VIDEO/ Penalltia më e çuditshme që keni parë, të gjithë po...

Josef Martinez është golashënuesi më i mirë në ligën MLS të Amerikës. Sulmuesi i Venezuelës që luan me klubin Atlanta United ka një mënyrë të...

VIDEO/ Higuain nis të qajë pas kartonit të kuq, kundërshtari bën...

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi mbrëmjen e djeshme bëri një gjest të admirueshëm. Higuain pasi u ndëshkua me kartonin e kuq, filloi të qajë ndërsa...

Në listën futbollistëve më të shtrenjtë, ka vend edhe për talentin...

Cies Football Observatory (CIES),ka publikuar kuotat e lojtarëve më të kushtueshëm të futbollit Botëror, duke përdorur algoritmin e tyre.Sipas CIES, udhëheq klasifikimin Kilian Mbappé,përpara...

Xherdan Shaqiri nuk do luajë në Serbi, po cfarë deklaron tekniku...

Xherdan Shaqiri pjese e ekipit te Liverpool, kete here nuk do te udhetoje ne Serbi per te luajtur kunder Crvena Zvezda pas vendimit te...

Kjo është “receta” e Luciano Spalletti që Interi të fitojë me...

Ekipi i Interit ndodhet ne nje pozite komode per kualifikimin ne grupet e Champions League dhe kete mund ta beje qe ne ndeshjen...

Ja kush janë sulmuesit më të shtrenjtë në botë sipas CIES.E...

Observatori i Futbollit, “CIES” ka bërë publike listën me emrat e 10 sulmuesve më të shtrenjtë në botë.Ajo qe bie ne sy ne kete...

Immobile imiton Brozovicin, pastaj shënoi një nga golat më të bukur...

Lazio iu kthye fitores në Serie A, ashtu edhe Ciro Immobile golave. Skuadra nga kryeqyteti italian fitoi ndaj SPAL-it me rezultat 4-1, por ky takim...

VIDEO/ Çmendet komentatori nga goli i Milanit në minutën e 97-të,...

Alessio Romagnoli shënoi mbrëmë në transfertën me Udinesen golin e fitores së Milanit në minutën e 97-të, raporton Syri.net. Kur dukej se ndeshja po përfundonte...

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e vitit. ‘Kopjon’ golin e famshëm...

Sulmesi shqiptar Arber Zeneli i cili luan me përfaqsuesen e Kosovës ka shënuar një gol në çmendur me ekipin e tij Heerenveen në Holandë. Goditja...

Supergol i Shqiptarit, i denjë për të konkuruar golin Ronaldinho në...

Ka qene nje supergol ai i shenuar nga futbollisti i Herenven dhe Kombetares se futbollit te Kosoves Arber Zeneli.Ka ekzekutimi i nje goditje denimi...

Çfarë goli shënon Porto!!! Aksion model,manual për gjithë ekipet (VIDEO)

Porto ka shenuar nje gol spektakolar, manual per te gjithe ekipet qe besojne tek loja e bukur,ne ndeshjen e dites se Shtune ndaj Maritimo...

E pabesueshme ,vetëm 1 metër nga porta bosh dhe shikoni sa...

Kur ndeshja ishte 0-0 sulmuesi i Caen, Casimir Ninga, ka bërë atë që askush nuk mund ta mendonte, ku më portën totalisht të boshatisur...

Xherdan Shaqiri:”Meritoj më shumë respekt,jam fitues i Champions League dhe i...

Xherdan Shaqiri këmbëngul se ai "meriton më shumë respekt" për fitoren e Ligës së Kampionëve pavarësisht renies nga Premier League të Stoke City....

Zyrtarizohet rikthimi i Lionel Messit pas dëmtimit të pësuar. Ai do...

Data e kthimit për yllin e Barcelonës Lionel Messi pas rimëkëmbjes së pabesueshme nga dëmtimi i krahut eshte vendosur MESSI do të...

Ronaldo mer dhuratën e parë nga Presidenti Agnelli si mister 400...

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, i dha pesë herë fituesit te te Topit të Artë një fanelle të zakonshme me numrin '400' në anën...

Juventus nuk ndalet.Dybala i shkëlqyer,Ronaldo asis dhe shtyllë,gjithçka në sintoni të...

Kete kampionat Juventus ka vertetuar se eshte me e mira dhe ka pretendime maksimale jo vetem per fitimin e trofeut te kampionit ne Seria...

E jashtëzakonshme për Luis Suarez. Shënon më shumë gola se i...

Edhe pse shume njerez mendojne se ka perfunduar koha e Luis Suarez tek skuadra e Barcelones,mund te themi se jane gabuar.Ai vazhdon te shenoje...

Heshtje dhe emocione të forta në ndeshjen e Cardiff për Presidentin...

Heshtja e një minutë emocionuese në stadiumin e Cardiff City para fillimit të ndeshjes së Premier League midis hostave dhe Leicester City në kujtim...

Pas pak sfida Fiorentina-Roma Ja cilat janë formacionet zyrtare,ndryshimet dhe risitë...

Ne oren 18 zhvillohet sfida e rendesishme midis Fiorentina dhe Roma e vlefshme per javen e 11 te Seria A.Te dy skuadrat kane grumbulluar...

Inter me 5 yje, presion Barcelonës në Champions League dhe Juventusit...

Skuadra e Interit arriti një fitore të rëndësishme përballë Genoas me shifrat e thella 5-0. Gagliardini shënoi dy gola në këtë takim ndërkohë që...

Me të vërtetë një kampion i lindur. Antoine Griezmann shënon nje...

Atletico Madrid ka barazuar me rezultat 1-1 në fushën e Leganes, dhe kanë humbur një mundësi të artë për të marrë kreun qoftë edhe...

Manchester United triumfon në minutën e fundit duke marë 3 pikë...

Skuadra e Jose Mourinho Manchester United ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme kundër Bournemouth në javën e 11 të Premier League, duke koleksionuar...

Neymar kushtëzon transferimin tek Real Madrid.Ja cilin futbollist kërkon braziliani për...

Sipas spanjolles"Don Balon" Neymar ka pranuar që të shkojë tek Real Madrid por ka kërkuar që të blejnë edhe një sulmues duke u sugjeruar...

Përgjaket dhe përdhoset derbi i madh Turk. Kaos dhe dhunë ekstreme...

Derbi i Stambollit mes Galatasaray dhe Fenerbahce u dëmtua nga skena kaotike në mbrëmjen e së premtes, pasi mesfushori i Fenerbahce, Jailson, u dëbua...

VIDEO/ Iniesta nuk është ‘normal’, shikoni çfarë asisti i jep Podolskit

Andres Iniesta vazhdon të dhurojë magjitë e tij edhe në Japoninë e largët. Në të vërtetë, si Iniesta edhe Lukas Podolski, po kalojnë momente të...

Brazili i heq pasaportën Ronaldinjos dhe e shpall në kërkim

Një gjykatë në Rio Grande do Sul ka vendosur që të urdhërojë bllokimin e pasaportave të Ronaldinjos dhe vëllait të tij, Aris Moreira. Masa...

Po e ndjekin fatkeqsitë njëra pas tjetrës.Sezon i tmershëm për talentin...

Një sezon i frikshëm për De Bruyne, që në mesin e muajit gusht pësoi një ndrydhje të ligamentit kolateral të gjurit të djathtë. Dy...

Futbollisti i talentuar Shqiptar i Lazios, “mbret” për një muaj

Futbollisti nga Kosova u transferua ne merkaton e kesaj vere tek skuadra e Lazio nga klubi Auatriak Salzburg.Fjala eshte per Valon Berisha, futbollistin e...

PSG nuk di të ndalet +11.Gjunjëzon vendin e dytë...

Paris Saint-Germain mbrëmjen e sotme ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Lille, skuadra që mban vendin e dytë në kampionatin francez dhe...

Napoli shton presionin ndaj Juventus dhe Inter, duke sigluar një fitore...

Napoli u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti me rezultatin 5-1 Napolin, në një sfidë që pati shumë pak histori.Skuadra e Ancelottit vinte...

Skenë horror në ndeshjen Gallatasaraj-Fenerbahçe.Jailson sulmohet nga gjithë ekipi kundërshtar(VIDEO)

Një skenë thuajse horror ka ndodhur në fund të ndeshjes Galatasaray – Fenerbahçe, e cila përfundoi pa fitues me rezultatin 2-2.Në këtë video mund...

Futbollisti Shqiptar thyen rekordin në Gjermani, duke shënuar vetëm pas 14...

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ardian Morina, ka hyrë në histori, teksa ka shënuar golin më të shpejtë në Kupën e Gjermanisë e njohur ndryshe...

Goli i pabesueshëm i këtij 17 vjecari do tju bëjë të...

Ka qene nje ndeshje e moshave U-17,ku futbollist i Romes Matteo Cancellieri ka gatuar nje kryeveper duke shenuar nje gol qe nga mesi...

Luis Figo ka luajtur futboll me dy Ronaldo por cili është...

Legjenda e Portugalisë Luis Figo beson se Ronaldo i jep klubit të tij të ri një shans më të mirë për të fituar konkurrimin...

Regjistruesi digjital i fluturimit të helikopterit të rrëzuar është shkarkuar.Të...

Trupi i pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha ka shkuar në Tajlandë përpara funeralit të tij. Dega e Investimeve të Aksidenteve Ajrore (AAIB) ka filluar...

Sulmuesi i Kombëtares të Futbollit të Danimarkës dënohet me 50...

Ish sulmuesi i Arsenalit dhe i kombetares te Futbollit te Danimarkes,Nicklas Bendtner, është dënuar për sulme ndaj një shoferi taksie dhe është dënuar...

Rrëzohet helikopteri, zgjodhën të luajnë kundër Cardiffit dhe do shkojnë ta...

Ndeshja e Premier League e së Shtunës në Cardiff është e para e Leicester që nga incidenti dhe menaxheri Claude Puel ka thënë se...

Arrestohet mesfushori i shquar i PSG dhe Kombëtares Italiane të Futbollit

Mesfushori i Paris SG dhe i Kombetares Italiane te Futbollit Marco Verrati, eshte arrestuar diten e merkure pas ndalimit nga policia e qarkullimit rrugor,...

Khabib dhe Mayweather të dy pa humbje. Khabib e sfidon: “Të...

Khabib Nurmagomedov dëshiron të fiksojë një marrëveshje prej dy ndeshjesh me Floyd Mayweather – një luftim në ring dhe tjetrin në UFC. Khabib, 30...

Ylli i Real Madrid, akuzohet se ka dashur të humbasë ndeshje...

Mund te cilesohet pa frike so nje skandal i vertete; Tre lojtarë te Kombetares te Kosta Rikës, mes të cilëve edhe portieri i Real...

E quajtën të çmendur se la futbollin për muzikën.Nga futbollist me...

Ish-sulmuesi i skuadrës së Interit, Romës dhe Juventusit, Diego Pablo Osvaldo tashmë është një rockstar pasi pasioni i tij më i madh është muzika...

Oferta “e çmendur” për blerjen e Milanit, i “shkund” padronët amerikanë...

Plani i fondit amerikan te Milanit Elliott , sipas asaj që shkruan “Repubblica”,ka refuzuar një ofertë te çmendur prej 600 mln eurosh per blerjen...

Këtë gol të Madrilenit “dështak”, duhet ta kenë zili edhe vetë...

19 vjeçari Martin Odegaard,ish-sulmues i Real Madridit,eshte duke dhuruar spektakel me ekipin e tij Vitesse ne Hollande.Norvegjezi është i huazuar nga Real Madrid te...

Wayne Rooney gabon nga pika e bardhë dhe ekipi i tij...

Ish kapiten i Anglisë, 33 vjecari Wayne Rooney mori penalltinë e parë pasi ndeshja midis DC United dhe Columbus Crew kishte përfunduar 2-2 pas...

Kaka ishte i fundit që fitoi Topin e Artë, dhe 11...

Ricardo Kaka ishte lojtari i fundit që fitoi Topin e Artë përveç Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos dhe tani pikërisht pas 11 vjetësh, bota...

De Biasi: “Nuk mendoj që portierët e rinj kanë bërë më...

Gianni De Biasi pasi i ka bere nje analize skuadres se Lazios, i eshte pergjigjur dhe interesit te gazetareve ne lidhje me kritikat qe...

Përsëri dhuna ngre krye në futbollin grek.Reagon Olympiakos duke akuzuar policinë...

Perseri dhuna eshte bere prezente ne futbollin e shtetit grek ne ndeshjen e vlefshme per kupen e ketij vendi midis Olympiakosit dhe Panachaiki.Përplasjet...

Fati i Xherdan Shaqirit ende i paqartë, në se do të...

Duket se me shume gjasa futbollisti me origjine Shqiptare Xherdan Shaqiri, nuk do te jete pjese e Liverpool ne Premier League.Interesimi i Liverpoolit për...

Nuk do ta besoni por Ai do të ketë kontratën më...

Talenti 23 vjeçar kishte shfaqur dëshirën e tij për të qëndruar në “Etihad Stadium” tek përfaqësuesit e klubit në fillim të këtij sezoni, por...

I masakruar, me kokë pothuajse të prerë, i tredhur nga organet...

Para disa ditesh trupi i Daniel Correa Freitas futbollist i Sao Paolo te Brazilit, u gjet i vdekur dhe i hedhur ne disa...

Florentino Perez i cmendur pas talentit të Milanit,në garë edhe Atletico...

Jesus Fernandez Saez (SUSO) sot per sot eshte padyshim me i miri tek Milani dhe me i miri ne Europe sipas statistikave per pjesmarjet...

Supergoli që po bën xhiron e botës këtë herë vjen nga...

Një gol i rrallë është regjistruar në një nga ligat inferior të futbollit në Rusi. Futbollisti Roman Loktionov është bërë protagonist pas një shënimi...

Real Madrid – Juventus,pranë shkëmbimit të madh kokë më kokë...

Te dy ekipet e famshme Real Madrid dhe Juventus jane gati te bejne nje nga shkembimet me te medha ne tregun e futbollisteve.Behet fjale...

Ja cilët janë kandidatët për organizimin e finaleve të 3 kupave...

UEFA ka bërë publike 11 aplikime për organizimin e katër finaleve në kompeticionet e rëndësishme europiane për vitin 2021.Pa dyshim që e gjithë vëmendja...

Shpërthen egoja profesionale e Ronaldo, por tashmë mer në mbrojtje edhe...

Ylli portugez i skuadrës së Juventusit, Cristiano Ronaldo ka theksuar se ajo që ka bëri ai së bashku me Lionel Messin nuk e ka...

Si e ndaloni Messin? Ja cila është taktika që propozon Tekniku...

Tekniku Zlatko Dalic doli pa humbje nga takimi i tij me pesë herë fituesin e Topit të Artë Lionel Messi në Rusi dhe...

8 herë Kampioni Botëror i Atletikës, mund të bëhet pjesë e...

Presidesnti i Federates Xhamajkane te Futbollit, Michael Ricketts ka ka konfirmuar se 8 here Kampioni i Botes ne garat e shpejtesise Usain Bolt...

Boca Juniors kalon sfidën e vështirë brazilianët, dhe tani pret...

Ka eliminuar Palmeiras në gjysmëfinalet e Copa Libertadores dhe në këtë mënyrë ka bërë të mundur të parin Superclasico në finalen e kompeticionit më...

Talenti Shqiptar shkëlqen në Kupën e Hollandës duke shënuar 2 gola...

Në sfidën e vlefshme për 1/16 e Kupës së Holandës midis Uillem II dhe Spakenborgut, lojtari shqiptar Dionis Avdiaj, ka shënuar dy gola në...

Kampioni i Botës, dhe legjenda e Milan dhe Juventus, bën parashikimet...

Legjenda italiane e futbollit Andrea Pirlo, nuk e ka quajtur Real Madridin në mesin e sfiduesve të tij, pasi Los Blancos nuk duket të...

E nderojnë me një statujë bronxi për 58 vjetor, por...

Një statujë bronzi për të festuar 58 vjetorin e Diego Armando Maradona. Buenos Aires donte të bente homazh ndaj kampionit të madh argjentinas...

Ky Juventus nuk di të ndalet.Sulmi i parë për talentin Spanjoll...

Juventus i Agneli kerkon te fitoje 10 tituj rresht ne Seria A dhe me synim kryesor fitimin e trofeut me te madh ne Europe,Champions...

Raphael Varane: Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi ? “Ylli i...

Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi? "Ylli i Real Madrid ka më shumë mundesi për Topin e Arte" Ylli i Real Madrid, Raphael Varane,...

Ekspertiza nxjer shkakun e rrëzimit të helikopterit në Leicester. Ja cfarë...

Ka qene nje ngjarje tragjike ajo pas ndeshjes te Leicester-West Ham,kur pas nje defekti u rrezua helikopteri, ne te cilin ndodheshin Pronari i Klubit...

Kupa e Mbretit në Spanjë.Barcelona fitore në minutën e fundit që...

