Di Francescos të Romës i rrëshkasin këmbët.Ja cilët janë të...

Rezultatet e fundit të Romës duket se ja kanë prishur planet Drejtuesve të saj por jo vetëm.Humbja ne Champions League por sidomos humbja me...

Lionel Messi thyen rekordin tjetër të La Liga-s Askush më parë...

Nëse Lionel Messi ka mbetur i zhgënjyer pas barazimit 2-2 të Barcelona me Girona, sulmuesi argjentinas mund të ngushëllojë veten me një tjetër detaj...

Serbët akoma nuk e kuptojnë që bota ka ndryshuar.Për të sulmuar...

Futbolli në vecanti dhe sportet në përgjithësi janë aktivitete dhe organizime të cilat i bashkojnë popujt dhe vlerat e tyre që ato mbartin.Serbët siç...

Ze Maria-n e tradhëtojnë nervat.E pa menduar ajo çka bën në...

Ekipi i Tiranës moei një barazim shumë të rendësishëm në Korçë kunder Skënderbeut me rezultatin 1-1.Tirana e nisi mirë takimin, duke shënuar...

El Superclasico e vitit në Argjentinë si gjithmonë spektakolare dhe...

Argjentina mbrëmjen e të Dielës ka ndalur frymën për të shijuar El Superclasico, një nga derbit më të bukur në botën e futbollit ,...

Duket se “krisja” midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho jo vetëm...

U desh një shkendijë e vogël për të reflektuar krisjen midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho, dhe shkaku këtë rradhë ka qenë barazimi...

Kjo është dhurata speciale që “Mbreti i futbollit” i jep pasuesit...

Kylian Mbappe sot njihet si nje nga pasuesit më të denjë të Mbretit të futbollit brazilian dhe atij botëror Pele. Trampolina më e mirë për...

Shtohen zërat në kampin e Barcelonës për mënyrën jo korrekte të...

Eshtë bërë shkak ndeshja midis Barcelonës dhe Girona, një ndeshje ku ekipi vendas la 2 pikët e para këtë kampionat që të...

Ja kush do të jetë fitues i cmimit te FIFA-s ...

Sot në një ceremoni zyrtare që do te zhvillohet në Londër ,FIFA do të akordojë cmimin "Lojtari me i mirë i vitit". Cristiano Ronaldo ka...

Gazetari e thotë troç: “UEFA nuk ka këllqe të merret me...

Pas arrestimit të trainierit te femrave Armir Grima, gjithnjë e me shumë është kthyer në fokusin e diskutimeve tema e korrupsionit që ka përfshirë...

“Martesa Real Madrid-Icardi”- mund të bëhet realitet në Janar

Ai është një nga sulmuesit më të talentuar, ka një nuhatje të jashtëzakonshmë për golin dhe ka gjithcka që mund të dëshirojë cdo sulmues...

Talenti i mesfushës së Barcelonës në syrin e PSG

Tashmë është një fakt i njohur që transalpinët kanë në objektivin e tyre mesfushorin kroat të Barcelonës, Ivan Rakitic. Ky i fundit konsiderohet si...

Juventus me hap kampioni Ronaldo sërrish shënon (VIDEO)

Juventus edhe këtë jave ben detyren duke mos bere hapa fallco.Fiton ne transferte ndaj Frosinones.U shqetësuan për golat e Cristiano Ronaldos, por portugezi shënon...

Nuk përmbahet Lyon,Pas Manchester City rradhën e kishte Marseille

Lyon ka konfirmuar se është në një formë mjaft të mirë teksa ka mposhtur në shtëpi rivalët e Marseille me rezultatin 4-2. Të parët që...

Granit Xhaka e feston bukur ndeshjen Nr.100 me Arsenalin (VIDEO)

Sfida midis Arsenalit dhe ekipit të Evertonit është mbyllur me fitoren 2-0 në favor të “topçinjve”. 45 minutat e para u mbyllën në shifra...

E habitshme cfarë ndodh , Arbitri sinjalizon për gol duke u...

Ngjarja ka ndodhur ne nje nga ligat Rajonale të Gjermanisë, dhe pikërisht në derbin midis Molshbah dhe Hospaier, ndeshje të cilën e fituan vendasit...

Barazim “in ekstremis”.Milan mendonte se gjithka kishte mbaruar por për Atalantën...

Edhe pse dy herrë në avantazh, ekipi i Milanit i drejtuar nga Cenaro Gatuzo nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 Ka kaluar në...

Jose Mourinho i zhgënjyer dhe ndoshta i “tradhëtuar”me ekipin. “Është...

Jose Mourinho ka mbetur i zhgënjyer nga loja e ekipit.Mnchester United barazoi një ndeshje në dukje e lehtë në letër por që nuk rezultoi...

Milan me “Bigët” brazilianë kërkon të sjellë në ekip talentin 21-vjecar.

Tashmë duket qartazi se ekipi i madh i Milanit me ndryshimin e pronësisë po bën përpjekje të admirueshme për ringritjen e ekipit dhe për...

Carlo Ancelotti në dilemë të zgjedhjeve taktike por kjo e sotmja...

Skuadra e Napolit është bashkuar me pikë tw plota me Juventusin kur kjo e fundit ka njw ndershje mw pak.Carlo Ancelotti beson se Napoli...

I admirueshëm gjesti i Neymar i cili tregon se edhe futbollistët...

PSG sot ka bëre nje ndeshje të bukur në transfertë duke e kurorrëzuar me fitoren e gjashtë rradhazi e duke qenë ne krye të...

P.S.G e destinuar vetëm për të fituar.Vendos rekord të ri, dhe...

Në javën e 6-të të Ligue 1, PSG sigloi suksesin e radhës, këtë herrë përballë Rennes në transfertë.Skuadra fitoi ne nje ndeshje...

Sulmuesi më shumë fëmijë se sa gola. 3 fëmijë në dy...

Ndodh edhe kështu.Për dy muaj , më shumë fëmijë se sa gola.Ky është rasti i futbollistit të Stoke City, Saido Berahino. 25-vjeçari është regjistruar...

Të gjithë ekipet e mëdha e kërkojnë, por duket se...

PSG duket se po lëkundet për të mbajtur lojtarin e talentuar Adrien Rabiot në ekipin e ve.Ai eshte nje nga futbollistet më me peshë...

Napoli fiton në transfertë por me sy dhe shpresë për një...

Skuadra Napilitane ka marrë një fitore bindëse 3-1 në fushën e Torino-s, në një ndeshje të vlefshme për javën e pestë të Serisë...

Miss Italia”CR7 “jashtëtokësor” ndërsa Del Piero “Dashuri e vjetër”

miss Italia, dhe ylli i ekraneve italiane, Cristina Chiabottodo njihet si një tifoze e zjarrtë e Juventusit. Së fundmi ajo ka pasur rastin që...

Griezmann i dëshpëruar për vendimet e tij. “Ishte më i vështiri...

Kampioni i Botës Antoine Griezmann, pati refuzuar nje transferim tek Barcelona për një shumë 100 milion euro.Këto ishin të paktën hamendesimet dhe ato cka...

“Legjenda” nuk e kapërdin dot lehtë humbjen dhe polemizon me...

Njihet nga të gjithe bota futbolldashëse për emrin dhe atë cka ka dhënë ne fushën e lojës por jo vetëm.Diego Armando Maradona nuk e...

Hajdut “monstër”.Shitet për i deleguar i Federatës dhe “Zhvat” sa...

Kjo ngjarje ka ndodhur ne ligat amatore italiane te futbollit.Nje burre u paraqit si i deleguari i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) Ne pjesen...

