte me i...

Ngjarje e rrallë në Francë. Feston për cmimin e fituar dhe...

Kjo ka ndodhur as me shume e as me pak por ne nje shtet te civilizuar sic eshte Franca.fituesit te “Tour de France”,...

Lionel Messi bën të lumtur tifozin më të cmendur që mund...

Ai eshte nje fans i cmendur pas Lionel Messit dhe kete gje e ka vertetuar duke bere nje tatuazh ne te gjithe shpinen e...

Kombetarja Axurre e futbollit gjest fisnik që përloti gjithë Genoan...

Futbollistet e kombetares te Italise ne prag te ndeshjes me ekipin Ukrahinas te Andriy Shevchenko, kanë ndaluar për një moment në urën e Genova-s,...

Dy Super ekipe, në garë me njeri-tjetrin për të nënëshkruar me...

Disa nga ekipet me te medha te kontinentit po hasin veshtiresi ne arritjen e rezultateve ne sezonin e ri.Disa prej tyre po vuajne merkaton...

UFC mbylli njërin sy për McGregor kur ky i fundit e...

Nje ndeshje luftetareshb ne Artet marciale per UFC 229 ajo mes Irlandezit Oconor McGregor dhe Rusit Khabib Nurmagomedov ajo e zhvilluar diten e diele.U...

“Çështja Ronaldo”. Policia e Las Vegasit: “Provat nuk janë zhdukur, janë...

Askush nuk mund te thote se kur do te mbyllet kjo ceshtje e nderlikuar per Cristiano Ronaldo.Nga njera ane jane Kathryn Mayorga dhe avokatet...

Qeni hyn në fushë në mes të ndeshjes, shikoni çfarë bën...

Ky është momenti i këndshëm kur një qen i racës Labrador pushtoi një fushë futbolli dhe kërkon që ta ledhatojnë, kur lojtarët provojnë ta...

Ish e dashura e CR7 i del në mbrojtje: “Ai ka...

Cristiano Ronaldos gjate keture diteve ka qene ne qender te vemendjes te opinionit publik per shkak te skandalit te presupozuar per perdhunimin e nje...

Vetëm një e kalon. Statistika të golave të Kylian Mbappe...

Kylian Mbappe eshte nje nga kandidatet potenciale per te fituar trofeun e topit te arte por edhe te trofeut me te ri “Kopa Trophy”,që...

Autori i 175 golave me Milanin, rikthen nostalgjinë duke folur për...

Pas Gunnar Nordahl, ai njihet si golshenuesi me i mire ne historine e lavdishme te klubit te madh te Milanit.Andriy Shevchenko , fitues i...

I lumtur tek Dortmund.6 gola në 3 ndeshje.Ja cila është...

Sulmuesi i njohur Paco Alcácer,aktualisht i transferuar tek Borusia e Dortmundit,ka gjetur momentin per per te rrefyer arsyet e verteta te largimit nga ekipi...

Kampioni i padiskutueshëm i garave të shpejtësisë Usain Bolt, ...

Ish super kampioni i atletikes dhe rekordmeni i garave te shpejtesise 100 dhe 200 meter, eshte shume afer futbollit profesionist.deshira e tij per te...

Real Madrid joshet nga dëshira e supersulmuesit dhe bën një superofertë

Drejtuesit e Realit te Nadridit gjate merkatos te veres bene perpjekje maksimale per te sjelle ne Bernabeu sulmuesin Belg te Chelsea Eden Hazard por...

5 Herë Kampioni i Botës jetë luksi.Dhurata për ditlindje e jashtëzakonshme

Ish-boksieri Floyd Mayweather , i cili ka fituar 5 tituj kampionë vendosi këtë të mërkurë të nisi një udhëtim nëpër botë me avionin e...

Anglezët befasojnë. Shpallet formacioni më i mirë i sezonit në ...

Ne Premier Ligue jane luajtur 8 jave nga fillimi i sezonit dhe si gjithmone Agjrnsia e Lajmeve "Goal", ka publikuar formacionin me lojtaret me...

Dy futbollistë të Kombëtares sulmojnë zyrtarin e një ministrie dhe...

Dy futbolliste te Kombetares te futbollit të Rusisë janë nën hetim për një sulm ndaj një nëpunësi civil në një kafene në Moskë.Aleksandër Kokorin...

Maradona i drejtpërdrejtë.Mbron Messin dhe konsideron tradhëtar Presidentin e futbollit...

Fjalet e Maradones jane per Leo Messin qe sipas legjendes se futbollit, "Pleshti" duhet tja ktheje shpinen Kombetares se Futbollit te Argjentines.Vete Messi nuk...

Jose Mourinho-n do ta kishin zili edhe më të pasurit. Shpenzimet...

Sipas “Daily Mail”,trajneri i Manchester United vijon që të jetojë në hotel që nga dita e tij e parë te “Djajtë e Kuq”ndërkohë...

Talenti shqiptar nga Kumanova me një të ardhme të sigurtë,në radarët...

Luan ne rolin e sulmuesit, zoteron nje teknike te larte ne perdorimin e topit, eshte shume i shpejte dhe njekohesisht nuhates i golit/Ne rastin...

Arsenal zyrtarizon kontratën e tretë më të shtrenjtë në botë...

Gjthca ka perfunduar me se miri per Arsenalin i cili zyrtarizoi nje kontrate te jashtezakonshme sopnsorizimi me gjigandin "Adidas".Topcinjtë kanë gjetur një akord...

UFC zyrtarizon vendimin për McGregor,pas problemeve të shkaktuara gjatë ndeshjes...

Humbja e Oconor McGregor me Rusin Khabib Nurmagomedov nuk kaloi pa probleme, jo vetem per ngjarjet qe pasuan menjehere pas perfundimit te saj ku...

Perez gati të bëjë cmenduri prej 200 milionë dollarë për sulmuesin...

transferimimi i Ronaldos nga Reali tek Juventusi duket se ka lene pasoja tek Madrilenet e Presidentit Florentino Perez.Kryesisht lijna e majte e mesfushes dhe...

Në rast se bien provat, kundërpadia e Ronaldos për prishje imazhi...

Akuzat e përdhunimit që janë ngritur për Ronaldon tashmë ndodhen në një udhëkryq dhe proçesi gjyqësor ka ngecur. Prova që, Der Spiegel kishte zbuluar...

Dështoi me 4 herë Kampionen e Botës dhe, tani shkon...

Rasti eshte per ish-teknikun e skuadres "Axurre" Gian Piero Ventura,i cili la nje shije shume te hidhur tek gjithe Italianet pasi deshtoi ne kualifikimin...

Ndizet para kohe derbi i Milanos.Biletat të gjitha të shitura me...

Gara e madhe e derbit te Milanos mes Interit dhe Milanit do te luhet pas rreth dy javesh dhe ne treg jane shitur te...

“Detyrimi për të fituar Kupën e Botës krijonte presion të jashtëzakonshëm.Nuk...

Ne nje refim te sinqerte pas shkarkimit nga detyra e teknikut te Argjentines,Jorge Sampaoli nuk mund te mos tregoje presionin e madh qe ekzistonte...

Tekniku i Kombëtares të Zvicrës miklon Xhakën dhe Shaqirin duke...

Duket se tekniki i Kombetares te futbollit te Zvicres, pas perjashtimit nga ekipi i tyre te dy futbollisteve me origjine shqiptare Blerim Xhemaili...

VIDEO/ Khabib pritet si hero në Rusi, fjalim emocionues në ‘Anzhi...

Khabib Nurmagomedov ka mbërritur në vendlindjen e tij, në Dagestan (Rusi), ku i është rezervuar një pritje madhështore, pas fitores që ai arriti në...

6 futbollistë të Manchester United, gati valixhet në rast qëndrimi të...

Jane 6 lojtarë te Manchester United që presin të lënë Old Trafford nëse Jose Mourinho qëndron si menaxher. Bosi i United është nën presion në...

Klubet e futbollit me fitimet më të mëdha në Europë

2289 marrëveshje, duke mbuluar 1606 kompani në 55 sektorë të ndryshëm për një investim total prej 4.4 miliardë euro. Këto janë numrat mbresëlënës të...

“Do të rikthehem, jam gati për revanshin”. A ka të njëjtin...

Nje super ndeshje luftetaresh ajo e zhvilluar te Dielen ne UFC-229 midis Conor McGregor dhe rusit Khabib Nurmagomedov por qe fatkeqsisht perfundoi me...

Interi në sulm për Kampionin e Botës.Merkato e Janarit vendimtare për...

Ne kampin e Interit ende vazhdon endra per te transferuar Lojtarin me te mire te Botes Luca Modric.Perpjekjet e merkatos se veres nuk realizuan...

10 Top futbollistët pretendent për çmimin “futbollisti më i mirë U-21”

Dhjetë kandidatët e “France Football” per cmimin e futbollistit me te mire U-21 janë: Gianluigi Donnarumma (Milan), Patrick Cutrone (Milan), Justin Kluivert (Roma), Kylian...

Ja cilët janë emrat e futbollistëve që nuk mundën të hynin...

jane bere publike 30 emrat e nominuar per cmimin e fituesit te Topit te Arte nga revista e famshme "France Futboll" Ne liste figuronin...

Ronaldo dhe Khabib përshëndesin fansat: Selamu Alejkum! (VIDEO)

Ronaldo dhe Khabib përshëndesin fansat: Selamu Alejkum! Khabib Nurmagamedov është sportisti më i përfolur i javës në botë. Ai përveç që është një sportist i...

Messi golshënuesi i 3-të në Spanjë, shikoni cilët futbollistë kryesojnë deri...

Gjithcka ne Spanje ka ndryshuar ne Primera Divizion pas rezultateve zhgenjyese te Real Madrid dhe Barcelona ne javet e fundit.Jane futbollistet e skudres se...

Real Madrid shkëlqen në listën e kandidatëve për Topin e Artë...

Real Madridi ka dominuar listën e 30 nominimeve për Topin e Artë me Gareth Bale, Karim Benzema, Thibaut Courtois, Isco Alarcon, Marcelo, Luka Modric,...

Ora po afrohet: “Real Madridi është klubi më i mirë në...

Eden Hazard i dyzuar midis Chelseat dhe 'ëndrrës' të Real Madridit "Dua atë që është e mirë për mua, por dua atë që...

Jose Mourinho përseri në vështirësi.Në hetim për fjalorin e pistë:”Pir…bij k……”para...

Federata Angleze e Futbollit ka nisur një hetim ndaj trajnerit te Manchester United i cili në fund të ndeshjes midis Manchester United...

Ja cila është lista e plotë me emrat e futbollistëve kandidatë...

Duket se pas Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që kanë marrë pothuajse të gjitha çmimet më të rëndësishme për karrierën e një futbollisti, në...

Sulmuesi i Barcelonës do mungojë për më shumë se një muaj...

Sulmuesi, Luis Suarez, ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes ndaj Valencias dhe pritet të mungojë më shumë se një muaj.Ai nuk do...

Ndoshta zbulohet fituesi i “Topit të Artë” .Kampioni i Botës mund...

Ende pa dale mire emrat e nominuar ne listen qe do garojne per fituesin e Topit te Arte, fillojne dhe behen parashikimet e para.Organizatori...

” France Futboll”, Zbulon 15 kandidaturat e para për “Topin e...

“France Football” ka publikuar 15 kandidaturat e para për “Topin e Artë 2018”, ndërsa deri në mbrëmje do të plotësojë këtë listë edhe me...

Dikur e kishte idhull dhe ishte fans i çmendur i ...

Khabib Abdulmanapovich Nurmagomedov është kampion bote, dy herë kampion i Sampo dhe aktualisht mban brezin më të gjatë të pamposhtur në MMA, me...

Lojtari i Kombëtares:”Ndaj Izraelit do të hyjmë në fushë vetëm për...