Barcelona ka fituar ne transferten e Leonesa ne nje ndeshje te vlefshme per Kupen e Mbretit duke siguruar kualifikimin e metejshem.Goli i fitores...

Milan-Genoa 2-1, Ja cilat janë notat e lojtarëve(FOTO)

Milani luajti në “San Siro” ndeshjen e prapambetur të Serie A me Genoan.Kuqezinjtë fituan 2-1, me gola te Suso dhe Romagnoli ndersa miqte u...

Milan fitore e bukur dhe mundimshme në sekondat e fundit.Romagnoli “armik”dhe...

Kur ndeshja po shkonte drejt barazimit, Milan merr avantazhin në sekondat e fundit, të ndeshjes së rikuperuar me Genoa, për javën e parë të...

Solari e fillon mbarë në stolin e Real Madrid duke fituar...

Real Madridi luajti në transfertë kundër ekipit modest Melilla ndeshjen e vlefshme për Kupën e Mbretit.Kjo ishte ndeshja e parë e madrilenëve nën drejtimin...

Suso shënon një supergol në pjesën e parë të ndeshjes mes...

Do ti mjaftonin vetem 4 minuta loje futbollistit te Milanit Suso per te shenuar nje super gol dhe per ta kaluar skuadren e tij...

Ish legjenda e ekipit të Liverpool: “Xherdan Shaqiri ishte basti më...

Futbollisti me origjine Shqiptare dhe me pasaporte Zvicerane Xherdan Shaqiri, eshte duke kaluar ndoshta formen me te mire te karrieres se tij si futbollist...

Parrulla raciste në ndeshjen Partizani-Skënderbeu u ndëshkua duke marë “shuplakën” që...

Partizani është dënuar me vetëm dy ndeshje, për shkak të parullës me përmbajtje raciste, e shfaqur në tribunën e tifozëve të “kuq”, në ndeshjen...

Riten realisht shanset e Kombëtares për të marë pjesë në...

Kreu i FIFA-s, Gianni Infantino nuk ka mohuar mundësinë se në Kupën e Botës ‘Katar 2022’ mund të përfshihen 48 përfaqësuese.Po kaq të tilla...

Starton shumë mirë sezonin futbollistik me ekipin në Bundesligë dhe...

18-vjeçari ka shkëlqyer në muajt e parë të sezonit dhe ka merituar grumbullimin në përfaqësuesen Angleze, si dhe një rinovim.Sipas raporteve në mediat gjermane....

E bujshme,Neymar rrezikon 4-6 vjet burg.Rihapet çështja e transferimit të tij...

Një gjyqtar spanjoll që drejtoi një hetim për parregullsitë e dyshuara në lëvizjen e Neymar në Barcelonë në vitin 2013 tha të mërkurën se...

Dëmtim i rëndë për mesfushorin kryesor të Bayern Munchen, i cili...

Bayern Munchen ka humbur shërbimet e mesfushorit kryesor, Thiago Alcantara i cili pesoi një goditje në kaviljen e djathtë dhe në minutën e 75’...

Me golat e shënuar dhe ASIS-et që ka dhënë, Milanisti...

Eshte nje lojtar perfekt ne ndertimin e aksioneve dhe pjesmarjen ne momentet e shenimit te golave te Milanit,aq sa do ta kishin zili dhe...

Këto janë shumat e cmendura që fitojnë futbollistët më të mirë...

Nuk eshte vetem paga e perfituar nga kontratat e majme te neneshkruara nga sportistet, por ata perfitojne shuma te cmendura dhe ne shifra te...

Futbolli është magjik dhe të hyn në zemër.Ja cfarë i ndodh...

Magjia e futbollit po pushton boten e te rriturve por jo vetem...Ndjenja per te luajtur me topin dhe per ta dashuruar ate lind bashke...

Vetem tek ne mund të ndodhë..Talenti Shqiptar shkëlqen në...

Ne Shqiperi ekipet zinxhir se bashku me Kombetaren e madhe te futbollit po zhgenjejne ne menyre te rregullt ne marjen e rezultateve pozitive ne...

Tekniku i ri i Real Madrid radikal. Menjëherë bën ndryshime të...

Sot në orën 19:00 “Los Blancos” do të përballet me skuadrën modeste të Melillas në duelin e vlefshëm për Copa del Rey, shkruan tabloidi...

Leonardo: “Për një klub si Milan, qëllimi mund të jetë vetëm...

Leonardo ka ide të qarta për të ardhmen e Milan. Ai flet për objektivat e Milan dhe dhe për teknikun Gattuso. "Për...

Ish talenti i Chelsea beson se, pasi eleminoi Mourinho,...

Trajneri i Derby County, Frank Lampard mezi pret të shijojë rikthimin e tij të parë në Londër, me destinacion “Stamford Bridge”, këtë herë jo...

Largohet një nga talentet më të mëdha të futbollit nga PSG.Destinacioni,...

Deri me tani ai nuk ka nënshkruar kontratë të re, dhe calciomercato.com raporton se drejtori sportive Henrique Antero vendosi një ofertë për të në...

Futbollisti i Hajduk që braktis Kosovën për të luajtur me Kombëtaren...

Mbrojtesi 22 vjecar i Hajdukut te Splitit,ish kapiten i perfaqesueses se 21 vjecareve te Kosoves,prej kohesh deshiron ngjyrat kuq e zi dhe eshte shume...

Nga Milan u largua si dështak, tek Dortmund shkëlqeu, dhe tani...

Ende lojtar i ri tek ekipi i madh i Milanit, nuk dha ate qe prisnin dhe per te cilen e kishin blere Aubameyang, e...

Trajnerët më të mirë për 2018. Ai që kryeson ju habit...

Zinedine Zidane ka fituar tre Champions League radhazi, Didier Deschamps arriti të fitojë Kupën e Botës me Francën e Diego Pablo Simeone ka arritur...

Bayern Munchen, pëson gol edhe nga një ekip amator në kupën...

Bayern Munchen luajti ndeshjen e vlefshme për Kupën e Gjermanisë ndaj ekipit amator të Rodinghausen, dhe e fitoi ate me rezultatin 1-2 me gola...

Milani po mendon seriozisht se si të mbajë me çdo...

Ai tashme eshte konfirmuar si nje nga talentet me te mire ne sulmin e kuqezinjve te Milanit.Behet fjale per Jesús Joaquín Fernandez Sáenz de...

Formacioni më i mirë i javës në Premier League (FOTO)

Ish-sulmuesi i Anglisë, Alan Shearer, ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës së 10-të të Premierligë.Sipas legjendës së Newcastle, në sulm kanë spikatur...

Antonio Conte dëshiron të shkojë përsëri në Angli, por jo tek...

Sipas Giovanni Guardala te Sky Sport Italia,Ish-trajneri i Chelsea-s, Antonio Conte, është i hapur që të kalojë te Manchester United.Italiani 49 vjecar u zëvendësua...

Ajo që propozon Presidenti i La Liga, përligj më së miri...

Padyshim qe eshte nje nga futbollistet me te mire ne bote dhe i padiskutueshem ne futbollin Spanjoll.Behet fjale per Argjentinasin Lionel Messi i cili...

Nga “parajsa” në “ferr”. E çuditshme; shënon doppietë,propozon për martesë dhe...

Duket krejt si e pa besueshme por ne realitet eshte e vertete.Kjo i ka ndodhur futbollistit venezuelan Eduard Bello i cili luan ne kili....

Wanda Nara e përjeton si e çmendur ndeshjen e Interit...

Wanda Nara,bashkeshortja dhe njekohesisht menaxherja e sulmuesit kryesor te Interit Mauro Icardi e perjeton ndeshjen njesoj si te ishte ne stadium.Ajo ka festuar me...

Shpërthen Inzaghi ndaj Strakosha: “Nuk i mbaj mend një pritje ndaj...

Simone Inzaghi pati në shënjestër portierin e kombëtares shqiptare të futbollit, Tomas Strakosha, edhe pse ky i fundit në 3 golat e pësuar pati...

Vjen reagimi i parë i teknikut të sapo shkarkuar të Real...

Tekniku i Real Madrid eshte shkarkuar dje ne oret e vona te mbremjes per tja lene vednin ish Madrilenit Santiago solari.Lopetegui u shkarkua per...

Tekniku i ri i Realit, tifoz i çmendur i Messit.“Çdo herë...

Ka vetem disa ore qe ne krye te stolit te Real Madrid eshte emeruar Santiago Solari, duke zevendesur Julien Lopetegui, te shkarkuar pas rezultateve...

“Cristiano ka lindur për të fituar dhe për të ndihmuar shokët...

Joao Cancelo lavdëroi me superlativa kampionin e tij të Juventusit dhe Portugalinë, Cristiano Ronaldo, duke e quajtur atë një "fitues të lindur", i cili...

Manchester City përsëri me hap kampioni.Vlerësimet e lojtarëve(FOTO+VIDEO)

Kjo fitore ishte tejet e vlefshme për skuadrën e Pep Guardiolas, pasi shërbeu për të rikthyer lidershipin në tabelë. City është në krye të...

Parulla me përmbajtje anti-helene e disa tifozëve të Partizanit që tërboi...

Banderola e hapur nga tifozët e Partizanit gjatë ndeshjes ndaj Skënderbeut, ku shkruhej: “1 grek më pak, 1 bastard më pak”, ka bërë një...

Nderojnë pas vdekjes pronarin e ekipit, i cili vdiq në aksidentin...

E gjithë skuadra e qytetit të Leicesterit u bashkua me familjen Srivaddhanaprabha duke bërë homazhe tek vendi i aksidentit të pronarit të klubit në...

Gjendet i vdekur dhe i masakruar e me kokë pothuajse të...

Trupi i nje futbollisti te ri Brazilian eshte gjetur i pa jete, i shperfytyruar dhe me koke pothuajse te prere ne nje shkure mbremjen...

Inter fundos Lazio në transfertë 0-3 dhe mer vedin e...

Inter ka reaguar pas humbjes me Barcelona-n, duke mposhtur bindshëm Lazio-n me rezultatin 3-0. Megjithëse u përfol për një shtyrje të ndeshjes për shkak...

Partizani gjunjëzohet para kampionëve duke lëshuar dhe kreun e renditjes(VIDEO)

Skenderbeu i Korces, tregoi edhe nje here se nuk eshte rastesi qe ndodhet ne ato pozicione te renditjes,tek sa i dha nje leksion te...

Zyrtare: Shkarkohet tekniku i Real Madrid.Ja kush e zë vendin e...

Real Madrid ka shkarkuar trajnerin Julen Lopetegui pas disfatës në El Clasico ndaj Barcelona-s. Gjigantët spanjollë aktualisht ndodhen në vend të nëntë të La...

Koha për hakmarje. Formacionet zyrtare të ndeshjes Lazio – Inter.

Në sezonin e kaluar, ndeshja mes Lazios dhe Interit ishte deçizive që njëra prej këtyre skuadrave të shkonte në Ligën e Kampionëve. Ajo sfidë...

Kjo ishte pamja e rrëzimit të helikopterit ku ishte pronari i...

Kamerat jashtë King Power Stadium të Leicester kanë xhiruar momentin kur helikopteri i Vichai Srivaddhanaprabha është rrëzuar, duke shkaktuar vdekjen e pronarit të Foxes...

Kylian Mbappe i tregon muskujt Neymar duke bërë liderin e skuadrës....

Kylian Mbappe, është duke kaluar një moment të shkëlqyer duke shënuar 10 gola në shtatë ndeshjet e fundit. E teksa të gjithë flasin për...

Ja si e përjeton një gazetar, tifoz i Real Madrid,...

Real Madrid ka humbur ne menyre te turpshme "El Clasikon" me rezultatin e thelle 5-1 ne favor te Catalanasve.Jo vetem futbollistet dhe drejtuesit e...

Odiseja Antonio Conte duket se është mbyllur.Në 18.30 Bordi vendos...

Duket e mbyllur, por Antonio Conte (nëntëdhjetë e nëntë për qind) nuk do të shkojë tek Real Madrid. Operacioni i deri disa orë...

Cristiano Ronaldo për herë të parë shigjeton Florentino Perez të Real...

Ylli portugez, që merkaton e verës së këtij viti braktisi “Santiago Bernabeu” për Juventusin, la të kuptohet se marrëdhënia që kishte me Florentino Perez...

Conte në Londër për mbylljen e kontratës me Chelsea, ndërsa në...

Sipas lajmeve nga italia, Antonio Conte është në Londër që të mbyllë kontratën me klubin londinez, i cili e shkarkoi gjatë verës. Conte ka...

Në kufijtë e “legjendës”. Ekipi Ibrahimovic nga 2-0 në 2-3...

LA Galaxy priste Houston Dynamo dhe me një fitore kualifikohej për në play-off, ndërsa përballë kishte një rival të eliminuar prej kohësh dhe me...

FSHF bën tentativën e fundit për ti mbushur mendjen talentit Shqiptar...

Nje nga talentet Shqiptare qe luajne ne Gjermani eshte edhe 19 vjecari Meritan shabani i cili luan me Bayern Munchen per te cilin...

Befasi në formacionin e javës në Spanjë. Nga “El Clasico” vetëm...

Eshte mbyllur jave e dhjetë ne La Liga dhe tashme eshte publikuar formacioni me i mire i javes.Bie ne sy nje pjesmarje e vogel...

Ndërkohë që në Camp Nou therrisnin “Ramos bir b*shtre”,Pique bën gjestin...

Te jesh profesionist ne futboll do te thote te ngrihesh ne lartesine e nje mjeshtri dhe te lesh pas ato qe rendom ndodhin shpesh...

Kylian Mbappe vjen nga stoli dhe për 3 minuta shënon për...

Paris Saint-Germaini fitoi në transfertë ndaj Marseilles me rezultatin 0-2 në kuadër të javës së 11-të të ligës elitare franceze duke u ngjitur...

Sergio Ramos për shkarkimin e trajnerit: “Ne jemi të vdekur për...

Sergio Ramos dhe gjithe drejtuesit dhe lojtaret e Real Madrid, duket se nuk e kane kaperire lehte humbjen e thelle 5-1 ne "El Clasico"...

Ja për cilin ekip kanë bërë tifo Yjet e botës së...

Pothuajse te gjithe e ndjekin El Clasicon e famshme te Spanjes mes ekipeve te Barcelones dhe Real Madridit,pasi eshte nje nga ndeshjet e te...

Napoli ndan pikët me Romën kur kjo e fundit shënon një...

Napoli dhe Roma kanë ndarë nga një pikë në barazimin 1-1 në San Paolo. Ishte një ndeshje e dominuar nga vendasit, por Roma qëndroi...

Granit Xhaka shënon super gol dhe shkakton penallti.Pranon gabimin pas ndeshjes(VIDEO)

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka shënuar nje super gol duke barazuar perkohesisht ndaj Crystal Palace, ndërsa po ashtu ka shkaktuar një...

Bayer Leverkusen fitore tenistike në transfertë, nga 3 gola për çdo...

Bayer Leverkusen rikthehet te fitorja në Bundesligë pas 3 javësh dhe ben cmenduri ne transferten e Bremen duke i shenuar kesaj te fundit plot...

Milan rigjen fitoren me gola. Suso një supergol që i dha...

Kuqezinjtë me mjaft vështirësi fituan 3-2, duke marrë 3 pikë mjaft të vlefshme.Në pjesën e parë janë shënuar plot 4 gola, nga 2 për...

A do ta lejojë Perez teknikun që edhe pas humbjes turpëruese...

Lopetegui ka udhëhequr skuadrën e Real Madrid drejt një dështimi skandaloz e historik, me Los Blancos që numërojnë vetëm 14 pikë dhe renditen në...

Chelsea mban ritmin e Liverpool duke fituar thellësisht në transfertë (VIDEO)

Chelsea ka korrur një fitore të thellë 4-0 ndaj Burnley duke marrë tri pikë të tjera për skuadrën e Maurizio Sarri. Për Blutë e...

Vlerësimet me nota të futbollistëve në ndeshjen Barcelona-Real Madrid(FOTO)

Barcelona edhe pse pa Lionel Messin, sot ka bere nje ndeshje perfekte ku nuk i dha asnje mundesi per te reaguar realit ne El...

Festival golash Blaugrana.Barcelona “fundos” djemtë e Lopetegui me një super Suarez...

Barcelona e kthen ndeshjen ne nje festival golash duke mposhtur Real Madridin 5-1.Pjesa e pare 2-0 me gola te Coutinho dhe Suarez me 11...

“El Clasico” ka vetëm një ekip në fushë, Barcelona që udhëheq...

El Classico e famshme e ka mbyllur pjesen e pare te saj ne favor te ekipit te Barcelones me rezultatin 2-0 me gola te...

Vetëm një talent si Granit Xhaka mund të shënojë gol në...

Arsenali ka përmbysur rezultatin e pjesës së parë kundër Crystal Palace me dy gola të shpejtë të shënuar në minutat 51 dhe 56, ku...

Formacionet zyrtare të Barçelona -Real Madrid.Risi dhe befasi në të dy...

