De Vrij injoron Ronaldon dhe Messin: Ky është më i miri

Stefan de Vrij flet për dy muajt e tij të parë tek Interi. Mbrojtësi holandez, i cili mbërriti nga Lazio me parametër zero, tregon...

Ja kandidatët për finalet e EURO-2024

Janë shpalluar kandidaturat për vendin se ku do zhvillohet EURO 2024. 2 kandidaturat e vetme janë Turqia dhe Gjermania. UEFA ka bërë të ditur se...

Ja gjesti human i Francesko Toti

Legjenda e Romës, Francesco Totti do të publikojë autobiografinë e tij të re në vendin simbolik të Romës: Colosseum. Ajo do të publikohet më 27...

Ylli i Realit zgjidhet ‘lojtari më i mirë i muajit’

Gareth Bale e ka fituar çmimin, “Mahou” duke u shpallur lojtari më i mirë i Real Madridit gjatë muajit gusht. Tifozët e kishin mundësinë të...

Barça apo Reali? Raporti nga La Liga: Kjo skuadër mund të...

Barcelona mund të shpenzojë më shumë para për pagat e lojtarëve dhe stafit, plot 632.9 milionë euro gjatë sezonit 2018/19. Katalanasit kanë mundësinë të shpenzojnë...

FOTO/ Vetëm 19 vjeç, por futbollisti i Liverpoolit lëviz me makinën...

Pas grumbullimit me përfaqësuesen angleze, Trent Alexander-Arnold u kthye në stërvitjen e Liverpulit. Talenti i “Reds” u fotografua ditën e sotme me nj makinë superluksoze...

Tottenhami merr lajmin e keq para duelit në Champions kundër Interit

Tottenhami po vuan nga dy mungesa të rëndësishme. “Spurs” në fundjavë luajnë kundër Liverpoolit por për shkak dëmtimesh do të mungojë Hugo Lloris dhe Dele...

Real-Barcelona, ‘betejë’ edhe në marketing. Ja kush fitoi më shumë në...

Reali i Madridit ka vendosur të bëjë gjithçka transparente në lidhje me garën financiare të fituar me Barcelonën për sezonin e shkuar. Plot 748 milionë...

Asi spanjoll pranon: “Do të largohem nga Manchester City.Destinacioni i ri...

Ai ka shprehur dëshirën për të luajtur vitin e fundit të karrierës me Las Palmas, ekipin e vendit të tij David Silva zbulon se nuk...

Adriano viziton ish skuadrën e tij Interin Ja mesazhi që dha...

Ish-sulmuesi i Interit, Adriano ka folur për skuadrën zikaltër. Ai deklaroi që Luciano Spalletti është njeriu i duhur për të përmirësuar ekipin. “Fatkeqësisht nuk kam pasur...

Barcelona nis sulmin e rradhës për talentin e Seria A në...

Barcelona ka shtuar interesimin për të transferuar sulmuesin e talentuar, Krzysztof Piatek. 23-vjeçari ka shënuar shtatë gola në tri ndeshje për Genoan dhe në këtë...

Ajo që pritej nuk ndodhi.Jepet vendimi për vendin ku do të...

Nuk do të ketë finale të Champions League në New York. Konfirmimi vjen nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin që këmbëngul se kjo ide...

Interit nuk i mbarojnë problemet.Ja cili futbollist do të largohet…

Milan Skriniar dëshiron largimin nga Interi. Mbrojtësi sllovak e ka refuzuar kontratën e re, pasi ka marr oferta nga gjigantët evropian, shkruan “Calciomercato”. Interi tashmë i...

Dëmtohet para sfidave të Champions League lojtari i Juventus

Mbrojtësi i Juventusit, Andrea Barzagli ka problem me një dëmtim në kofshë, kështu që do të mungojë në ndeshjen kundër Sassuolos të vlefshme për...

Surpriza e rradhës: Pogba do ti thotë lamtumirë Old Traford

Mes shumë polemikash, Pogba e nisi këtë sezon me Manchester United por është përfolur shumë një largim i tij nga “Old Trafford”. Por pavarësisht këtyre...

Sergej Milinkovic-Savic i tha ‘JO’ kësaj skuadre, ja arsyeja…

Sergej Milinkovic-Savic është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Europë. Mesfushori serb po kërkohet nga shumë skuadra, por ai vendosi që të qëndrojë te...

Futbollisti shqiptar,shënon me klubin e ri në Spanjë

Rey Manaj ka gjetur sërish golin me fanellën e Albacetes. Në minutën e 93’ ishte sulmuesi i Kombëtares shqiptare ai që shënoi në portën e...

Ja cilët janë lojtarët më të famshëm që nuk kanë...

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti i merkatos së verës në futboll, pasi kaloi papritur nga Real Madridi te Juventus për rreth 100 milionë euro. Por, deri...

Klauzolë stratosferike për “Asin” e Pep Guardiola të Manchester City

Pep Guardiola ka thënë se ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, nuk është në shitje dhe se mesfushori ka një klauzolë prej 250...

Ja cilën skuadër preferon Kilian Mbappe në finalen e Champions League

Kylian Mbappe ka një skuadër të preferuar për të luajtur kundër saj në finalen e mundshme në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka...

Urrithi dëmton fushën para ndeshjes të Champions League “Fat apo ters”?...

Drejtuesit e klubit ukrainas të Shakhtar Donetskit janë befasuar këtë të enjte me vrimat që i kanë parë në stadiumin “Kharkiv”. Përgjegjësit e mirëmbajtjes së...

Talenti shqiptar bën babain të qajë nga gëzimi për golin e...

Xhakomo Vrioni përjetoi një debutim ëndrrash me përfaqësuesen Shpresa të Shqipërisë, pikërisht ndaj Italisë ku është lindur e rritur, duke shënuar edhe një gol.Sulmuesi...

Lojtari më i mirë i Juventusit i gatshëm për tu larguar...

Në janar Paulo Dybala do të largohet nga Juventusi. Ky është lajmi i bujshëm i publikuar ditën e sotme nga tabloidi britanik “Mirror”, e cila...

ZYRTARE/ ‘Ylli’ i Kombëtares shqiptare transferohet në kampionatin izraelit

Valon Ahmedi ka nënshkruar me Hapoel Ironi Kiryat Shmona e cila militon në ligën e Izraelit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare i ka dhënë fund aventurës...

Anglia dorëzohet përpara teknologjisë.Ja kur do përdoret në Premier Ligue

Premier League është i vetmi kampionat i rëndësishëm në Evropë që nuk e përdor sistemin VAR. Por, duket se edhe ky kampionat do të dorëzohet...

Në fillim e gjobit për kilet e tepërta e më pas...

Kilet e tepërta i kanë kushtuar shtrenjtë sulmuesit Mario Balotelli, pasi drejtuesit e klubit francez kanë vendosur ta gjobisin futbollistin italian. Këtë gjë e...

Planet e Interit janë për të rinovuar me 25-vjecarin Kroat

Në shtëpinë e Interit po punojnë për rinovimin e kontratave të disa prej lojtarëve kryesorë të skuadrës. Në radhë të parë qëndrojnë kapiteni Mauro Icardi...

Sulmuesi që mund të thyejë rekordin e lojtarit italian më të...

Manchester United dëshiron të bëjë ndryshimin e madh duke nxjerrë në shitje Lukakun për të afruar në skuadër Icardin. Sipas gazetës “Ole”, Mourinho dëshiron të...

CR7 rrefuzoi kombëtaren në ndeshjet e Ligës së Kombeve dhe mendjen...