Doni te relaksoheni? Shikoni cfarë goli ka realizuar Shkëlzen Gashi, një...

Në ndeshjen e ekipit te til Colorado Rapids të humbur me Columbus me rezultatin 2-1, sulmuesi Shkëlzen Gashi, ka realizuar një gol "Perlë" ,...

Gruaja e futbollistit “djeg” instagramin: “Dal lakuriq, pasi kështu ndihem ndryshe,...

Ajo cfarrë ka postuar në faqen e saj të instagramit gruaja e futbollistit të Valencias Tamara Gorro është paksa e pazakontë Bashkëshortja e ...

U.E.F.A bëhet përsëri makthi i Milanit.Ja cfarë kërkojnë këtë rradhë...

telenovela UEFA-Milan ende vazhdon... Nuk ka mjaftuar njoftimi zyrtar i KAS-it në favor të Milanit , pasi UEFA ka marrë edhe një herë në...

Ndoshta nga lojtarët e vetëm që refuzon Realin e Madridit.Ja cfarë...

Lojtari i nënkampiones te botës Mateo Kovacic, ka deklaruar sot se shprehet i kënaqur që luan në Premier League me skuadrën e Chelsea Ai...

Leo Messi i gatshëm të thyeje sot edhe një rekord tjetër...

Leo Messi eshte nje nga lojtarët më me shumë rekorde në botën e futbollit per te gjitha kohërat.Ka filluar me Barcelonën qysh në 2004...

UEFA nuk e lë të qetë Milanin.Ja cfarë kerkojnë këtë rradhë...

Duket se makthi i Milanit për problemet që ka me UEFAN në lidhje me financat ende nuk ka përfunduar.Drejtuesit e institucionit më të madh...

Barcelona në pritje të merkatos të Janarit për të marrë dy...

Barcelona ka bërë që tani planet për përforcimet që do të kryejë në janar edhe pse yjet te skuadra “blaugrana” nuk mungojnë. Sipas...

Ja cila do të jetë skuadra fatlume që mund...

Aktualisht lojtari Suedez Zlatan Ibrahimovic luan në Ligën Amerikane MLS, ku së fundmi ka shënuar edhe golin e 500 të karrierës së tij. Me...

Juventus në sulm për talentin portugez të Bayern Munchen

Drejtuesit e ekipit të Juventusit po përgatiten të përfitojnë për të marrë nga Bayern Munchen mesfushorin e talentuar portugez Renato Sanches Portugezi u bashkua...

Akuza të forta për Benfica.Tashmë çështja në prokurori

Drejtuesit e ekipit të Benfica tashmë janë nën akuzë për tentativë të fiksimit të rezultateve të disa prej ndeshjeve të kampionatit në Portugali.Sipas ‘O...

Mesut Ozil i zhgënjyer nga shokët i thur lavde mbrojtësit të...

Largimin nga kombetarja gjermane e futbollit Mesut Ozil nuk e ka përjetuar mirë.Ai ka mbetur i zhgënjyer nga qëndrimet e shokeve te ekipit.I vetmi...

Trainieri arrestohet për tu përballur me drejtësinë.Lidhje me grupe...

Kombëtarja e futbollit Shqiptar të femrave nga dje e sheh pas hekurave trainierin e saj te futbollit Armir Grima. Grima është arrestuar në kuadër të...

Sot dy përballje interesante në Premier Ligue Pritet të ketë lojë...

Diten e sotme do ne Premier League do të mbyllet java e gjashtë me dy ndeshje West Ham-Chelsea dhe takimin Arsenal-Everton.Skuadra e West Ham...

Real Madrit fiton me shifra minimale dhe e sheh veten...

Pas barazimit ne javen e meparshme,Real Madrid arrin nje fitore minimale me ekipin e Espanyol.falë golit të Asensio madrilenët ngjiten përkohësisht në krye të...

Inter Milano fitore “In extremis” në transfertë (VIDEO)

Interi ka arritur një tjetër fitore të çmendur në Genoa kundër Sampdorias ku goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 94. Në...

Goditje “alla Messi” e Shaqirit duke goditur traversën dhe Salah vetëm...

Liverool ka marrë një fitore të pastër kundër Southampton. Serinë e golave e ka hapur sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili në vetëm 10 minuta...

Ja vlen ta shohësh “Perlën” e Naingolan, por arbitri vendos ndryshe.Vlerësimin...

Ndeshja midis Sampdoria dhe Inter ka mbyllur në barazim 0-0 pjesën e parë e cila po luhet në Genoa. Zikaltërit kanë kaluar në...

“Fenomen reklamash.Kim Kardashian i futbollit”-Epitetet e forta në gojën e një...

Neymar është Kim Kardashian i futbollit, të paktën kështu mendon Joey Barton. Ish-mesfushori shumë problematik, tanimë trajner i Fleetwood Town, e bëri këtë vlerësim...

Bayern mposht cdo ekip që i del përballë .Sot ishte rradha...

Bayerni e ka treguar edhe një herë se nuk njeh rival në Bundesligën Gjermane. Kampionët në fuqi kanë mposhtur me rezultatin 0-2 Schalken. Ishte minuta...

“Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon”

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar...

Thomas Tuchel zbulon arsyen: Ja përse nuk u bëra trajner i...

Thomas Tuchel ka zbuluar se Bayern Munichu kishte tentuar ta emëronte trajner pak para se ai t’i bashkohej Paris Saint-Germainit.Tuchel thotë se Bayerni u...

Lopetegui apo Zidane? Ja përgjigja e Gareth Bales

Pas largimit të Zinedine Zidanes nga “Bernabeu”, si zëvendësues i tij erdhi Julen Lopetegui.Që nga ardhja e spanjollit, Garreth Bale është rikthyer në formacion...

18 vite më parë Messi mbërriti në Barcelonë, këto janë statistikat...

Lionel Messi, ka fituar zemrat e shumë njerëzve me performancat e tij fenomenale.Argjentinasi është njëri nga dy lojtarët më të mirë të dekadës së...

Milan apo Juventus? Maldini jep përgjigjen që nuk e prisnin kuqezinjtë

Legjenda e Milanit, Paolo Maldini ka thënë se Milani nuk mund të krahasohet me Juventusin, pasi sipas tij “Rossonerët” janë ende larg rrugës për...

VIDEO/ Turpërimi më i madh ndaj futbollistit, shikoni çfarë bëri Dybala!

Juventus ka marrë fitoren e katërt radhazi në Serie A, por më shumë vëmendje morën dy golat e parë të Cristiano Ronaldos me fanellën...

Lojtari i Man.United bën gati valixhet, do të shkojë në Londër…

Eric Bailly mund të largohet nga Manchester United në janar, me Arsenal dhe Tottenham mes klubeve të interesuara për të. 24-vjeçari nga Bregu i Fildishtë...

VIDEO/ Rabiot simulon turpshëm njësoj si Neymar, shikoni hedhjen e tij...

Adrien Rabiot ka mësuar diçka nga lojtari më i shtrenjtë në botë, Neymar. Të simulojë si një aktor Hollywoodi për të fituar penallti, por këtë...

Blerja më e shtrenjtë në histori, Bajerni gati të transferojë sulmuesin...

E ardhmja e Antoine Griezmannit është ende një mister. Sulmuesi francez edhe pse ka nënshkruar kontratë të re me Atletico Madridin, ai ende është objektiv...

Të gjithë po tallen me Interin, por në janar vjen ky...

Gjatë merkatos së janarit Interi dëshiron ta forcojë repartin e mbrojtjes. Pas 4 javësh, Interi ndodhet në një krizë rezultatesh pasi pozicionohet në vendin e...