Nje nga lojtaret me më pak prezenca ne Kombetaren Shqiptare te futbollit Egzon Binaku, ka deklaruar se ne ndeshjen ne Izrael do te hyjme...

Një tjetër “Legjendë” var këpucët në gozhdë duke u tërhequr nga...

Ne nje postim ne faqen e tij te Instagramit, nje nga mbrojtesit me te mire te skuadres se Chelsea dhe Kombetares Angleze John Terry,...

Numri një i Manchester United, refuzon të rinovojë kontratën e re.

Sikur te mos mjaftonin problemet ne lidhje me rezultatet e dobeta dhe maredheniet jo te mira te Mourinho me disa lojtare, tashme ka dhe...

Realizon një penallti të çmendur duke festuar para kohe golin(VIDEO)

Një video e sulmuesit Norik Avdalyan, te të rinjtë e Rubin Kazanit, po bën xhiron e rrjeteve sociale. Me ekzekutimin e tij të penalltisë,...

Tekniku Gjerman i Liverpool Jurgen Klopp, del hapur kundër vendimit...

Tekniku Gjerman i skuadres se Liverpoolit jurgen Klopp ka dale hapur kunder vendimit te UEFA-s per zhvillimin e kompeticionit me te ri ne europe...

Zbulohen pesë kandidatët e tjerë për ‘Topin e Artë’

Ditën e sotme, “France Football” do të zbardhë orë pas ore 30 emrat, që do të mbesin në garë për “Topin e Artë”, viti...

Ankth i madh në kampin e Ronaldo. Edhe një grua...

Akuza dhe kunder akuza nga te dyja palet.Nga njera ane jane Ketrin Majorgan dhe avokati i saj qe presupozojne dhe akuzojne per perdhunim dhe...

Të gjithë qytetarët në rrugë.Dagestani feston fitoren e Khabib Nurmagomedov (FOTO)

Te gjithe njerëzit në Republikën Ruse të Dagestanit kanë dale në rrugë për të festuar fitoren e Kampionatit të Luftimeve Ultimate Khabib Nurmagomedov...

Të vërteta dhe të pa vërteta për disa nga personazhet...

Agjenti i Zinedine Zidane thotë se ish trajneri i Real Madridit, i perfolur ne lidhje me drejtimine Manchester United, nuk ka gjasa të menaxhojë...

Tragjedi e vërtetë.Vdesin 2 persona gjate zhvillimit të garës së marratonës

Dy vrapues kanë vdekur pasi konkurruan në Gjysmë Marathonën Cardiffit të Dielë, kanë konfirmuar policia dhe organizatorët.Çifti, 25 dhe...

Dembele nuk pëlqehet tek Barcelona.Messi kërkon largimin e tij nga ekipi.

Ousmane Dembele mund të largohet nga Barcelona pasi bashkëlojtari i tij, Lionel Messi, nuk po luan siç duhet me të.Prandaj drejtuesit e Barcelones...

“France Football” ka shpallur 5 emrat e parë të futbollistëve të...

Sot jane bere publike nga revista e njohur “France Football”, 5 emrat e pare ne listen e te nominuarve per trofeun "Topi i...

Ronaldo rrëfen: “Përdhunimi zgjati 5-7 minuta. Ishte diçka e ashpër dhe...

Më në fund Ronaldo ka reaguar për skandalin e përdhënimit. Futbollisti portugez u ka dhënë versionin e tij avokatëve raporton gazeta gjermane “Der Spiegel”.“Ia...

Irina Shayk“U ndjeva budallaqe, kisha besim tek ai…Ronaldo nuk ishte...

Akuzat e fundit për përdhunim të ngritura ndaj Kristiano Ronaldos kanë zbehur së tepërmi shkëlqimin e yllit portugez. Megjithatë ato duket se më së...

Mbappe i papërmbajtshëm ndaj Lyon.Pooker golash. njëri më i mire se...

Nuk ka shumë histori në supersfidën e javës së 9-të të Ligue 1 të Francës, aty ku dominimi i Paris Saint-Germain është i padiskutueshëm....

Real Madrid kërkon yllin e Serisë A për të dalë nga...

Mungesa e golave po çon drejt një krize skuadrën e Real Madrid, e cila u mund 1-0 nga Alaves në minutën e fundit në...

Skandali/ Gruaja e shqiptarit tha se Ronaldo e për*unoi, dëshmia e...

Ditët e fundit lajmi që ka pushtuar mediat, është ai i akuzave për për*unim që modelja 34-vjeçare, Kathryn Mayorga ka bërë për futbollistin e...

Icardi doppietë dhe Inter siglon fitoren e 4 me...

Dje eshte zhvilluar ndeshja per javen e tete te Seria A midis Spal dhe Interit te Milanos.Interi vinte ne kete ndeshje pas 3 fitoreve...

U “shpartallua” nga Nurmagomedov, vjen reagimi i McGregor

Ndeshja e cila fitoi vëmendjen e gjithë botës, ishte ajo mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor. Ishte rusi Nurmagomedov ai i cili fitoi dyluftimin me...

VIDEO/ Kur Khabib Nurmagomedov 9-vjeçar ndeshej me ariun

Bota e ringut sapo ka lënë pas një match dramatik, atë në Las Vegas me Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor. Veç triumfit të të parit,...

Elseid Hysaj rigjen veten me një paraqitje dinjitoze.Goli i Insigne ishte...

Elseid Hysaj ka qenë protagonist në fitoren e Napolit, teksa ka asistuar për golin e dytë të shënuar nga Lorenco Insinje në minutën e...

Misterit të historisë të Ronaldos duket se i erdhi fundi.Ja dokumenti...

Faktet e bera publike nga "Der Spiegel",duket se nuk kane mare fund ne lidhje me nje histori perdhunimi te Cristiano Ronaldo me nje 34...

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola bëjnë “paqe”.Mahrez i pafat në gjuajtje...

Pritej me padurim ndeshja e madhe midis Liverpool dhe Manchester City e vlefshme per javen e 8-tete Premier League.Ndeshjet mes ketyre dy ekipeve gjithmone...

Laci “shkatërron” Tiranën që nuk po gjen identitetin, dhe rikonfirmon...

Bardheblutë janë kthyer në errësirë totale, duke u mundur sot 1-0 nga Laçi brenda në Tiranë.Vendosi një gol nga i riu Redon Xhixah, i...

Java e fatit për dy nga lojtarët tanë që luajnë...

Christian Panucci kërkon lojtarë në formë për të tentuar kualifikimin në Europian nëpërmjet Nations League dhe njëri prej tyre është pa dyshim Ermir Lenjani,...

Në Itali arbitri pezullon pjesën e dytë të ndeshjes.Shkaku padyshim që...

Episodi i shëmtuar ndodhi dje në Perugia, gjatë një ndeshje të vlefshme për kategorinë Eccellenza.Bëhet fjalë për ndeshjen San Sisto-Pontevecchio, gjatë së cilës në...

Higuain mer për dore Milanin.Suso tripletë me asis Fitore me...

Skuadra e Milanit ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme përballë Chievos.Kuqezinjtë e Gattusos vinin nga një moment i mirë, pasi kishin fituar...

E kaluara e mjerë e Khabib, kampionit që po çmend botën...

Khabib Nurmagomedov është kampioni absolut i kategorisë së mesme në UFC. Mëngjesin e sotëm ai mposhti irlandezin McGregor duke mbrojtur edhe njëherë titullin. Megjithatë, rusi ka...

Chelsea i Sarri-t mer përkohësisht kreun.Hazard përsëri lider i padiskutueshëm(VIDEO)

Skuadra e Chelsea e drejtuar mjeshterisht nga Italiani Sarri dhe e udhehequr nga lideri i padiskutueshem Belgu Hazard,ka marre nje fitore te rendesishme ne...

Pretendon se është i pafajshëm por kamerat e nxjerrin “zbuluar”(VIDEO)

Ndeshja e madhe mes Conor McGrregor dhe Khabib Nurmagomedov, e vlefshme per "UFC 229" cila perfundoi me fitoren e Rusit Khabib, prodhoi nje zhurme...

Doppietë e Higuain pjesën e parë në ndeshjen Milan-Chievo (VIDEO)

Sulmuesi Argjentinas Gonzalo Higuain ka shënuar dy herë për epërsinë prej 2 me 0 të ekipit të tij Milan ndaj Chievos ne pjesen e...

Arsenal “shpartallon” Fulham duke dhuruar spektakël dhe gola(VIDEO)

Ka qene nje ndeshje e bukur ajo qe ka zhvilluar Arsenal, perballe skuadres se Fulham e cila nuk po e gjen dot veten ne...

Po rilind BATI-GOL.Sulmuesi drejt rekordit të sezonit ’95-’96.Ne 7 jave 9...

Erdhi si nje lojtar shume pak ose aspak i njohur nga Polonia dhe tashme eshte bere syri dhe zemra e cdo skuadre te madhe.Ai...

Ish kampioni i botës Mike Tyson, ka harruar që i këputi...

Ish Kampioni i boksit profesionist të kategorisë së rëndë Mike Tyson, ka mbetur i tronditur nga niveli i dhunës dhe kaosit të shkaktuar ne...

Nuk mund të mungonte edhe Presidenti Rus pa reaguar pas asaj...

Reagimet per ndeshjen e zhvilluar te khabib Nurmagomedov Mcgregor e cila u kthye ne nje perleshje te pa pare me pare pas perfundimit te...

7 ndeshje, 7 gola, ky talent do të bëhet pronë e...

Tek skuadra e madhe e Milanit ai ishte nje lojtar qe nuk arriti ta tregonte dot talentin e vet.Andre Silva me shumë pak gola,...

E shau aty ku ‘shqiptari’ te heq koken,(VIDEO) Khabib zbulon motivin...

Khabib Nurmagomedov ka sqaruar më në fund arsyen pse sulmoi ekipin e Conor McGregor pas fitores. Sipas tij irlandezi ia kishte ofenduar fenë, babanë dhe...

VIDEO/ Lojtari shqiptar gol të çmendur në La Liga, shënon njësoj...

Levante po fiton 1-0 ndaj Getafes falë supergolit të shënuar nga Enis Bardhi. Në minutën e 60’ lojtari shqiptar shënoi një mrekulli të vërtetë duke...

Përmbyset makina, aksidentohen arbitrat e ndeshjes

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në afërsi të Prrenjasit dhe shkak ka qenë rruga e lagësht, e cila ka shkaktuar rrëshiktje të...

Akti i rëndë pas ndeshjes, i ka pezulluar 2 milion $...

Kreu i UFC-së me se fundi ka reaguar pas ndeshjes se madhe midisConor McGreghor dhe Khabib Nurmagomedov.Ngjarja ka qene e pa precedent ku pas...

Sot ndeshja e madhe.Tekniku i Liverpool elozhe për Guardiola.Kush fiton sot...

Menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka lavdëruar homologun e tij të Manchester City Pep Guardiola si menaxher më i mirë në botë përpara takimit...

Fitoi Khabib, plas kaosi pas super ndeshjes me McGregorin (VIDEO)

Super dueli i zhvilluar në Las Vegas mes McGregor dhe Khabib përfundoi në një sherr masiv mes dy “luftëtarëve” dhe stafeve përkatëse. Në momentin...

Tek Real Madrid nuk ndodhte që para 33 vjetësh.Deklarata e teknikut...

Real Madrid beri tjeter figure te keqe ne Primera Division teksa u mund nga Deportivo Alaves me rezultatin minimal 1-0 ne minutat shtese.Eshte ndeshja...

Deklarata e Pep Guardiola “shokon” Salah dhe tifozët e Liverpool

Mohamed Salah ishte nje nder 3 lojtaret e nominuar per te fituar cmimin e Futbollistit me te mire te vitit nga FIFA.Sulmuesi i Liverpoool...