Cristiano Ronaldo nuk iu bashkua Portugalisë gjatë ndeshjeve të fundit në Ligën e kombeve. Ronaldo nuk iu bashkua Portugalisë në miqësoren ndaj Kroacisë dhe duelit...

Bosi i PSG: Buffon një legjendë, Neymar e Mbappe më të...

Nasser Al Khelaifi, presidenti I Psg, nuk I kursen elozhet për Buffon. Ai e ka konsideruar portierin Italian një legjendë të gjallë. “Eksperienca e tij...

Presidenti i Milanit: Brenda 3-5 vitesh kthehemi të mëdhenj

Milani tashmë ka një fytyre të re, ndryshe ai I kinezeve deri pak kohë më parë. Shoqëria Elliot vendosi në krye si president Paolo Scaronin...

“Djaloshi i Artë” që u refuzua nga Totenhami dhe...

Marko Asensio mund të kishte nënshkruar për Totenhamin ose për Barcelonës para se të përfundonte te Real Madridi në 2015-ën, vit ku përfundoi marrëveshjen...

Nuk i mbajnë më nervat.”Gënjeshtarë kronikë” ja cfarë jeni….

Jose Mourinho vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Emri i tij lakohet shumë për t’u larguar nga Manchester United. Në daljen e sotme përpara...

Skënderbeu ja lëshon vendin e parë një ekipi tjetër simpatik në...

Vlerësimet më të fundit të bëra nga “Transfermarkt” tregojnë se klubi që kushton më shumë në Shqipëri është Kukësi me 5.8 milionë euro. Krahasuar me...

Trainieri i fitnesit : “Pas finales të humbur e gjeta Lionel...

Lionel Messi e ka përjetuar momentin më të keq me fanellën e Argjentinës pas humbjes së finales së Kupës së Amerikës në vitin 2016...

Klubi i parë i futbollit që krijon monedhën virtuale

Gjithçka ndodhi pas arritjes së një marrëveshjeje të kampionëve me platformën “socios.com” gjatë kësaj jave. Paris SG bëhet klubi i parë i futbollit që krijon...

Mourinho “josh” talentin e Interit dhe ky i fundit nuk...

Ylli i mbrojtjes së Interit, Milan Skriniar, është prej një kohë të gjatë në radarët e trajnerit të Manchester United, Jose Mourinho. “The Special One”...

Gjigandi i futbollit Italian këtë vit e mbyll bilancin me disa...

Pas 3 sezoneve me rezultat financiar pozitiv, Juventusi e mbyll këtë radhë bilancin e tij me humbje. Skuadra torineze miratoi bilancin e sezonit 2017-2018, ku...

Bilbao mund t’ja dalë me pak kujdes.Reali Madridit jashtë fushe pëson...

Real Madrid i Julen Lopetegui përballet me një test tjetër të ashpër ditën e shtunë ndërsa vizitojnë stadiumin San Mames të Athletiko ...

Ky që shihni në foto ka përfituar 6.6 milion euro...

Barcelona u detyrua t’i paguajë mbi gjashtë milionë një punëtori të saj pas transferimit të Neymarit. Bëhet fjalë për Andre Kurin, një agjent i Barcelonës...

Luka Modric ndwshkohet nga e kaluara.Po e ndjek fati i ...

Telashet me organet tatimore spanjolle nuk kanë të përfunduar për Luka Modric. Sipas të përditshmes spanjolle “El Mundo”, mesfushori kroat që është ende në proces...

Dilemat e trainierit të PSG-së Cfarë do të ndodhë në ndeshjen...

e PSG vazhdon të ketë një çështje portierësh. Trajneri Thomas Tuchel vazhdon t’i japë besim Areolës, i cili pritet të luajë ndeshjet e radhës,...

Surpprisë e pakëndëshme e kombëtares të Argjentinës.Nuk do e besoni se...

Një skandal i ri ka mbërthyer përfaqësuesen e Argjentinës këto ditë, pas grumbullimit të fundit të ekipit për ndeshjet miqësore. Pas përfundimit të turit në...

Problem i ri për Mourinho tek Manchester Unitted, ja çfarë...

Mbrojtësi i Manchester United, Marcos Rojo vazhdon të ketë problem me lëndime. Mbrojtësi i Manchester United, Marcos Rojo ka krijuar shqetësime të reja për menaxherin...

Pse është i mërzitur futbollisti Xherdan Shaqiri, dua të….

Xherdan Shaqiri ka dhënë sinjalet e para drejt trajnerit Jurgen Klopp. Shqiptari nga Kosova deklaroi që dëshiron të luajë për “Reds”. Ai ka theksuar që nuk...

Ja cilin top klub europian refuzoi Bonucci, vetëm që të kthehej...

Leonardo Bonucci e kërkoi me çdo kusht rikthimin në Juventus. Ai e dëshmoi me fjalë në konferencën e prezantimit por e ka bërë edhe me...

Nëse Zidane emërohet trajner, ky super futbollist transferohet në Manchester United..

Manchester United ka premtuar një përforcim të madh për Zinedine Zidanen nëse angazhohet si menaxher në Old Trafford. Manchester United ka premtuar një përforcim të...

Ja cfarrë skaneri i bën ish lojtari i kombëtares trainierit Panucci

“Nuk është koha për të krijuar krizë në ekipin kombëtar”, -thotë Altin Lala në fjalët e para të bisedës telefonike me “Telesport”. Ish-kapiteni i...

Çmenduritë nuk kanë fund, Totti merr ofertë për rikthim në futboll,...

Francesco Totti ka marrë ofertë për rikthim nga pensioni në futboll. Ish kapiteni i Romës po kërkohet nga një skuadër australiane për të luajtur...

Lojtari shqiptar titullar i padiskutueshëm, ekipi i tij nuk njeh humbje

Azdren Llullaku po kalon momente të mira në Rumani, aty ku aktivizohet me skuadrën e Astras. Sulmuesi i kombëtares ka luajtur si titullar në...

Tottenham – Liverpool, formacionet e mundshme

Liverpooli synon ta zgjasë ecurinë e përkryer në fillim të këtij sezoni në Premierligë, por përballë do ta ketë Tottenhamin, një skuadër që do...

Rekordi i ri i Sergio Ramos

Sergio Ramos ka rekord në LaLiga dhe një tjetër me Real Madrid. Në ditën e festimi të 14 vjetorit me ekipin e Los Blancos, Ramosit...

Zyrtare, ja kur do luhet El Clasico

Është bërë zyrtare orari i ndeshjes së shumë pritur. El Clasico do luhet ditën e dielë në datën 28 Tetor në orën 16:15...

Perez hap ‘thesin’/ Reali 250 mln euro për super sulmuesin që...

Pasi Cristiano Ronaldo u transferua te Juventusi, rruga për Neymarin është hapur që të transferohet te Real Madridi. Ylli brazilian dëshiron që të jetë lider...

Skënderbeu në fund të merkatos bën goditjen e duhur

Arnaud Guedj është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Mesfushori francez ka marrë sot konfirmimin nga FIFA dhe i është bashkuar bardhekuqve Lajmi është konfirmuar ditën e sotme...

Flet Balotelli: Ja arsyeja përse nuk u transferova në Serie A

Mario Balotelli i është kundërpërgjigjur kritikave dhe ka sqaruar arsyen përse nuk është transferuar në Serie A. Sky Italia postoi një imazh të Balotellit si...

Milan kërkon Falcaon, ja vendimi që merr Monaco!