Sarri ngre në ‘qiell’ Hazardin: Fiton ‘Këpucën e Artë’, mund të...

Eden Hazard ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë fantastike. Trajneri i “bluve” Maurizio Sarri u pyet nga gazetarët nëse Hazard mund...

Sarri ngre në ‘qiell’ Hazardin: Fiton ‘Këpucën e Artë’, mund të...

Eden Hazard ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë fantastike. Trajneri i “bluve” Maurizio Sarri u pyet nga gazetarët nëse Hazard mund...

FOTO/ Nga Totti, Simeone tek Rijkaard, ja lojtarët që kanë pështyrë...

Douglas Costa është kryefjala e ditës pasi të gjithë e kanë kryqëzuar për shkak të një gjesti të turpshëm ndaj kundërshtarit. Anësori brazilian është ndëshkuar...

LeBron James është asi nën mëngë i Liverpool për të blerë...

Liverpool ka shanse të marrë Nicolo Barella-n, falë yllit të NBA LeBron James. Lojtari italian konsiderohet si një nga talentet më të mëdha të futbollit...

Ozil: I jepja dy pasime, ai bënte dy gola

Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë, sipas ish-shokut të ekipit te Real Madrid Mesut Ozil. Duke folur për faqen zyrtare...

Ka vetëm një muaj në ekip, por është kthyer në problem...

I ardhur te Barcelona në muajin gusht, kur katalanasit fituan duelin me Inter për ta marrë nga Bayern Munich, aventura e Arturo Vidal në...

Skenat teatrale të Neymar nuk janë në dorën tonë”

Neymar mund të ketë një reputacion për skena teatrale në fushën e lojës por Andy Robertson thotë se braziliani nuk do të jetë fokusi...

Allegri befason me fjalët pas gjestit të turpshëm të Costas

Massimiliano Allegri pret që anësori i Juventusit, Douglas Costa, të vuajë dënim të gjatë dhe konfirmoi se klubi do ta gjobisë atë për gjestin...

Shpërthen Gatuzo pas barazimit me Cagliarin

Gennaro Gattuso është ndjerë i turpëruar me golin e pësuar nga Cagliari në minutën e 4’ të ndeshjes, e cila përfundoi me rezultatin e...

Shpëtim Duro me ekip të ri

Kampionët aktual të Kosovës, Drita ka emëruar Shpëtim Duron në rolin e trajnerit pak ditë pasi Bekim Isufi dha dorëheqjeve pas rezultateve tejet...

Runi bën “paralajmërim” për Grezdën

Pak ditë më parë, Eros Grezda firmosi me Rejnxhërsin në kampionatin skcoez dhe ishte legjenda e Liverpulit, Stiven Xherard ai që kërkoi shërbimet e...

Ja si e refuzova Totenhemin

Mesfushori i Liverpoolit, Gini Wijnaldum, ka pranuar se e kishte refuzuar Tottenhamin për t’iu bashkuar me "The Reds" në vitin 2016. “U takova me Pochettinon...

Vazhdon ëndra Lionel Messi tek skuadra italiane

Karriera e Lionel Messit është e lidhur ngushtë me Barcelonën dhe katalonjën, por viti 2020 mund ta shikojë yllin argjentinas me një tjetër fanellë....

Ronaldo sheh ndeshjen e parë si president klubi

Ronaldo Nazario Da Lima, presidenti i ri i Real Valladolidit, ishte sot i pranishëm në tribunat e “Estadio Jose Zorrilla” për të parë ndeshjen...

VIDEO/ Edhe vetë Strakosha nuk e beson që ka bërë këtë...

Thomas Strakosha ishte lojtari kryesor që i dha fitoren sot Lazios në transfertën me Empolin. Gardiani shqiptar bëri një pritje fenomenale në minutën e fundit...

Duka zbut sulmet ndaj Panuccit: Nuk ‘kryqëzohet’ një njeri për një...

Presidenti i Federatës së Futbollit, Armando Duka, është i ftuar në emisionin “Zona Gol” të drejtuar nga Alban Xhihani. Ai ka përballë një panel specialistësh...

Nuk “kryqëzohet” një trainier për një humbje

Presidenti i Federatës së Futbollit, Armando Duka, është i ftuar në emisionin “Zona Gol” të drejtuar nga Alban Xhihani. Ai ka përballë një panel specialistësh...

Çudira shqiptare në Laç, lojtarët largohen pa bërë dush

Si të mos mjaftonte terreni që ngjante me një fushë patatesh, në stadiumin e Laçi mungon edhe uji. Në një lidhje direkte për “Supersport”...

FOTO/ E pazakontë, tifozi hyn në fushë dhe dhuron “shfaqje”… nudo

Një ndodhi e pazakontë është regjistruar në Zelandën e Re gjatë një ndeshje Regbi. Një tifozë ka hyrë në fushën e lojës i cili...

VIDEO/ Pas Ronaldos, zhbllokohet edhe Higuain. Goli i parë me Milanin

Milani po luan në fushën e Cagliarit ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A Skuadra vendase e mbylli pjesën e parë në...

E bujshme / Panucci sjell dy përforcime të reja te Kombëtarja

Trajneri Christian Panuçi i Kombëtares Shqiptare, ka marrë dy mjekë të rinj në stafin e ekipit përfaqësues. Bëhet fjalë për Biago e Lorenco Moreti,...

FOTO/ Kjo është gjendja e Tolissos pas operacionit

Corentin Tolisso i është nënshtruar një operacioni. Mesfushori francez i Bayernit ishte për disa ndeshje larg fushave, mirëpo duket se operacioni i tij ka...

Tirana gjen fitoren e parë pas rikthimit në Superligë

Tirana gjen më në fund buzëqeshjen në këtë fillim sezoni. Bardheblutë vuajtën shumë, por arritën të merrnin tri pikët e para në kampionat, pasi...

Ish lojtari ndahet nga jeta.Shkak ataku kardiak

Ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Ipswitch Town, Kevin Beattie, ka vdekur sot në moshën 64-vjeçare. Klubi i Ipswitch Town ka njoftuar në Twitter për vdekjen e...

VIDEO/ Strakosha shpëton Lazion, pritje e pabesueshme në minutën e fundit

Lazio merr fitoren e dytë radhazi në Serie A falë paraqitjes së shkëlqyer të portierit shqiptar, Thomas Strakosha, i cili me një pritje në...

VIDEO/ Cagliari shokon Milanin, gol pas 4 minutave lojë

Milani po luan në fushën e Cagliarit ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A, Skuadra vendase i ka surprizuar kuqezinjtë, duke...

Ja cfarë rasti me portën bosh ka humbur Ronaldo

Cristiano Ronaldo shënoi sot dy gola në fitoren 2-1 të Juventusit kundër Sasuolos, shkruan Portugezi gjeti për herë të parë rrugën e rrjetës në Serie...

Salah ka vendosur një bast, në “tryezë” është Egjipti

Sezonin e shkuar Liverpool mahniti me spektaklin sulmues të treshes Salah-Firmino-Mane, që synon të fitojë Premier Ligën këtë sezon, ndërsa lojtarët e stolit do...

Ish-sulmuesi i Man City-t pranë transferimit në shkretëtirë

Pasi nuk ishte në gjendje të gjente një ekip elite gjatë verës, mesa duket Negredo do të largohet nga Turqia për të shkuar te...

Dy futbollistë shqiptarë sigurojnë fitoren tenistike

Teksa Laçi i tij ka barazuar në shtëpi ndaj Partizanit pa gola, ish-bomberi i kurbinasve, Myrto Uzuni ka debutuar sot si titullar dhe për...