Edhe kur humbet edhe kur fiton”thumbon hollë” Kujtojnë se jam fajtor...

Special One është kthyer ngacmues pas fitores me përmbysje kundër Newcastle, e para në Old Trafford këtë sezon.“Ka shumë dashakeqësi e duket se është...

Reperi i famshëm humb miliona dollarë në ndeshjen e UFC ndërmjet...

Ndeshja në UFC mes Khabib dhe MCGregor ka marrë përmasa të mëdha duke tërhequr vëmendjen e të gjithë botës. Khbaib arriti të dorëzonte irlandezin...

Real Madrid në krizë,4 ndeshje pa fitore,4 ndeshje pa shënuar. Sergio...

Real Madrid kete rradhe humb ne minutat shtese.Tashmë “Los Blancos” janë zhytur në krizë, madje duke prekur rekorde negative të pashijuara prej më...

Ish Kampioni i Botës i zhgënjyer dhe me dyshime...

Ish-futbollisti legjendar Lothar Matthäus, ka qene totalisht i zhgenjyer nga loja e Bayernit ne ndeshjen e dites te shtune kunder Borussia Mönchengladbach duke...

Në këtë video mund ta shikoni Ronaldon në diskotekë me gruan,...

Cristiano Ronaldo po vazhdon të përballet me akuzën ndaj tij nga amerikania Kathryn Mayorga, e cila ka thënë se është përdhunuar nga ylli portugez...

Këto ishin vlerësimet e lojtarëve të Real Madrid.Ja kush ka marë...

Real Madrid është në krizë rezultatesh pasi ditën e shtunë u mposht 1-0 nga Deportivo Alavesi. “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve ku ajo që...

Roma vazhdon të udheheqë rezultatin në transfertë me Empolin(VIDEO)

Ekipi i Romes eshte duke udhehequr rezultatin e ndeshjes me golin e Nzonzi ne minuten e 36 te pjeses te pare te ndeshjes Ndeshja...

Vazhdon mallkimi Ronaldo.Reali i Madridit shkon përsëri pikiatë.(VIDEO)

Reali tashmë është në krizë rezultatesh dhe mungesa e Ronaldos po ndihet çdo ditë e më shumë. Ndoshta mund të duket e pabesueshme por është...

Alexis Sanchez bëri atë që nuk e kishte bërë që nga...

Ekipi i Manchester United, ka shpetuar nje ndeshje e cila po e conte drejt turperimit total.Ka humbur ne pjesen e pare 0-2 ndaj Newcastle...

Gol fantastik i Kosovarit Celina i cili mer topin nga...

Swansea, ku luan Kosovari Bersant Celina humbi ne ndeshjen e luajtur ne shtepine e vet perballe Ipswichi me rezultatin 2-3. Golin e Celinas...

“Ankth” në Allianz Arena në pjesën e parë të ndeshjes Bayern...

Duket se po tronditet perseri Bayern Munchen dhe Allianz Arena, pas rezultatit 0-2 ne favor te Monchengladbach Plea dhe Stindl në minutat 10 dhe 16...

Mbretërimit të Mourinho tek United, duket se po i vjen fundi....

Ekipi i Manchester United i drejtuar nga Jose Mourinho, eshte duke humbur edhe ndeshjen e kesaj jave kunder ekipit te Newcastle 0-2.Per ekipin mik...

Arbëreshët sërish në stadium me banderola të shkruara në gjuhën shqipe

Qyteti i Cosenza-s është një zonë që ka shumë arbëreshë dhe këta të fundit nuk mund të qëndrojnë pa e shpalosur krenarinë e të...

Formacionet zyrtare te ndeshjes Udinese -Juventus

Pas pak fillon ndeshja midis Udinese dhe Juventus e vlefshme per Javen e 8-te te Seria A Keto jane formacionet zyrtare te ekipeve :

Tragjike.Ndahet nga jeta sportisti 23 vjeçar

Një tjetër tragjedi godet çiklizmin. Mbrëmjen e të premtes ka humbur jetën sportisti belg Jimmy Duquennoy, 23 vjeç, profesionist. Belgu ka pësuar një atak...

Ish lojtarri i Liverpool fjalë të merituara për Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri meriton më shumë minuta në fushë. Kështu është shprehur legjenda e Liverpoolit, Jan Molby. Molby ka deklaruar se Xherdan Shaqiri është mjaftueshëm i...

Kjo është arsyeja pse Suarez humbet ndeshjet me kombëtaren e Uruguait

Sulmuesi i Barcelonës konfirmoi se do të fillojë një kurs trajnimi të hënën, pasi raportohet se pësoi lëndim gjatë fitores së Barcës 4 me...

Ndodh edhe kështu në Angli:Tekniku thotë fjalë të mira për arbitrin,...

Federata e Futbollit në Angli ka gjobitur trajnerin e Newcastle, Rafael Benitez, pasi ky i fundit tha fjalë të mira për një arbitër. Qeveria...

Pa dyshim që do habiteni nga ajo që do mësoni për...

Shifra qe ekipet e NBA (Kampionati Amerikan i basketbollit) shpenzojne per pagat e basketbollisteve kap shifren e 3 547 000 000 dollarë në këtë...

Tek Real Madrid rikthehet buzeqëshja. Tekniku Lopetegui mer frymë lirisht

Rezultatet e dobeta te ndeshjev te fundit Real Madrid ne kampionat dhe Chempions, duket sikur i kishin asfiksuar ekipin dhe teknikun Lopetegui. Nga dita e...

P.S.G ka rradhën që të sfidohet nga një ekip i vërtetë...

Sfida më e madhe në këtë fundjavë të kampionatit francez Paris SG -Lyon.Vendasit me një rekord perfekt, në sajë të pikëve të plota, ndërsa...

Nje “Ksavi” i ri tek Barcelona që mund të bëjë epokë.Rivaldo...

Legjenda braziliane, Rivaldo mendon se mesfushori i Barcelonës, Arthur ka tiparet e ish-ikonës së katalanasve, Xavi Herndnez. Arthur zhvilloi një ndeshje impresionuese ndaj Tottenham...

Tronditet skuadra e Chelsea nga deklarimet e Hazard

Tek skuadra e Cheslse po mendojne te bejne gjithcka per te mbajtur ne Stamford bridge yllin e Belgjikes Eden Hazard. Merkato verore duket se i...

Deklaratë e bujshme e “Asit” të Juventusit:”Messi dhe Ronaldo janë përtej...

Sot per sot eshte nje nga talentet me te ardhme premtuese ne boten e futbollit.Behet fjale per 24 vjecarin nga Argjentina qe luan per...

Nesër sfida e madhe Liverpool i frikshëm në shtëpi.Këtë sezon...

Liverpool (6 fitore, 1 barazim, 0 humbje) dhe Manchester City (6 fitore, 1 barazim, 0 humbje).Keto jane te dhenat faktike te ndeshjeve te luajtura. Manchester...

Lojtari që i ka shënuar Valencias në “Mestalla” dy dyzina me...

Barcelona janë ekipi më i keq për Valencian në “Mestalla”, vitet e fundit. Fitorja e fundit e saj kundër Barcelonës daton në sezonin 2006-2007,...

Historia që po trondit futbollin dhe sponsorët.Në se provohet fajësia shifra...

Simon Leaf,i specializuar në kontratat ekonomike ka deklaruar se nëse akuza për përdhunim per CR7 provohet,Ai do të pësojë një dëm ekonomik prej miliona...

Maradona retrospektivë dhe ndjesë:”Ata, që flasin me xhepat e fryrë, kalojnë...

Në një bisedë me “Infobae”,Diego Armando Maradona, ishte i ndershëm në lidhje me varësinë e tij nga droga. Legjenda e Argjentinës u pyet mbi ata...

Real Madrid i bën një dhuratë të shëmtuar CR7.Shpifjet për përdhunim...

Cristiano Ronaldo beson se Real Madridit dëshiron ta fundos atë, duke qëndruar prapa akuzave për përdhunim dhe kartonit të kuq në ndeshjen kundër Valencias...

Zlatan Ibrahimovic, rikthim tek djajtë kuqezinj të Milanit

Zlatan Ibrahimovic i mbushi 37-vjeç gjatë javës, dhe raportet e fundit thonë se ai do të rikthehet te Milani gjatë muajit janar, aty ku...

Mos e beso po deshe! Kampioni Botës 1998: “Nëse Zidane shkon...

Një njeri që ka shijuar Kupën e Botës si Christophe Dugarry, është gati të shijojë edhe dy minj nëse Zinedine Zidane do të pranojë...

Luftëtari kuqezi Florian Marku i jashtëzakonshëm. Mposht Rumunin që në...

Një tjetër fitore për Florian Markun në MMA (Mixed Martial Arts). Kësaj rradhe ‘luftëtari’ shqiptar ka arritur të mposhtë rumunin Vranceanu...

Të gjitha janë spekulime.Kampioni i botës nuk është në treg.

Ylli i skuadrës Manchester United, Paul Pogba, nuk do të largohet nga kjo skuadër Sipas agjentit Mino Raiola, ai nuk është në treg, vetëm se...

E pa besueshme por e vërtetë. Golshënuesi më i mirë në...

Sulmuesi polak i Genoas Krzysztof Piatek, qe deri tani kryeso n listen e golshenuesve ne Seria A ne Itali,ka zbuluar se ai nuk është...

Berlusconi vë kushte të çuditshme te Monza, ndalohet mjekra dhe tatuazhet

Me fanellën e Monzës me numrin 1 në dorë, Silvio Berlusconi ka folur për herë të parë për skuadrën më të re në pronësi...

E mbani mend mbrojtësin e Milan?! Bëhet “hero” në Brazil…

Pas Andre Silva është radha e Gustavo Gomez. Nëse do të ishte një film mund të quhej “Revanshi i të shartuarve”, me protagonist sulmuesin...

E bujshme, Arsenal kërkon fituesin e FIFA “The Best”

Raportohet se Arsenal është i interesuar të afrojë sa më parë mes “Topçinjve” administratorin e deleguar të Juventus, Beppe Marotta, që sikurse ka njoftuar...

Ndikimi që ka Ronaldo/ Bien aksionet e Juventusit pas akuzave ndaj...

Akuzat për përdhunim të bëra ndaj Cristiano Ronaldos, nga ana e modeles amerikane Kathrine Mayorg, duket se po i kushtojnë shtrenjtë edhe klubit të...

Mungon Agolli, ja kush do të jetë kapiteni i Kombëtares

Nuk ka rëndësi se kush do të zbresë i pari në fushën e lojës për ndeshjet ndaj Jordanisë dhe Izraelit, ai që do të...

15 kamera HD dhe ndryshim itinerari, masat ekstreme të Man.City kundër...

Manchester City po shpreson të evitojë skenat nga përballja me Liverpool, e sezonit të kaluar, e vlefshme për Champions League, duke instaluar kamera rreth...

‘Çmenduria’ e Perezit, gjysmë miliard euro për 3 super-yje

“El Mundo Deportivo” me një lajm të publikuar i vë “zjarrin” merkatos. Sipas gazetës spanjolle, Florentino Perez është gati të investojë plot 500 milion euro...

Moment i keq tek Bayern Munchen. Teknikut Kovaç i rrëshket...

Skuadra e Bayern Mynih po kalon një nga momentet më të keq të këtij sezoni. Bavarezët nuk e njohin shijen ne fitores në tre...

Tierri Henry dhe John Terry përballje kampionesh për një vend tekniku.I...

Duket se Tierri Henry e ka mposhtur John Terryn në “luftën” për të marrë stolin e Aston Vilës. Ekipi anglez pas disa rezultateve negative vendosi...

Juventusi nuk ndalet.Pas Ronaldos kërkon të sjellë dhe 2 lojtarë të...