Monaco ka marr vendim për të ardhmen e Radamel Falcaos. Sulmuesi kolumbian kërkohet nga Milan por klubi francez dëshiron ta mbajë në skuadër “bomberin” 32-vjeçar. Sipas...

Kilian Mbappe është lojtari më i mirë që kam parë

Julian Draxler nuk ka kursyer elozhet për Mbappe i cili sipas tij është një lojtar i veçantë. Draxler është njëri nga ata sulmues që nuk...

Ja cila do te jete mungesa e madhe e Interit ndaj...

Lautaro Martinez do të mungojë në ndeshjen e fundjavës ku Interi do të përballet me Parmën në duelin e vlefshëm për javën e katërt...

Reagimi i Guardiolës pas “Superofertës” prej 250 milione euro

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka thënë se në asnjë situatë nuk do të pranonte shitjen e De Bruynes. Pep e ka vlerësuar tej...

Lojtari i kombëtares shqiptare ngec në anglisht

Eros Grezda do të nisë aventurën me klubin e Rangers. Ditën e sotme Gerrard doli në konferencën për mediat për të folur për ndeshjen e...

Mesazhi i Spaletit per lojtarët e Interit para ndeshjes në Champions...

Luciano Spalletti ka folur për rikthimin e Interit në Ligën e Kampionëve. Ai deklaroi që pret që lojtarët e tij të jenë gati menjëherë për...

Ja pritja e cuditshme që i bëjnë lojtarit italian tek Zeniti

Ish ylli i Juventusit, Claudio Marchisio e ka filluar aventurën e re te Zeniti në Rusi. Mesfushori italian sot ka qenë pjesë e stërvitjes ku...

Mourinho, humor me rrëzimin e tij në Wembley: “Nuk ishte penallti,...

Jose Mourinho është tallur me rrëzimin e tij në Wembley përpara përplasjes në Ligën e Kombeve mes Anglisë dhe Spanjës, duke e konsideruar një...

“Rrota e fatit të keq”, dënimi ekzemplar i Lejpzig për futbollistët

Dënime praktike. Kjo është moda e fundit e futbollit gjerman. Sa funksionale akoma nuk i dihet, kështu që vetëm koha mund të thotë nëse...

Sulmuesi talentuar ironizon mungesën në çmimin e FIFA-s: “Preferoj Topin e...

Ka bërë shumë zhurmë përjashtimi i Antoine Griezmann nga kandidatura për cmimin The Best, ku finalistë janë Cristiano Ronaldo, Luka Modric e Mohamed Salah....

Bukuroshja që lë pa frymë Isco

Një nga çiftet më të ndjekur në rrjetet sociale këtë vit është pa dyshim lojtari i Real Madridit Isco Alarcón dhe aktorja Sara Sálamo....

“Messi, të lutem, më zhblloko”. E ajo e falenderon kështu…

Suzy Cortez, me emrin e artit Miss Bum Bum, më në fund arriti të bindë Lionel Messin ta zhbllokojë në Instagram. Modelja e kishte...

“Kurrë se kam çuar ndërmend largimin nga Barcelona”

Rakitiç ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet se mund të largohej në drejtim të PSG nga Barcelona në merkaton e verës. Rakitiç është shprehur se...

Inter-Parma, konfirmohet mungesa e madhe për zikaltërit

Pas emocioneve që dhuruan ekipet kombëtare, në fundjavë do të rikthehet futbolli i klubeve. Këtë të shtunë, në Serinë A, Interi do të ngrejë...

Super Neymar, ylli brazilian si Batman dhe Spiderman

Është folur për Neymar, karrierën dhe simulimet e blerjes më të shtrenjtë të gjitha kohërave në historinë e merkatos. Thelbi është se ai nuk...

Falenderimi special i Miss Bum Bum për Messin pasi ai e...

Suzy Cortez, e njohur në gjuhën e artit si Miss Bum Bum, më në fund ka fituar aksesin në Instagramin e Lionel Messit. “Ylli”...

E pabesueshme çfarë i ka ndodhur Tottenhamit

Tottenham ka pësuar 5 gola në këtë sezon. E veçanta nuk qëndron tek pësimi i golave, por të gjithë golat që ata kanë pësuar...

Liverpool fantastik, mposht edhe Tottenham

Liverpool nuk njëh kundërshtarë në Premier League, ata kanë mposhtur me rezultatin 2-1 Tottenhamin në transfertë duke vazhduar serinë e fitoreve. Në pesë takime Liverpool...

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

Real Sociedad dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në La Ligë. Real Sociedad: Rulli, Zaldua, Illarramendi, Zubeldia, Moreno, Juanmi, Oyarzabal, R.Pardo,...

Hysaj drejt largimit nga Napoli.Ja cfarë ai kërkon…

ihet në dyshim rinovimi i kontratës së Elseid Hysajt me Napolin. Mbrojtësi shqiptar, gjatë verës, kishte marrë një ofertë shumë të rëndësishme nga Chelsea,...

Dështoi me Liverpool, por në Turqi të paktën ka sukses me...

Ish-portieri Liverpool-it, Loris Karius po “çmend” femrat turke, e këtë e ka pranuar vetë duke thënë se është rritur interesi nga gjinia femërorë qëkur...

Ylli i Portugalisë akuzohet për ngacmim seksual

Një vajzë e re pretendon se lojtari i ka prekur gjoksin gjatë një nate në klubin e Lisbonës Dock. Incidenti thuhet të ketë ndodhur...

Motra e kampionit të botës shpallet ‘Miss Dunquerque’

Annabelle Varane zgjidhet "Miss Dunquerque". Bukuroshja, e cila është motra e futbollistit francez të Real Madridit, Raphaël Varane, arriti të triumfojë në konkursin e...

Ja cfarë dhurate 2 milionë eurosh i bën vetes Berlusconi...

Më 29 shtator Silvio Berlusconi ka vendosur ti bëjë vetes një dhuratë të veçantë: ekipin e Monza-s. Njoftimi për blerjen e 70% të klubit,...

Ekipit të Premier League mund t’i hiqen pikë për shkak të…trajnerit

Skuadra e Evertonit bëri disa lëvizje të bujshme në merkato, ku një ndër to ishte dhe afrimi i trajnerit Marco Silva. Ai ishte pjesë...

Ai është legjendë e futbollit, ndërsa vajza e tij thyen Instagramin

Vajza e Paul Gascoigne, ish-futbollistit të famshëm anglez, ka admirues të shumtë në rrjetet sociale. Vetëm në Instagram ajo numëron thuajse 275 mijë ndjekës....

Habit ylli i Liverpulit me deklaratën e tij: ”Futbolli humbje kohe,...

Sadio Mane është duke mahnitur gjithë Europën me performancën e tij te Liverpuli. Së bashku me Salah dhe Firminjo ata udhëhoqën ekipi anglez drejt...

Kjo është serbja seksi që i mori “mendtë” Neymar!

Braziliani, Neymar JR, shpesh herë ka qënë pretagonisti kryesor i mediave rozë për shkak të lidhjeve të tij me modele të njohura. Kujtojmë se ai...

Efekti “Ronaldo”, Juventus ka shitur fanella sa i gjithë sezoni i...

Juventus është në çdo drejtim në efektin e Cristiano Ronaldos, sidomos në shitjen e fanellave bardhezi, e cila është një nga faktorët ekonomikë rimbursues...

Mbrojtësi i kombëtares flet për herrë të parë si lojtar i...