Barcelona-Real Madrid do të përballen në orën 16:15, në “Camp Nou”. Një ndeshje kjo që do të jetë e vlefshme për javën e 10-të...

Marlon i Sassuolo ka nxjerrë nga arkiva një gol që do...

Eshte duke u luajtur takimi i vlefshem per javen e 10-te te Seria A midis Sassuolo dhe Bologna dhe rezultati eshte mberthyer ne shifrat...

Real Madrid bën gati milionat për të zëvendësuar Ronaldon.Pika e referimit...

Florentino Perez synon të sjellë në “Santiago Bernabeu” sulmuesin e shquar te Liverpool,senegalezin Sadio Mane.Ai ishte protagonist dje i dy golave në fitoren 4-1...

“Do ta fitojmë këtë sfidë edhe për Messin, ndaj ai do...

Portieri i Barcelones Marc-Andre Ter Stegen, pranon se do te jete nje sfide e veshtire ndeshja ndaj Real Madrid diten e sotme por Barcelona...

Young Boys zhvlerëson me përmbysje 2 golat e mesfushorit Shqiptar...

Mesfushori i Kombetares Shqiptare Ermir Lenjani ka zhvilluar diten e Shtune ne stadiumin e Young Boys nje ndeshje te madhe duke e kurorezuar me...

I shkel syrin Panucit me një Super gol dhe dy asis...

Ai eshte kthyer ne nje pike referimi ne ekipin Izraelit te Ironi Kiryat Shmona.Behet fjale per futbollistin 24-vjeçar nga Ohri Valon Ahmedi i...

Real Madrid apo Barcelona: Kush ka rekordin më të mirë të...

Sot , Barcelona dhe Real Madrid do të matin forcat për herë të 178-të në La Liga dhe do të jetë takimi i...

Këta janë 11 lojtarët më të shtrenjtë të “El Classico”.Nuk bën...

“AS” ka evidentuar 11-shen më të kushtueshme në historinë e blerjeve të realizuara nga Real Madrid dhe Barcelona, pikërisht në vigjilje të “El Clasico”...

Anulon golin në minutat shtesë,gjithcka del jashtë kontrollit në Flamurtari-Teuta(VIDEO)

Arbitri i ndeshjes Flamurtari-Teuta anullon nje gol te Torrasa ne minuten e 93 te ndeshjes dhe kjo eshte bere shkak per nje rremuje te...

CR7 përsëri gol, dhe këtë rradhë një super goditje duke kthyer...

Juventusi kthen ne favor te saj ndeshjen pas humbjes ne pjesen e pare ndaj Empolit ne transferte.Ka qene talenti Portugez Ronaldo qe ka shenuar...

Empoli befasia e pjesës së parë ndaj Juventus të Dybala...

Sapo ka filluar pjesa e dyte e ndeshjes mes Empolit dhe Juventus dhe ndeshja ndodhet ne barazpeshe golash 1-1 Pjesa e pare eshte mbyllur...

Super Liverpool dhe Super Xherdan Shaqiri. Golat dhe vlerësimi për lojtarët(VIDEO)

Liverpool ka shënuar fitoren e radhës në Premier League. Të përzgjedhurit e Klopp kanë mposhtur skuadrën e Cardiff City me rezultatin 4-1, ndërsa në këtë...

Bayern Munich fiton në transfertë duke rritur marshin drejt Dortmundit të...

Bayern Munich sot ka koleksionuar nje fitore te rendesishme ne transferten e Mainz me rezultatin 2-1 per tu afruar drejt kreut te tabeles se...

Peter Crouch sulmon teknikun e Chelsea për turnover dhe Loftus-Cheek (VIDEO)

“Ka luajtur vetëm 33 minuta në kampionat dhe do të ishte shumë demoralizuese për të të mos jetë as në pankinë, pasi shënoi tre...

Në se ndodh, Interi do sjellë në klub një nga talentet...

Klubi italian, Inter është duke ndjekur me vemendje nje nga talentet me te medha te futbollit Gjerman, 19 vjeçarin e Bayer Leverkusen, Kai...

Gianni Infantino: “Do të jetë Botërori më i mirë i historisë”

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino beson se Botërori i Katarit do të jetë Botërori më i mirë i historisë.Ai ne kuadrin e vizitave ne...

Më në fund është vendosur; Xherdan Shaqiri do të jetë në...

Xherdan Shaqiri do të udhëtojë në Beograd në ndeshjen që “the reds” do të luaj me Crvena Zvezdën e vlefshme për Champions League. Ai...

Cristiano Ronaldo gati kundër Italisë

Sipas “Corriere dello Sport”, sulmuesi i Juventus është gati t’i thotë po trajnerit të Portugalisë, Fernando Santos, dhe të kthehet të bëjë pjesë në...

Legjenda e Manchester United, Eric Cantona:“Ky nuk është burri i duhur...

Legjenda e Manchester United, Eric Cantona nuk po e sheh strategun, Jose Mourinho si të duhurin për stolin e ‘Djajve të Kuq’.Ai ka thënë...

Daniele Verde cmend Ronaldo fenomenin në shkallët e stadiumit me këtë...

Një mbrëmje e paharrueshme për Daniele Verde, një fantazist i Valladolidit në pronësi të Romës. Ish lojtari i Verona, i cili hyri në 72...

Messi tek Inter ëndër apo do bëhet realitet?!”Nëse tregu paraqet një...

Një epokë e re fillon në Inter, në emër të djalit të miliarder kinez, Zhang Jindong i cili e zëvendësoi Erick Thohirin dje.Pas...

Sulmuesi i Kombëtares në formë të shkëlqyer. Protagonist në 2 nga...

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Myrto Uzuni ishte protagonist i padiskutueshëm ne ndeshjen e luajtur ne transferte qe Lokomotiva e Zagrebit zhvilloi ndaj Rudar diten...

Luis Enrique ndeshjen Real Madrid-Barcelona 2-6 e konsideron “Orgazmë...

Mes Barcelonës dhe Real Madridit nuk mund të jetë kurrë një ndeshje normale. Rivaliteti sportiv është pothuajse asgjë në krahasim me gjithçka tjetër. Më...

Miss Franca 2017 e dashuruar me talentin 19 vjecar të Kombëtares...

Sipas raportimeve te shtypit , 19-vjeçari Kylian Mbappe është në një lidhje prej disa muajsh me Miss Francën, 20-vjeçaren Alicia Aylies.Futbollisti eshte kampion bote...

Jurgen Klopp: “Shaqirin e kam njohur që kur ishte 19...

Klopp e vlerësoi 27-vjeçarin, pas fitores së të mërkurës ndaj serbëve, por e ka bërë këtë përsëri, përpara ndeshjes së Premier League të Liverpool,...

E pabesueshme si transformohet “Amsterdam Arena” e Ajaksit brenda 24...

Në stadiumin e Ajaksit të Amsterdamit, “Johan Cruijff Arena” (Amsterdam Arena), nuk organizohen vetëm ndeshje futbolli, por edhe dhjetëra koncerte. Për të bërë këtë...

Ancelotti: Eshtë momenti të rikthejmë titullin kampion në jug të Italisë

Në një forum të organizuar, trajnerit te Napolit i shpëton një premtim, disa batuta dhe të tjera. “Jam i lumtur kur skuadra luan mirë....

FIFA ndalon Barcelonën të zhvillojë ndeshje të La Liga-s në Amerikë

Prej muajsh po flitet për një transferim të disa ndeshjeve të kampionatit spanjoll në territor amerikan, një mënyrë e mirë për të arkëtuar miliona...

Ja cilët janë Lojtarët të cilët kanë shënuar edhe për Barcelonën...

Jane shume pak ata futbolliste qe kane luajtur per te dy skuadrat, por akoma me te pakte jane ata qe kane shenuar edhe Per...

Relaksohuni me të gjithë golat e Lionel Messi kundër Real Madrid...

Diten e Diele ne oren 16.15 do te zhvillohet El Classico e famshme mes Barcelona dhe Real Madrid e vlefshme per javen e 10...

Njihuni me 5 mesfushorët më të mirë në UEFA...

UEFA ka renditur 5 mesfushoret me te mire ne Champions League dhe kriter per kete ka perdorur saktesine e futbollisteve ne pasimet gjate zhvillimit...

Mourinho “shokon” vazhdimisht me deklarimet.Këtë rradhë nuk e dimë, “lajthitje” apo...

Tekniku i Manchester United gjithmone eshte enigmatik dhe emblematik njekohesisht, ne deklarimet e tij gjate intervistave dhe daljeve ne konferenca shtypi.Portugezi se fundmi...

UEFA me dorë të hekurt dhe penalitete kundër Rumanisë pas korreve...

UEFA ka marre masa dhe ka penalizuar Federaten e Futbollit te Rumanise per incidentet e krijuarar ne ndeshjen Rumani Serbi ne te cilen korre...

Gattuso në rënie të lirë.Një emër tjetër surprizë shtohet krahas...

Sipas “La Repubblica” humbjet e njëpasnjëshme të pësuara kundër Inter dhe Real Betis e kanë bërë shumë të vështirë qëndrimin e Gattuso në drejtim...

Shaqiri ndez reagimet për ndeshjen në Sërbi. Dua të shkoj atje.....

Xherdan Shaqiri ne pikpyetje te madhe per te luajtur ndeshjen e rradhes te Champions League pas dy javesh ne Serbi per shkak te problemeve...

Kjo do të jetë koreografia që do të krijohet në “Camp...

E gjithe vemendja e botes se futbollit diten e Diele do te drejtohet ne stadiumin e Barcelones "Camp Nou" per "El Classico"-n e...

Dhjetë talentet e Amerikës së Jugut së shpejti do të shohim...

Amerika e Jugut eshte një burim i pashtershëm i talenteve. Koncepti që ka shoqëruar tërë historinë e futbollit dhe ka bërë pasuri në tregun...

48 orë burg pasi bëri një foto me Cristiano Ronaldo

I ka kushtuar 48 ore burg nje foto e bere me sulmuesin e talentuar Portugez Cristiano Ronaldo ne ndeshjen mes Manchester United dhe Juventus....

Ka çuditur botën me veprimin duke u bërë viral. I ka...

Ka qene duke u ekzekutuar nje goditje denimi nga Luis Suarez ne ndeshjen e Champions League midis ekipeve te Barcelona dhe Inter te perfunduar...

Calderon për CR7: “GABIM HISTORIK” 451 gola në 438 paraqitje.Nuk ka...

Ish-presidenti i Real Madridit Ramon Calderon beson se klubi ka bërë një "gabim historik" duke shitur Cristiano Ronaldo te Juventusi.Ronaldo u transferua per...

Tekniku i Barcelonës e ka vendosur se kush do ta zëvendësojë...

Padyshim qe lojtare te talentuar si Lionel Messi, eshte veshtire qe ti zevendesosh ne nje ndeshje futbolli, dhe aq me pak kur behet fjala...

Mos ndoshta po prishet miqësia e vjetër? Marcelo: “Real është edhe...

Cristiano Ronaldo dhe Marcelo tek Reaal Madrid per disa vite formuan një dyshe fantastike , duke zoteruar linjen e majtë të “Los Blancos”.Pas...

Duket se po bëhet trend.Edhe futbollisti i shquar i Dortmund feston...

Ne ndeshjen e Dortmund ndaj Atletico Madrid,te vlefshme per UEFA Europa League,mesfushori Belg i Dortmund Axel Witsel festoi golin hapës të ndeshjes së...

Ja cili do të jetë destinacioni i Edinson Cavani sipas avokatit...

Vazhdojne te qarkullojne zerat per nje levizje te mundeshme te Edinson Cavani nga PSG, pas 5 vjetesh me kete ekip.Futbollisti i cili ka...

Përleshje masive me thika e shkopinj para ndeshjes mes tifozëve në...

Nuk mjaftoi nje dite me pare presioni qe bene tifozet e skuadres se Marseje, duke u vene koka deri te prera para hoteleve ku...

Olympique Marseille Vs Lazio 1-3. Vlerësimet e futbollistëve dhe Highlights e...

Lazio ka marre 3 pike te vlefshme ne transferten e veshtire te "velodrom" me Olympique Marseille duke fituar me rezultatin 1-3 duke u pozicionuar...

Rino Gattuso i shqetësuar :”Kemi humbur busullin dhe sigurinë, nuk po...

Ne nje konference per shtyp pas humbjes me Betis , Gattuso shfaqet i shqetesuar: "Ne kemi humbur busullën, sigurinë tonë, unë jam i shqetësuar...

VIDEO/ Tifozi serb e ofendon në shqip: Shaqiri të q*fsha nënën,...

Liverpooli turpëroi keq skuadrën serbe të Crvena Zvezdas, pasi e mposhti 4-0 në “Anfield” në duelin e vlefshëm për Champions League. Një ndeshje të shkëlqyer...

Loftus Cheek me tripletë dhe Chelsea arratiset në krye me pikë...

Loftus Cheek ishte i pandalshëm në mbrëmjen e Europa League në Stamford Bridge, kundër modesteve te Bate Borisov te Bjellorusise.Ai ka realizuar nje triplete...

Mino Raiola dhe Milan në bisedime për rikthimin e Zlatan...

Mino Raiola, menaxheri i Zlatan Ibrahimovic raportohet se ka zhvilluar një takim me zyrtarët e klubit italian, Milan për mundësinë e kthimit të sulmuesit...

Talenti i mesfushës të Real Madrid, i preferuar i teknikut të...

Thomas Tuchel kerkon te sjelle ne Parc De Prince mesfushorin e talentuar Gjerman te Real Madrid Ton Kroos Parizienet jane ne kerkim te nje...

Milan e mbyll me humbje ndeshjen e tretë në Europa League...

Milan e ka shenuar humbjen e pare ne UEFA Europa League. Kane qene miqte Spanjolle te Betis ata qe kane shenuar ne minuten e...

Milan e mbyll me humbje pjesën e parë të ndeshjes me...

Real Betis ka befasuar të gjithë duke kaluar në avantazh 1-0 në duelin e zhvilluar në “San Siro” kundër Milanit. Në minutën e 30’ ishte...

Champions League një thes me para për ekipet e mëdha.Real Madrid...

Real Madridi ka fituar 90 milionë euro pas fitimit të Champions Leagues sezonin e kaluar. Në vendin e dytë për çudi është Roma më...

Shantazhohen dhe kërcënohentifozët e Lacios në Marsejë para ndeshjes të UEFA...

Dy kokë derri janë vendosur në kangjellat e portës së hotelit ku po qëndrojnë tifozët e Lazio-s në Marsejë.Ka pasur përplasje mes dy tifo-grupeve...

Ja cfarë ka përfituar financiarisht Skënderbeu në Europa Legue sezonin e...

UEFA, institucioni më i lartë qeverisës i futbollit në Europë ka bërë me dije, të gjitha pagesat që janë shpërndarë për klubet pjesëmarrëse sezonin...

Elseid Hysaj mes 10 vendeve të para në klasifikim për pasime...

Aktualisht futbollisti Shkodran nuk po kalon nje forme te mire me ekipin e Napolit.Dje ne ndeshjen ndaj PSG ne Park De Princes ai nuk...

Florentino Perez po humbet durimin me teknikun Lopetegui.Data 28 Tetor vendimtare

Perez, u largua i pakënaqur nga tribuna e “Santiago Bernabeu” pas ndeshjes së Champions League të fituar nga madrilenët kundër Viktoria Plzen.Ideja per ta...

Pas Messi e Ronaldo, edhe Gareth Bale gjobitet për shmangie nga...

Edhe pse transferimi i tij eshte bere para 5 vitesh tek Real Madrid, futbollisti nga Uellsi, Gareth Bale, nuk i ka shpetuar ndeshkimeve per...

Sot ndeshjet e UEFA Europa League.Matin forcat Milan,Arsenal,Sevilla, Chelsi, Villareal…

te pushtuar prej dy ditesh nga emocionet e pafund te ndeshjeve te Champions League, sot do te perjetojme edhe emocionet e medha qe falin...

Inter pëson humbje me Barcelonën por portieri Handanovic, vendos rekord në...

Inter i Milanos ka marre nje humbje 2-0 ndaj Barcelones ne Camp Nou, te paren ne grup, gje e cila i jep shqansin katalanasve...

Renditja e re e FIFA.Bie Franca nga vendi i parë.Ja cilat...

Belgjika dhe Franca mbeten ende dhe në mënyrë të qartë të avancuara nga ndjekësit e tyre, pasi Belgjika dhe Franca kanë marrë nga një...

Karim Benzema flet për ndikimin Ronaldo tek Real Madrid.”Me të luaja...

Karim Benzema per momentin eshte nje nga lojtaret me te kritikuar.Ndoshta kjo vjen jo per shkak te lojes se tij por edhe prej rezultateve...

Klopp flet për Xherdan Shaqiri:”Eshtë një futbollist me të vërtetë i...

Tekniku i Liverpool, pas ndeshjes te luajtur ne "Anfield Road",ne te cilen skuadra e tij Liverpool u ndesh ne nje sfide per ndeshjet ne...