Pas transferimit te bujshem te Cristiano Ronaldo ne merkaton e veres,Juventusi po mendon per perforcime ne qender te mbrojtjes,Aktualisht kete repart e ka shume...

Golshënuesi më i mirë në Itali, deri dje i panjohur, kërkon...

E ardhmja eshte e pasigurt për Piatek: "Në Genoa për dy muaj, nuk e di ku do të jem pas gjashtë muajve" "Rekordi...

Çifti Beckham shet rezidencën luksoze.Shifrat do tju habisin

Cifti beckham dhe familja e tij po i thonë lamtumirë kompleksit të tyre legjendar “Bev Hills”, duke e shitur rezidencën në fjalë për...

UEFA zgjedh lojtarin më të mirë të ndeshjeve të dyta...

Diten e Marte dhe te Merkure jane zhvilluar ndeshjet e dyta ne Grupet te vlefshme per UEFA Champions League. Lojtari me i mire i javes...

Djaloshi shtanget i habitur pas surprizës që i bën Lionel...

Pas perfundimit te ndeshjes Tottenham Barcelona gjate kalimit per te hyre ne dhomat e zhveshjes Lionel Messi i dha dorën një djali që mbledh...

Neymar po bën të pamundurën për të sjellë Kampionin e Botës...

Sulmuesi brazilian, Neymar Junior, është duke u përpjekur që ta bindë Paul Pogban të largohet nga Manchester United dhe t’i bashkohet skuadrës franceze Paris...

Ibrahimovic në stilin e tij, bën një deklaratë të jashtëzakonshme

Ditët e fundit, mediat italiane raportuan se Zlatan Ibrahimovic do të kalojë në merkaton e janarit te Milanit, duke u rikthyer në Serie A. Në...

Nuk do ta besoni, por ja kush është përzgjedhur goli më...

UEFA ka përzgjedhur golin më të bukur të javës së dytë në Ligën e Kampionëve. Goli i parë i Messit në këtë ndeshje (i treti...

Neymar me plane të qarta për të kurrorëzuar ribashkimin me Bruna...

Futbollisti i shquar Brazilian Neymar, po shkelqen ne ndeshjet e fundit te zhvilluara me ekipin e tij PSG dhe ne kete menyre duket se...

Gatusso bën shakanë e papritur kur një Zonjë ndihet në siklet...

Një ngjarje e paplanifikuar në gjatë konferencës për shtyp të Genaro Gatussos, fatmirësisht u zgjidh në mënyrën më të mirë. Genaro Gatusso po u përgjigjej...

Lojtari i Liverpool me probleme kardiake shtrihet në fushën e lojës...

Pas 18 minutave lojë, 23-vjeçari i Liverpool Naby Keita, u ul papritmas në fushë në ndeshjen që Napoli e fitoi 1-0 ndaj Liverpoolit në...

E paparë. Bën sakrificë të jashtëzakonshme duke luajtur ndeshjen pak...

Skuadra e Eintraht Frankfurtit luajti ndeshjen e dyte ne grup me ekipin Italian te Lacios te cilen e fitoi me rezultatin e thelle 4-1. Pa...

Shuhen mosmarreveshjet.Messi dhe Pique kanë një pikë të përbashkët takimi…

Para 3 ditesh u fol per nje krisje te mundeshme ne maredheniet midis Gerard Pique dhe Lionel Messi, aq sa ne dhomat e zhveshjes...

Nuk i mbajnë nervat: “The Special One”, vetëm pas 3 minuta...

Trajneri portugez Jose Mourinho doli sot ne konference per shtyp dhe foli në prag të ndeshjes së nesërme që do të luajnë ndaj...

Një nga mbrojtësat më të mirë në botë kërkon largimin nga...

Sic duket nje nga mbrojtesat me te mire ne bote, Gjermani i Bayern Munchen Mat Humels, do te largohet nga gjigandet e Bavarise per...

Tekniku i Kombëtares të Italisë “bën kurban” Super Marion.Emra te rinj...

Italia ka probleme per kualifikimin ne ndeshjet e Liges te Kombeve, prandaj Tekniku Mancini ka ndermend te beje ndryshime ne formacionin qe do shpalle...

Inzaghi shfryn inatin ndaj arbitrit të ndeshjes që nuk i...

Në përfundim të humbjes së thellë kundër Eintracht Frankfurt, në ndeshjen e Europa League, tekniku i Lazios Simone Inzaghi, ka atribuuar disfatën tek arbitri...

E çuditshme si 11 lojtarë kanë bllokuar portën dhe topi hyn...

Eshte bere virale ne rrjetet sociale nje gol i shenuar nga nje goditje denimi brenda zones se portierit. Ne momentin e gjuajtjes se goditjes te...

Telenovela Panucci vazhdon..”Viktimat” e kësaj serie janë 2 kapitenët; Jahmir Hyka...

Ekipi fitues nuk ndryshohet. E tillë është fraza në futboll, porse për Panuccin duket e padëgjuar. Kjo, pasi ndaj Izraelit ku edhe kuqezinjtë fituan,...

Portieri i Partizanit Alban Hoxha duket se ka sukses jo vetëm...

Alban Hoxha , portieri i ekipit te futbollit Partizani, po perjeton nje periudhe te mire me ekipin e tij duke kryesuar kampionatin shqiptar, por...

Milani i rilindurur shpërthen dhe për 3 minuta përmbys rezultatin(VIDEO)

Milani ka përmbysur Olympiacos në San Siro. Pas barazimit të Cutrone, kuqezinjtë kanë shënuar edhe dy gola në tre minuta me anë të Higuain...

U thirr për herë të parë në Kombëtare, sjell njëkohësisht ...

Egli Kaja eshte mesfushori i talentuar Shqiptar qe eshte thirrur per herre te pare nga tekniku u Kombetares Christian Panucci.Ai luan per ngjyrat e...

Portieri Loris Karius përsëri protagonist me gafat edhe në Europa...

Gafen e madhe te ish portierit te Liverpoolit Loris Karius ne finalen e madhe te Champions League qe Liverpool zhvilloi ne Kiev te Ukrahines...

Andrea Pirlo flet hapur për talentin e Interit: “Bën paraqitje...

Ish lojtari legjende i Milanit,Juventusit dhe Nacionales Italiane Andrea Pirlo, ne nje analize qe i ben skuadres te Interit për “Sky Sport”.thekson se po...

Kevin-Prince Boateng rrëfen: “Për mua Milani ishte rritje, eksperiencë dhe rock...

Kevin-Prince Boateng, mesfushori i Sassuolo ne një interviste të dhënë për "SportWeek" ka risjellë në kujtesë eksperiencën e tij te Milan:“Për mua, ajo periudhë...

Ja renditja e klubeve europiane sipas përfitimeve nga sponsorët

Manchester United në fushë nuk i ka punët edhe aq mirë por anglezët nga ana komerciale po del se janë shume mirë. Djajtë e Kuq...

Milan bën mrekullinë në pjesën e dytë duke kthyer rezultatin e...

Milani po luan në “San Siro” me skuadrën e Olympiakosit ndeshjen e vlefshme për Grupin F të Europa League Grekët e mbyllën në avantazh pjesën...

Tifozet Serbë përleshen me huliganët Francezë pas përfundimit të ndeshjes(VIDEO)

Ditën e djeshme u zhvilluar ndeshja midis Paris Saint Germain dhe Crvenës së Zvezdës për UEFA Champions League, të cilën parizienët e fituan me...

Olympiakos surprizon Milanin duke kaluar në avantazh.

Milan befasohet në shtëpi në ndeshjen e Europa League kundër Olympiacos. Në minutën e 14 të takimit, Guerrero shënon golin e avantazhit për grekët,...

UEFA akuzon Napolin për shkelje të rregullave Vendimi në date 18...

Ekipi italian, Napoli sot është akuzuar nga UEFA pasi që sipas tyre tifozët e këtij ekipi pas fitores së mbrëmshe ndaj Liverpool në...

Lojtarin e Kombëtares nuk e grumbullon Panuci, por sot luan titullar...

Pas pak minutash fillon ndeshja e Europa Ligue modis Qarabagut dhe Arsenalit.Qarabak ka humbur ndeshjen e pare ndaj Sporting , ndersa Arsenali ka fituar...

Formacionet zyrtare: Milan – Olympiakos

Milan do të luaj sot ndaj Olympiakos në "San Siro", ndeshje e vlefshme për grupet e UEFA Europa League. Djalli kërkon të fitojë përsëri...

Angli totalisht e rinovuar.Tekniku Southgate i habit të gjithë duke futur...

“Mendoj se për shkak të mungesave të shumta sidomos në mesin e fushës, kemi zgjedhur t’i japim shansin disa lojtarëve të rinj. Do të...

Lojtari i Kombëtares sot mund të jetë titullar në ndeshjen e...

Eros Grezda bëri hapi e madh në karrierë gjatë merkatos së verës, por ende nuk po arrin të bëhet protagonist te skuadra e drejtuar...

I pakënaqur me teknikun, ish lojtari i Realit kërkon të transferohet...

Ishte një nga lojtarët më të mirë në ndeshjet e fundit me Bayernin, aq sa shumë tifozë kishin krijuar idenë se lojtari do të...

Akuzë direkte? Ndoshta jo, por pikpyetje ngrihen.Futbollisti i vitit “gënjeshtër”.Messi, ka...

Sipas mbrojtesit te Bacelones Jordi Alba, cmimi i FIFA per Futbollistin e vitit 2018 eshte nje genjeshter. Mes te tjerave mbrojtesi i referohet paraqitjes se...

Renditja e UEFA-s për Champions/ Lajm i mirë për klubet italiane,...

Sipas një raporti të ri publikuar me datë 3 tetor, Italia ka parakaluar Anglinë në ranglistën e UEFA-s. Vendin e parë e mban sërish Spanja,...

Ankth për lojtarin tek Liverpool pas dëmtimit të tij në ndeshjen...

Frikë në kampin e Liverpool për Naby Keita. Mesfushori nga Guinea, doli nga fusha në minutën e 19′ në sfidën kundër Napolit në Champions...

Yjet e rinj të Spanjës zbarkojnë në “Elbasan Arena” me 11...

Ne kuader te ndeshjeve kualifikuese per Europianin e vitit 2021, Kombetarje e Shpresave te Shqiperise e drejtuar nga tekniku Alban Bushi ,do te luaje...

Ronaldo – Messi.Dyshja që po sundon botën. Kush do jetë golshënuesi...

Te dy Superlojtaret Ronaldo dhe Messi , duket sikur jane vetem me njeri tjetrin ne gare, pasi talente te tjera futbolli ka plot. Kete...

Ronaldo i thotë “JO” Kombëtares të Portugalisë për 2018. I fokusuar...

te gjitha ndeshjet e mbetura per kete vit, ekipi i Portugalise eshte i detyruar ti luaje pa idhullin e vet Cristiano Ronaldo, kesshtu qe...

Leo Messi mbreti i Wembley.Mediat e pagëzojnë me emrat: “Mjeshtri”,”Magjiku” ,”Mbreti”…..

Shtypi dhe komentuesit anglezë janë në këmbët e fenomenit argjentinas, autor i një prove të mrekullueshme kundër Tottenhamit, kryesuar nga dy gola dhe një...

Milan me sytë nga Spanja për talentin që po...

Milan po kerkon lojtare cilesore dhe kete rradhe i ka hedhur syte nga Spanja e konkretisht tek ekipi i Barcelones. Në javët e fundit ka...

Skandandaloze dhe turpëruese humbja e Kombëtares Shqiptare që pëson një duzinë...

Loja e futbollit i pranon te tre rezultatet te cilat ne pergjithesi i pergjigjen menyres te lojes.Per Kombetaren e Femrava Shqiptare per moshat 19...

Pas supergolit të shënuar ndaj Tottenham, Rakitic bën deklaratë për...