Mërgim Mavraj është prezantuar të premten me ekipin e tij të ri, Aris të Selanikut. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare sistemohet për vazhdimin e karrierës,...

VIDEO/ Dështimi total i VAR në Inter-Parma, 2 të kuq, 1...

VAR në Itali po vihet në diskutim çdo ditë. Dështimi më i fundit ka qenë në ndeshjen Inter-Parma ku sipas analistëve nuk janë dhënë...

FUTBOLL“Mania Ronaldo”, fanellat e CR7 blihen vetëm me prenoti

Kërkesat për të blerë një fanellë të Cristiano Ronaldo nuk ndalen, madje shtohen dita-ditës, aq sa është kthyer në një mani për tifozët bardhezinj...

Deklarata befasuese e Hazard: “Ai është më i miri në botë…!”

Eden Hazard thuri elozhe pa fund për sulmuesin francez të Chelseas, Olivier Giroud, duke e konsideruar shtatlartin si më të mirën në botë në...

Messi: Kjo është gjëja që urrej më shumë

Messi e adhuron futbollin dhe ky nuk është një lajm. “Shikoj gjithçka, veçanërisht futbollin argjentinas dhe Kupën Libertadores. Por nuk më pëlqen aspak të...

Ibrahimovic realizon golin nr. 500 dhe është një mrekulli

Zlatan Ibrahimovic ka realizuar golin e tij numër 500 në karrierë. Një gol që ka ardhur në ndeshjen e luajtur në MLS nga LA...

Tronditet Bayern, ylli i ekipit rrezikon të qëndrojë 9 muaj larg...

Bayern Munich ka fituar 3-1 ndeshjen e luajtur sot me Bayer Leverkusen, por rrezikon të humbasë për 9 muaj francezin Corentin Tolisso. Lojtari është dëmtuar...

Napoli rikthehet tek fitorja, mposht Fiorentinën

Napoli është rikthyer te fitorja pasi ka mposhtur 1-0 skuadrën e Fiorentinës në ndeshjen e zhvilluar në “San Paolo”. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi...

Man.United mban ritmin e fituesve në Premier League

Manchester United ka marrë një fitore të rëndësishme përballë Watfordit. Pjesa e parë ishte totalisht e dominuar nga të besuarit e Jose Mourinhos. Goli i parë...

Lojtari i Chelsea pranë rikithimit në La Liga, ja klubi i...

Cesc Fabregas nuk gëzon hapësirat e duhura në formacionin e italianit Maurizio Sari. Mesfushori së fundmi ka qenë i lidhur me disa zëra që e...

Spalletti: Ja fajtori i humbjes së turpshme të Interit ndaj Parmës

Pas humbjes 1-0, trajneri i Interit, Luiano Spalletti ka thënë se skuadra e tij vuajti nga presioni dhe tensioni ndaj Parmas. Gjatë një prononcimi për...

Shënoi supergol, ja çfarë thotë Granit Xhaka

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka ka shënuar sot një gol të rëndësishëm dhe të mrekullueshëm në fitoren e Arsenalit ndaj Newcastle Unitedit me...

Ja kush është lojtari më i mirë i ndeshjes Bilbao-Real Madrid..

Athletic Bilbao dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në takimin e javës së katërt në La Liga. Golin e vetëm për “Los Blancos” e shënoi...

Ndeshja në Francë tashmë mund të ndiqet nga ‘Jakuzzi’ brenda stadiumit

Një ndeshje mund të ndiqet nga shkallët e stadiumit ose nga tribuna. Nga një ndenjëse aspak e rehatshme apo nga një sektor privat. Por, të...

Ai mund të bëhet lojtari më i mirë në Europë

“Eden Hazardi mund të bëhet lojtari më i mirë në Evropë dhe ka kapacitetin për t’i shënuar 40 gola në sezon”. Kjo ishte deklarata e...

Ja pse zgjodha Turqinë!

Në një intervistë për emisionin Zona Gol në Supersport, Samir Ujkani kapiteni i përfaqësueses së Kosovës zbuloi gjithçka. Ai foli për Kosovën, por kampionatin...

Nuk shënoi, por kjo është nota befasuese e Messit dhe ‘yjeve’...

Barcelona marrë fitoren e katërt radhazi në La Liga. Në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Real Sociedadit, katalunasit morën 3 pikë të vuajtura duke fituar...

Nuk përmbahet Shaqiri, kjo është kërkesa e tij për Klopp

Xherdan Shaqiri në cdo ndeshje të luajtur për Liverpool ka bërë paraqitje të mrekullueshme, duke qënë një ndër më të mirët e grupit të...

Guardiola rikthehet te Barcelona, e konfirmon vetë trajneri

Pep Guardiola edhe pse është 47 vjeç dhe karriera e tij si trajner duket ende premtuese, ai ka filluar të mendojë që tani për...

Mbrojtësi i Tottenhamit i fut gishtin në sy Firminhos

Liverpooli ka zhvilluar sot ndeshjen e vështirë përballë Tottenhamit në transfertë dhe ka arritur të fitojë më rezultatin 2-1. Golat për skuadrën e drejtuar...

Nuk ka surpriza në Premier League, fitojnë Chelsea, Arsenal dhe Manchester...

Java e pestë e Premierligës nuk solli befasi. Chelsea ka arritur ta mposhtë Cardiff-in me rezultatin 4-1, falë një performance të jashtëzakonshme nga Eden Hazard...

Historike, Parma mposht Interin pas 19 vitesh në ‘San Siro’

Parma ka bërë surprizën e javës pasi ka fituar 1-0 në transfertë ndaj Interit në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie...

‘Çmenduri’ në Sociedad-Barcelona, shënohen dy gola brenda 3 minutave

Barcelona ka bërë çmendurinë pasi brenda 3 minutave ka përmbysur rezultatin 1-2 përballë Real Sociedadit. Në minutën e 63’ ishte Suarez ai i cili shënoi...

Bajerni i pandalshëm, ‘viktima’ e radhës është Leverkusen

Bajerni ka bërë një start të shkëlqyer. Skuadra bavareze nën drejtimin e Niko Kovac ka marrë 3 fitore radhazi në Bundesligë. Në javën e 3-të, kampionët...

Barcelona fiton me përmbysje, tashmë sytë nga Championsi

Barcelona ka arritur fitore të rëndësishme në transfertë ndaj Real Sociedad. Skuadra e Valverdes përmbysi rezultatin 1-2, ndërsa tashmë e gjithë vëmendja shkon për duelin...

10 lojtarët që ishin të pasur pa nisur karrierën

Cristiano Ronaldo dhe Wayne Roney janë vetem dy nga emrat për ti ilustruar.Por ka dhe disa "përralla"të të pasurve që futbolli i ka pasuuruar...

VIDEO/ Nuk do t’u besoni syve, Ibrahimoviç shënon golin më të...

brahimoviç nuk di të ndalet. Sulmuesi i LA Galaxy ka shënuar golin e tij të 500 në karrierë dhe me siguri është një ndër...

Ja kush humbet bastin, në se sot nuk shënon Cristiano Ronaldo

Sipas trajnerit Max Allegri, pritja e gjatë për të parë golin e parë të Cristiano Ronaldo në Serinë A do të përfundojë pas pak...

Manchester United nuk tërhiqet nga ‘ylli’ i Inter

Manchester United nuk ka ndërmend të dorëzohet për të marrë shërbimet e Ivan Perisic. Nënkampioni i Botës me Kroacinë prej kohësh është pjesë e spekullimeve...