Juventus, Cancelo ka një “mësues” në fushën e lojës

Juventus që ka kaluar Sassuolo-n flet portugalisht dhe jo vetëm për shkak të dy golave të CR7, i cili ka vendosur takimin. Edhe Joao...

E bujshme! Messi largohet nga Barcelona !?

David Beckham prej vitesh është pjesë e ligës Amerikane, MLS, dhe mesa duket nuk do te jetë vetëm pasi po synon që të marrë...

Çlirohet nga ankthi, këto janë fjalët Ronaldos pas dopjetës së parë...

Cristiano Ronaldo arriti të shënonte sot golat e parë në Seria A me fanellën e Juventusit dhe pas ndeshjes portugezi është shprehur se ka...

VIDEO/ Skena që po bën xhiron e botës, lojtarët shtyjnë ambulancën

Imazhe të pabesueshme vijnë nga Brazili. Lojtarët e Flamengos dhe Vasco de Gamës kanë qenë të detyruar të shtyjnë ambulancën. Ajo ishte futur në fushë...

Ja çfarë thotë Allegripër gjestin e Douglas Costa dhe për Ronaldon

Trajneri i Juventusit, Massimilliano Allegri, kritikon Douglas Costën dhe pjesën tjetër të skuadrës për mentalitetin e treguar në fitoren 2-1 ndaj Sassuolos. Fitorja ka mbetur...

VIDEO/ Ky gjest po bën bujë, lojtari i Juventusit pështyn kundërshtarin

Juventusi arriti të fitonte përballë Sasuolos në këtë javë të pestë, me Cristiano Ronaldon i cili shënoi një dopjetë për bardhezinjtë. Por si për t’ia...

Bayern kërkon një skualifikim shembullor për lojtarin

Ka raste kur as fitorja nuk të gëzon. Bayern Munich është i vetëm në krye të Bundesligë, pas vetëm tre javazh. Një pozicion, që...

“Tuchel është trajneri më i mirë në botë”

Paris Saint-Germain ka trajnerin më të mirë në botë, sipas presidentit të klubit Nasser Al-Khelaifi. Kampionët e Ligue 1 janë në vend të parë të...

Pirlo:Ja pse Juventus do të fitojë Champions League

Andrea Pirlo një ndër emrat më të mëdhejnë të Juventus-it e shikon ekipin e tij si një ndër pretendentët kryesor për të fituar titullin...

VIDEO/ Juventus perfekt, vjen dita e Ronaldos në Serie A

Juventus fiton 2-1 në fushën e vet me Sasuolon, duke marrë sërish pikët e plota E veçanta e fitores së katërt në po kaq takime...

VIDEO/ Xhaka bën çmendurinë e karrierës, shikoje 100 herë këtë supergol

Arsenali ka kaluar në avantazh 1-0 në transfertë përballë Newcastles. Në minutën e 48’ ishte Granit Xhaka ai i cili ngiti peshë stadiumin duke shënuar...

Si është Barcelona pa Xavin dhe Iniestën? Messi jep këtë përgjigje

Leo Messi është padyshim një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, por dhe ai ka disa limite, ku duhet akoma të...

CR7 ende nuk shënon, Sassuola tregohet e fortë

Pjesa e parë e ndeshjes mes Juventus dhe Sassuolos është mbyllur në barazim pa gola 0-0. Juventus edhe pse po luan në shtëpinë evet...

Acarohet Valverde: Pse më pyesni për atë?

Barcelona ka një problem? Përgjigjja e Ernesto Valverde, e dhënë në konferencë për shtyp pas fitores së arritur në fushën e Real Sociedad, lë...

I përsosur? Messi tregon çfarë do donte të përmirësonte tek vetja

Lionel Messi është pothuajse i përsosur! Ai është cilësuar si një nga lojtarët më të mirë në botë të 10 vjeçarit të fundit, ...

Ndëshkoi Shqipërinë dhe Inter-in, Tramezzani: Është e ardhmja e Italisë dhe...

Ka kaluar një javë të jashtëzakonshme. Kjo është përmbledhja e orëve të fundit që po përjeton Federico Dimarco, mbrojtës i majtë i datëlindjes 1997,...

“Nëse nuk fitojmë titullin, do të jetë dështimi më i madh...

Drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta, beson se ky mund të jetë sezoni i duhur që skuadra kampione e Italisë të realizojë “tripletën” e...

Isco pranon stolin: Nuk jam vetëm unë në ekip

Iso insiston se nuk ka asnjë problem me rotacionin e Julen Lopetegui te Real Madrid. Madrid nuk fitoi për të parën herë këtë sezon në...

VIDEO/ Blerja e bujshme e Real shënon një super gol

Talenti brazilian i Realit Vinicius Junior ka shënuar një gol fantastik me Real Madrid B. Ky ishte goli i tretë për të në po kaq...

VIDEO/ Futbollisti shqiptar shënon super gol në minutën e fundit të...

Ardin Dallku, ka realizuar një super-gol në fitoren e Karpatyt në Ukrainë. Dallku realizoi pas një rivënie nga këndi me një goditje ‘volej’. Ky është goli...

VIDEO/ Nuk është vetëm Inter në krizë, edhe Roma bën ‘vetëvrasje’

Roma ka humbur dy pikë mjaft të arta kundër Chievos, një ndër skuadrave më të dobëta në Serie A këtë sezon. Pjesën e parë romanë...

Curry në “Wembley” për Tottenham-Liverpool, ja për kë bën tifo ylli...

Ylli i NBA-së dhe Golden State Warriors, Stephen Curry, ka qenë ditën e shtunë në Londër, për të ndjekur ndeshjen e futbollit në Premier...

Inter përgatit goditjen në merkaton e janarit, por United ka një...

Paraqitjet zhgënjyese të sulmit të Inter kanë shtyrë drejtuesit të kërkojnë alternativa të vlefshme në merkaton e janarit. Lojtari që pëlqehet më shumë nga milanezët,...

FUTBOLLPër Partizanin ishte dështak, mesfushori bën “ligjin” në kampionatin amerikano-jugor

Në verën e vitit 2015 vinte te skuadra e Partizanit një kolumbian, Carlos Robles Rocha. Mesfushori vinte nga kampionati kolumbian, futbolli i këtij vendi...

“Nuk jam një futbollist i mbaruar”

Arsenal dhe trajneri Unay Emeri shpreson që pas golit të djeshëm ndaj Newcastle mesfushori gjerman Mesut Ozil të jetë një armë më shumë për...

Mega-shkëmbimi 150 milionë euro, Pogba-Dybala ndërrojnë ekipet?

Nëse do të ndodhte, me siguri do të quhej shkëmbimi më i bujshëm i të gjitha kohërave në merkaton e futbollit. Juventus dhe Manchester...

Ka rilindur me Sarrin, Chelsea mendon rinovimin për brazilianin

David Luiz nuk heziton të përsërisë që ndihet tashmë i lumtur te Chelsea nën drejtimin e Maurizio Sarrit. Mbrojtësi brazilian lavdëron trajnerin italian për...

Ka rilindur me Sarrin, Chelsea mendon rinovimin me lojtarin brazilian

David Luiz nuk heziton të përsërisë që ndihet tashmë i lumtur te Chelsea nën drejtimin e Maurizio Sarrit. Mbrojtësi brazilian lavdëron trajnerin italian për...

VIDEO/ Roma-Chievo, shënohet një super super gol

Është shënuar një super gol në ndeshjen Roma-Chievo. Valter Birsa ka ngushtuar rezultatin në 2-1 me një gol fantastik.