Ivan Rakitic mbremjen e djeshme ne ndeshjen qe Barcelona zhvilloi ndaj Tottenham,tregoi edhe njehere se ka nje klas te larte te menyres te te...

Sulmuesi i Napolit përjeton tmerrin pas ndeshjes.E grabisin në rrugë me...

Ndeshja per ekipin e Napolit ne diten e Merkura ka shkuar shume mirepas fitores 1-0 kunder Liverpool, e vlefshme per Champions League.Fitorja erdhei ne...

Zbulohet kujt ja dedikoi Messi golin e parë me gjestin e...

Perballja e nxehte midis Tottenham dhe Barcelona e vlefshme per ndeshjet e dyta ne grupe dhe e fituar nga miqte, si gjithmone nxori ne...

Fatkeqsia në familje e detyroi futbollistin e kombëtares të luajë për...

Behet fjale per futbollistin e kombetares Naser Aliji,Shqiptarin e lindur ne Kumanove , i cili qe luan me Virtus Entela ne Itali por qe...

Pamvarësisht çmimeve të dhëna nga FIFA, ja kush është portieri më...

Statistikat e paraqitjeve te deritanishme thone se portieri me ne forme dhe me i mire ne bote eshte Jan Oblak. Portieri i Atletico Madrid ka...

Nuk mjaftonte skandali i përdhunimit për Ronaldo, por një fakt tjetër...

Skandali i perdhunimit te nje amerikaneja 34 vjecare ne vitin 2009 , ne nje hotel ne Los Angeles , nga Kristiano Ronaldo eshte perfolur...

Ja cila është shifra që ka paguar Berlusconi për ekipin e...

Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani, rikthehen edhe njehere se bashku ne boten e bukur dhe magjike te futbollit.Pika e takimit te ketyre dy figurave...

PSG shpartallon Crvena Zvezdën Rezultatet e Champions League dhe disa nga...

Përmbysje e fitore in-extremis. Rezultate surprise Skuadrat e medha nuk gabojne.Gola te bukur.Keto ishin disa nga dukurite e mbremjes se dyte te ndeshjeve te...

Napoli-Liverpool 1-0.Vlerësimet e lojtareve .Fitore in extremis

Napoli dhe Liverpool u ndeshen ne San Paolo midis tyre per ndeshjen e dyte ne grupet e UEFA Champions League. Skuadra vendase beri nje figure...

Tottenham – Barcelona 2-4. Messi doppietë dhe notën 10.Ja vlerësimet

Tottenham u ndesh me Barcelonen ne kuadrin e kompeticionit UEFA Champions League duke pesuar humbje me rezultatin 2-4.Kjo ishte humbja e dyte per Tottenham...

Lojtarët Spanjollë që kanë luajtur +100 ndeshje në Champions League

Lojtarët spanjollë janë të njohur në arenën ndërkombëtare pasi kanë fituar shumë tituj. Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka bërë sonte paraqitjen e 100-të...

SUPER,SUPER -GOL i Rakitiç Një magji e vërtetë (VIDEO)

Barcelona është duke fituar ndaj Tottenhamit në "Wembley" me rezultatin e pastër 2-0. Golin e dytë për katalanasit e shënoi Ivan Rakitic në minutën e...

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen PSG-Crvena-Zvezda.Neymar vleresohet maksimalisht

PSG ne perfundim te ndeshjes kunder Crvena Zvezda triumfoi me nje goleade 6-1 ne te cilen inspiruesi dhe golashenuesi kryesor ishte Neymar qe arriti...

PSV-Inter, formacionet zyrtare(FOTO)

Interi do të kërkojë mbrëmjen e sotme fitoren e dytë në Ligën e Kampionëve. Tre herë fituesit e kësaj gare, në ndeshjen e vlefshme për...

Formacionet zyrtare: Tottenham – Barcelona

Tottenham dhe Barcelona do të luajnë sonte në "Wembley", ndeshje e vlefshme për raundin e dytë të UEFA CHAMPIONS League. Tottenhami kërkon fitoren e...

PSG-Crvena Zvezda 4-0 pjesa e l-rë Neymar gol fantastik(VIDEO)

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes PSG-Crvena Zvezda me rezultatin 4-0.Ndeshja eshte e vlefshme per UEFA Champions League.Golat per skuadren franceze jane shenuar...

Pep Guardiola shumë modest ose më i sinqertë se sa duhet.Deklaratë...

Ai nuk e sheh si favorit Manchester City-n per te fituar trofeun e UEFA Champions League.Ekipi jone nuk ka historine e Liverpool, Juventus...

Napoli-Liverpool .Ndeshja ka filluar më shpejt nga parashikimi. Përleshje në rrugët...

Dy nga tifozerite me te zjarrta ajo e Napolit dhe miqte Angleze te Liverpool e kane nisur ndeshjen jo ne fushe por ne...

Formacionet zyrtare të PSG-Crvena Zvezda dhe Lokomotiv Moskë-Schakle 04

Pas rreth 15 minutash fillojne dy sfida intresante te vlefshme per UEFA Champions League PSG-Crvena Zvezda dhe Lokomotiva e Moskes-Schalke 04 e para...

“Dybala është një xhuxh”.Ky është krahasimi më banal që i bëhet...

Paulo Dybala sot per sot eshte nje nder ata futbolliste qe po bejne maksimumin dhe kane shfaqur hapur talentin si futbollit klasi.Ne merkato ai...

“Je një turp për klubin”-Akuza të forta të Paul Scholes’ për...

Duke folur përpara ndeshjes, Paul Scholes’, një kritik i fortë i Murinjos, tha se trajneri i United ishte një turp për klubin dhe është...

UEFA nis proces për masa disiplinore ndaj Manchester United

UEFA, ka hapur procedura disiplinore kundër Manchester United Kjo për arsyet e arritjes së vonshme të ekipit të tyre në ndeshjen e djeshme kundër Valencias...

Portieri i Real Madridit Kylor Navas, çmend Presidentin Florentino Perez për...

Humbja e turpshme per nje ekip si Real Madrid ndaj CSKA te Moskes, nuk ka kaluar lehte ne kampin e lojtareve . Portieri Keylor...

Milan në gjurmët e një prej sulmuesve më të mirë të...

Genaro Gattuso eshte shume optimist se ne muajin Janar, Milanit mund ti behet nje dhurate e madhe.Ketu behet fjale per nje nga sulmuesat me...

Tek Reali i Madridit asgjë nuk është si më parë. Modriç...

Rezultati zhgenjyes i Realit te Madridit, ne ndeshjen e luajtur te Marten ne Moske ndaj CSKA, ka nxjerre mbi ujë dhe probleme te tjera...

Pogba nuk e ka vetëm me teknikun Mourinho por tashmë edhe...

Ndeshja e dites se Marte midis Manchester United dhe Valencias ka qene per tu haruar per dy yjet e ekipit Romelo Lukaku dhe Paul...

Neymar:Nuk dëshiroj të më identifikojnë me Leo Messi

Neymar ka thënë se ndihet mirë si numër 10 në fushë, pasi i lejon të shënoj më shumë gola, por që nuk dëshiron të...

Sot ndeshja e madhe që garanton spektakël me dy shqiptarë...

Sot në SanPaolo të Napolit do te luhet supesfida midis ekipeve te Napolit dhe Liverpulit.Ndeshja eshte e vecante pas atij barazimi te papritur...

Dy Super pritje për 3 sekonda të portierit Neuer që do...

Bajerni i Mynihut nuk mori më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Ajaxit e vlefshme për javën e dytë të fazës së...

Jurgen Klopp pas elozheve për Ancelotti-n: “Unë jam këtu gati për...

Liverpool ka nje ndeshje delikate sot kunder Napolit ne fushen e kesaj te fundit te vlefshme per Champions League. Dy tekniket respektive nga ana e...

Po largohet nga Juventusi me shumë pikpyetje.Kundërshtarët e përjetshëm shpresojnë

Ne date 25 Tetor Ish-drejtori ekzekutiv i Juventusit, Beppe Marotta, largohet nga ekipi i Juventusit. Marotta punoi fort në Torino për tetë vjet dhe mbikqyrte...

Cristiano Ronaldo mungoi dje në ndeshje, por nuk mungoi mesazhi i...

Ekipi i Juventusit sigloi nje fitore te bukur diten e Marte kunder Young Boys me rezultatin e paster 3-0 ne nje ndeshje per Kompeticionin...

Real Madrid humb minimalisht ndeshjen në Moskë.Ja cilat janë vleresimet e...

Ekipi i Real Madridit diten e Marte ka luajtur ndeshjen e dyte ne grupet e UEFA Champions League ne te cilen ka humbur minimalisht...

Luca Modriç lirohet me vendim gjykate nga akuza për dëshmi të...

Nenkampioni i botes dhe fituesi i Lojtarit me te mitre ne bote per vitin 2018 Luca Modriç, ka qene i akuzuar per deshmi te...

Ekipi Anglez këshillon tifozët para ndeshjes në transfertë. Kujdes!..Mos u identifikoni...

Dyert e "San Paolo" do rihapen për të pritur një ndeshje të Champions League, njëmbëdhjetë muaj pas herës të fundit kundër Shakhtar-it, kur ekipi...

Histori shqiptare. FSHF jep masë ndëshkimi, por i ndëshkuari as...

Skandalet e Drejtuesve te Federates Shqiptare e konkretisht te Komisionit te Disiplines nuk kane te mbaruar. Ne mbledhjen e tij ne daten 1 Tetor krahas...

Neymar rrëfim i sinqertë “Kam më shumë arsye për të qenë...

Neymar ka qene shume i diskutuar per lojen e tij ne Kupen e Botes Rusi 218. Pra ndeshjes qe do zhvilloje sot PSG me Crvena...

Një ish Miss , kandidate për postin e presidencës së...

Një femër, madje një Miss mund të jetë presidentja e ardhshme e Federatës Italiane të Futbollit (FIGC). Sipas të përditshmes “Corriere Della Sera”, Miss...

Justin Kluivert vendos rekord në Champions League

Vetëm 19 vjeç e 150 ditë, Justin Kluivert është holandezi i dytë më i ri që luan si titullar në një ndeshje të vlefshme...

36 vjeçari që ka lënë pas Ronaldo,Mesi e Lewandovski për golat...

Italia ka zbuluar një “snajper” si Krzysztof Piątek, vetëm 23 vjeç, me tetë gola të shënuar deri tani. Në Spanjë, Andre Silva po bën...

Lionel Messi duhet të paguajë shpenzimet për gjyqin e humbur

Lionel Messi ka humbur betejën ligjore ndaj të përditshmes spanjolle ABC. Ai kishte ngritur padi ndaj kësaj të përditshmeje që publikoi një artikull për parregullsi...

Tekniku i Tottenham rrëfim të çuditshëm për Lionel Messi.Capello...

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka pohuar se Lionel Messi kishte qenë shumë afër që të bëhej pjesë e rivalit lokal të Barcelonës,...

Manchester United në kërkim të teknikut Antonio Conte

Manchester United është vënë në kërkim të ish-trajnerit të Juventusit, Antonio Conte, sipas Corriere dello Sport. Jose Mourinho është nën presion në Old Trafford pas...

Formacionet zyrtare: CSKA – Real Madrid

CSKA Moska sot pret kampionin aktual të Ligës së Kampionëve, Real Madridin.Ekipet kanë shumë mungesa në përbërjen e tyre për shkak të dëmtimeve të...

Pjesa e parë, Dybala – Young Boys 2-0 Dybala...

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes Juventus - Young Boys e vlefshme per ndeshjet e dyta ne kompeticionin UEFA Champions League. Juventus kryeson...

I menjëhershëm vendimi i gjykatësit sportiv për “Juventus-Napoli”. E pritshme…

Pak minuta para takimit Juventus-Young Boys që bardhezinjtë do ta luajnë pas CR7-të, i cili është i skualifikuar, ka ardhur vendimi i gjykatësit sportiv...