Debutim me fitore për Cikalleshin

Ka debutuar në Turqi me Goztepe edhe sulmuesi tjetër i Kombëtares, Sokol Cikalleshi. Ashtu si Grezda në Skoci edhe Cikalleshi është futur në fushën...

I shënoi super gol dhe festoi si i çmendur, Dimarco është...

Frederico Dimarco nuk është një emër i padëgjuar për Interistët, sidomos për ata që e ndjekin me shumë pasion klubin zikaltër. Ai është një lojtar...

Ancelotti i thur elozhe Hysajt dhe Napolit

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, me fitoren 1-0 ndaj Fiorentinës, i ka mbyllur gojën të gjithë skeptikëve në lidhje me faktin se skuadra e...

Ja cfarë rasti me portën bosh ka humbur Ronaldo

Cristiano Ronaldo shënoi sot dy gola në fitoren 2-1 të Juventusit kundër Sasuolos, shkruan Portugezi gjeti për herë të parë rrugën e rrjetës në Serie...

Salah ka vendosur një bast, në “tryezë” është Egjipti

Sezonin e shkuar Liverpool mahniti me spektaklin sulmues të treshes Salah-Firmino-Mane, që synon të fitojë Premier Ligën këtë sezon, ndërsa lojtarët e stolit do...

Ish-sulmuesi i Man City-t pranë transferimit në shkretëtirë

Pasi nuk ishte në gjendje të gjente një ekip elite gjatë verës, mesa duket Negredo do të largohet nga Turqia për të shkuar te...

Dy futbollistë shqiptarë sigurojnë fitoren tenistike

Teksa Laçi i tij ka barazuar në shtëpi ndaj Partizanit pa gola, ish-bomberi i kurbinasve, Myrto Uzuni ka debutuar sot si titullar dhe për...

Juventus, Cancelo ka një “mësues” në fushën e lojës

Juventus që ka kaluar Sassuolo-n flet portugalisht dhe jo vetëm për shkak të dy golave të CR7, i cili ka vendosur takimin. Edhe Joao...

E bujshme! Messi largohet nga Barcelona !?

David Beckham prej vitesh është pjesë e ligës Amerikane, MLS, dhe mesa duket nuk do te jetë vetëm pasi po synon që të marrë...

Çlirohet nga ankthi, këto janë fjalët Ronaldos pas dopjetës së parë...

Cristiano Ronaldo arriti të shënonte sot golat e parë në Seria A me fanellën e Juventusit dhe pas ndeshjes portugezi është shprehur se ka...

VIDEO/ Skena që po bën xhiron e botës, lojtarët shtyjnë ambulancën

Imazhe të pabesueshme vijnë nga Brazili. Lojtarët e Flamengos dhe Vasco de Gamës kanë qenë të detyruar të shtyjnë ambulancën. Ajo ishte futur në fushë...

Ja çfarë thotë Allegripër gjestin e Douglas Costa dhe për Ronaldon

Trajneri i Juventusit, Massimilliano Allegri, kritikon Douglas Costën dhe pjesën tjetër të skuadrës për mentalitetin e treguar në fitoren 2-1 ndaj Sassuolos. Fitorja ka mbetur...

VIDEO/ Ky gjest po bën bujë, lojtari i Juventusit pështyn kundërshtarin

Juventusi arriti të fitonte përballë Sasuolos në këtë javë të pestë, me Cristiano Ronaldon i cili shënoi një dopjetë për bardhezinjtë. Por si për t’ia...

Bayern kërkon një skualifikim shembullor për lojtarin

Ka raste kur as fitorja nuk të gëzon. Bayern Munich është i vetëm në krye të Bundesligë, pas vetëm tre javazh. Një pozicion, që...

“Tuchel është trajneri më i mirë në botë”

Paris Saint-Germain ka trajnerin më të mirë në botë, sipas presidentit të klubit Nasser Al-Khelaifi. Kampionët e Ligue 1 janë në vend të parë të...

Pirlo:Ja pse Juventus do të fitojë Champions League

Andrea Pirlo një ndër emrat më të mëdhejnë të Juventus-it e shikon ekipin e tij si një ndër pretendentët kryesor për të fituar titullin...

VIDEO/ Juventus perfekt, vjen dita e Ronaldos në Serie A

Juventus fiton 2-1 në fushën e vet me Sasuolon, duke marrë sërish pikët e plota E veçanta e fitores së katërt në po kaq takime...

VIDEO/ Xhaka bën çmendurinë e karrierës, shikoje 100 herë këtë supergol

Arsenali ka kaluar në avantazh 1-0 në transfertë përballë Newcastles. Në minutën e 48’ ishte Granit Xhaka ai i cili ngiti peshë stadiumin duke shënuar...

Si është Barcelona pa Xavin dhe Iniestën? Messi jep këtë përgjigje

Leo Messi është padyshim një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, por dhe ai ka disa limite, ku duhet akoma të...

CR7 ende nuk shënon, Sassuola tregohet e fortë

Pjesa e parë e ndeshjes mes Juventus dhe Sassuolos është mbyllur në barazim pa gola 0-0. Juventus edhe pse po luan në shtëpinë evet...

Acarohet Valverde: Pse më pyesni për atë?

Barcelona ka një problem? Përgjigjja e Ernesto Valverde, e dhënë në konferencë për shtyp pas fitores së arritur në fushën e Real Sociedad, lë...

I përsosur? Messi tregon çfarë do donte të përmirësonte tek vetja

Lionel Messi është pothuajse i përsosur! Ai është cilësuar si një nga lojtarët më të mirë në botë të 10 vjeçarit të fundit, ...

Ndëshkoi Shqipërinë dhe Inter-in, Tramezzani: Është e ardhmja e Italisë dhe...

Ka kaluar një javë të jashtëzakonshme. Kjo është përmbledhja e orëve të fundit që po përjeton Federico Dimarco, mbrojtës i majtë i datëlindjes 1997,...

“Nëse nuk fitojmë titullin, do të jetë dështimi më i madh...

Drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta, beson se ky mund të jetë sezoni i duhur që skuadra kampione e Italisë të realizojë “tripletën” e...

Isco pranon stolin: Nuk jam vetëm unë në ekip

Iso insiston se nuk ka asnjë problem me rotacionin e Julen Lopetegui te Real Madrid. Madrid nuk fitoi për të parën herë këtë sezon në...

VIDEO/ Blerja e bujshme e Real shënon një super gol

Talenti brazilian i Realit Vinicius Junior ka shënuar një gol fantastik me Real Madrid B. Ky ishte goli i tretë për të në po kaq...

VIDEO/ Futbollisti shqiptar shënon super gol në minutën e fundit të...

Ardin Dallku, ka realizuar një super-gol në fitoren e Karpatyt në Ukrainë. Dallku realizoi pas një rivënie nga këndi me një goditje ‘volej’. Ky është goli...

VIDEO/ Nuk është vetëm Inter në krizë, edhe Roma bën ‘vetëvrasje’

Roma ka humbur dy pikë mjaft të arta kundër Chievos, një ndër skuadrave më të dobëta në Serie A këtë sezon. Pjesën e parë romanë...

Curry në “Wembley” për Tottenham-Liverpool, ja për kë bën tifo ylli...

Ylli i NBA-së dhe Golden State Warriors, Stephen Curry, ka qenë ditën e shtunë në Londër, për të ndjekur ndeshjen e futbollit në Premier...

Inter përgatit goditjen në merkaton e janarit, por United ka një...