VIDEO/ Nuk do t’u besoni syve, Ibrahimoviç shënon golin më të...

brahimoviç nuk di të ndalet. Sulmuesi i LA Galaxy ka shënuar golin e tij të 500 në karrierë dhe me siguri është një ndër...

Ja kush humbet bastin, në se sot nuk shënon Cristiano Ronaldo

Sipas trajnerit Max Allegri, pritja e gjatë për të parë golin e parë të Cristiano Ronaldo në Serinë A do të përfundojë pas pak...

Manchester United nuk tërhiqet nga ‘ylli’ i Inter

Manchester United nuk ka ndërmend të dorëzohet për të marrë shërbimet e Ivan Perisic. Nënkampioni i Botës me Kroacinë prej kohësh është pjesë e spekullimeve...

Debutim me fitore për Cikalleshin

Ka debutuar në Turqi me Goztepe edhe sulmuesi tjetër i Kombëtares, Sokol Cikalleshi. Ashtu si Grezda në Skoci edhe Cikalleshi është futur në fushën...

I shënoi super gol dhe festoi si i çmendur, Dimarco është...

Frederico Dimarco nuk është një emër i padëgjuar për Interistët, sidomos për ata që e ndjekin me shumë pasion klubin zikaltër. Ai është një lojtar...

Ancelotti i thur elozhe Hysajt dhe Napolit

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, me fitoren 1-0 ndaj Fiorentinës, i ka mbyllur gojën të gjithë skeptikëve në lidhje me faktin se skuadra e...

VIDEO/ Dështimi total i VAR në Inter-Parma, 2 të kuq, 1...

VAR në Itali po vihet në diskutim çdo ditë. Dështimi më i fundit ka qenë në ndeshjen Inter-Parma ku sipas analistëve nuk janë dhënë...

FUTBOLL“Mania Ronaldo”, fanellat e CR7 blihen vetëm me prenoti

Kërkesat për të blerë një fanellë të Cristiano Ronaldo nuk ndalen, madje shtohen dita-ditës, aq sa është kthyer në një mani për tifozët bardhezinj...

Deklarata befasuese e Hazard: “Ai është më i miri në botë…!”

Eden Hazard thuri elozhe pa fund për sulmuesin francez të Chelseas, Olivier Giroud, duke e konsideruar shtatlartin si më të mirën në botë në...

Messi: Kjo është gjëja që urrej më shumë

Messi e adhuron futbollin dhe ky nuk është një lajm. “Shikoj gjithçka, veçanërisht futbollin argjentinas dhe Kupën Libertadores. Por nuk më pëlqen aspak të...

Ibrahimovic realizon golin nr. 500 dhe është një mrekulli

Zlatan Ibrahimovic ka realizuar golin e tij numër 500 në karrierë. Një gol që ka ardhur në ndeshjen e luajtur në MLS nga LA...

Tronditet Bayern, ylli i ekipit rrezikon të qëndrojë 9 muaj larg...

Bayern Munich ka fituar 3-1 ndeshjen e luajtur sot me Bayer Leverkusen, por rrezikon të humbasë për 9 muaj francezin Corentin Tolisso. Lojtari është dëmtuar...

Napoli rikthehet tek fitorja, mposht Fiorentinën

Napoli është rikthyer te fitorja pasi ka mposhtur 1-0 skuadrën e Fiorentinës në ndeshjen e zhvilluar në “San Paolo”. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi...

Man.United mban ritmin e fituesve në Premier League

Manchester United ka marrë një fitore të rëndësishme përballë Watfordit. Pjesa e parë ishte totalisht e dominuar nga të besuarit e Jose Mourinhos. Goli i parë...

Lojtari i Chelsea pranë rikithimit në La Liga, ja klubi i...

Cesc Fabregas nuk gëzon hapësirat e duhura në formacionin e italianit Maurizio Sari. Mesfushori së fundmi ka qenë i lidhur me disa zëra që e...

Spalletti: Ja fajtori i humbjes së turpshme të Interit ndaj Parmës

Pas humbjes 1-0, trajneri i Interit, Luiano Spalletti ka thënë se skuadra e tij vuajti nga presioni dhe tensioni ndaj Parmas. Gjatë një prononcimi për...

Shënoi supergol, ja çfarë thotë Granit Xhaka

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka ka shënuar sot një gol të rëndësishëm dhe të mrekullueshëm në fitoren e Arsenalit ndaj Newcastle Unitedit me...

Ja kush është lojtari më i mirë i ndeshjes Bilbao-Real Madrid..

Athletic Bilbao dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në takimin e javës së katërt në La Liga. Golin e vetëm për “Los Blancos” e shënoi...

Ndeshja në Francë tashmë mund të ndiqet nga ‘Jakuzzi’ brenda stadiumit

Një ndeshje mund të ndiqet nga shkallët e stadiumit ose nga tribuna. Nga një ndenjëse aspak e rehatshme apo nga një sektor privat. Por, të...

Ai mund të bëhet lojtari më i mirë në Europë

“Eden Hazardi mund të bëhet lojtari më i mirë në Evropë dhe ka kapacitetin për t’i shënuar 40 gola në sezon”. Kjo ishte deklarata e...

Ja pse zgjodha Turqinë!

Në një intervistë për emisionin Zona Gol në Supersport, Samir Ujkani kapiteni i përfaqësueses së Kosovës zbuloi gjithçka. Ai foli për Kosovën, por kampionatin...

Nuk shënoi, por kjo është nota befasuese e Messit dhe ‘yjeve’...

Barcelona marrë fitoren e katërt radhazi në La Liga. Në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Real Sociedadit, katalunasit morën 3 pikë të vuajtura duke fituar...

Nuk përmbahet Shaqiri, kjo është kërkesa e tij për Klopp

Xherdan Shaqiri në cdo ndeshje të luajtur për Liverpool ka bërë paraqitje të mrekullueshme, duke qënë një ndër më të mirët e grupit të...

Guardiola rikthehet te Barcelona, e konfirmon vetë trajneri

Pep Guardiola edhe pse është 47 vjeç dhe karriera e tij si trajner duket ende premtuese, ai ka filluar të mendojë që tani për...

Mbrojtësi i Tottenhamit i fut gishtin në sy Firminhos

Liverpooli ka zhvilluar sot ndeshjen e vështirë përballë Tottenhamit në transfertë dhe ka arritur të fitojë më rezultatin 2-1. Golat për skuadrën e drejtuar...

Nuk ka surpriza në Premier League, fitojnë Chelsea, Arsenal dhe Manchester...

Java e pestë e Premierligës nuk solli befasi. Chelsea ka arritur ta mposhtë Cardiff-in me rezultatin 4-1, falë një performance të jashtëzakonshme nga Eden Hazard...

Historike, Parma mposht Interin pas 19 vitesh në ‘San Siro’

Parma ka bërë surprizën e javës pasi ka fituar 1-0 në transfertë ndaj Interit në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie...

‘Çmenduri’ në Sociedad-Barcelona, shënohen dy gola brenda 3 minutave

Barcelona ka bërë çmendurinë pasi brenda 3 minutave ka përmbysur rezultatin 1-2 përballë Real Sociedadit. Në minutën e 63’ ishte Suarez ai i cili shënoi...

Bajerni i pandalshëm, ‘viktima’ e radhës është Leverkusen

Bajerni ka bërë një start të shkëlqyer. Skuadra bavareze nën drejtimin e Niko Kovac ka marrë 3 fitore radhazi në Bundesligë. Në javën e 3-të, kampionët...

Barcelona fiton me përmbysje, tashmë sytë nga Championsi

Barcelona ka arritur fitore të rëndësishme në transfertë ndaj Real Sociedad. Skuadra e Valverdes përmbysi rezultatin 1-2, ndërsa tashmë e gjithë vëmendja shkon për duelin...