Juventus e nis menjëherë në Sulm. Dybala shënon golin e parë(VIDEO)

Juventus eshte duke luajtur ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin H të Championsit kundër Young Boys Paolo Dybala kalon në avantazh bardhezinjtë me...

Luciano Moggi, bën skanerin dhe parashikimet për ngjarjet e ardhme tek...

Kur behet fjala per ekipin e Juventusit, e kush me mire se Luciano Moggi mund te beje analizen dhe parashikim e ngjarjeve qe mund...

Kampionin e Botës e ndjek fati zi.Shkon për të takuar...

Graciano Rocchigiani, Kampioni i Botes ne boksin Profesionist ka pësuar një aksident automobilistik që i kushtoi jetën. Sipas te perditshmes "Bild"Graciano ndodhej në Itali për...

Nesër përballja Tottenham i përgjysmuar me një Barcelonë në gjysëm krizë.Ja...

Diten e Merkure ne ndeshjet e dyta te vlefshme per UEFA Champions League do te ndeshen Tottenham dhe Barcelona<ekipet ne kete perballje vine ne...

“Supergol” në Suedi, por më e cuditshme mënyra e festimit të...

Lojtaret golat i shenojne ne shume menyra , me koke , me kembe, nga goditjet e denimit,ka dhe gola nga rivenia anesore(Skandal), nga goditja...

Zbulim “Bombë”. “Divorc total” mes Lionel Messi dhe Gerard Piqué tek...

Ne tre javet e fundit vetem 2 pike per ekipin e madh te Barcelones jane jashtezakonisht shume pak, gje qe ka lene shenje edhe...

Xherdan Shaqiri paralajmëron shokët e skuadrës. Kujdes!! Atje është tjetër ambjent

Mesfushori më origjinë shqiptare që luan me Liverpool, Xherdan Shaqiri ka paralajmëruar bashkëlojtarët e tij se do ta kenë të vështirë të fitojnë në...

Ish futbollisti i Chelsea humb betejën ligjore.Shifra që do paguajë është...

Nje nga lojtaret me te mire te Kombetares te Rumanise Chelsea dhe 13 skuadrave te tjera , perfshire ketu edhe skuadrat, Inter , Juventus...

Neymar nuk “qan” Botërorin por sheh përpara. “Me Kylian Mbappe...

Neymar ne nje dalje per mediat ne diten e sotme, ka shprehur mendimet e tij ne lidhje me ndeshjen e rradhes ne Champions League,...

“Fenomeni” Ronaldo i dyzuar midis Interit dhe PSV-së. Palët qëndrojnë në...

As me shume dhe as me pak por kete rradhe eshte "Fenomeni" Ronaldo i cili duhet te prononcohet se per ke do beje tifo...

Angel Di Maria i vendosur për destinacionin e tij të ardhshëm

Angel Di Maria eshte kerkuar nga shume klube te europes por ne fund ai u ka dhene nje pergjigje te qarte te gjithe atyre...

VIDEO/ ‘Ylli’ i United bën gjestin fantastik ndaj vogëlushes

Manchester United u mposht në transfertë përballë Uest Hemit me rezultatin 3-1 dhe ekipi i Murinjos ndodhet në një krizë të plotë: rezultatesh, loje...

Incidenti në fushë me Kessie, shikoni çfarë gjesti bën Boateng pas...

Mbrëmjen e kaluar Milan u përball me Sasuolon në “Mapei Stadium”. Një sfidë që përfundoi me fitoren e kuqezinjve 1-4, të cilët morën një...

Zbulohen dokumentet/ Ronaldo e kishte pranuar fajin për përdhunimin e modeles

Gazetari i Der Spiegel, Cristoph Winterbach, i ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter disa dokumente të cilat konfirmojnë se Cristiano Ronaldo e...

Ronaldo përdhunoi amerikanen…? Policia e Las Vegas-it fillon hetimet

Policia e Las Vegas-it ka filluar hetimet kundër Cristiano Ronaldos. Ylli i Juventusit thuhet se ka përdhunuar një grua në vitin 2009, në metropolin...

Video / Ky është goli i vitit në FIFA 19

FIFA 19 ka vetëm tre ditë që ka dalë në treg dhe që tani kemi golin e vitit nga një përdorues i Reddit me...

Rrëfim i sinqertë i një prej portierëve me të shtrenjtë në...

“Largimi nga Roma ishte i vështirë. Kam qarë gjatë, bashkë me bashkëshorten time. Më duhet të jem i ndershëm në atë që them: unë...

Goli i vitit në FIFA 19.Realizim i paparë stil gërshërë i...

FIFA 19 ka vetëm tre ditë që ka dalë në treg dhe që tani kemi golin e vitit nga një përdorues i Reddit me...

Rudi Garcia i Marseille me sytë nga Juventus për talentin 19...

Marseille vazhdon të besoje tek Sulmuesi 19 vjeçar i Juventusit Moise Kean. Siç raporton "Le10Sport". Në janar, klubi francez mundet në fakt, të te...

Ish Drejtori Sportiv i Juventus Giuseppe Marotta , tek Milan

Sipas Alessio Secco, ish-Drejtori Sportiv i Juventusit Giuseppe Marotta një të ardhme do te jete në menaxhimin e Kuqezinjve te Milanit. Nga 25 tetori i...

FIFA do të përballet ne gjyq për perdorimin e “SPRAY” me...

Teleshe te tjera per FIFA.Ketet rradhe jane shpikesit e "SPRAY", shkumes qe perdorin gjyqtaret gjate zhvillimit te ndeshjeve , te cilet i jane drejtuar...

Legjenda Angleze e futbollit: “Messi është futbollisti më i mirë që...

Gary Lineker njihet si nje nga sulmuesit me te mire te Kombetares Angleze te Futbollit.Ai ka luajtur edhe per ekipet e Barcelonës...

Nderim për Legjendën braziliane.Dedikim në uniformën e ekipit

Në sezonin që përkon me 25 vjetorin e vdekjes tragjike të Senna, Corinthians ka bërë një homazh për të në fanellën e tretë të...

“Messi tek Inter? Nuk është e pamundur”

Pas Cristiano Ronaldo, një tjetër yll flitet se mund t’i bashkohet Serisë A në të ardhmen. Sipas ish yllit të Argjentinës, Javier Saviola, në...

Mashtrim i madh në Spanjë,Mbi 40 futbollistë nën hetim

Kjo ka ndodhur në Spanje.Jane disa transferime basketbollistesh dhe mbi 40 futbolliste qe kane mashtruar me shifrat financiare, te cilet jane duke u hetuar...

Barcelona me sytë nga talenti i Interit .Në tratativa për 80...

Dëmtimi i Samuel Umtiti po e shtyn gjithnjë e më shumë Barcelonën të gjejë një zgjidhje të denjë në merkaton më të afërt, pak...

Allegri refuzon të përgjigjet për skandalin e Ronaldos të raportuar...

Massimiliano Allegri, ka refuzuar të komentojë në lidhje me raportimet mbi akuzat ndaj Cristiano Ronaldos, për përdhunimin e pretenduar ndaj një ish-modele amerikane, në...

Guardiola i thotë “Jo” Kylian Mbappe duke zhgenjyer tifozet e Manchester...

Pep Guardiola ka përgënjeshtruar lajmin se Manchester City po lëviz për të marrë “yllin” e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Shtypi britanik ka shkruar se në...

Skandaloze: Tifozet Ukrainas ringjallin Hitlerin

Skuadra e Vorskla Portlavës ka zhvilluar një ndeshje të vështirë me skuadrën e Desnës, të cilën e kanë fituar me rezultatin e pastër 0-2. Por...

Juventus rrezikon ndëshkimin.Raste të ngjashme nuk janë falur asnjëherë

Ekipi i Juventusit ne Itali, duket se nuk do te tolerohet pas thirrjeve raciste qe jane degjuar ne shkallet e stadiumit gjate zhvillimit te...

Ish tekniku i Italisë dhe Juventusit paralajmëron divorcin me Kombëtaren...

Marcello Lippi mund ta lere Kinen dhe trainingun pas perfundimit ne fund te Janarit te kontrates qe ka me kombetaren e futbollit te ketij...

UEFA konfirmon nivelin e pjesmarrjes në kupat e Europës për...

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur se sërish dy ekipe do të jenë pjesë e Europës. FFK-ja këtë e ka bërë...

Guardiola i ka dyert e hapura tek Barçcelona

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu ka thënë se Pep Guardiola e ka derën e hapur për një kthim në klubin e tij, shkruan...

Gabimi fatal që gjunjëzoi Olympiakosin para PAOK të Selanikut në...

PAOK-u i Selanikut u ngjit në krye të Superligës së Greqisë falë fitores 0-1 ndaj Olympiakosit të Pireut në stadiumin “Karaiskaqis”. Takimi i vendos nga...

Igli Tare u ndërpret ëndrrat disa prej ekipeve me të mëdha...

Skuadra e Igli Tares,Lacio e Torinos ka bere zyrtare diten e sotme rinovimin e kontrates me lojtaret Ciro Imobile dhe Sergej Milinkovic-Savic. Kontratat e të...

Gafën e këtij portieri në Gjermani nuk keni për ta parë...

Ne takimin me Werder Bremen , futbollistet e Shtutgartit kane shenuar nje autogol i vlefshem per rekordet Guines ne sensin e humorit sportiv. Mbrojtesi Sousa...

Largohet nga Kombëtarja e Francës , për Kombëtaren e...

Geoffrey Kondogbia e rinis nga… Republika e Afrikës Qendrore. Mesfushori i Valencias, me një të shkuar te Interi, vendosi që të ndërrojë përfaqësuese dhe...

Teknikut të PSV-së nuk i ka dalë akoma inati. Kundër...

Trajneri i PSV-së, Mark van Bommel e konsideron derbi përballjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve. Holandezi thotë se kërkon fitore ndaj zikaltërve për t’u...

Valverde zyrtarizon formacionin Anti -Tottenham.Mungon mbrojtësi Kampion Bote

Tekniku i Barcelones diten e Merkure ka nje ndeshje te rendesishme dhe teper delikate me Tottenham Hotspour ne transferte e vlefshme per trofeun...

E bujshme deklarata, por a mund të ndodhë që Messi të...

Lojtaret e medhenj shpesh surprizojne ne deklaratat e tyre.Kete rradhe na ka surprizuar ish lojtari i Kombetares Argjentinase te Futbollit Javier Saviola. Javier Saviola ka...

Portieri mikpritës i Botërorit jap dorëheqjen nga ekipi Kombëtar pas 15...

Nëpërmjet një deklarate ne faqen zyrtare të skuadrës së tij, portieri Igor Akinfeev ka lajmëruar ditën e sotme tërheqjen nga kombëtarja e Rusisë pas...

Një jetë e bukur mes sportit dhe modelingut.Bukuroshja po çmend gjithë...

Ajo ka filluar te mbushe faqet e para te kopertinave,gazetave dhe revistave te sportit e modelingut por edhe me tej. Bukuroshja nga Brazili Julia Muniz...

Mund të ndodhë surprizë tek stoli i Barcelonës në se humb...

Sfidat e forta te Barcelones jane te nje pas njeshme, por me e shpejta eshte ajo per Champions League ne fushen e Totenham Hotspur...

Cfarë gabimi bëri Strakosha tek goli i pësuar që e qortoi...

Pavarësisht se pritjet e Strakoshes kanë qenë vendimtare në ecurinë e ekipit në këto javët e para, ajo goditje e dënimit nga Kolarov...

“Ultimatum” Mourinhos: 1 javë për ndryshim, por ndërkohë i vjen...

Pas humbjes te dites te Shtune ndaj West Ham, Mourinho po e ndjen akoma me shume peshen e presionit te zemerimit te tifozeve ,...