Paraqitjet zhgënjyese të sulmit të Inter kanë shtyrë drejtuesit të kërkojnë alternativa të vlefshme në merkaton e janarit. Lojtari që pëlqehet më shumë nga milanezët,...

FUTBOLLPër Partizanin ishte dështak, mesfushori bën “ligjin” në kampionatin amerikano-jugor

Në verën e vitit 2015 vinte te skuadra e Partizanit një kolumbian, Carlos Robles Rocha. Mesfushori vinte nga kampionati kolumbian, futbolli i këtij vendi...

“Nuk jam një futbollist i mbaruar”

Arsenal dhe trajneri Unay Emeri shpreson që pas golit të djeshëm ndaj Newcastle mesfushori gjerman Mesut Ozil të jetë një armë më shumë për...

Mega-shkëmbimi 150 milionë euro, Pogba-Dybala ndërrojnë ekipet?

Nëse do të ndodhte, me siguri do të quhej shkëmbimi më i bujshëm i të gjitha kohërave në merkaton e futbollit. Juventus dhe Manchester...

Ka rilindur me Sarrin, Chelsea mendon rinovimin për brazilianin

David Luiz nuk heziton të përsërisë që ndihet tashmë i lumtur te Chelsea nën drejtimin e Maurizio Sarrit. Mbrojtësi brazilian lavdëron trajnerin italian për...

Ka rilindur me Sarrin, Chelsea mendon rinovimin me lojtarin brazilian

David Luiz nuk heziton të përsërisë që ndihet tashmë i lumtur te Chelsea nën drejtimin e Maurizio Sarrit. Mbrojtësi brazilian lavdëron trajnerin italian për...

VIDEO/ Roma-Chievo, shënohet një super super gol

Është shënuar një super gol në ndeshjen Roma-Chievo. Valter Birsa ka ngushtuar rezultatin në 2-1 me një gol fantastik.

LeBron James është asi nën mëngë i Liverpool për të blerë...

Liverpool ka shanse të marrë Nicolo Barella-n, falë yllit të NBA LeBron James. Lojtari italian konsiderohet si një nga talentet më të mëdha të futbollit...

Ozil: I jepja dy pasime, ai bënte dy gola

Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë, sipas ish-shokut të ekipit te Real Madrid Mesut Ozil. Duke folur për faqen zyrtare...

Ka vetëm një muaj në ekip, por është kthyer në problem...

I ardhur te Barcelona në muajin gusht, kur katalanasit fituan duelin me Inter për ta marrë nga Bayern Munich, aventura e Arturo Vidal në...

Skenat teatrale të Neymar nuk janë në dorën tonë”

Neymar mund të ketë një reputacion për skena teatrale në fushën e lojës por Andy Robertson thotë se braziliani nuk do të jetë fokusi...

Allegri befason me fjalët pas gjestit të turpshëm të Costas

Massimiliano Allegri pret që anësori i Juventusit, Douglas Costa, të vuajë dënim të gjatë dhe konfirmoi se klubi do ta gjobisë atë për gjestin...

Shpërthen Gatuzo pas barazimit me Cagliarin

Gennaro Gattuso është ndjerë i turpëruar me golin e pësuar nga Cagliari në minutën e 4’ të ndeshjes, e cila përfundoi me rezultatin e...

Shpëtim Duro me ekip të ri

Kampionët aktual të Kosovës, Drita ka emëruar Shpëtim Duron në rolin e trajnerit pak ditë pasi Bekim Isufi dha dorëheqjeve pas rezultateve tejet...

Runi bën “paralajmërim” për Grezdën

Pak ditë më parë, Eros Grezda firmosi me Rejnxhërsin në kampionatin skcoez dhe ishte legjenda e Liverpulit, Stiven Xherard ai që kërkoi shërbimet e...

Ja si e refuzova Totenhemin

Mesfushori i Liverpoolit, Gini Wijnaldum, ka pranuar se e kishte refuzuar Tottenhamin për t’iu bashkuar me "The Reds" në vitin 2016. “U takova me Pochettinon...

Vazhdon ëndra Lionel Messi tek skuadra italiane

Karriera e Lionel Messit është e lidhur ngushtë me Barcelonën dhe katalonjën, por viti 2020 mund ta shikojë yllin argjentinas me një tjetër fanellë....

Ronaldo sheh ndeshjen e parë si president klubi

Ronaldo Nazario Da Lima, presidenti i ri i Real Valladolidit, ishte sot i pranishëm në tribunat e “Estadio Jose Zorrilla” për të parë ndeshjen...

VIDEO/ Edhe vetë Strakosha nuk e beson që ka bërë këtë...

Thomas Strakosha ishte lojtari kryesor që i dha fitoren sot Lazios në transfertën me Empolin. Gardiani shqiptar bëri një pritje fenomenale në minutën e fundit...

Duka zbut sulmet ndaj Panuccit: Nuk ‘kryqëzohet’ një njeri për një...

Presidenti i Federatës së Futbollit, Armando Duka, është i ftuar në emisionin “Zona Gol” të drejtuar nga Alban Xhihani. Ai ka përballë një panel specialistësh...

Nuk “kryqëzohet” një trainier për një humbje

Presidenti i Federatës së Futbollit, Armando Duka, është i ftuar në emisionin “Zona Gol” të drejtuar nga Alban Xhihani. Ai ka përballë një panel specialistësh...

Çudira shqiptare në Laç, lojtarët largohen pa bërë dush

Si të mos mjaftonte terreni që ngjante me një fushë patatesh, në stadiumin e Laçi mungon edhe uji. Në një lidhje direkte për “Supersport”...

FOTO/ E pazakontë, tifozi hyn në fushë dhe dhuron “shfaqje”… nudo

Një ndodhi e pazakontë është regjistruar në Zelandën e Re gjatë një ndeshje Regbi. Një tifozë ka hyrë në fushën e lojës i cili...

VIDEO/ Pas Ronaldos, zhbllokohet edhe Higuain. Goli i parë me Milanin

Milani po luan në fushën e Cagliarit ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A Skuadra vendase e mbylli pjesën e parë në...

E bujshme / Panucci sjell dy përforcime të reja te Kombëtarja

Trajneri Christian Panuçi i Kombëtares Shqiptare, ka marrë dy mjekë të rinj në stafin e ekipit përfaqësues. Bëhet fjalë për Biago e Lorenco Moreti,...

FOTO/ Kjo është gjendja e Tolissos pas operacionit

Corentin Tolisso i është nënshtruar një operacioni. Mesfushori francez i Bayernit ishte për disa ndeshje larg fushave, mirëpo duket se operacioni i tij ka...

Tirana gjen fitoren e parë pas rikthimit në Superligë

Tirana gjen më në fund buzëqeshjen në këtë fillim sezoni. Bardheblutë vuajtën shumë, por arritën të merrnin tri pikët e para në kampionat, pasi...

Ish lojtari ndahet nga jeta.Shkak ataku kardiak

Ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Ipswitch Town, Kevin Beattie, ka vdekur sot në moshën 64-vjeçare. Klubi i Ipswitch Town ka njoftuar në Twitter për vdekjen e...

VIDEO/ Strakosha shpëton Lazion, pritje e pabesueshme në minutën e fundit

Lazio merr fitoren e dytë radhazi në Serie A falë paraqitjes së shkëlqyer të portierit shqiptar, Thomas Strakosha, i cili me një pritje në...

VIDEO/ Cagliari shokon Milanin, gol pas 4 minutave lojë

Milani po luan në fushën e Cagliarit ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A, Skuadra vendase i ka surprizuar kuqezinjtë, duke...