10 lojtarët që ishin të pasur pa nisur karrierën

Cristiano Ronaldo dhe Wayne Roney janë vetem dy nga emrat për ti ilustruar.Por ka dhe disa "përralla"të të pasurve që futbolli i ka pasuuruar...

Super Neymar, ylli brazilian si Batman dhe Spiderman

Është folur për Neymar, karrierën dhe simulimet e blerjes më të shtrenjtë të gjitha kohërave në historinë e merkatos. Thelbi është se ai nuk...

Falenderimi special i Miss Bum Bum për Messin pasi ai e...

Suzy Cortez, e njohur në gjuhën e artit si Miss Bum Bum, më në fund ka fituar aksesin në Instagramin e Lionel Messit. “Ylli”...

E pabesueshme çfarë i ka ndodhur Tottenhamit

Tottenham ka pësuar 5 gola në këtë sezon. E veçanta nuk qëndron tek pësimi i golave, por të gjithë golat që ata kanë pësuar...

Liverpool fantastik, mposht edhe Tottenham

Liverpool nuk njëh kundërshtarë në Premier League, ata kanë mposhtur me rezultatin 2-1 Tottenhamin në transfertë duke vazhduar serinë e fitoreve. Në pesë takime Liverpool...

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

Real Sociedad dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në La Ligë. Real Sociedad: Rulli, Zaldua, Illarramendi, Zubeldia, Moreno, Juanmi, Oyarzabal, R.Pardo,...

Hysaj drejt largimit nga Napoli.Ja cfarë ai kërkon…

ihet në dyshim rinovimi i kontratës së Elseid Hysajt me Napolin. Mbrojtësi shqiptar, gjatë verës, kishte marrë një ofertë shumë të rëndësishme nga Chelsea,...

Dështoi me Liverpool, por në Turqi të paktën ka sukses me...

Ish-portieri Liverpool-it, Loris Karius po “çmend” femrat turke, e këtë e ka pranuar vetë duke thënë se është rritur interesi nga gjinia femërorë qëkur...

Ylli i Portugalisë akuzohet për ngacmim seksual

Një vajzë e re pretendon se lojtari i ka prekur gjoksin gjatë një nate në klubin e Lisbonës Dock. Incidenti thuhet të ketë ndodhur...

Motra e kampionit të botës shpallet ‘Miss Dunquerque’

Annabelle Varane zgjidhet "Miss Dunquerque". Bukuroshja, e cila është motra e futbollistit francez të Real Madridit, Raphaël Varane, arriti të triumfojë në konkursin e...

Ja cfarë dhurate 2 milionë eurosh i bën vetes Berlusconi...

Më 29 shtator Silvio Berlusconi ka vendosur ti bëjë vetes një dhuratë të veçantë: ekipin e Monza-s. Njoftimi për blerjen e 70% të klubit,...

Ekipit të Premier League mund t’i hiqen pikë për shkak të…trajnerit

Skuadra e Evertonit bëri disa lëvizje të bujshme në merkato, ku një ndër to ishte dhe afrimi i trajnerit Marco Silva. Ai ishte pjesë...

Ai është legjendë e futbollit, ndërsa vajza e tij thyen Instagramin

Vajza e Paul Gascoigne, ish-futbollistit të famshëm anglez, ka admirues të shumtë në rrjetet sociale. Vetëm në Instagram ajo numëron thuajse 275 mijë ndjekës....

Habit ylli i Liverpulit me deklaratën e tij: ”Futbolli humbje kohe,...

Sadio Mane është duke mahnitur gjithë Europën me performancën e tij te Liverpuli. Së bashku me Salah dhe Firminjo ata udhëhoqën ekipi anglez drejt...

Kjo është serbja seksi që i mori “mendtë” Neymar!

Braziliani, Neymar JR, shpesh herë ka qënë pretagonisti kryesor i mediave rozë për shkak të lidhjeve të tij me modele të njohura. Kujtojmë se ai...

Efekti “Ronaldo”, Juventus ka shitur fanella sa i gjithë sezoni i...

Juventus është në çdo drejtim në efektin e Cristiano Ronaldos, sidomos në shitjen e fanellave bardhezi, e cila është një nga faktorët ekonomikë rimbursues...

Mbrojtësi i kombëtares flet për herrë të parë si lojtar i...

Mërgim Mavraj është prezantuar të premten me ekipin e tij të ri, Aris të Selanikut. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare sistemohet për vazhdimin e karrierës,...

Mourinho, humor me rrëzimin e tij në Wembley: “Nuk ishte penallti,...

Jose Mourinho është tallur me rrëzimin e tij në Wembley përpara përplasjes në Ligën e Kombeve mes Anglisë dhe Spanjës, duke e konsideruar një...

“Rrota e fatit të keq”, dënimi ekzemplar i Lejpzig për futbollistët

Dënime praktike. Kjo është moda e fundit e futbollit gjerman. Sa funksionale akoma nuk i dihet, kështu që vetëm koha mund të thotë nëse...

Sulmuesi talentuar ironizon mungesën në çmimin e FIFA-s: “Preferoj Topin e...

Ka bërë shumë zhurmë përjashtimi i Antoine Griezmann nga kandidatura për cmimin The Best, ku finalistë janë Cristiano Ronaldo, Luka Modric e Mohamed Salah....

Bukuroshja që lë pa frymë Isco

Një nga çiftet më të ndjekur në rrjetet sociale këtë vit është pa dyshim lojtari i Real Madridit Isco Alarcón dhe aktorja Sara Sálamo....

“Messi, të lutem, më zhblloko”. E ajo e falenderon kështu…

Suzy Cortez, me emrin e artit Miss Bum Bum, më në fund arriti të bindë Lionel Messin ta zhbllokojë në Instagram. Modelja e kishte...

“Kurrë se kam çuar ndërmend largimin nga Barcelona”

Rakitiç ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet se mund të largohej në drejtim të PSG nga Barcelona në merkaton e verës. Rakitiç është shprehur se...

Inter-Parma, konfirmohet mungesa e madhe për zikaltërit

Pas emocioneve që dhuruan ekipet kombëtare, në fundjavë do të rikthehet futbolli i klubeve. Këtë të shtunë, në Serinë A, Interi do të ngrejë...

Problem i ri për Mourinho tek Manchester Unitted, ja çfarë...

Mbrojtësi i Manchester United, Marcos Rojo vazhdon të ketë problem me lëndime. Mbrojtësi i Manchester United, Marcos Rojo ka krijuar shqetësime të reja për menaxherin...

Pse është i mërzitur futbollisti Xherdan Shaqiri, dua të….

Xherdan Shaqiri ka dhënë sinjalet e para drejt trajnerit Jurgen Klopp. Shqiptari nga Kosova deklaroi që dëshiron të luajë për “Reds”. Ai ka theksuar që nuk...

Ja cilin top klub europian refuzoi Bonucci, vetëm që të kthehej...

Leonardo Bonucci e kërkoi me çdo kusht rikthimin në Juventus. Ai e dëshmoi me fjalë në konferencën e prezantimit por e ka bërë edhe me...

Nëse Zidane emërohet trajner, ky super futbollist transferohet në Manchester United..

Manchester United ka premtuar një përforcim të madh për Zinedine Zidanen nëse angazhohet si menaxher në Old Trafford. Manchester United ka premtuar një përforcim të...

Ja cfarrë skaneri i bën ish lojtari i kombëtares trainierit Panucci

“Nuk është koha për të krijuar krizë në ekipin kombëtar”, -thotë Altin Lala në fjalët e para të bisedës telefonike me “Telesport”. Ish-kapiteni i...