Spalletti:”Barcelona e meritoi plotësisht fitoren..Jam shumë i zhgënjyer për paraqitjen”

Disfata e Interit në Barcelonë nuk ngjalli ndonje habi te madhe, pervec se tek tifozet e Inter te cilet besonin tek rezultati pozitiv pas...

Rreth gjysmë shekulli që Arsenal nuk fiton në transfertat Portugeze.Po sot...

Asnjehehere shifrat,faktet dhe statistikat nuk duhet te anashkalohen, pasi shpesh herre per te mos thene ne shumicen e rasteve ato jane vendimtare ne...

Publikohet formacioni më i mirë i javës në Primera Division.Të gjithë...

Primera division ka bere publik formacionin me te mire te javes qe lame pas.Ne te ka emra te spikatur qe kane justfikuar perfshirjen ne...

Renditja e ekipeve pas ndeshjeve të treta në grupet e...

Te marte dhe te merkure jane zhvilluar ndeshjet e treta ne grupet e Champions League dhe nuk kane munguar dhe rezultate surprize.Dortmundi mer nje...

Lothar Matthaus kërkon këtë sulmues “extra” tek Real Madridi për të...

Lothar Matthaus ka theksuar Harry Kane është lojtari ideal për skuadrën e Real Madrid. Ai beson se anglezi do të largohet në drejtim të...

Futbollisti Serb Milosh Degenek ofendon Xherdan Shaqirin

Sot pritet te luhet sfida e rradhes ne Champions League midis Liverpool dhe Crvena Zvezda e vlefshme per ndeshjet ne grupe.Futbollisti Serb Milosh Degenek,...

Sondazhet në Francë kuotojnë shumë pak Neymar. Mbappe e lë jashtëzakonisht...

Neymar eshte nje nga talentet me te medha te futbollit Brazilian dhe atij Boteror.Shifrat jane te jashtezakonshme dhe flasin vete.Por jo gjithcka shkon mire...

Lajmi i fundit: Florentino Perez telefonon teknikun e famshëm italian për...

Sipas burimeve të Sky Sport, Florentino Perez ka gjetur zëvendësuesin e spanjollit dhe ai është, Antonio Conte.Flitet se Presidenti i Real Madridit i ka...

Sot përballja e madhe Barcelona – Inter.Ja cilët janë futbollistët...

Sot ne Camp Nou ne oren 21.00, do te zhvillohet ndeshja mes Barcelona dhe Inter te Milanos, e vlefshme per UEFA Champions League.Dy ekipet...

Portieri Kampion Bote 1982: “Humbja të bën të përulur dhe përulësia...

Ende nuk eshte shlyer nga mendja e tifozeve humbja ne nje menyre te hidhur e Milanit ne derbi, pas nje gabimi prej fillestari te...

Gianni Infantino nuk rresht së propozuari ide novative.Propozon turne “Liga e...

Presidenti i FIFA-s Giani Infantino është gati të publikojë një tjetër ide inovative për botërorin e klubeve, për të përfshirë skuadrat më të mëdha....

Edison Cavani i PSG, në optikën e Aurelio de Laurentiis të...

Edison Cavani edhe pse ne nje moshe 31 vjecare, eshte nje nga sulmuesit me te forte ne bote dhe per kete ai eshte ne...

Një pritje dhe lamtumirë emocionuese e mbresëlënëse ajo e CR7 në...

Nuk kishte si te ndodhte ndryshe ne teatrin e endrave,stadiumin mitik "Old Trafford", per pritjen qe i rezervuan ish futbollistit te tyre me te...

PSG, me ofertë Supermilionere për të sjellë Kampionin e Botës në...

Paris Saint-Germain ka planifikuar nje plan te jashtezakonshem per te sjelle ne "Parc des Princes", Kampionin e Botes ne futboll,Francezin Antonioe Griezmann i cili...

Juventusi i Allegri e Ronaldo, me rekord të ri në Champions...

Ndeshja e vlefshme per Champions League mes Manchester United dhe Juventus e fituar nga italianet, tregoi edhe nje here se Juventus eshte nje nga...

“Ëndërrimi nuk kushton asgjë.Rezultati i fundit nuk zhvlerëson Barcelonën.Më mirë pa...

Luciano Spalletti ne prag te ndeshjes se Chempions League ndaj Barcelones ne fushen e kesaj te fundit, ka dale ne nje konference per shtyp...

I gëzohet golit duke treguar stemën e Realit dhe besnikeri ndaj...

Zerat e fundit per nje transferim te mundshem ne drejtim te Juventusit per Marselo, pothuajse jane venitur ndeshjen e djeshme kur lojtari ka shenuar...

“Ka qenë vendimi më i vështirë i jetës time.Krenar që kam...

“Largimi nga Manchester United për arsye personale, ka qenë vendimi më i vështirë në karrierën time. Të luaja dhe të dashuroja Juventusi-n ishte gjëja...

Ronaldo , Pogba e Lukaku nuk shënuan, por ja cilat janë...

Fitorja e Juventusit, padyshim qe e ve kete te fundit ne listen e kndidateve potenciale per fitimin e trofeut te Champions League dhe megjithese...

Bayern fundos AEK të Athinës në 2 minuta lojë (VIDEO)

Bayern Munchen del nga apatia qe e ka karakterizuar jevet e fundit ne kampionat dhe fundos AEK te Athines vetem ne harkun e 2...

David De Gea mohon një gol të sigurtë të Ronaldos ...

Ndeshjen e luajtur ne fushen e vet, Manchester United e humbi dhe i dha mundesine ekipit te Juventus te kryesoje grupin me pike te...

Juventusi e mbyll në avantazh pjesen e parë ndaj Manchester ...

Juventus e ka mbyllur pjesen e pare te ndeshjes ndaj Manchester United ne avantazh me golin e Dybala ne minuten e 17'.Ndeshja eshte e...

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Shakhtar Donetsk 0 – 2...

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes Shakhtar Donetsk-Manchester City me fitoren e miqve me rezultatin 0-2 me gola te shenuar nga David...

Champions League. Formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester United-Juventus

Ne oren 21.00 ne “Old Trafford” do te luhet ndeshja midis skuadrave te Manchester United dhe Juventus i Torinos, e vlefshme per ndeshjet e...

Rrëmujë dhe kaos në Romë deri në përleshje mes tifozërive të...

Rremuje dhe shkaterime te shkalleve elekrike ne metrone "Republika" te Romes te shkaktuara nga tifozet ruse te CSKA Sipas njoftimeve nga mediat italiane, ishin tifozët...

Usain Bolt kërkon kontratë milionere.Ai jep dhe rezultat të saktë për...

Usain Bolt është i pavendosur për të nënshkruar kontratën me ekipin ku stërvitet prej më shumë se një muaji. Arsyeja? Shuma e ulët që...

Formacionet zyrtare: AEK Athens – Bayern Munich

Në orën 18:55 AEK-u i Athinës do të përballet me Bajernin e Mynihut në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Champions League.Niko...

Balotelli reagon deri në tallje kundër Manchester United.”I uroj humbje 6-1...

Mario Balotelli eshte nje futbollist shume i ndjeshem dhe nuk mund te rinte dot pa reaguar ndaj Manchester United per ate qe kishte shkruar...

Xavi rikthen nostalgjinë.Vlerësime për ndeshjen me Inter,Pep Gardiolën,Messin,Champions League…

Ne prag te sfides te Barcelones me Inter per Champions League Xavi eshte prononcuar per Corriere dello Sport.Ne lidhje me sfiden e vitit 2010...

Tek PSG, në se në fushë cdo gjë është në rregull,...

Midis teknikut Thomas Tuchel dhe Drejtorit teknik Antero Henrique,tensionet po shtohen vazhdimisht. Nëse gjendja sportive e PSG-së është pothuajse e përsosur, brenda fushes se lojes,...

Xherdan Shaqiri do të jetë në fushën e lojës për ndeshjen...

Xherdan Shaqiri,lojtari me origjine Shqiptare qe luan me Liverpol, do te jete pjese e ekipit per ndeshjen e dites se Merkure kunder Crvena Zvezda...

Gabriel Barbosa me supergolat e tij bën Interin me zemër,pas huazimit...

Gabigol po kalon momente magjike tek skuadra Braziliane e Santos.Gabriel Barbosa, i cili ka kaluar nga Inter te Santos me formulën e huazimit, po...

Mourinho i trembet CR7-ës. “Ronaldo e do Manchesterin por ai dëshiron...

Jose Mourinho eshte nje specialist i "thekur" ne njohjen e botes se brendshme te futbollisteve dhe kur behet fjale per Cristiano Ronaldon, ai ndoshta...

Mauro Icardi, me deklaratën e papritur, bën Interin të dridhet...

Pa dyshim qe eshte sulmuesi me i mire tek skuadra italiane e Inter dhe nje nga me te miret ne qarkullim ne ditet e...

Fshihet nga faqja zyrtare e Manchester pak kohë pas postimit,...

E qellimmshme apo jo, provokim apo jo kete ende nuk mund ta themi por ne faqen zyrtare te Manchester United është shfaqur një epitet...

Ja cfarë e bën të bukur sfidën në Champions League midis...

Nje nga perballjet me te forta te Champions League e vlefshme per ndeshjet e 3-ta në grupe, eshte ajo midis Barcelones dhe Interit qe...

Skandal financiar në Premier League. Nën hetim 177 futbollistë dhe...

Edhe futbolli Anglez eshte perfshire nga skandalet financiare, kryesisht mospagim te taksave por edhe abuzimin me të drejtat e imazhit”.Keshtu Dogana e Anglisë...

“Ardhja e CR7 në Serinë A është një gjë e rëndësishme...

Carlo Ancelotti eshte nje nga njohesit me te mire te talentit te futbollit boteror Cristiano Ronaldo.Njohja e tij vjen per shkak se te dy...

Allegri: “Një fitore do të na lejojë të hipotekojmë kalimin në...

Juventusi, ka fluturuar në Manchester për ndeshjen kundër United pa Mario Mandzukic. Kroati mori një demtim ne kyçin e këmbës. Massimiliano Allegri në...

Reagim spektakolar i Ministrit të Brendshëm të Italisë për portierin e...

Humbja e Milanit ne derbin me te njohur te Italise padyshim qe ka zhgenjyer te gjithe tifozet e ekipit, jo vetem per humbjen por...

Neymar mer urim nga i madhi Pele: “Vazhdoni dhe thyeni edhe...

Pele,futbollisti me i madh qe ka nxjerre Brazili, fitues i 3 Boteroreve te futbollit, shikon tek Neymar te ardhmen e ndritur, nje nga talentet...

Mesut Ozil,futbollisti Gjerman i rekordeve në Angli.Dje kurorëzohet edhe një rekord...

Mesut Ozil po kalon nje periudhe te bukur te Arsenal i Londres.Ai njihet nga te gjithe si mbajtes i rekordit te lojtarit me me...

Rikthim nostalgjik i Ronaldo në Old Trafford .”Është i veçantë për...

Ronaldo është rikthyer në Old Trafford këtë herë jo si lojtar i United, por si lojtar i Juventus,“Nuk dua të krahasoj Real Madrid-in me...

Incidenti në sherrin Ianni-Mourinho nën hetim për procedim disiplinor

Federata e Futbollit të Anglisë ka hapur ceshtjen per procedure disiplinore ne incidentin e ndodhur gjate sherrit Ianni-Mourinho gjate ndeshjes se zhvilluar ne fundjave...

PSG ndaj Napolit në Champions League, pa mbrojtësin më të...

PSG diten e Merkure do te beje pa sherbimet e nje prej mbrojtesve me te mire ne Bote, brazilianit Thiago Silva. Silva ka...

Scudetto? Nëse Juventusi gabon ..” “Ancelotti nuk është këtu për pension,...

De Laurentiis kundër Sarrit. Presidenti i Napolit, i intervistuar pas zgjedhjes së Presidentit FIGC, shpjegoi arsyet për ardhjen e Ancelottit dhe lamtumirën e...

Zyrtare: Gabriele Gravina fiton zgjedhjet për postin e Presidentit të Federatës...

Gabriele Gravina merr vendin e Roberto Fabbricini,duke u bere keshtu Presidenti i Federatës Italiane te Futbollit. Ai u zgjodh me 97,20% të votave...

Futbollisti i Barcelonës ngatërohet me këmbët e veta dhe bëhet qesharak...

Andre Gomes,lojtar i Barcelones i dhene tek Evertoni ne forme huazimi, eshte bere viral ne rrjetet sociale tek sa eshte rrezuar duke u ngateruar...

Juventus në ndeshjen ndaj Manchester United, me 4 lojtarë të padisponueshëm...

I fundit ne listen e te demtuarve te Juventus , te cilet nuk do te jene ne dispozicion te Allegri per ndeshjen me Manchester...

Për herë të parë një ish shok skuadre i Ronaldos tek...

Reali i Madridit ne keto 4 javet e fundit eshte vene e shenjester te kritikave te mediave, futbollisteve dhe personaliteteve te ndryshme te te...

E pa falshme për Sergio Ramos. Krijon incidente të pa justifikuara...

Rezultatet aspak te kenaqeshme te Real Madridit ne Primera Division nuk kane kaluar pa probleme dhe kane efekte negative dhe ne pergatitjet e ekipit.Kjo...

Florentino Perez ofrertë milionere për sulmuesin kryesor të Interit.Benzema jashtë...

Florentino Pérez dëshiron ndryshime tek Real Madrid. Presidenti është thellësisht i zhgënjyer me performancën që ofron skuadra.Fajin me te madh e ka tekniku...

Nainggolan do të mungojë ndaj Barcelonës dhe Lacios, por ndoshta edhe...

Demtim në këmbën e majtë për Radja Nainggolan. Ky është rezultati i ekzaminimeve klinike që kane dalë kete mëngjes per mesfushorin e Interit...

Ibrahimovic përsëri gol dhe asis.Në 25 ndeshje të luajtura ka shënuar...

Ka qene nje ndeshje shume e rendesishma ajo e zhvilluar diten e djele ne MLS midis Minnesota United dhe Los Angeles Galaxy per...

Luca Modriç, i ka bërë dhuratë të veçantë Kryetarit të Kuvendit...

Ne nje postim te tij ne faqen e Facebbok, Kryetari i Kuvendit te Kosoves Zoti Kadri Veseli, ka deklaruar se futbollisti i talentuar Kroat...

Juventus ende nuk e ka përfunduar shopingun tek Real Madridi, pas...

Sic raportohet nga “Tuttosport”, Juventusi po punon seriozisht për të blerë Marcelo Vieira da Silva Júnior,i njohur për të gjithë si Marcelo. Situata aktuale...

Buffon: “Në se ka dëshirën të jetë Nr.1,që të bëhet një...

I mahnitur nga klasi dhe talenti i Mbappe, Buffon ka folur me fjalet me te mira per Francezin 19 vjeçar:“Nëse ai ka dëshirën për...

Shpërthen komentatori i Milanit.”Dua të vdes pa mëshirë.Ky gol do na...

Goli i pesuar nga skuadra e Milanit ka merzitur te gjithe tifozet e ketij ekipi.Nuk eshte ndeshja e pare qe kjo skuader peson gol...

Jo vetëm Barcelona pa Messin, por dhe Inter mund të jetë...

Te sigurte qe do te mungojne ne ndeshjen e madhe te Champions League Barcelona - Inter jane Lionel Messi dhe Radja Nainggolan.I pari per...

Gjendet i pa jetë tifozi i Lacios.Policia Italiane nis investigimet

Siç raportohet nga Gazzetta di Parma, pas ndeshjes në stadiumin Tardini, një 53-vjeçar, duke u kthyer në makinën e tij, ra pa asnjë...

Arsenal në kërkim të fitores së 7-të ,Leicester në pritje të...

Arsenal vjen ne perballjen e sotme ndaj Leicester pas fitres se bujshme 5-1 ndaj Fulham.Ekipi kundershtar gjate ketij kampionati po luan me oshilacione...

Barcelona “dridhet” nga frika e largimit të Ter Stegen. Manchester ofertë...

Pa dyshim Marc-André Ter Stegen ishte njeriu i ndeshjes në Barçelona - Sevilla. Gjermani bëri dy ndeshje të dyfishta spektakolare që e konfirmojnë...

Talenti më i ri i Kombëtares, shkëlqen edhe në ndeshjen...

Duket se grumbullimi me Kombetaren Shqiptare te futbollit, i ka dhene 23 vjecarit Myrto Uzuni nje tjeter shkelqim dhe frymezim ne lojen e tij...

Eden Hazard në dyshim për ndeshjen e rradhës në UEFA Europa...

Hazard, 27 vjeç, pësoi një dëmtim në barazimin me Manchester United dhe është në dyshim për ndeshjen e Europa League me Bate Borisov të...

Milan gjunjëzohet në fund. Icardi shënon në bashkepunim me portierin kuqezi(VIDEO)

Ka perfunduar me fitoren e Interit derbi i Milanos ne nje ndeshje qe u mendua se po mbyllej me rrjeta te pa prekura. nje...