VIDEO/ Turpërimi më i madh ndaj futbollistit, shikoni çfarë bëri Dybala!

Juventus ka marrë fitoren e katërt radhazi në Serie A, por më shumë vëmendje morën dy golat e parë të Cristiano Ronaldos me fanellën...

Lojtari i Man.United bën gati valixhet, do të shkojë në Londër…

Eric Bailly mund të largohet nga Manchester United në janar, me Arsenal dhe Tottenham mes klubeve të interesuara për të. 24-vjeçari nga Bregu i Fildishtë...

VIDEO/ Rabiot simulon turpshëm njësoj si Neymar, shikoni hedhjen e tij...

Adrien Rabiot ka mësuar diçka nga lojtari më i shtrenjtë në botë, Neymar. Të simulojë si një aktor Hollywoodi për të fituar penallti, por këtë...

Blerja më e shtrenjtë në histori, Bajerni gati të transferojë sulmuesin...

E ardhmja e Antoine Griezmannit është ende një mister. Sulmuesi francez edhe pse ka nënshkruar kontratë të re me Atletico Madridin, ai ende është objektiv...

Të gjithë po tallen me Interin, por në janar vjen ky...

Gjatë merkatos së janarit Interi dëshiron ta forcojë repartin e mbrojtjes. Pas 4 javësh, Interi ndodhet në një krizë rezultatesh pasi pozicionohet në vendin e...

Sarri ngre në ‘qiell’ Hazardin: Fiton ‘Këpucën e Artë’, mund të...

Eden Hazard ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë fantastike. Trajneri i “bluve” Maurizio Sarri u pyet nga gazetarët nëse Hazard mund...

Sarri ngre në ‘qiell’ Hazardin: Fiton ‘Këpucën e Artë’, mund të...

Eden Hazard ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë fantastike. Trajneri i “bluve” Maurizio Sarri u pyet nga gazetarët nëse Hazard mund...

FOTO/ Nga Totti, Simeone tek Rijkaard, ja lojtarët që kanë pështyrë...

Douglas Costa është kryefjala e ditës pasi të gjithë e kanë kryqëzuar për shkak të një gjesti të turpshëm ndaj kundërshtarit. Anësori brazilian është ndëshkuar...

“Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon”

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar...

Thomas Tuchel zbulon arsyen: Ja përse nuk u bëra trajner i...

Thomas Tuchel ka zbuluar se Bayern Munichu kishte tentuar ta emëronte trajner pak para se ai t’i bashkohej Paris Saint-Germainit.Tuchel thotë se Bayerni u...

Lopetegui apo Zidane? Ja përgjigja e Gareth Bales

Pas largimit të Zinedine Zidanes nga “Bernabeu”, si zëvendësues i tij erdhi Julen Lopetegui.Që nga ardhja e spanjollit, Garreth Bale është rikthyer në formacion...

18 vite më parë Messi mbërriti në Barcelonë, këto janë statistikat...

Lionel Messi, ka fituar zemrat e shumë njerëzve me performancat e tij fenomenale.Argjentinasi është njëri nga dy lojtarët më të mirë të dekadës së...

Milan apo Juventus? Maldini jep përgjigjen që nuk e prisnin kuqezinjtë

Legjenda e Milanit, Paolo Maldini ka thënë se Milani nuk mund të krahasohet me Juventusin, pasi sipas tij “Rossonerët” janë ende larg rrugës për...

E pabesueshme por e vërtetë – Messi i lë “thatë” gjyqtarët...

Zemërimi i skuadrës së Barcelonës me gjyqtarin e ndeshjes së djeshme kundër Gironas ishte i dukshëm. Madje edhe ylli argjentinas, Lionel Messi, kishte refuzuar...

Lionel Messi e Cristiano Ronaldo bëhen bashkë.

Dy lojtaret me te mire te momentit ne futboll Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do te jene beshke dhe njekohesisht pjese e jurise...

Super Mario transformohet rrënjësisht.Habit stafin dhe shokët e skuadrës

Mario Balotelli ka vendosur me ne fund te kthehet ne majat me te larta, ne lavdine e dikurshme per te cilen te gjithe ambjenti...

Bayern fenomenal si asnjë ekip tjetër i madh në Europë me...

Jo gjithmone rezultatet e larta te japin sadisfaksionin e duhur,Kjo po ndodh me Bayern Mynchen i cili si asnje ekip tjeter i madh ne...

Kjo do të jetë mrekullia e pamjes të stadiumit të rikonstruar...

Florentino Perez deh Real Madrid kane prezantuar planet per rikonstruktimin e stadiumit te Realit,"Santiago Bernabeu" i cili do te transformohet ne nje stadium supermodern...

Mbrojësi i Kombëtares shkëlqen në ndeshjen e rradhës kundër Torinos

Ai tashmë eshte nje mbrojtes i formuar dhe ka krijuar nje pervoje te jashtezakonshme me ekipin e tij Napoiin. Kete jave Napoli mori një fitore...

Zhgënjeu në Botëror por duket se sot do marë cmimin e...

Ai ka bërë një punë të mirë tek Manchester United, ky eshte mendimikolegeve, tifozeve dhe i specialisteve te futbollit, Bëhet fjalë për David de Gea...

Ultras të Real Madrid e bëjnë FLorentino Perez të ndjejë keqardhje.E...

Florentino Perez dallohet për elegancen e mendimit dhe të veprimit.Ka ardhur në krye të Madrileneve ne vitin 2000, dhe që nga ajo kohe Reali...

Mendja të flasë para gojës. Kush nuk e zbaton këtë sentencë...

Mbrojtësi Ragnar Klavan , ka qenë blerja më e fundit në merkaton e verës i cili kaloi nga Liverpool te Cagliari. Para zhvillimit të ndeshjes...

E pa parë ndonjëherë ajo që ndodh në ndeshjen Young Boys...

Sfidat midis ekipeve më të mira në cdo kampionat gjithmonë kanë dhënë shfaqje të bukura me lloj lloj ngjarjesh por këtu nuk është ky...

Di Francescos të Romës i rrëshkasin këmbët.Ja cilët janë të...

Rezultatet e fundit të Romës duket se ja kanë prishur planet Drejtuesve të saj por jo vetëm.Humbja ne Champions League por sidomos humbja me...

Lionel Messi thyen rekordin tjetër të La Liga-s Askush më parë...

Nëse Lionel Messi ka mbetur i zhgënjyer pas barazimit 2-2 të Barcelona me Girona, sulmuesi argjentinas mund të ngushëllojë veten me një tjetër detaj...

Serbët akoma nuk e kuptojnë që bota ka ndryshuar.Për të sulmuar...

Futbolli në vecanti dhe sportet në përgjithësi janë aktivitete dhe organizime të cilat i bashkojnë popujt dhe vlerat e tyre që ato mbartin.Serbët siç...

Ze Maria-n e tradhëtojnë nervat.E pa menduar ajo çka bën në...

Ekipi i Tiranës moei një barazim shumë të rendësishëm në Korçë kunder Skënderbeut me rezultatin 1-1.Tirana e nisi mirë takimin, duke shënuar...

El Superclasico e vitit në Argjentinë si gjithmonë spektakolare dhe...

Argjentina mbrëmjen e të Dielës ka ndalur frymën për të shijuar El Superclasico, një nga derbit më të bukur në botën e futbollit ,...

Duket se “krisja” midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho jo vetëm...

U desh një shkendijë e vogël për të reflektuar krisjen midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho, dhe shkaku këtë rradhë ka qenë barazimi...