Juventus me synim për të pushtuar Botën në futboll.Kopjon Real Madridin...

Largimi nga drejtiimi i ekipit te Juventusit i Beppe Marotta, ka bere qe te nise nje erre e re ne planet e Organizimit dhe...

Ja cilat janë 6 “Përballjet e Ferrit” në muajin Tetor...

Te gjithe urojne qe kriza e lojes dhe pikeve te grumbulluara nga Barcelona ne tre ndeshjet e fundit(2 pikë), te mund te mos ndikojne...

Akuzon drejtpërdrejt ekipin për trukime, përfundon në stol prej një viti.Tashmë...

Ngjarja ka ndodhur ne futbollin Kinez.Shpesh eshte folur per shitblerje ndeshjesh ne pergjithesi ne kampionatet aziatike , por ne menyre te vecante ne Kine. Ish-sulmuesi...

Historia rozë e Ronaldos që nuk po mbaron kurrë.Detaje te tjera...

Kathryn Mayorga është rikthyer sërish në vëmendje të publikut, pasi gazeta gjermane “Der Spiegel” ka rikthyer historinë e përdhunimit të saj nga ylli i...

Loja e bukur dhe talenti i Neymar, shpërblehen me këtë SuperGOL...

Futbollisti brazilian i PSG Neymar,ka koleksionuar nje nga ndeshjet me te bukura ne kampionatin Francez kunder Nice te Balotelli, duke e konkretizuar me...

Do të kishte rezultuar shitja stratosferike ajo e CR7 tek...

Tashme po dalin ne drite fakte qe flasin, se Cristiano Ronaldo ishte objektivi i ish Presidentit te Milanit Yonghong Li, i cili ne keto...

Mungesa e rëndësishme e Barcelonës në Champions League por jo vetëm…

Barcelonës do t’i duhet të bëjë pa mbrojtësin e qendrës Samuel Umtiti të paktën për 3 javë. Kështu ka lajmëruar vetë klubi katalanas, duke sqaruar...

Arkitektët e Milanit të madh, Berlusconi – Galliani e nisën me...

Pas neneshkrimit ne diten e lindjes , per klubin me te ri ne pronesi te tij Monza, per Berlusconin diten e Diele erdhi humbja...

Legjenda Maradona tejet i ashpër me Scalonin dhe Messin.Reagim që nuk...

Ndoshta boterori i fundit dhe rezultatet zhgenjyese te Argjentines ne futboll e kane detyruar qe te dale nga vetja e tij dhe te reagoje...

Përleshje me policinë në fushë dhe shkallët e stadiumit.Ekipi rrezikon 3...

Nje fitore qe mund te rezultoje fatale per ekipin vendas te Montpellier, e cila u ndesh ne nje takim ne fushen e vet me...

Përfundon në pranga lojtari i Kombëtares Italiane

Ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi dyshohet se është përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike. Fjala eshte per lojtarin e Kmbetares te Regbise...

Chelsea nuk ndahet lehtë nga “dinastia Hazard”.Një tjetër Hazard vjen tek...

Eden Hazard nuk eshte i vetmi ne familjen e tij qe luan futboll, por ai ka dhe dy vellezer te tjere qe luajne shume...

U akuzua për përdhunim, vjen reagimi i Cristiano Ronaldos

Futbollisti jashtë serie, Cristiano Ronaldo ka përgënjeshtruar me përbuzje akuzat kundër tij për përdhunim, duke i konsideruar ato “fake news”, apo “lajm i rremë”....

Mosha është vetëm numër për Van Persie VIDEO/ çmend stadiumin,...

Robin Van Persie e ka shënuar sot një perlë me Feynoordin në ndeshjen kundër Vitesses në ligën elitare të Holandës, Eredivisie. Skuadra e tij arriti...

Real Madrid një ditë para ndeshjes të Champions në Moskë me...

Reali i Madridit nuk po mer rezultatet e deshiruara ndeshjet e fundit, aq sa ne tre ndeshje ka mare dy barazime dhe nje humbje. Perpos...

Milan fiton 4-1 .Suso ofron një super gol (VIDEO)

milani zhvilloi ndeshjen e rradhes ne fushen e Sassuolos duke e fituar me rezultatin e pergjithshem 4-1. Golat per ekipin e Milanit u shenuan nga...

Ranger humb në transfertë.Tifozët çajnë rrjetet sociale duke kritikuar Gerard...

kuadra e Rangers ditën e sotme mori një rezultat negativ, teksa u mund në transfertën e vështirë përballë skuadrës së Livingstonit. Skuadra e drejtuar nga...

Pse Messi e nisi lojën nga stoli i rezervë? Arsyeja më...

Ndeshja mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos përpos befasisë në rezultat 1:1, pati edhe një çudi tjetër: Kjo për shkak se ylli i katalanasve Lionel Messi...

Sassuolo – Milan 0-1(Pjesa e parë) VIDEO

Milani po luan në fushë e Sasuolos ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Serie A, Në minutën e 39-të kuqezinjtë kalojnë në avantazh...

Rastësi apo truk ?? Në të njëtin kampionat: 2 ndeshje ,...

Per tu kompletuar java e 6-te e Bundesliges 1 te Gjermanise sot u luajten dy ndeshjet e mbetura : Eintracht Frankfur - Hannover dhe...

Manchester United nxjerr në shitje sulmuesin më të paguar në Premier...

Sulmuesi erdhi me buje te madhe nga Arsenali i Londres dhe u mendua se do te ishte blerja me e sukseshme e Manchester United,...

Pas pak Sassuolo-Milan Ndryshim në sulmin e Milan Formacionet zyrtare

Milani do të luajë një ndeshje të vështirë përballë skuadrës së Sasuolos ditën e sotme. Kundërshtarët kanë surprizuar deri tani, duke qenë forcë e...

“Eshtë një lojtar shumë i talentuar.Nuk besoja se do ta stërvitja...

Ne nje deklarate tekniku i skuadres franceze PSG Thomas Tuchel, ka vlerësuar Angel Di Maria-n, duke pranuar se është me fat që ka në...

Reagimi inteligjent i Griezmannit ndaj Sergio Ramos që e quajti injorant

Antuan Griezman para disa ditesh ne nje bisede mes shokesh e konsideroi talentin dhe nivelin e tij te lojes ne nje nivel me Messin...

Sulmuesi i Shpresave të Shqipërisë doppietë në kampionatin Grek pas...

Me ne fund erdhi dhe momenti per sulmuesin e Shpresave te Shqiperise Fiorin Durmishaj, i cili shenoi nje dopiete golash qe ngriti peshe zemrat...

Sulmuesi i Genoas i pa përmbajtshëm Thyen rekordin e vendosur në...

Eshte lojtari me debutimin me te mire te Kampionatit te Seria A ne Itali.I ardhur nga Polonia ne sezonin veror te transferimeve per nje...

Ronaldo nuk e kishte inatin me Real Madrid. Ja kush ishin...

Largimi i Kristiano Ronaldo nga Real Madridi ne drejtim te ekipit italian te Juventusit , vazhdimisht eshte hamendesuar se cilat mund te ishin shkaqet...

Gafë e çmendur e 3 lojtarëve në mbrojtje që përfundon me...

Kjo ka ndodhur ne nje takim midis Sport Rosario dhe Melgar e vlefshme per Kampionatin Peruan, moment qe nga menyra se si u shenua...

Makthi i teknikëve të Milanit e ka emrin Sassuolo.Gattuso nën ethet...

Sot ne mbremje Milan i teknikut Gattuso do te udhetoje per tu ndeshur me ekipin e Sassuolo.Milan ne kete ndeshje vjen me 3 barazime...

Juventus magjik që fluturon në qiellin e shtatë.Plot 88 vite më...

Juventus fitoi nje ndeshje te rendesishme ndaj Napolit per te rikonfirmuar kreun e renditjes , duke sigluar fitoren e 7 rresht, dhe se bashku...

Juventus – Napoli ndeshja vazhdon edhe jashtë stadiumit.Këtë rradhë reagon djali...

Edhe pse ndeshja e shumepritur e Seria A midis skuadres kryesuese Juventus me vendin e dyte te klasifikimit Napoli ka perfunduar, jashte stadiumit ndeshja...

Bojkoti Messi – Ronaldo nuk do të ndodhë më. FIFA...

Sipas shtypit spanjoll, Gianni Infantino është shumë i zemëruar. Mungesat e Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi në ceremoninë e dhënies së çmimit “The Best”...

Ronaldo dhe Zidane përsëri bashkë tek Juventusi.

Kishte dite qe flitej se Zinedin Zidane do te zevendesonte Jose Mourinhon tek Manchester United por gjithcka ndryshoi ne oret e fundit. Zidane do te...

Një nga tenistet më të mëdha të gjithë kohrave, ju surprizon...

Ndoshta tenistja me e mire ne bote per te gjitha kohrat, Serena Williams,ka befasuar te gjithe me nje video te hedhur ne faqen...

Eden Hazard alarmon Chelsea: Rinovimi me ekipin në dyshim të plotë.

Po kalon nje periudhe te arte me skuadren e Chelsit ne Londer duke luajtur perfekt, duke shenuar dhe duke u argetuar me magjite qe...

Sot në Kosovë luhet derby i Gjilanit Dy teknikë dhe dy...

Sot ne Kosove do te luhet derbi i Gjilanit midie ekipeve Gjilani dhe Drita.Derbi i Gjilanit gjithmone ka prodhuar loje dhe ngjarje interesante, prandaj...

Milinkovic Savic me tone të ashpra ndaj portierit Strakosha.E bën fajtor...

Milinkovic-Savic nuk ka qenë aspak i kënqur me performancën e portierit të përfaqësueses së Shqipërisë, Thomas Strakosha, pas golit të pësuar me goditje dënimi...

Talenti shqiptar i Bayern , jep sinjale dashurie Kosovës dhe...

Së fundmi Meritan Shabani është kthyer në një çështje diskutimi mbi zgjedhjen që ai do të bëjë. Pra se cilën Kombëtare ai do të...

Thellohet skandali i Ronaldos për akuzat e përdhunimit: Ulërija dhe i...

Vazhdon të marrë përmasa të tjera skandali i Kristiano Ronaldos. Duket se portugezi do të jetë vërtetë në telashe pasi akuzohet se ka përdhunuar...

Allegri nuk kursehet për “elozhe” kur është fjala për Ronaldon.”Argëtohet në...

Massimiliano Allegri, eshte nje trainier qe dita dites ka krijuar nje profil te sukseshem, e lidhur kjo me rezultatet qe ekipi Juventusit ka arritur...

Jetoni mrekullitë e Ibrahimovic në një ndeshje të vetme (VIDEO)

Zllatan Ibrahimovic po perjeton nje rini te dyte ne kampionatin amerikan te futbollit me Los Angeles Galaxy. Jo vetem loja e tij , por dhe...

Situata po agravohet .”Rebelohet” mesfushori më i mirë në botë.”Sa të...

Ajo qe po perflitej ne shtyp dhe korridoreve te ekipit te Manchester United po ndodh ne menyre te pakthyeshme.Paul Pogba ka filluar "rebelimin". Ai...

E duan me patjetër tek Manchester City talentin më të mirë...

Sot per sot eshte talenti me i madh ne bote nga moshat e reja, per te mos thene per te gjitha koherat, por kjo...

Tek gjithë tek Reali i Madridit duan të largohen.Pas Ronaldos duket...

Largimi i Cristiano Ronaldos duket se nuk ka kaluar pa pasoja tek Reali i Madridit.Jo vetem rezultatet qe nuk jane ato qe priten ,...

Spalletti: Po projektojmë Interin e madh.Kritika sulmuesit për egoizëm

Tekniku i Interit Luciano Spalletti ka qene shume i kenaqur pas fitores se djeshme ne kampionat ndaj ekipit te Cagliarit dhe menjehere pas perfundimit...