Partizani mer kreun e tabelës ndërsa Luftëtari vazhdon të endet në...

Superliga Shqiptare ka ardhur ne fundin e aktit te pare te saj, ku pak a shume kane dale ne pah synimet e ekipeve.Partizani ka...

P.S.G në sulm për të arritur një rekord të ri historik,...

Nje nga pretendentet per te thyer rekordin e me me shume ndeshjeve te fituara rradhazi eshte thyer dhe ky eshte Juventusi i cili u...

Fabio Capello mendime dhe parashikime për derbin Inter-Milan.

“Kuqezinjtë kane vështirësi në prapavijë dhe Interi është shumë i rrezikshëm në sulm. Milan duhet të tregohet shumë i kujdesshëm".Ndeshja e te dieles do...

Inter – Milan në kërkim të fitores së rradhës. Asnjë Argjentinas...

Derbi i Mandonines gjithmone ka afruar spektakel dhe gola.Te dy ekipet jane shume afer me fitoret perballe njeri tjetrit.Interi ka fituar 78 përkundrejt 76...

Vinicius JR i Real Madrid gatuan një gol kryevepër e denjë...

Braziliani i Real Madrid Vinicius JR, ende nuk ka gjetur hapesirat e duhura tek ekipi i madh dhe tekniku Lopetegui, e ka cuar ate...

Ja cilët janë 10 teknikët që mund të zëvendësojnë Lopetegui të...

Julen Lopetegui është në prag të shkarkimit nga Real Madrid. Pra, kush mund ta zëvendësoni atë në Santiago Bernabeu? Aktualisht ka katër ndeshje...

Tetë herë Kampionit Olimpik Usain Bolt i është ofruar një kontratë...

32-vjeçari Usain Bolt duket i vendosur për të arritur ëndërën e tij për t'u bërë një futbollist profesionist Atij i është ofruar një...

Derbi Inter-Milan pas pak orësh.Ja cilat janë disa nga të dhënat...

Vetëm pak orë larg derbit të Milanit: Inter dhe Milan në fushë në orën 20:30 në Meazza.Për Gattuso disa probleme më shumë se Spalletti,...

Princi i Arabisë Saudite jep ofertë me shifra miliardere për blerjen...

Sipas "Mirror",Mohammad bin Salman, Princ i Arabise Saudite mund te bleje klubin e Manchester United per nje shifer rekord prej 4 miliard sterlinash. Kete...

“Çmendet” Florentino Perez. Ofertë milionere për talentin e Manchester City

Florentino Perez,gati të bëjë një blerje “big” në Janar, duke parë situatën aspak të mirë që ka pushtuar skuadrën “merengues”.Në krye të listës është...

Lajm i keq për Milan para derbit. UEFA pritet të japë...

Një ditë para derbit të madh, Milan ka marr një lajm të keq nga UEFA. Ky organ pritet ta dënojë sërish Milanin.Deri në muajin...

Ku po shkon Reali.Pas CR7, tashmë nxjerr në shitje edhe një...

Siç bëri të ditur “Mirror”, “Los Blancos” mund të jenë të gatshëm për ta shitur Asensio-n në Janar dhe janë të shumta skuadrat që...

Gëzimi dhe hidhërimi ecin bashkë .Humbjes të Romës i parapriu një...

Përpara fillimit të ndeshjes Roma- Spal. “Stadium Olimpik” u shndërrua në arenën e dashurisë, ku një djalosh i quajtur Romain, me origjinë nga Franca,...

Mourinho rrëfen dialogun pas sherrit me asistentin e Chelsea.”Nuk kam ndërmend...

Jose Mourinho ka rrëfyer se cfarë i ka thënë asistentit të Chelsea, Marco Ianni, pasi të dy u konfrontuan në përfundim të ndeshjes në...

Thierry Henry debutim me humbje.Monaco në ethet e rënies një kategori...

Kur mendohej se mund te behej dicka me ardhjen ne stol te sulmuesit te famshem Thierry Henry, perseri Monaco nuk bind, duke humbur ndeshjen...

Napoli i Ancelotti bën detyrën ndaj Udinese në transferëte duke ju...

Napoli i Ancelotti ka marre nje fitore te rendesishme ne transferten e veshtire te Udinese duke fituar me rezultatin e paster...

Mungesa e madhe e Barcelonës kundër Inter dhe Real Madrid e...

Sfida e madhe mes Barcelones dhe Sevvila perfundoi me fitoren e katalanasve me rezultatin 4-2 ne nje ndeshje ku fitorja e vendasve pas rezultateve...

Bayern Munchen ndëron marsh, ndërsa Dortmund është kthyer në makineri golash

Bayern Munchen mori nje fitore te rendesishme ne transferten e Wolsfbourg jo me shume per rezultatin se sa per ngritjen e moralit pas rezultateve...

Manchester City me hap kampioni. Fitore me goleadë ndaj Burnley.(VIDEO)

Manchester City ka fituar me shifra të fikshme ndaj Burnley 5-0 në "Etihad Stadium". Ndeshjen e zhbllokon Sergio Aguero në minutën e 17', duke...

Azdren Llullaku titullar në të gjitha ndeshjet në Rumani dhe sot...

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku vijon të jetë jo vetëm titullar në Rumani tek Astra, por edhe të jetë protagonist me...

Super gol i talentit Kosovar në Bundesligë ndaj Leverkusen(VIDEO)

Kosovari Florent Muslija ka realizuar gol të jashtëzakonshëm për Hannoverin ndaj Leverkusenit, në një ndeshje të Bundesligës, që po zhvillohet momentalisht.Anësori kosovar shënoi nga...

Buffon nuk ka dëshirë të shikojë Juventusin në finalen e Champions...

Gjatë një interviste dhënë së fundmi, ai ka thënë se do të preferonte të evitonte një përballje me Juventusin në finalen e Ligës së...

Ndeshje emocionuese dhe me gola.Mourinho protagonist para kamerave sulmon tifozin(VIDEO)

Chelsea dhe Manchester United e luajtur në ‘Stamford Bridge” ka qene shume emocionuese dhe ka perfunduar me rezultatin e barabarte 2-2.Të parët që kaluan...

Real Madrid në pikiatë. Tifozët tërbohen pas humbjes shokuese në Bernabeu...

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Chelsea-Manchester United 1-0 (VIDEO)

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes Chelsea - Manchester United , e vlefshme per javen e 9-te te Premier League dhe ekipi vendas...

Tifozët e Inter tërbohen dhe reagojnë ndaj ish mbrojtësit të tyre.Shkaku...

Marco Materazzi ndonëse kurr nuk ka qenë lojtari i preferuar i zikaltërve në fushën e lojës, madje ka edhe nga ata që e quajnë...

Milan në ankth të pritjes të sanksioneve të reja të UEFA-s

Milan pret sanksione të reja nga UEFA.Sipas një raporti të “La Gazzetta dello Sport”, motivimet e një vendimmarrjeje të tillë të gjyqtarëve të...

E habitshme cfarë ndodh në La Liga, 1 vit me parë...

Skuadra e Alaves ne Spanje duket se po ecen shume mire ne kete fillim te kampionatit, tek e sheh veten ne krye te klasifikimit,...

“Ancelotti një trajner ekspert,vendos ai për gjithçka duhet, nuk pranon që...

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, është ndalur të analizojë disi startin sezonal të bërë nga skuadra e Napolit, me 62-vjeçarin që sheh...

Real Madrid në mënyrë të papritur duket se nxjerr në shitje...

Edhe pse shihej si zëvendësues i Cristiano Ronaldo, 22 vjeçari nuk po gjen hapësira të nevojshme në formacionin e Julen Lopetegui. Behet fjale per...

Mourinho i fiksuar pas Hazard. “Jemi miq,kemi marëdhënie të mira bashkë…”

I ndodhur ne pozicion te veshtire ne drejtimin e Manchester United, Jose Mourinho do te donte te kishte ne skuadren e tij Eden Hazard...

Lionel Messi Super rekord , 31 gola në 34 ndeshje ndaj...

Barcelona këtë javë do të luaj në La Liga ndaj Sevillas, dhe Lionel Messi do të jetë i gatshëm ndaj skuadrës që i ka...

“Merre topin, pasoje topin”..”Tiki Taka”.Ja pse Barcelona është ekipi më i...

Disa nga emrat me te medhenj te botes se futbollit, kane dhene arsyet e tyre se pse Barcelona eshte ekipi me i mire...

Presidenti i Bayern Uli Hoeness reagon ashpër tek sa ,etiketon lojën...

Bavarezët mbajnë aktualisht vendin e gjashtë në renditje e humoret janë prishur në dhomat e zhveshjes. Drejtori sportiv Hasan Salihamidzic, presidenti Uli Hoeness e...

E denjë për kategoritë inferiore.Situatë komike,12 lojtarë për të shënuar. (VIDEO)

Kjo ka ndodhur diten e Premte ne ndeshjen e zhvilluar midis Sheffield Wednesday dhe Middlesbrough në kuadër të ligës së dytë angleze, ChampionshipNë minutat...

Rrëzohet pa ndjenja në fushën e lojës në gjëndje të...

Ne ndeshjen per kualifikueset e Liges se Kombeve te afriks eshte zhvilluar dhe ndeshja midis Tunizise dhe Nigerise e perfunduar 1-0 per ekipin vendas.Njëri...

Dy futbollistët e Kombëtares rrezikojnë deri 7 vjet burg për incidentin

Dy futbollistët, Alexander Kokorin, 27 vjeç dhe Pavel Mamayev, 30, do të qëndrojnë në arrest me burg në pritje të datës 8 dhjetor, kur...

Më në fund Eros Grezda fiton besimin e teknikut Steven Gerrard.

Kete vere futbollisti i shquar i Kombetares Shqiptare te Futbollit u transferua tek Rangers ne Scoci nen urdherat e Steven Gerrard.deri tani lojtari shqiptar...

Penalizim me gjobë nga Gjykata për Teknikun Panucci.Rrezikon shoqërim me polici...

Sikur të mos mjaftonin rezultatet negative me ekipin kombëtar të Shqipërisë, të cilin e drejton, për Christian Panuccin nuk kanë të sosur telashet as...

Këtë javë do të ketë 3 Superderbi.Magjia e futbollit po tejmbush...

Xhiroja e kësaj jave në ligat më të mëdha të futbollit evropian do të sjell tre derbi interesant. Në Premier Ligë, kryendeshja e kësaj...

Derbi i milionave edhe këtë rradhë, nuk ka lënë asnjë vend...

Derbi më i shumëpritur po vjen. Milano tashmë do dridhet nga brohorimat e tifozëve të dy ekipeve. Ata duket se nuk do të lënë...

Me sa duket tek Interi e kanë marë lehtë derbin.”Nuk e...

Tek Skuadra e interit po sterviten intensivisht per derbin me Milanin, por ne disa deklarata te vetmuara po ravijezohet nje doze e lehte nenvleftesimi...

Tek United nuk e kalojnë dot “tradhëtinë” e Lukaku duke e...

Romelo Lukaku nuk është i lumtur tek Manchester United dhe Juventus ka hedhur sytë mbi qendërsulmuesin belg, që do të merrte vendin e Mario...

A do të përballen në futboll Serbi-Kosovë ? Ja cili...

Në një njoftim zyrtar, Federata Europiane e Futbollit bëri të ditur shtetet të cilat nuk do të mund të jenë në të njëjtin grup...

Cfarë po ndodh kështu? Edhe Benzema në telashe.Ish agjenti i tij...

Benzema duket se është në telashe.Ai ka ndërruar se fundmi menaxher, por ish-përfaqësuesi i tij ligjor e akuzon sulmuesin për rrëmbim.Leo De Souza e...

F.F.K mer urimet e Presidentit të UEFA dhe FIFA, Ceferin...

Federata e Futbollit te Kosoves feston sot 57-vjetorin e krijimit dhe mes urimeve te shumta , jane uruar dhe nga Presidentin e FIFA-s,...

Ja cfarë mendon agjenti Bruno Satini për mbrojtësin e Napolit Elseid...

Bruno Satin, i cili është dhe menaxheri i mbrojtësit të Napolit Kevin Malkuit, në një prononcim të dhënë për mikrofonin e “Radio Marte”, nuk...

Real Madrid i bindur për të lëshuar Modric dhe 40 milionë...

Sipas “Diario Gol”, në fakt, Real Madrid duan Mauro Icardi-n dhe janë të gatshëm të përfshijnë Modric në këtë operacion të mundshëm. Mediat spanjolle...

Vazquez: Neymar i mirëpritur te Real Madridi

Mesfushori spanjoll, Lucas Vazquez, ka thënë se Neymari do të jetë i mirëpritur në Santiago Bernabeu te Real Madridi. Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar u...

Paqëndrueshmëria e Panucci-t, “zhduk” mesfushorin pavarësisht se e konsideronte lider!

E mbani mend fillimin e punës nga Christian Panucci në kombëtaren e Shqipërisë? Erdhi me bujë të madhe dhe donte që të bënte direkt...

Rrëfim i sinqertë i snajperit të Seria A. Ronaldo sulmuesi më...

Sulmuesi i Genoas Krzysztof Piatek ka shpallur Cristiano Ronaldo "më të madhin që ka pare ndonjëherë" përpara përplasjes së klubit të tij me Juventusin....

Franck Kessie i Milanit në radarët e PSG dhe Pekin...

Franck Kessie tashme eshte ne Radaret e PSG dhe Pekin Guoan.Kampionët francezë PSG dhe kinezja Super League Pekin Guoan po interesohetn per mesfushorin...

Sarri kërkon talentin për një shifër milionere më e lartë...

Sezoni aktual per ekipin e Chelsea te Londres te drejtuar me seriozitet dhe profesionalizem te larte nga Italiani Maurizzio Sarri, ka qene pothuajse perfekt.Ne...

Çfarë po ndodh me Diego Armando Maradonën?Ja cila është gjendja e...

Çfarë po ndodh me Diego Armando Maradonën? Për ta bërë këtë pyetje është gazeta spanjolle 'Marca', e cila publikon një video në të...

60 vjet që lojtarët argjentinas te Milani pa gol në...

Derbi i “Madonnina-s”,do të luhet të dielën në “San Siro” ndërmjet Inter dhe Milan.Të shumta janë komentet në këto orë përgatore, mes të shumtave...

Babbel i “vret” shpresën Legjendës: “Mund të jetë për marketing,se futbollist...

Ish-mbrojtësi i Bayern Munich dhe Liverpool, Markus Babbel, ka shuar ende pa nisur ëndrrën e ish-sprinterit xhamjakan Usain Bolt:“E kam parë të luajë...

Jermaine Defoe bën gjestin e madh..”Arriti të ndryshojë shumë jetë …përfshirë...

Historia eshte sa e bukur,aq sa edhe prekese.Bradley Lowery u mor ne ekipin e Sanderlend ne moshe te vogel sepse per djaloshin vetem nje...

Dyshja Allegri-Ronaldo kuptohen në perfeksion.Fenomeni poston foton në instagram(FOTO)

Allegri duke shpjeguar, Cristiano Ronaldo i përqëndruar të kuptojë shenjat e trajnerit të tij. Kjo është fotografia e postuar nga ‘CR7’ në profilin e...

Midis dy yjeve të futbollit,ish Madrileni dëshiron Mbappe tek Real Madrid.

Steve McManaman ka qene nje nga lojtaret me te suksesshem tek real Madrid.Ai i ka sugjeruar atyre që ta transferojnë yllin e PSG, Kylian...

Talenti i Kombëtares Shpresa, kërkohet nga ekipi më popullor në Turqi

Drilon Kryeziu, mbrojtësi 19-vjeçar që aktivizohet me ekipin e Triglavit në kampionatin slloven, ka pasur vëzhgues të veçantë në stadiumin “Selman Stërmasi” në takimin...

Kam patur oferta të majme,por vendosa të qëndroj në ekipin tim...

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile ka deklaruar se për të është nder që ka refuzuar oferta me paga të majme vetëm për të mbetur...

7 futbollistë të kombëtares festojnë pas humbjes, tekniku jep dorëheqjen.

Arsyeja e dorëheqjes së trajneri të Sllovakisë, Jan Kozak, është një festë. Vetëm se tekniku me festën nuk ka aspak lidhje, përvec tronditjes që...

Elseid Hysaj del bllof duke deklaruar se “Ronaldo nuk ka shënuar...

Elseid Hysaj, ka dhënë një intervistë për “Radio Kiss Kiss Napoli”, ku është shprehur se: “Ronaldo nuk ka mundur të shënojë ende kundër meje”.Ndërsa...

Edhe Gianluigi Buffon voton për fituesin e Topit të Artë.

Edhe portieri legjendar Gianluigi Buffon, aktualisht me ekipin e PSG, ka dhene voten e tij per perzgjedhjen e futbollistit fitues te trofeut per Topin...

Rrezikon të mos dalë kurrë nga burgu.Tashmë po hetohet edhe për...