Çmenduritë nuk kanë fund, Totti merr ofertë për rikthim në futboll,...

Francesco Totti ka marrë ofertë për rikthim nga pensioni në futboll. Ish kapiteni i Romës po kërkohet nga një skuadër australiane për të luajtur...

Lojtari shqiptar titullar i padiskutueshëm, ekipi i tij nuk njeh humbje

Azdren Llullaku po kalon momente të mira në Rumani, aty ku aktivizohet me skuadrën e Astras. Sulmuesi i kombëtares ka luajtur si titullar në...

Tottenham – Liverpool, formacionet e mundshme

Liverpooli synon ta zgjasë ecurinë e përkryer në fillim të këtij sezoni në Premierligë, por përballë do ta ketë Tottenhamin, një skuadër që do...

Rekordi i ri i Sergio Ramos

Sergio Ramos ka rekord në LaLiga dhe një tjetër me Real Madrid. Në ditën e festimi të 14 vjetorit me ekipin e Los Blancos, Ramosit...

Zyrtare, ja kur do luhet El Clasico

Është bërë zyrtare orari i ndeshjes së shumë pritur. El Clasico do luhet ditën e dielë në datën 28 Tetor në orën 16:15...

Perez hap ‘thesin’/ Reali 250 mln euro për super sulmuesin që...

Pasi Cristiano Ronaldo u transferua te Juventusi, rruga për Neymarin është hapur që të transferohet te Real Madridi. Ylli brazilian dëshiron që të jetë lider...

Skënderbeu në fund të merkatos bën goditjen e duhur

Arnaud Guedj është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Mesfushori francez ka marrë sot konfirmimin nga FIFA dhe i është bashkuar bardhekuqve Lajmi është konfirmuar ditën e sotme...

Flet Balotelli: Ja arsyeja përse nuk u transferova në Serie A

Mario Balotelli i është kundërpërgjigjur kritikave dhe ka sqaruar arsyen përse nuk është transferuar në Serie A. Sky Italia postoi një imazh të Balotellit si...

Milan kërkon Falcaon, ja vendimi që merr Monaco!

Monaco ka marr vendim për të ardhmen e Radamel Falcaos. Sulmuesi kolumbian kërkohet nga Milan por klubi francez dëshiron ta mbajë në skuadër “bomberin” 32-vjeçar. Sipas...

Kilian Mbappe është lojtari më i mirë që kam parë

Julian Draxler nuk ka kursyer elozhet për Mbappe i cili sipas tij është një lojtar i veçantë. Draxler është njëri nga ata sulmues që nuk...

Ja cila do te jete mungesa e madhe e Interit ndaj...

Lautaro Martinez do të mungojë në ndeshjen e fundjavës ku Interi do të përballet me Parmën në duelin e vlefshëm për javën e katërt...

Reagimi i Guardiolës pas “Superofertës” prej 250 milione euro

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka thënë se në asnjë situatë nuk do të pranonte shitjen e De Bruynes. Pep e ka vlerësuar tej...

Lojtari i kombëtares shqiptare ngec në anglisht

Eros Grezda do të nisë aventurën me klubin e Rangers. Ditën e sotme Gerrard doli në konferencën për mediat për të folur për ndeshjen e...

Mesazhi i Spaletit per lojtarët e Interit para ndeshjes në Champions...

Luciano Spalletti ka folur për rikthimin e Interit në Ligën e Kampionëve. Ai deklaroi që pret që lojtarët e tij të jenë gati menjëherë për...

Ja pritja e cuditshme që i bëjnë lojtarit italian tek Zeniti

Ish ylli i Juventusit, Claudio Marchisio e ka filluar aventurën e re te Zeniti në Rusi. Mesfushori italian sot ka qenë pjesë e stërvitjes ku...

ZYRTARE/ ‘Ylli’ i Kombëtares shqiptare transferohet në kampionatin izraelit

Valon Ahmedi ka nënshkruar me Hapoel Ironi Kiryat Shmona e cila militon në ligën e Izraelit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare i ka dhënë fund aventurës...

Anglia dorëzohet përpara teknologjisë.Ja kur do përdoret në Premier Ligue

Premier League është i vetmi kampionat i rëndësishëm në Evropë që nuk e përdor sistemin VAR. Por, duket se edhe ky kampionat do të dorëzohet...

Në fillim e gjobit për kilet e tepërta e më pas...

Kilet e tepërta i kanë kushtuar shtrenjtë sulmuesit Mario Balotelli, pasi drejtuesit e klubit francez kanë vendosur ta gjobisin futbollistin italian. Këtë gjë e...

Planet e Interit janë për të rinovuar me 25-vjecarin Kroat

Në shtëpinë e Interit po punojnë për rinovimin e kontratave të disa prej lojtarëve kryesorë të skuadrës. Në radhë të parë qëndrojnë kapiteni Mauro Icardi...

Sulmuesi që mund të thyejë rekordin e lojtarit italian më të...

Manchester United dëshiron të bëjë ndryshimin e madh duke nxjerrë në shitje Lukakun për të afruar në skuadër Icardin. Sipas gazetës “Ole”, Mourinho dëshiron të...

CR7 rrefuzoi kombëtaren në ndeshjet e Ligës së Kombeve dhe mendjen...

Cristiano Ronaldo nuk iu bashkua Portugalisë gjatë ndeshjeve të fundit në Ligën e kombeve. Ronaldo nuk iu bashkua Portugalisë në miqësoren ndaj Kroacisë dhe duelit...

Bosi i PSG: Buffon një legjendë, Neymar e Mbappe më të...

Nasser Al Khelaifi, presidenti I Psg, nuk I kursen elozhet për Buffon. Ai e ka konsideruar portierin Italian një legjendë të gjallë. “Eksperienca e tij...

Presidenti i Milanit: Brenda 3-5 vitesh kthehemi të mëdhenj

Milani tashmë ka një fytyre të re, ndryshe ai I kinezeve deri pak kohë më parë. Shoqëria Elliot vendosi në krye si president Paolo Scaronin...

“Djaloshi i Artë” që u refuzua nga Totenhami dhe...

Marko Asensio mund të kishte nënshkruar për Totenhamin ose për Barcelonës para se të përfundonte te Real Madridi në 2015-ën, vit ku përfundoi marrëveshjen...

Nuk i mbajnë më nervat.”Gënjeshtarë kronikë” ja cfarë jeni….

Jose Mourinho vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Emri i tij lakohet shumë për t’u larguar nga Manchester United. Në daljen e sotme përpara...

Skënderbeu ja lëshon vendin e parë një ekipi tjetër simpatik në...

Vlerësimet më të fundit të bëra nga “Transfermarkt” tregojnë se klubi që kushton më shumë në Shqipëri është Kukësi me 5.8 milionë euro. Krahasuar me...

Trainieri i fitnesit : “Pas finales të humbur e gjeta Lionel...

Lionel Messi e ka përjetuar momentin më të keq me fanellën e Argjentinës pas humbjes së finales së Kupës së Amerikës në vitin 2016...

Klubi i parë i futbollit që krijon monedhën virtuale

Gjithçka ndodhi pas arritjes së një marrëveshjeje të kampionëve me platformën “socios.com” gjatë kësaj jave. Paris SG bëhet klubi i parë i futbollit që krijon...

Mourinho “josh” talentin e Interit dhe ky i fundit nuk...

Ylli i mbrojtjes së Interit, Milan Skriniar, është prej një kohë të gjatë në radarët e trajnerit të Manchester United, Jose Mourinho. “The Special One”...

Gjigandi i futbollit Italian këtë vit e mbyll bilancin me disa...