Në Madrid nuk ndahen dot nga “Fenomeni”. Edhe kundërshtaret e Atletikos...

Kjo ka ndodhur ne derbin e Madridit ne ndeshjen e luajtur midis Realit dhe Atletikos, nje ndeshje e mbyllur si rrallehere pa gola. Ne fundin...

I pari bën gati valixhet, tjetri mëson anglisht.Lidhja që i bashkon...

Sipas te gjitha zerave ne mediat anglese, Jose Mourinho do te largohet nga ekipi i Manchester United.Jane disa arsyet qe e mundesojne kete por...

“Ronaldo u tall keq me Hysajn, do humbasë vendin e titullarit”

Juventusi fitoi sonte 3-1 përballë Napolit, ndërsa mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj ka humbur duelin personal me Kristiano Ronaldon. Shkodrani nuk ishte në lartësinë e duhur...

“Bomba vjen” Mourinho drejt shkarkimit

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka mbajtur bisedimet me Manchester Unitedin rreth mundësisë për ta marrë drejtimin e klubit nga Premierliga. Jose Mourinhos është...

Ex-i i Neymar çan rrjetet sociale duke mrekulluar me format e...

Modelja e njohur serbe, Soraja Vucelic vijon të mahnitë në rrjetet sociale, me fotot shumë ‘të nxehta’ që poston në mënyrë të vazhdueshme. Bukuroshja nga...

“Divorci” i rradhës e ka emrin Gatuzo-Milan.Ja kush e zëvendëson por...

Rezultatet e dobeta ne kete sezon kane bere qe te qarkullojne jo vetem fjale por mund te konkretizohet largimi i Gennaro Gattuso nga ekipi...

WOW !!!!! Cfarë gafe e rëndë nga Xherdan Shaqiri.(VIDEO)

Liverpooli më në fund është ndalur pasi nuk ka marrë më shumë se një barazim 1-1 në duelin kundër Chelseas të vlefshme për javën...

Ngjarje e rëndë në stadiumin e Eibar.Shëmbet tribuna .Dhjetra të plagosur...

Disa tifozë të Sevilla-s kanë mbetur të plagosur, për shkak se një nga tribunat ku ishin vendosur u shemb. Incidenti në fjalë ndodhi pasi...

Përmbysje e çmendur me poker golash dhe të gjitha në 45...

Skuadra e Borussia Dortmund ka marrë kryesimin e Bundesligës pas fitores 4-2 që arriti sot në mbrëmje në fushën e Byer Leverkusen, një sukses...

Juventus triumfator.Napoli i nënështrohet verdiktit.Ronaldo perfekt.(VIDEO)

Juventusi ka triumfuar në derbin e javës së shtatë në Serie A, duke e mposhtur Napolin që në fund mbeti me 10 lojtarë për...

VIDEO/ Pas 11 minutash vjen goli i parë në Inter –...

Interit i kanë mjaftuar 11 minuta lojë për të kaluar në avantazh 1-0 përballë Cagliarit. Ishte blerja e bujshme, Lautaro Martinez ai i cili shënoi...

Inter 1 – 0 Cagliari ndiqeni LIVE

http://firstrowsportes.net/soccer/inter-vs-cagliari-krk667567?l=1833240005

VIDEO/ Shënon blerja e bujshme e Juventusit, ja festa e tij!

Juventusi ka shënuar edhe golin e tretë përballë Napolit. Në minutën e 76’ ishte blerja e bujshme Leonardo Bonucci ai i cili dërgoi topin drejt...

VIDEO: Bakaj “i akullt”, vjen goli i radhës

Elis Bakaj vijon të jetë vendimtar për klubin e tij Shakhtyor Soligorsk, sepse edhe sot shënoi golin e fitores ndaj Gorodeya-s. Shakhtyor ia doli...

VIDEO/ Goooooool! Ronaldo ngre ‘peshë’ stadiumin. Shikoni ku përfundon ‘predha’ e...

Juventusi ka përmbysur rezultatin pasi po fiton 2-1 ndaj Napolit. Në minutën e 49’ ishte Cristiano Ronaldo që lëshoi një “predhë” në drejtim të portës...

Përsëri Chelsea dhe përsëri Hazard.Pjesa e parë 1-0.

Ekipi iChelsea vazhdon serine pozitive te ndeshjeve .Pjesa e pare e ndeshjes te luajtur ne Londer midis saj dhe Liverpool ka perfunduar 1-0 ne...

Barcelona vazhdon të surprizohet.Messi bën gjithcka por pa mundur të fitojnë(VIDEO)

Zhgenjimet e ndeshjeve te fundit per Barcelonen nuk po mbarojne Kete rradhen e surprizes e kishte Atletiko Bilbao e cila mori nje barazim te...

Juventus nuk pajtohet me humbjen Ronaldo protagonist (VIDEO)

Pesimi i golit te pare nga Juventus , ka ristartuar ekipin i cili eshte hedhur teresisht ne sulm duke barazpeshuar rezultatin 1-1 Goli u shenua...

Surprisa e parë në ndeshjen Torinos e ka emrin Napoli

Eshte duke u luajtur ndeshja midis Juventusit dhe Napolit per jabven e 7-te te Seria A, dhe Surprisa e pare vjen nga Napoli qe...

Alibi pa fund.Mourinho “kërkon të gjejë gjilpërën në kashtë”.”Fajtorët” janë jashtë...

Humbja të rëndë në fushën e West Ham me rezultatin 1-3 nga ekipi i Mourinho , ka bere qe ky i fundit te kerkoje...

Talenti 21 vjeçar që bindi Pep Guardiolën.Menjeherë pas ndeshjes City afroi...

Ne ndeshjen e pare ne Grupe te Chempions League, ekipi i Pep Guardiola, Manchester City pesoi nje humbje turperuese ne Etihad Stadium , por...

Kolarov lëshon një predhë të vërtetë nga një goditje standarte.Spektakolar goli.

Ka qene nje goditje denimi ne favor te ekipit te Romes ne minuten e 71, te cilen Kolarov e ka shnderuar ne nje gol...

Gabim i rëndë i Strakosha. Dalje prej portieri diletant (VIDEO)

Ka qene nje dalje shume e gabuar ajo e portierit te Lacios dhe Kombetares Shqiptare qe u ka dhuruar ne nje fare menyre golin...

Njeriu i surprisave të mëdha, sjell në Itali idhullin e Milanit...

Silvio Berlusconi, ose Cavaglieri sic e therrasin, nuk harron te na surprizoje shpesh me vendimet e tij te jashtezakonshme . Aktualisht Berlusconi sapo ka blerë...

Pep Guardiola “Përkëdhel” Sterling.“Ai është një talent shumë, shumë i madh”

Tekniku i Manchester City , Pep Guardiola, ne nje prononcim ka shprehur mjaft fjale "dashurie" per Rahemm Sterling, duke thene se Ai eshte...

Gattuso me probleme në repartin e avancuar .”Sulmuesi nuk është 100%...

Gennaro Gattuso eshte i dyzuar ne lidhje me futjen ose jo ne fushen e lojes per sulmuesin e saj kryesor Higuain. Sulmuesi ka patur nje...

West Ham fundos Mourinhon 3-1. “Dhimbje koke për “Special One’.”

Ekipi i West Ham ka bere nje paraqitje te mire sot ne ndeshjen kunder ekipit te Manchester United te drejtuar nga Jose Mourinho duke...

Pas pak minutash derbi Roman.Pritet ndeshje e hapur Formacionet bazë te...

Pas rreth 20 minutash zhvillohet ndeshja e rendesishme e derbit Roman midis ekipev et Romes dhe Lacios, nje ndeshje qe gjithmone ka prodhuar loje,...

Larrondo lëshon “bombën” për Seria A në Itali.

Marcelo Larrondo, sulmues argjentinas me pasaportë kiliane, që ka luajtur për shumë vite në Serinë A me fanellat e Siena, Fiorentina dhe Torino, ka...

Humbja që solli largimin e Zidane nga Real Madrid.

Sot Zinedin Zidane (ZIZU) eshte i lire dhe nuk drejton ekip futbolli. "Zizu" ka mbetur i lire pas doreheqjes nga ekipi i Real Madridit menjehere...

Lojtari i Bayern kërkon falje pas humbjes. Sa vlen ajo ?

Humbja e Bayern Mynchen ne diten e djeshme kunder Hertha Berlin nuk ka kaluar lehte ne kampin bavarez. Ndeshja ishte shume e sulmuar nga te...

Të gjithë tek Atletico Madrid besojnë tek mrekullia e një emri.Në...

Sa herre qe duan te parashikojne nje ndeshje , ne pergjithesi shikojne statistikat , pasi jane ato qe kane dale nga shifrat reale te...

“Jam i vetmi në botë që mund të luaj dhe të...

Ne fakt mund te jete i vetmi talent i cili ka mundesine per te luajtur me dy lojtaret me te medhenj te botes per...

Rihapet çështja e nxehtë : Këtë rradhë është Cristiano Ronaldo ai...

Opinioni publik tashme eshte i njohur me nje akuze per perdhunim kunder cristiano Ronaldo nga nje 34 vjecare amerikane, nje ngjarje e ndodhur ne...

Shifra ekstremisht të frikshme.Janë ato që do bëjnë diferencën e madhe...

Përballja midis Juventusit dhe Napolit do te jete nga me te rendesishmet e viteve te fundit.Jo se ndeshjet e kaluara kane qene te parendesishme...

Dy parashikimet e Luciano Moggi për Juventus e Napoli.

Sot do te kete nje perballje te drejtperdrejtemidis ekipev ete Juventus e Napoli e vlefshme per javen e 7-te te Seria A ne Itali...

Jurgen Klopp.Do ta shihni që në fund të ndeshjes do të...

Sot do kete nje perballje te forte midis ekipeve te Chelsea teLondres dhe Liverpool e vlefshme per javen e 7-te te Premier...

Ronaldo është Ronaldo Ai di si të sillet me Kampionët.Uron fituesin...

Cristiano ronaldo eshte modeli per tu ndjekur ne boten e futbollit.Di si te sillet ne fushe por di si te sillet edhe jashte saj...

Çfarë kërkon të bëjë Real Madrid që pas transferimit të...

Sipas “Diario Gol”, ekipi i Real Madrid pas transferimit te bujshem te Cristiano Ronaldos tek ekipi i Juventusit ne seria A, tashme kerkon te...

Financat e Interit me bilanc negativ dhe janë nën investigimin e...

Ne takimin qe eshte zhvilluar me bordin e Interit per percaktimin e buxhetit deri ne mesin e vitit te ardhshem, eshte raportuar se ka...

Formacioni Kroat i Daliç, për sfidën ndaj Anglisë të...

Ne 12 Tetor do te zhvillohet ndeshja e shumepritur midis Anglise dhe Kroacise e vlefshme per “Nations League” Kjo ndeshje eshte shume e rendesishme per...

Nga përlotja deri tek banderolat,fishekzjarret sharrjet e thumbimet ishin ato që...

Dje u zhvillua derbi i shumepritur dhe i shumperfolur i Tiranes midis dy nga skuadrave me me emer ne futbollin shqiptar,ajo midis Tiranes...

Ndryshime në formacionin e Argjentinës.Mungojne emrat si Messi,Anghel Di Maria,Higuain…

Ne datat 11 dhe 16 Tetor ekipi i Argjentines do te zhvilloje 2 ndeshje miqesore kunder Irakut dhe Brazilit.Dy jave perpara tyre, trainieri Lionel...

Ndeshje me rritëm të lartë por që rezultoi fatale për...

Per kampionet e Gjermanise ishte humbja e pare ne kampionat dhe kjo erdhi me ekipin rival direkt te Bayern Mynchen , Harta e Berlinit...