Jeta e Arda Turan ka marrë një kthesë të çmendur dhe një ndër futbollistët më të mirë në Turqi tashmë rrezikon të mos dalë...

Dy talentet shqiptare braktisin Zvicrën për të përfaqësuar Kosovën.

Shkëlqim Demhasaj dhe Mirlind Kryeziu bëhen me pasaporta kosovare.Dy futbollistët e talentuar nga Kosova deri tani kanë luajtur për Përfaqësuesen e Zvicrës...

Në skuadrën e Barcelonës janë të ndarë në zëra “pro”...

E ardhmja e mesfushorit të Manchester United është larg klubit anglez. Për të ka shfaqur interes skuadra e Barcelonës të cilët e konsiderojnë si...

Kombëtarja e futbollit të Kosovës, në faqen zyrtare të FIFA-s: “Kombëtare...

Faqja zyrtare e FIFA-s i ka kushtuar sot një shkrim special përfaqësueses së Kosovës duke folur për ngritjen e saj që nga pranimi zyrtarë...

Thierry Henry e fillon me një gafë spektakolare detyrën e teknikut...

Thierry Henry, thuajse ka harruar fare se eshte nje shtetas Francez kur gjate nje konference per shtyp ka folur ne Anglisht.Te gjithe gazetaret ishin...

Ish talenti Danez i Real Madridit, i vetëofrohet “Los Blankos” për...

Trajneri Michael Laudrup ia ka ofruar Real Madridit shërbimet e veta, raporton TeleMadrid.Julen Lopetegui po kalon kohë të vështira në krye të mbretërve në...

Higuain:”Në derbi dëshiroj të shënoj.Mes dy Ronaldo-ve zgjedh të parin,”Fenomenin” brazilian

Derbi Milan-Inter eshte ne prag dhe mendohet te ngushtohet ne perballjen e madhe Icardi-Higuain.“El Pipita”, qe ne kete sezon u transferua nga juventus tek...

Supergol i futbollistit Shqiptar i denjë për tu kandiduar për cmimin...

Endri Çekici, futbollisti shqiptar i Dinamos se Zagrebit ka shenuar nje gol spektakolar ne nje ndeshje miqesore, duke lene te habitur portierin kundershtar.Goli i...

Lajmi i minutës së fundit.UEFA përjashton nga Europa League klubin e...

Ne nje raportim te pak minutave me pare nga “BBC Sport” thuhet se UEFA ka përjashtuar nga kompeticioni i Europa League, një klub te...

Përgjigja diplomatike e një kampioni të madh si Zlatan Ibrahimović ..

Nuk kishte mundesi si te mos prononcohej ish lojtari i te dyja skuadrave me te medha te Milanos, Inter dhe Milan Zlatan Ibrahimović, para...

Klubi që shpenzoi më shumë në merkaton e verës ka gati...

Ende pa kaluar disa muaj nga merkato verore, ku bene disa blerje te rendesishme dhe qe shpenzuan me shume se cdo skuader tjeter ne...

Messi kërkon në skuadër një prej 3 mesfushorëve më të mirë...

Ne kampin e Barcelones gjithnje e me teper po diskutohet nje perforcim i rendesishem ne mesfushen skuadres. Futbollisti i pare qe ky ekip synon...

VIDEO/ Nuk do t’i besoni syve! Rooney i jashtëzakonshëm, shënon gol...

Wayne Rooney ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga goditja e dënimit duke i dhuruar në këtë mënyrë fitoren DC United në përballjen ndaj...

I hedh benzinë zjarrit.Ish presidenti i Real Madrid sulm pa doreza

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ka hedhur akuza të rënda në adresë të skuadrës së Chelseat. Spanjolli pohon se belgu nuk është i interesuar...

Një super teknik në stolin e Real Madrid.5 vjet pritje për...

Duket se Julien Lopetegui, tekniku i stolit te Real Madrid, do ti jape lamtumiren ketij te fundit pas rezultateve zhgenjyese perpos pritshmerive.Sezoni i Realit...

Nuk isha i pari tek Napoli që më grabitën. Ja pse...

Pak kohe pas grabitjes qe ju be futbollistit te Napolit Arkadiuz Milik, ne mbremjen pas ndeshjes me Liverpool e vlefshme per grupet e Champions...

Real Madrid nuk i ndahet mbrojtësit në Gjermani.Sakrifikon James Rodrigues dhe...

Kete sezon tek Real Madrid po hasin probleme te shumta ne skuader.Krahas boshllekut qe krijoi transferimi i CR7 ne sulm e sidomos linja e...

Ish Milanisti,fitues i Topit të Artë: “Gattuso mund ta rikthejë Milanin...

Ai eshte cilesuar si nje nga futbollistet me te mire qe ka luajtur per ekipin e Milanit.Behet fjale per fituesin e Topit te Arte...

“Pirlo” i ri luan në Itali. Interi i gatshëm të sakrifikojë...

Roberto La Florio,agjent i Sandro Tonalit, mesfushorit te ri te Brescia, ka deklaruar per "Sky Sport" për të ardhmen e Sandro Tonali: "Premtimet...

Tek Barcelona janë të gatshëm të presin rikthimin e Neymar

Neymar thuhet se nuk eshte shume i kenaqur tek PSG dhe po i mungon perhere dhe me shume atmosfera e Camp Nou.Zerat jane per...

Portieri i Kombëtares Strakosha i përzgjedhur në një formacion me Kampione...

Kompania e menaxhimit të të dhënave “ProFootballDB” ka bërë një formacion me lojtarët që janë përmirësuar më mirë në muajt e fundit.Në sy...

Aubameyang braktisi ekipin dhe avionin dhe mund të humbë praninë në...

“Unë nuk ngjitem në atë avion”, ka qenë me pak fjalë deklarata që ka dhënë sulmuesi i kombëtares së Gabonit, Pierre-Emerick Aubameyang kur mbërriti...

Dyshja “vrastare” Neymar-Mbappe rekord fenomenal në 12 ndeshje.Deri ku do shkojnë...

Kylian Mbappe dhe Neymar Jr janë dy yjet e PSG që po shkëlqejnë këtë sezon si në Ligue 1 dhe Champions League. Në 12...

Lojtari i shpëton burgimit 10 vjecar për një gjobë 800 mijë...

Ka qene duke festuar ne Oktoberfest ne Gjermani ne vitin 2017 dhe eshte përfshire në një sherr me një shtetas gjerman...

Edison Cavani prag divorci me PSG-në për të lënë të...

Zerat po shtohen ne kampin e klubit Parizien PSG per nje divorc te mundshem te Edison Cavani.Qëndrimi prej pesë vitesh në “Parc des Princes”...

Ja kush janë 20 bosët e Premier League dhe pasuria e...

Bisedimet mes Princit te Arabise Saudite dhe familjes Glejzer per blerjen e klubit Manchester United per nje shifer maramendese, ka hapur edhe nje...

Ish Futbollisti i Manchester: “Vetëm me Lukakun, United nuk do ta...

Mançester Juanjtid nuk është në një moment të mirë dhe duhet t’i harrojë pretendimet për titull. Një prej lojtarëve më të spikatur të “djajve...

Allegri karikon drejtuesit e Juventus për të shpenzuar 80 milionë euro...

Massimiliano Allegri do te deshironte shume qe te sillte si perforcim tek Juventusi nje fantazist te tipit James Rodriguez.Kolumbiani, aktualisht i huazuar te...

Milot Rashica hyn në faqen zyrtare të UEFA-s me golin...

Ka qene nje gol i jashtezakonshem, spektakolar dhe me nje teknike gjuajtje perfekte ai qe ka shenuar futbollisti i Kombetares te Kosoves ne ndeshjen...

Shumë absurde.Lojtarët bëjnë sherr për të gjuajtur një penallti.Ja se ku...

Në ndeshjen e kampionatit kolumbian Atletico Nacional-Deportivo Cali, luajtur fundjavën e shkuar, ndodhi diçka absurde, sepse sulmuesi kryesor i ekipit vendas, Dayro Moreno, i...

Diego Maradona ndihet i trishtuar. Ja cili është shkaku…

"Maradona do të thërrasë Messin për të shpjeguar se çfarë do të thotë". Avokati i tij Matias Morla, ne nje prononcim për 'Pibe de...

Cesc Fabregas me rekordin e tij hyn në “Guinness”. I jashtëzakonshëm...

Cesc Fabregas eshte nje nga lojtaret qe ka fituar shume nga futbolli i luajtur dhe numeron shume trofe ne karrieren e tij, Ligën e...

Talenti milioner kërkon të rikthehet tek Barcelona.Cfarë e mundon Brazilianin? (VIDEO)

Ne nje raport te fundit te Mundo Deportivo, talenti i futbollit Brazilian dhe atij boteror Neymar i cili luan aktualisht per PSG, vazhdon ta...

Ja cili futbollist është zyrtarizuar si lojtari më i mirë i...

Ne Primera Division luajne shume futbolliste te talentuar dhe konkurenca per tu shpallur futbollisti me i mire eshte e madhe, por muaji qe lame...

Eros Grezda i “gëzuar” për dëmtimin e shokut të skuadrës, ndërsa...

Eros Grezda, bëri hapin e madh në karrierë duke kaluar nga Osijek-u në ligën e parë kroate drejt Rangers-it në kampionatin skocez të futbollit.Dëmtimi...

Rafa Benitez në vështirësi.Ja cilat janë shanset për mbijetesë në drejtimin...

Historia e Rafa Benitez eshte brenda në Newcastle - dhe pse ka pak shpresë për të qëndruar Linja zyrtare është se...

Përballje mes miliarderësh, Amerikanët apo Kinezët? Kush do triumfojë?!

Parashikohet te jete nje nga ndeshjet derbi me te medha ne historine e dy klubeve Inter dhe Milan.Kohet kane ndryshuar shume kur derbi i...

‘Dhimbje koke’ për Allegrin, dëmtohet sulmuesi i Juventusit, mungon…

Paulo Dybala do të kryejë ekzaminimet mjekësore menjëherë pas dëmtimit në gju mbrëmjen e djeshme në duelin ndërmjet Argjentinës dhe Brazilit. Sulmuesi i Juventusit për...

Ish Kampioni i Botës reagon ashpër tek e konsideron sulmuesin e...

Ish Kampioni i Botes me Francen ne vitin 1998,nje nga sulmuesit me produktive te saj,Kristof Dugari, e ka konsideruar sulmuesin e Kombetares Gjermane dhe...

I impresionuar nga magjia e talentit, deklaron:”Ai është me të vërtetë...

Takimi miqesor i dites se Marte midis Belgjikes dhe Hollandes, brenda saj ka patur dhe nje perballje te vecante midis Matthijs de Ligt, që...

Ronaldo poston foton,”rrjeti çahet” nga shpërthimet e ndjekësve të tij.

Ai eshte pa diskutim nje nga talentet e rralle te futbollit por jo vetem.Ronaldo di te perdore me se miri reklamen, prandaj dhe eshte...

Nainggolan i dëshpëruar pa fund,vjell urrejtje dhe shpërthen ndaj ish ekipit...

Nainggolan dy muaj më vonë pas transferimit te tij tek skuadra e Interit, akuzon ish-ekipin se nuk e kanë respektuar.Mesfushori tregon se ka pasur...

Talenti i Interit do të mungojë të Dielën në derbi me...

Vecino është dëmtuar në grumbullimin me fanellën e kombëtares së tij dhe nuk do te jete prezent per te shijuar derbin e madh e...

Khabib dëshiron të ndeshet me Tony Ferguson në prill ose në...

Kampioni në kategorinë e peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, beson se ka vetëm edhe një betejë për ta shkruar emrin si ylli...

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit...

Ekipi i Deontay Wilder planifikon t’i rikthejë bisedimet me përfaqësuesit e Anthony Joshuas për një duel, menjëherë pasi kampioni i WBC-së të ndeshet me...

Rekordet e Neymar të pa besueshme.Kalon të madhin Pele, por edhe...

Neymar eshte vetem 26 vjec dhe rekordet e arritura prej tij deri tani nuk kane te krahasuar me asnje futbollist tjeter te Brazilit por...

VIDEO/ Mbappe lëshohet si ‘raketë’, shikoni çfarë sprinti bën francezi

Mbappe është i njohur kohëve të fundit për shpejtësinë e tij të pabesueshme, sidomos kur vrapon me top. I tillë ishte edhe një sprint që...

Kalojnë për herë të parë në ndeshjet finale por u hapin...

Madagaskari shkruan historine duke kaluar per here te pare ne fazen finale te Kupes te Kombeve te Afrikes.Vendimtar goli i… Nijva Rakotoharimalala. Madagaskar pret...

Ia kaloi edhe Boltit, vrapimi i Mbappe ndaj Gjermanisë po bën...

Është vetëm 19 vjeç, por Kylian Mbappe po na mahnit gjithmonë e më shumë me aftësitë e tij të jashtëzakonshme në futboll.Ai ka shkëlqyer...

Brazili e ruan surprizën në minutën e fundit.Dëshpërohen tifozët...

Ne superklasiken e luajtur ne Arabine Saudite midis Brazilit dhe Argjentines,"Samba" mori nje fitore te cmuar me llogaritje matematikore.Ndeshje e ashper, me 30 nderhyje...

Gjermania e gjunjëzuar dhe e dëshpëruar. Kampionët e botës fitojnë me...

Gjermani qe di te luaje por qe nuk di te shenoje.Kjo nuk ishte pare prej shume vitesh.Në Stade de France skuadra e Joachim Löw...

Përfitimet e Rusisë në botërorin e futbollit në shifra të jashtëzakonshme

Organizimi i boterorit te futbollit ne Rusi i kaloi pritshmerite e perfitimeve financiare.Vendi siguroi përfitime prej më shumë se 14 miliardë dollarësh nga turneu...

Francë – Gjermani Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes 0-1 (VIDEO)

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes France Gjermani e vlefshme per National League.rezultati eshte mberthyer ne shifrat 0-1 per Gjermanine me gol te...

Në se vërtetohet….,Mourinho rrezikon deri në masën më ekstreme të mundëshme

Jose Mourinho është akuzuar me sjellje të pahijshme nga Federata Angleze e Futbollit pasi është kapur nga kamerat duke sharë pas fitores së Manchester...

Juventus dhe PSG pa frena drejt rekordeve te reja...

Juventus dhe PSG dominojnë prej vitesh kampionatet e tyre, francezët 6 kampionate radhazi, ndërkohë që italianët me 7 tituj radhazi. Pas një sezoni të...

“Rebelohen” ultrasit e Juventusit, paralajmërojnë bojkotin e “San Siros” më 11...

Tifozët e Juventusit po mendojnë të bojkotojnë udhëtimin për në San Siro. Milani do të ndeshet me Juventusin në 11 nëntor dhe çmimet për...

Ja cfarë ndodh sipas UEFA-s në se Shqipëria nuk fiton ndaj...

Sfida e fundit ndaj Skocisë është një test i vlefshëm për Shqipërinë. Nëse nuk ia del të mposhtë Skocinë, skuadra e Panuccit bie automatikisht...

Ndërhyrja ndaj Sergio Ramos gëzon tifozët e Liverpool (VIDEO)

Per tifozet e Liverpool me te gezuar se per fitoren e Anglise kunder Spanjes, u gezuan pa masa per nje nderhyrje te...

Ja si kuotohen të nominuarit kryesore për Topin e Artë nga...

Pasi ka bere nominimet me emrat e 30 futbollisteve me te mire per garen e fituesit te Topit te Arte,tashme te gjithe jane te...

Për ata që nuk e dinë celësi i suksesit të Khabib...

E përditshmja spanjolle “AS” bën një renditje të përpiluar me dietën që përdor Khabib Nurmagomedov. Mëngjesi: Proteina, drithëra, vezëm fruta. Drekë: Fruta, bukë, drithëra, proteina,...

Aleksandre Pato me mëndjen tek ekipi ku luan, me zemrën tek...

Endra Pato duket se po rikthehet edhe njehere ne kampin Kuqezi te Milanit.Futbollisti brazilian eshte nje prej idhujve te tifozerise te cilin e kujtojne...

Real Madrid gati të “minojë” Milanin për talentin 21 vjecar të...

Real Madrid është gati të minojë Milanin në garën për talentin e ri brazilian Lucas Paquetá. Sipas raporteve të Marca, të cituara nga...

Talenti i Cagliarit ndez tregun. Inter, Milan dhe Roma në garë

Barella i Cagliari ndez tregun: ate e duan Interi, Milani dhe Roma.Për lojtarin mesfushor të datelindjes 1997, të paktën 40 milionë janë të nevojshëme....

Skandali i futbollit Belg zbret në Romë. Igli Tare i Lacio...

Mediat serbe kanë përfshirë së fundmi në skandalin e shpërthyer në Belgjikë edhe Igli Taren, i cili mban rolin e drejtorit sportiv te Lacio.Sipas...

Barcelona gati të bëjë divorcin me Luis Suarez.Opsioni vjen nga Anglia.