Pas 3 sezoneve me rezultat financiar pozitiv, Juventusi e mbyll këtë radhë bilancin e tij me humbje. Skuadra torineze miratoi bilancin e sezonit 2017-2018, ku...

Bilbao mund t’ja dalë me pak kujdes.Reali Madridit jashtë fushe pëson...

Real Madrid i Julen Lopetegui përballet me një test tjetër të ashpër ditën e shtunë ndërsa vizitojnë stadiumin San Mames të Athletiko ...

Ky që shihni në foto ka përfituar 6.6 milion euro...

Barcelona u detyrua t’i paguajë mbi gjashtë milionë një punëtori të saj pas transferimit të Neymarit. Bëhet fjalë për Andre Kurin, një agjent i Barcelonës...

Luka Modric ndwshkohet nga e kaluara.Po e ndjek fati i ...

Telashet me organet tatimore spanjolle nuk kanë të përfunduar për Luka Modric. Sipas të përditshmes spanjolle “El Mundo”, mesfushori kroat që është ende në proces...

Dilemat e trainierit të PSG-së Cfarë do të ndodhë në ndeshjen...

e PSG vazhdon të ketë një çështje portierësh. Trajneri Thomas Tuchel vazhdon t’i japë besim Areolës, i cili pritet të luajë ndeshjet e radhës,...

Surpprisë e pakëndëshme e kombëtares të Argjentinës.Nuk do e besoni se...

Një skandal i ri ka mbërthyer përfaqësuesen e Argjentinës këto ditë, pas grumbullimit të fundit të ekipit për ndeshjet miqësore. Pas përfundimit të turit në...

Ja cilët janë lojtarët më të famshëm që nuk kanë...

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti i merkatos së verës në futboll, pasi kaloi papritur nga Real Madridi te Juventus për rreth 100 milionë euro. Por, deri...

Klauzolë stratosferike për “Asin” e Pep Guardiola të Manchester City

Pep Guardiola ka thënë se ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, nuk është në shitje dhe se mesfushori ka një klauzolë prej 250...

Ja cilën skuadër preferon Kilian Mbappe në finalen e Champions League

Kylian Mbappe ka një skuadër të preferuar për të luajtur kundër saj në finalen e mundshme në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka...

Urrithi dëmton fushën para ndeshjes të Champions League “Fat apo ters”?...

Drejtuesit e klubit ukrainas të Shakhtar Donetskit janë befasuar këtë të enjte me vrimat që i kanë parë në stadiumin “Kharkiv”. Përgjegjësit e mirëmbajtjes së...

Talenti shqiptar bën babain të qajë nga gëzimi për golin e...

Xhakomo Vrioni përjetoi një debutim ëndrrash me përfaqësuesen Shpresa të Shqipërisë, pikërisht ndaj Italisë ku është lindur e rritur, duke shënuar edhe një gol.Sulmuesi...

Lojtari më i mirë i Juventusit i gatshëm për tu larguar...

Në janar Paulo Dybala do të largohet nga Juventusi. Ky është lajmi i bujshëm i publikuar ditën e sotme nga tabloidi britanik “Mirror”, e cila...

Asi spanjoll pranon: “Do të largohem nga Manchester City.Destinacioni i ri...

Ai ka shprehur dëshirën për të luajtur vitin e fundit të karrierës me Las Palmas, ekipin e vendit të tij David Silva zbulon se nuk...

Adriano viziton ish skuadrën e tij Interin Ja mesazhi që dha...

Ish-sulmuesi i Interit, Adriano ka folur për skuadrën zikaltër. Ai deklaroi që Luciano Spalletti është njeriu i duhur për të përmirësuar ekipin. “Fatkeqësisht nuk kam pasur...

Barcelona nis sulmin e rradhës për talentin e Seria A në...

Barcelona ka shtuar interesimin për të transferuar sulmuesin e talentuar, Krzysztof Piatek. 23-vjeçari ka shënuar shtatë gola në tri ndeshje për Genoan dhe në këtë...

Ajo që pritej nuk ndodhi.Jepet vendimi për vendin ku do të...

Nuk do të ketë finale të Champions League në New York. Konfirmimi vjen nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin që këmbëngul se kjo ide...

Interit nuk i mbarojnë problemet.Ja cili futbollist do të largohet…

Milan Skriniar dëshiron largimin nga Interi. Mbrojtësi sllovak e ka refuzuar kontratën e re, pasi ka marr oferta nga gjigantët evropian, shkruan “Calciomercato”. Interi tashmë i...

Dëmtohet para sfidave të Champions League lojtari i Juventus

Mbrojtësi i Juventusit, Andrea Barzagli ka problem me një dëmtim në kofshë, kështu që do të mungojë në ndeshjen kundër Sassuolos të vlefshme për...

Surpriza e rradhës: Pogba do ti thotë lamtumirë Old Traford

Mes shumë polemikash, Pogba e nisi këtë sezon me Manchester United por është përfolur shumë një largim i tij nga “Old Trafford”. Por pavarësisht këtyre...

Sergej Milinkovic-Savic i tha ‘JO’ kësaj skuadre, ja arsyeja…

Sergej Milinkovic-Savic është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Europë. Mesfushori serb po kërkohet nga shumë skuadra, por ai vendosi që të qëndrojë te...

Futbollisti shqiptar,shënon me klubin e ri në Spanjë

Rey Manaj ka gjetur sërish golin me fanellën e Albacetes. Në minutën e 93’ ishte sulmuesi i Kombëtares shqiptare ai që shënoi në portën e...

Ja kandidatët për finalet e EURO-2024

Janë shpalluar kandidaturat për vendin se ku do zhvillohet EURO 2024. 2 kandidaturat e vetme janë Turqia dhe Gjermania. UEFA ka bërë të ditur se...

Ja gjesti human i Francesko Toti

Legjenda e Romës, Francesco Totti do të publikojë autobiografinë e tij të re në vendin simbolik të Romës: Colosseum. Ajo do të publikohet më 27...

Ylli i Realit zgjidhet ‘lojtari më i mirë i muajit’

Gareth Bale e ka fituar çmimin, “Mahou” duke u shpallur lojtari më i mirë i Real Madridit gjatë muajit gusht. Tifozët e kishin mundësinë të...

Barça apo Reali? Raporti nga La Liga: Kjo skuadër mund të...

Barcelona mund të shpenzojë më shumë para për pagat e lojtarëve dhe stafit, plot 632.9 milionë euro gjatë sezonit 2018/19. Katalanasit kanë mundësinë të shpenzojnë...

FOTO/ Vetëm 19 vjeç, por futbollisti i Liverpoolit lëviz me makinën...

Pas grumbullimit me përfaqësuesen angleze, Trent Alexander-Arnold u kthye në stërvitjen e Liverpulit. Talenti i “Reds” u fotografua ditën e sotme me nj makinë superluksoze...

Tottenhami merr lajmin e keq para duelit në Champions kundër Interit

Tottenhami po vuan nga dy mungesa të rëndësishme. “Spurs” në fundjavë luajnë kundër Liverpoolit por për shkak dëmtimesh do të mungojë Hugo Lloris dhe Dele...

Real-Barcelona, ‘betejë’ edhe në marketing. Ja kush fitoi më shumë në...

Reali i Madridit ka vendosur të bëjë gjithçka transparente në lidhje me garën financiare të fituar me Barcelonën për sezonin e shkuar. Plot 748 milionë...

De Vrij injoron Ronaldon dhe Messin: Ky është më i miri

Stefan de Vrij flet për dy muajt e tij të parë tek Interi. Mbrojtësi holandez, i cili mbërriti nga Lazio me parametër zero, tregon...