Barcelon ka kohe qe po mendon te beje disa rinovime te rendesishme ne ekip dhe njeri nga ato mund te jete zevendesimi i Luis...

Gjermania në përballjen me Francën me opsionin e vetem, fitoren

Skuadra e Joachim Low do të përballet me kampionët të Francës, ku ka vetëm një opsion për t’iu larguar rënies në Ligën B, fitorja...

Spanja rrezikon të penalizohet nga UEFA për incidentin në stadium

Spanja pritet të gjobitet nga UEFA, pasi tifozët vendas fishkëllyer himnin e Kombëtares së Anglisë para duelit të rëndësishëm në Ligën e Kombeve.Shuma e...

Talenti në prag të rinovimit për 150 mije stërlina në jave...

Luke Shaw pranë firmosjes së kontratës së re afatgjatë në Manchester United që do ta rriste atë £ 150 mije sterlina në javë...

Akuzat për përdhunim, Ronaldo i “driblon” me darkë romantike në Paris

Cristiano Ronaldo u bashkua me të dashurën, Georgina Rodriguez, për një vakt në një restorant të bukur të Parisit, mbrëmjen e së dielës. Ronaldo,...

Sot përballja e madhe Brazil-Argjentinë pa Leo Messi. Statistikat kokë...

Sot ne oren 19.45 ne Arabine Saudite,do te zhvillohet perballja e madhe midis ekipeve te Brazilit dhe te Argjentines për “Superclasico-n” me te madhe...

Luis Enrique del nga “binarët” dhe shokon me deklaratën për pjesën...

Tekniku i Kombetares se Spanjes Luis Enrique ka shokuar me deklaraten e tij ne lidhje me pjesen e pare te ndeshjes kunder Anglise.“Bëmë shumë...

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Islandë-Zvicër.Granit Xhaka lojtari i ndeshjes

Zvicra ka regjistruar nje fitore shume të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kombe duke triumfuar përballë Islandës ne fushen e kesaj te fundit...

Lamtumira mallëngjyese e një kampioni që përloti Gjermanët

Ka varur kepucet ne gozhde nje nga mbrojtesit me te mire te Kombetares Gjermane te futbollit Per Mertesacker.Gjermani ka luajtur edhe per ekipet e...

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri perfekt.Dy asis për dy gola...

Zvicra ka fituar ne transferten e veshtire kunder Islandes ne nje ndeshje te vlefshme per Nation League me rezultatin 2-1 me gola te Seferovic...

Zbulohet se UEFA “ka mbyllyr njërin sy” për trukimin e ndeshjes...

Menjehere pas ndeshjes se zhvilluar ne Paris, midis PSG dhe Crvena Zvezda e vlefshme per takimet ne grupe te Champions League, u pa nje...

Maradona apo Messi? Ish Legjenda Mario Kempes tregohet i drejtpërdrejtë dhe...

Nje nga futbollistet me te mire te Argjentines dhe te futbollit boteror Mario Kempes ne nje prononcim te tij pas deklaratave te fundit te...

Fabio Capello bën një rekomandim special për Real Madrid i cili...

Real Madrid ndeshjet e fundit ne La liga dhe ne Champions League po perballet me fobine e shenimit te golave aq sa...

Ja kush del nga statistikat fantazisti dhe pasuesi më i mirë...

Të dhënat e “Opta Sports”, një kompani statistikash ndërkombëtare e sporteve me seli në Britaninë e Madhe, tregojnë se Mesut Ozil, i cili sapo...

Spektakel i garantuar.Sfidës së Khabib për tu ndeshur, Mayweather ju...

Disa sporte te vecanta dhe sidomos ato luftarake nuk kane nevoje per shume planifikime pasi ndodh qe njeri luftetar leshon sfiden ndaj kundershtarit dhe...

Gjithçka për gjithçka, ky është plani i Teknikut Gjerman Joachim Low...

Joachim Low tekniku i Kombetares gjermane te futbollit, duket se ka nxjerre mesimet e duhura nga humbja e hidhur qe pesoi ekipi ne Hollande...

Futbolli është i pa parashikueshëm.Ja cila mund të jetë goditja më...

Nuk ka ende një kontratë profesionisti, vetëm dy ditë më parë shënoi dy golat e parë si futbollist me fanellën e Central Coast Mariners,...

Zyrtare: Talenti 20 vjecar i Milanit nënëshkruan kontratën e re

Eshte bere njoftimi zyrtar per neneshkrimin e ekipit te Milanit me talentin e tij 20 vjecra Patric Cutrone.Milani i ka rinovuar kontratën sulmuesit deri...

E pa besueshme, sulmuesi i Barcelonës rrezikon 12 vite burgim dhe...

Arda Turan nuk eshte bere i famshem vetem si futbollist duke arritur majat deri ne perfaqesimin ne Kombetaren Turke dhe ne nje nga klubet...

Serbët mund të rezultojnë dy herrë të akuzuar për trukim: një...

Pas dyshimeve te arsyeshme te Organizmit me te madh te futbollit europian UEFA, per trukim te rezultatit te ndeshjes te Champions League midis PSG...

Real vetësakrifikohet duke lëshuar nga duart Gareth Bale+50 milion për të...

Real Madrid dhe Florentino Perez nuk e kane perjetuar mire rastin e transferimit te Cristiano Ronaldo, pasi tani po shohin rezultatet te cilat po...

Barcelona në sulm për 3 talentet e Ajaksit.Oferta e detajuar mund...

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona është gati të bëjë një marrëveshje të madhe me Ajaxin për transferimin e tre futbollistëve të klubit të madh holandez.Frenkie...

Në ndeshjen më të rëndësishme, atë ndaj Skocisë, Kombëtarja Shqiptare me...

Ndeshja e luajtur diten e djeshme per Kupen e Liges se Kombeve midis Israelit dhe Shiperise,pervec humbjes na detyron qe ne ndeshjen kunder Skocise...

Klubi më i shtrenjtë në botë mund të bjerë në rrjetën...

Mohammed bin Salman,Princ i Arabise ,kerkon te bleje ekipin me te shtrenjte ne bote Manchester United te Premier Ligue.Te gjitha keto behen me dije...

Gjermania është një karikaturë.Vlerësimet e gazetave më të mëdha në Europë...

Ja cilat jane disa nga vleresimet e gazetave dhe revistave me te medha te sportit ne Europe: AS Spanje: "Ekipi kombëtar gjerman është një karikaturë...

Dënohet ashpër lojtari.Pështyu futbollistin Gjerman. “Kam nxjerrë mësime nga ky gabim...

Eshtë përjashtuar pa afat nga futbolli ndërkombëtar me urdhër të Federatës Holandeze të Futbollit, pasi pështyu futbollistin e kombëtares gjermane Salih Ozcan.Behet fjale per...

18 vjeçari që po çudit Portugalinë.Duan ta krahasojnë me Rui Costa...

Fat i keq është se askush nuk ben krahasime të ekzagjeruara tani për tani per Joao Felix . Emri i Cristiano Ronaldo...

E bëjnë baltë me thirrjet “Kosova është Sërbi”.Arbitri ndërpret ndeshjen disa...

Ndeshja midis Rumanise dhe Serbise e zhvilluar në stadiumin e kesaj te fundit, tifozët vendas detyruan arbitrin, Kevin Blum, ta ndërpresë përkohësisht...

Shanset e Kosovës janë të mëdha. Ja përfitimet në rast se...

Shanset qe ekipi i Kosoves te zere vendin e pare ne perfundim te ndeshjeve ne grupet e Kupes se Liges se Kombeve jane reale...

Ndeshja Spanjë – Angli ka filluar para kohe.Alkol pa fund në...

Sipas te perditshmes "Mirror" ndeshja mes Spanjes dhe Anglise i ka rritur pritshmerite e saj dhe pjesmarrja ne stadium do jete e jashtezakonshme.Por para...

Presin me ankth përgjigjen e vizitave mjekësore.Portieri mund ti thotë lamtumirë...

Duket se kete kampionat e kane mare shume seriozisht fitoren e titullit dhe per kete po pergatiten intensivisht tek klubi sportiv Partizani.Keto dite i...

Roma në alarm për sulmuesin më të mirë të saj.Largimi opsion...

Sot ai eshte nje nga sulmuesit me te mire te Romes por jo vetem.Kete e ka treguar me lojen dhe golat e shenuar ne...

Berlusconi kunder Gattuso-s.”Nuk ndjek më Seria A, më intereson vetëm Monza”.

I kontaktuar nga “Sportitalia”, fjalët dhe komentet e Berlusconit nuk kishte si të mos bënin bujë në mediat italiane, aq më tepër teksa ka...

“Mister 70 milionshi” të habit me përgjigjen:”Do të preferoja Spanjën, sepse...

19 vjecari Matthijs de Ligt i lindur ne Leiderdorp te Hollandes dhe qe eshte pjese e e skaudres se madhe te Ajaxit eshte...

VIDEO/ Humbja e parë e Khabibit në moshën 16-vjeçare, shikoni si...

Në vitin 2003 Khabib Nurmagomedov ishte mundur nga Magomed Ibragimov në Combat SAMBO World Championship. Ekzistojnë pamje me video të humbjes së tij të parë...

VIDEO/ A ishte i rregull goli i Izraelit, ja çfarë thotë...

Ka pasur një moment konfuzioni në momentin që Izraeli shënoi golin ndaj kombëtares sonë. Sulmuesi Hemed ishte më i avancuar se mbrojtësat e kombëtares sonë...

Kryetari shoqatës së basteve të lë pa fjalë me ato që...

Mbyllja e kazinove dhe e pikave te basteve duket se do te behet realitet pas deklarimit te numrit nje te qeverise i cili tha...

Panucci po tërbon “Supersport-in”, ja çfare i bën bukuroshes Ilda Bejleri

Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, ashtu si në pas-ndeshjen me Jordaninë, që nuk pranoi të fliste për Supersport, dhe përsëriti këtë veprim edhe ndaj...

Humbje me shije të hidhur.Ja cilat janë shanset e fundit për...

Humbja me Izraelin nga menyra se si erdhi ka lene nje shije te hidhur tek stafi, futbollistet por dhe tek i gjithe opinioni futbolldashes...

Çfarë po ndodh me Real Madrid dhe Bayern Munich?Ku është gabuar...

Real Madrid e ngriti trofeun e Ligës së Kampioneve për të tretin herë radhazi në Maj dhe Bayern Munich fitoi titullin e gjashtë...

Israeli shënon golin e parë Pozicioni i dyshimtë (VIDEO)

Shqipëria po luan në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve, Në minutën e 8-të Izraeli...

Formacionet zyrtare të ndeshjes Poloni-Itali

Ne oren 20.45 zhvillohet ndeshja e vlefshme per UEFA Nations League - League A ndermjet ekipeve te Polonise dhe te Italise.Te dy...

Panucci optimist. Formacioni me ndryshime që mund të rezultojë fitues

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve. Të...

Kompanitë e basteve ulin koeficientët për fitoren e ekipit vendas të...

Me gjithë fitoren në përballjen e parë në vendin tonë, në lidhje me transfertën e sotme në Izrael, janë vendësit që shihen si favoritë...

Ishujt Faroe barazojne rezultatin e ndeshjes me Kosovën(VIDEO)

Ishujt Faroe barazojnë rezultatin, në Ligën e Kombeve përballë Kosovës, duke komplikuar objektivin e skuadrës së Challande për ta mbyllur grupin në vendin e...

Allegri i Juventus pretendon të thyejë rekordin e Fabio Capello-s të...

Massimo Allegri dëshiron që të ndjek hapat e Fabio Capellos tek Milan duke thyer rekord në fillim të kampionatit. Djemtë e Allegrit kanë fituar të...

Rashica bën të lumtur gjithë shqiptarët me një supergol dhe feston...

Kosova po zhvillon ndeshjen ne transferte perballe Ishujve Faroe dhe deri tani udheheqin rezultatin me nje gol te jashtezokonshem te Milot Rashices me nje...

Manuel Neuer premton dicka që duket e vështirë për tu realizuar...

Ne France do te shkojme per fitore.Ndoshte kete ka dashur te thote nje nga portieret me te mire ne bote Manuel Neuer. Ndoshta ky...

Anglezët të interesuar për talentin 21 vjecar të Kombëtares Shpresa

Ne ndeshjen midis Panioniosit dhe Aris te Selanikut ne kampionatin Grek kane qene te pranishem ne shkallet e stadiumit dhe vezhgues angleze per te...

Kontrata milionere mund ta largojë Ronaldon nga Juventusi para kohe

Cristiano Ronaldo erdhi me buje te medhe tek ekipi i Juventusit per nje shume 100 milion euro nga Real Madrid.Gjate ketij fillim sezoni ka...

Largohet nga Barcelona pa shijuar kënaqësinë që të jep stadiumi...

Ndoshta mund te jete nja nga aventurat me te shkurtera qe nje futbollist provon dhe qe te lene nje shije te hidhur. Ende pa provuar...

Inter përsëri kërkon Modric.Por ajo që kërkon Real Madridi nga Inter...

Merkato verore nuk solli ndonje gje te madhe ne tentativat e Interit per te sjelle ne Milano yllin e Real Madridit, Kroatin Luca Modric.Per...

Mats Hummels mbrohet i dëshpëruar:“Po sulmojnë gjithçka dhe këdo,nuk jemi amatorë”

“Po sulmojnë gjithçka dhe këdo në këtë moment. Sipas mendimit tim, është një mungesë respekti”. Keto kane qene disa nga fjalet e ish Kampionit...

Një nga blerjet më të mira të Barcelonës mund të përfundojë...

Kur u transferua tek Barcelona , u be me shume buje dhe krijoi shume zhurme pasi lojtari kishte rene dakort me ekipin Italian...

Edhe Taulant Xhaka drejt Premier Ligue.Ja cila skuadër kërkon të nënëshkruajë

Vellezerit Granit e Taulant Xhaka kane lene shenje te mire si futbolliste ne ekipet ku ata luajne.Aktualish Taulanti luan me ekipin e Baselit ne...

Inter 100% kinez.Steven Zhang bëhet President dhe Thohir largohet me...

Tratativat mes Suning e konsorciumit indonezian të Erick Thohir, për blerjen e kuotave të shoqërisë që janë ende në duart e tij, duket se...

Përplasja mes “Titanëve” në Gjermani ka ndezur reagimin e të gjithëve

Jo me larg se para disa ditesh ne prag te ndeshjes Hollande - Gjermani, ka patur reagime te ashpra nga ish legjenda e futbollit...

Mick thyen rekordin e të atit Michael Schumacher por në...

Mick Schumacher, i biri i legjendës Michael Schumacher , është shpallur kampion i Europës. 19-vjeçari e mbylli i dyti në cirkuitin e Hockenheim-it dhe...

Sot përballja e madhe.Kush vlen më shumë, Izraeli apo Shqipëria?

Sot Beer Sheva, do te luhet ndeshja e shumepritur mes Israelit dhe Shqiperise , aty ku të besuarit e trajnerit Christian Panucci do të...

Tekniku Gjerman Joachim Low edhe pas humbjes së thellë,deklaron me vetbesim...

Joachim Low, nuk ka marrë përsipër te gjitha përgjegjësitë për humbjen 0-3 që kombëtarja e tij pësoi ndaj Holandës në ndeshjen e vlefshme për...

Roberto Donadoni: Derbi Inter – Milan i pa parashikueshem

Si sot nje jave do te zhvillohet derbi i "Mandolines", nje derbi i njohur jo vetem ne Itali por ne te gjithe boten.Dy skuadrat...

Formacionet e mundëshme të ndeshjes Poloni-Itali

Sot zhvillohet ndeshja e rradhes e vlefshme per kupen e Liges se Kombeve midis Polonise dhe Italise.Kjo eshte ndeshja e trete ne rradhe kur...

Në fitoren e parë historike të ekipit, i ngatërojnë himnin kombëtar

Diten e djeshme ne ndeshjet e zhvilluara ne kuader te Kupes te Liges se Kombeve, para zhvillimit te takimit midis ekipeve te Armenise dhe...

Tekniku i Izraelit Herzog, “presion” në prag të ndeshjes me Shqipërinë

Ne prag te ndeshjes se vlefshme per Kupen e Liges te Kombeve midis Izraelit dhe Shqiperise, tekniku Auatiak Herzog ne nje dalje per mediat...

Tekniku Gjerman Joachim Löw,i irrituar në konferencën e shtypit Vlerësimi nota...

Trajneri Joachim Löw: "Kjo ishte një humbje shumë e hidhur dhe zhgënjyese, veçanërisht pasi ne duhet të themi se ishim në lojë në...

Diferenca të mëdha në vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Hollandë-Gjermani(FOTO)

Ndeshja e Hollandes me Gjermanine per Kupen e Liges se Kombeve perfundoi me rezultatin e thelle 3-0 per Hollandezet e Koeman.Autoret e golave te...

Hollanda i bën surprizën e hidhur teknikut të Gjermanisë në ditën...

Tekniku i Kombetares Gjermane te futbollit Joachim Low, ka thyer rekordin per numrin e ndeshjeve te drejtuara me kete ekip,plot 168, duke filluar...

Talentit i ofruan kontratë me pagë 3 herë më të lartë...

Kur ka kaluar rreth nje vit nga shtyrja e fundit e kontrates te sulmuesit te talentuar Lionel Messi me ekipin Spanjoll te Barcelones,...

Hazard zbulon mesazhin që ai i dërgoi Jose Mourinhos pasi u...

Eden Hazard ka pranuar se ai ndihet fajtor për shkarkimin e Jose Mourinhos si teknik i Chelseat në 2015.Portugezi u shkarkua nga posti i...

Ronaldo-mania “ka infektuar” gjithë lojtarët e Juves.Edhe Barzagli 37 vjecar shikoni...

Te gjithe jane te fiksuar pas disa veprimeve te jashtezakonshme me topin te Ronaldos.Te gjithe tek ekipi i Juventusit kane arritur deri atje sa...

Talenti shqiptar i Bajernit merr vendimin befasues: Do të luaj me...

Kosova dhe Shqipëria kanë humbur betejën për të bindur talentin shqiptar të Bajernit të Mynihut, Meritan Shabani. Ai ka zgjedhur të përfaqësojë Gjermaninë, ndërsa mesfushori...

VIDEO/ ‘Ylli’ i Juventusit shënon me gjysmëroveshatë njësoj si Ronaldo

Të stërvitesh çdo ditë me Cristiano Ronaldon do të thotë të mësosh diçka prej tij. Shiko çfarë goli ka shënuar ndrea Barzagli, që në...

VIDEO/ Minuta e 96’, tifozët e Arabisë Saudite befasojnë Neymarin. Ja...

Brazili fitoi 2-0 në ndeshjen miqësore ndaj Arabisë Saudite. Gabriel Jesus dhe Alex Sandro shënuan golat e fitores ndërsa në të dy rastet asistoi Neymar. https://twitter.com/FutbolOfBarca/status/1051051671999131648 Ylli...

Mavraj me pasaportë greke? Flet lojtari: ja si qëndron e vërteta

Mërgim Mavraj nuk e ka humbur as sensin e humorit dhe as patriotizmin që shumë prej tifozëve ja vunë në diskutim pas lajmit të...

VIDEO: Publikohen videot e skandalit, Arda Turan qëlloi me armë në...

Mbetet çështje dite në Turqi ngjarja e pak ditëve më parë, ku futbollisti i njohur Arda Turan u përfshi në një sherr të egër...

Tronditen tifozat e Barçës/ Messi mund të largohet që në vitin...

Gazeta Spanjolle Mundo Deportivo ka bërë më dije një fakt shumë interesant nga klauzola e Messi i cili mund të largohet nga Barcelona me...

Maradona opinion katstrofë për Messin

Ish selektori dhe legjenda e gjalle e futbollit te përfaqësueses së Argjentinës dhe asaj boterore, Diego Maradona ka vënë në pikëpyetje lidershipin e...

Real Madridit i vjen oferta milionere nga Kina për sulmuesin Francez...

Sinjale te reja nga Kina për Karim Benzema. Sipas "Don Balon", Blancos kane marrë një ofertë prej 50 milionësh nga Kina për sulmuesin...

PSG refuzon kategorikisht shitjen e ndeshjes por rezultati i ndeshjes koresponoi...

Paris Saint Germain, përmes një komunikate zyrtare, refuzon me forcë cdo lidhje mbi një përfshirje të klubit në kombinimin e pretenduar të ndeshjes kundër...

Chelsea apo Real Madrid ? Ndoshta më pranë mund të...

Menjehere pas zhvillimit te Boterorit te futbollit Rusi 2018, ka filluar "telenovela" Eden Hazard e cila duket se do te kete nje numer te...

Ndahet nga jeta sportistja 28 vjecare një muaj pas martesës

Vajtim në botën e patinazhit artistik. Giada Dall'Acqua, një teknike e nivelit të tretë dhe ish atlete e kombetares Italiane dhe specialiste e trainimit...

Bamirësia të fisnikëron dhe të pasuron shpirtin.Ish legjenda e ekipit i...

Më shumë se 60 lojtarë deri më tani kanë konfirmuar se do të japin 1% të pagave të tyre për projekte të futbollit në...

Lionel Messi dhe Barcelona planifikojnë kontratën e 9-të në bashkëpunimin e...

Sipas Mundo Deportivo , Barça planifikon të ripërtërijë kontratën e Lionel Messit edhe një vit (deri në vitin 2022) dhe argjentinasi ka një klauzolë...

Luan për Kosovën por nuk harron Shqipërinë, Rashica i përshëndet shqiptarët...

Kosova ka fituar 3-1 ndeshjen ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Me dy gola të Kolollit dhe një të Muriqit, ata ende...

Shënon një supergol nga këndi por largohet i dëmtuar nga fusha...

Ne ndeshjen e dites se Premte midis Egjiptit dhe Swaziland e vlefshme per Kualifikueset e Liges se Kombeve te Afrikes,Mohamed Salah ka shenuar...

Khabib zbulon se ka ofertë nga WWE, i dërgon mesazh gjigantit...

Imagjinojeni, kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, në një përleshje me Brock Lesnar, do të ishte përballja më e madhe në...

Luhen ndeshjet e rradhës të Ligës së Kombeve, Belgjika mposht Zvicrën.Rezultatet...

Belgjika merr fitoren e dytë radhazi dhe ruan kreun në Grupin A2. Djajtë e Kuq kanë thyer Zvicrën, por vetëm falë Lukakut, autor i...

Liga e Kombeve Belgjika kryeson ndaj Zvicres 1-0 (VIDEO)

Eshte duke u zhvilluar pjesa e dyte e ndeshjes midis Belgjikes dhe Zvicres e vlefshme per Kupen e Liges se kombeve dhe ekipi Belg...

Mohamed Salah surprizon me një gol të jashtëzakonshëm(VIDEO)

Mohamed Salah ka shënuar një gol të çmendur për Kombëtaren e Egjiptit në ndeshjen ndaj Swazilandës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Afrikës. Në...

Zgjerohet numri i ekipeve të mëdha që kërkojnë shërbimet e talentit...

Pas Barcelones dhe Juventusit ne sulm jane hedhur dhe dy ekipe te tjere italiane Milan dhe Roma te cilet duan te lidhin mareveshje transferimi...

Surprizon emri i teknikut më të mirë të zgjedhur në Angli...

Nuk eshte emri i teknikut te Liverpool, as i teknikut te Chelsea dhe as teknikut te Manchester City, ai qe ka fituar cmimin e...

PSG-Crvena Zvezda nën hetim për fiksim rezultati

Sipas te perditshmes "Mirror"Përplasja me fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në Paris Saint-Germain me Crvena Zvezda te Beogradit është duke u hetuar...

Ish portieri i Kombëtares Italiane të futbollit zyrtarizohet në detyrën e...

Venecia ka zyrtarizuar angazhimin e Walter Zenga për stolin e teknikut në vend të Stefano Vecchi. "Kompania Venezia FC njofton se ka...

Agnelli: “Cristiano Ronaldo është një super-hero Edhe fëmijët në gjithe botën...

Sipas " SportMediaset",Presidenti i Juventusit Agnelli ka deklaruar: "Juventus dhe Cristiano Ronaldo; Cristiano Ronaldo dhe Juventus, brenda dhe jashtë fushës, ballafaqimi ndërmjet portugezit dhe...

Precipiton çështja Ronaldo.Avokatët e Mayorga dërgojnë dokumentat në Portugali por jo...

Goditja dhe reagimi vazhdojnë në lidhje me rastin e Ronaldos, i akuzuar për dhunë seksuale nga Kathryn Mayorga. Pas fjalëve të avokatëve të CR7,...

Gabim fatal i gjyqtarit të ndeshjes që mund të kushtëzonte...

Ne ndeshjet e treta te Liges se Kombbeve ka rene ne sy nje vendim shume i gabuar i gjyqtarit te ndeshjes Poloni - Portugali.Rasti...

Jepet vendimi i policisë Angleze për Mohamed Salah

Në Angli u bë shumë zhurmë për pamjet kur Salah jepte autografe nga xhami i makinës dhe ndërkohë përdorte celularin, ndaj vetë Liverpool vendosi...

Milan, Leonardo: «Paquetà vjen në Janar Kemi një marrëveshje me...

"Mos keni frike , nuk do ta humbasim, kemi një marrëveshje me Flamengon, futbollisti do të vijë në merkaton e 3 janarit,...

Tekniku Panuci ndryshime të sforcuara në prag të ndeshjes në Izrael

Kupa e Liges se Kombeve ka hyre ne nje faze interesante ,por me interesant eshte grupi ku luan ekipi Shqiptar ku 3 ekipe kane...

Rekordmeni botëror i shpejtësisë Usain Bolt befason në debutimin e...

Kur atleti me i madh i te gjitha koherave ne garat e shpejtesise Usain Bolt fliste se nje dite do te luante futboll, pasi...

Talenti që është kthyer në hero për klubin dhe kombëtaren e...

Sulmuesi Andre Silva, eshte kthyer ne nje hero te vertete per Kombetaren e Portugalise duke bere qe te mos ndjehet fare mungesa e Cristiano...

James Rodriguez me këtë “super super gol”, i shkel syrin...

Columbia ka fituar ne nje ndeshje miqesore me SHBA me rezultatin 4-2 duke treguar vazhdimesine e lojes se bukur te Boterorit te Rusi 2018.James...

Situata në grupin e Shqipërisë ndrëlikohet.Izraelitët paralajmërojnë ekipin tonë(VIDEO)

Tre skuadra me tre pikë dhe një situatë që me shumë mundësi do të qartësohet të dielën në sfidën mes Izraelit dhe Shqipërisë. Ky...

Urdhër arresti për futbollistin problematik të Barcelonës.

Prokurorët në Turqi kanë lëshuar një urdhër arresti për yllin e Barcelonës Arda Turan - pasi ai ishte akuzuar për thyerjen e hundës së...

Kylian Mbappe vjen nga stoli dhe nxjerr Francën nga “ferri” Islandez...

Kampionet e Botes vuajten jo pak ne miqesoren e futbollit kunder ekipit te Islandes.Megjithese Franca luajti mire,ishin Islandezet ata qe kaluan ne avantazh...

Ivan Perisic nëpërmjet një skanimi personal, sjell identikitin e futbollistit më...

Ivan Perisic-it i është kërkuar të zgjedhë lojtarët që shkëlqejnë në aspekte të caktuara, dhe t’i bashkojë për të formuar lojtarin më të mirë...

Dhimbje koke për teknikun Gattuso që në prag të derbit me...

Derbi i "Mandolines" po afron por tekniku Gattuso eshte ne panik te vertete pasi ekipi eshte pergjysmuarNe stervitjet e rradhes nuk kane...

Një nga sulmuesit më të mirë në botë deklaron:”E dija që...

Robert Lewandowski tani luan në sezonin e tij të pestë në Bayern Munich. Por përsëri thashethemet për një ndryshim të mundshëm jane shtuar...

Coutinho: “Arthur Melo është shpërthyes , motor i ekipit”.”Eshtë vetëm fillimi...

Philippe Coutinho vlerësoi performancën e bashkatdhetarit të tij Arthur Melo në muajt e parë si një lojtar i Barçës. "Ne po flasim për një...

Tifozët e Kaiserslautern protestë të vecantë për mbrojtjen e lojtarit nga...

Tifozët e një klubi në Divizionin e Tretë dhanë dhjetra kuti drithi në selinë e Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) në Frankfurt për të...

UEFA rrit në mënyrë të ndjeshme shpërblimet për fituesit e...

Eshte zyrtarizuar nga Organizmi europian i futbollit UEFA rritja ne nje mase prej 50% shpërblimi për fituesit ne Ligen e Kombeve ne futboll.Fituesi i...

Ish kapiteni i Gjermanisë del hapur kundër Teknikut Joachim Löw

Sipas "Bild"Sipas ish kapiteni i Kombetares Gjermane 42 vjecari Michael Ballack, trajneri Joachim Loew duhet të kishte dhene doreheqjen e tij si pasojë...

E pa dëgjuar më parë: Escobar donte të vriste trajnerin e...

Sipas Gjermanes "Bild",trajneri i Peruse 60 vjecari Ricardo Gareca 30 vjet më parë, ai pothuajse humbi jetën pasi Pablo Escobar donte ta...

“France Futboll” pushon votimin e tifozëve për fituesin e Topit të...

Francë Futboll largoj sondazhin e tifozëve per "Topin e Arte" pasi Lionel Messi dhe Mohamed Salah marrin pothuajse të gjitha votat Mbi 700,000 lexues...

Në pranga shqiptari me banim në Itali që vidhte futbollistët në...

Ka perfunduar ne prangat e poicise nje shqiptar qe ishte bere hajduti me i vecante ne Itali.23-vjeçari me inicialet A.K. u ndalua nga karabinierët,...

John Terry ish mbrojtësi legjendar i Chelsea,zyrtarizohet në një rol të...

Ish-mbrojtësi legjendar i Chelsea, John Terry u caktua si ndihmes trainier i Dean Smith tek Aston Villa. 47-vjeçari Smith do të largohet nga Brentford,...

Një nga mbrojtësit më të mirët në botë, në planet e...

Nje nga mbrojtesit e majte me te mire ne bote Jordi Alba futbollist i ekipit te Barcelones, prej kohesh eshte nen vezhgimin dhe planet...

Real Madrid nxiti CR7 të paguante akuzuesen në këmbim të heshjtjes...

Ne nje video te fundit tregohet se si Cristiano Ronaldo relaksohet ne nje pishine te Las Vegasit, pak ore pas perdhunimit te pretenduar nga...

Mesfushori i Juventusit në planet e Diego Simeones si një përforcim...

Rivaliteti ne kreun e tabeles ne Primera Divizion, ka bere te besojne se Atletico Madrid mund te kete shansin e srte per te fituar...

Prodhuesi teatror më i madh në botë film për Lionel Messi

Vete futbollisti diten e Merkure ka bere njoftimin per kontraten qe ka neneshkryar me prodhuesin me te madh teatror ne bote kanadezet e “Cirque...

Befason arbitri i ndeshjes Shqipëri-Jordani në pjesën e parë (VIDEO)

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes Shqiperi - Jordani me rezultatin e bardhe 0-0.Ndeshja zhvillohet ne kuadrin e pergatitjeve te ekipeve kombetare.Në minutën...

Avokati i Ronaldos :”Pjesët e rëndësishme të dokumentave janë ndryshuar...

Avokati i Cristiano Ronaldos pretendon se dokumentet që kanë të bëjnë me pretendimet për sulmin seksual janë "ndryshuar ose plotësisht të fabrikuara" Ronaldo hedh...

Video/ I shpëton jetën portierit të rrëzuar në fushë, ja kush...

Momente frike të madhe në Portugali gjatë ndeshjes së kampionatit të Sporting Lisbona në transfertën e Portimonense, që në fund u mbyll me fitoren...

Mbyll karrierën një nga mbrojtësat më të mirë të Argjtntinës pas...

“Sot, 19 vjet pas debutimit tim, ka ardhur koha t’i jap fund aventurës sime si futbollist”, shkroi Burdisso në Instagram.“Faleminderit të gjithëve që më...

Nëna e Ronaldos: “Edhe pse jemi larg prej teje gjithçka do...

Mamaja e Kristiano Ronaldos pretendon se "gjithçka do të jetë mirë", ndërsa djali i saj ballafaqohet me akuzat për përdhunim Maria Dolores dos Santos...

Bayern Munich në sulm për të transferuar mbrojtësin Sllovak të ...

Objektivi i pare i Bayern ne merkaton e Janarit do te jete perforcimi me nje mbrojtes dhe ne interesat e tyre eshte ...

Plas skandali financiar dhe ai i trukimit të ndeshjeve.Nën hetim shumë...

Jane disa klube dhe zyrtare futbolli te cilet jane objekt i kontrolleve dhe hetimeve ne Belgjike.Ne rradhen e ekipeve te kontrolluar jane dhe dy...

Sot bën 27 vjet futbollisti nga Gjilani.Urimet më të mira...

Sot mbush 27 vjec futbollisti i talentuar nga Gjilani i kosoves Xherdan Shaqiri.Webfaqja zyrtare e FIFA-s e përfshkruan Shaqirin si të "paparashikueshëm me topin",...

Milan me Leonardon bën “shooping” të sukseshëm në Brazil.Mund konkurentët e...

Kur te gjithe e kane mendjen dhe syte nga ndeshjet e Liges se Kombeve, tek ekipi i Milanit e kane mendjen te shikojne nga...

Ja cilët janë rekordet e jashtëzakonshme të Messit, që Ronaldo ndoshta...

Te dy jane lojtare shume te medhenj qe historia e futbollit do ti mbaje mend gjate.Krahasimet se kush nga te dy eshte me i...