Kjo është dhurata speciale që “Mbreti i futbollit” i jep pasuesit...

Kylian Mbappe sot njihet si nje nga pasuesit më të denjë të Mbretit të futbollit brazilian dhe atij botëror Pele. Trampolina më e mirë për...

Shtohen zërat në kampin e Barcelonës për mënyrën jo korrekte të...

Eshtë bërë shkak ndeshja midis Barcelonës dhe Girona, një ndeshje ku ekipi vendas la 2 pikët e para këtë kampionat që të...

Ja kush do të jetë fitues i cmimit te FIFA-s ...

Sot në një ceremoni zyrtare që do te zhvillohet në Londër ,FIFA do të akordojë cmimin "Lojtari me i mirë i vitit". Cristiano Ronaldo ka...

Gazetari e thotë troç: “UEFA nuk ka këllqe të merret me...

Pas arrestimit të trainierit te femrave Armir Grima, gjithnjë e me shumë është kthyer në fokusin e diskutimeve tema e korrupsionit që ka përfshirë...

“Martesa Real Madrid-Icardi”- mund të bëhet realitet në Janar

Ai është një nga sulmuesit më të talentuar, ka një nuhatje të jashtëzakonshmë për golin dhe ka gjithcka që mund të dëshirojë cdo sulmues...

Talenti i mesfushës së Barcelonës në syrin e PSG

Tashmë është një fakt i njohur që transalpinët kanë në objektivin e tyre mesfushorin kroat të Barcelonës, Ivan Rakitic. Ky i fundit konsiderohet si...

Juventus me hap kampioni Ronaldo sërrish shënon (VIDEO)

Juventus edhe këtë jave ben detyren duke mos bere hapa fallco.Fiton ne transferte ndaj Frosinones.U shqetësuan për golat e Cristiano Ronaldos, por portugezi shënon...

Nuk përmbahet Lyon,Pas Manchester City rradhën e kishte Marseille

Lyon ka konfirmuar se është në një formë mjaft të mirë teksa ka mposhtur në shtëpi rivalët e Marseille me rezultatin 4-2. Të parët që...

Granit Xhaka e feston bukur ndeshjen Nr.100 me Arsenalin (VIDEO)

Sfida midis Arsenalit dhe ekipit të Evertonit është mbyllur me fitoren 2-0 në favor të “topçinjve”. 45 minutat e para u mbyllën në shifra...

E habitshme cfarë ndodh , Arbitri sinjalizon për gol duke u...

Ngjarja ka ndodhur ne nje nga ligat Rajonale të Gjermanisë, dhe pikërisht në derbin midis Molshbah dhe Hospaier, ndeshje të cilën e fituan vendasit...

Barazim “in ekstremis”.Milan mendonte se gjithka kishte mbaruar por për Atalantën...

Edhe pse dy herrë në avantazh, ekipi i Milanit i drejtuar nga Cenaro Gatuzo nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 Ka kaluar në...

Jose Mourinho i zhgënjyer dhe ndoshta i “tradhëtuar”me ekipin. “Është...

Jose Mourinho ka mbetur i zhgënjyer nga loja e ekipit.Mnchester United barazoi një ndeshje në dukje e lehtë në letër por që nuk rezultoi...

Milan me “Bigët” brazilianë kërkon të sjellë në ekip talentin 21-vjecar.

Tashmë duket qartazi se ekipi i madh i Milanit me ndryshimin e pronësisë po bën përpjekje të admirueshme për ringritjen e ekipit dhe për...

Carlo Ancelotti në dilemë të zgjedhjeve taktike por kjo e sotmja...

Skuadra e Napolit është bashkuar me pikë tw plota me Juventusin kur kjo e fundit ka njw ndershje mw pak.Carlo Ancelotti beson se Napoli...

I admirueshëm gjesti i Neymar i cili tregon se edhe futbollistët...

PSG sot ka bëre nje ndeshje të bukur në transfertë duke e kurorrëzuar me fitoren e gjashtë rradhazi e duke qenë ne krye të...

P.S.G e destinuar vetëm për të fituar.Vendos rekord të ri, dhe...

Në javën e 6-të të Ligue 1, PSG sigloi suksesin e radhës, këtë herrë përballë Rennes në transfertë.Skuadra fitoi ne nje ndeshje...

Sulmuesi më shumë fëmijë se sa gola. 3 fëmijë në dy...

Ndodh edhe kështu.Për dy muaj , më shumë fëmijë se sa gola.Ky është rasti i futbollistit të Stoke City, Saido Berahino. 25-vjeçari është regjistruar...

Të gjithë ekipet e mëdha e kërkojnë, por duket se...

PSG duket se po lëkundet për të mbajtur lojtarin e talentuar Adrien Rabiot në ekipin e ve.Ai eshte nje nga futbollistet më me peshë...

Napoli fiton në transfertë por me sy dhe shpresë për një...

Skuadra Napilitane ka marrë një fitore bindëse 3-1 në fushën e Torino-s, në një ndeshje të vlefshme për javën e pestë të Serisë...

Miss Italia”CR7 “jashtëtokësor” ndërsa Del Piero “Dashuri e vjetër”

miss Italia, dhe ylli i ekraneve italiane, Cristina Chiabottodo njihet si një tifoze e zjarrtë e Juventusit. Së fundmi ajo ka pasur rastin që...

Griezmann i dëshpëruar për vendimet e tij. “Ishte më i vështiri...

Kampioni i Botës Antoine Griezmann, pati refuzuar nje transferim tek Barcelona për një shumë 100 milion euro.Këto ishin të paktën hamendesimet dhe ato cka...

“Legjenda” nuk e kapërdin dot lehtë humbjen dhe polemizon me...

Njihet nga të gjithe bota futbolldashëse për emrin dhe atë cka ka dhënë ne fushën e lojës por jo vetëm.Diego Armando Maradona nuk e...

Hajdut “monstër”.Shitet për i deleguar i Federatës dhe “Zhvat” sa...

Kjo ngjarje ka ndodhur ne ligat amatore italiane te futbollit.Nje burre u paraqit si i deleguari i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) Ne pjesen...

Doni te relaksoheni? Shikoni cfarë goli ka realizuar Shkëlzen Gashi, një...

Në ndeshjen e ekipit te til Colorado Rapids të humbur me Columbus me rezultatin 2-1, sulmuesi Shkëlzen Gashi, ka realizuar një gol "Perlë" ,...

Gruaja e futbollistit “djeg” instagramin: “Dal lakuriq, pasi kështu ndihem ndryshe,...

Ajo cfarrë ka postuar në faqen e saj të instagramit gruaja e futbollistit të Valencias Tamara Gorro është paksa e pazakontë Bashkëshortja e ...

U.E.F.A bëhet përsëri makthi i Milanit.Ja cfarë kërkojnë këtë rradhë...

telenovela UEFA-Milan ende vazhdon... Nuk ka mjaftuar njoftimi zyrtar i KAS-it në favor të Milanit , pasi UEFA ka marrë edhe një herë në...

Ndoshta nga lojtarët e vetëm që refuzon Realin e Madridit.Ja cfarë...

Lojtari i nënkampiones te botës Mateo Kovacic, ka deklaruar sot se shprehet i kënaqur që luan në Premier League me skuadrën e Chelsea Ai...

Leo Messi i gatshëm të thyeje sot edhe një rekord tjetër...

Leo Messi eshte nje nga lojtarët më me shumë rekorde në botën e futbollit per te gjitha kohërat.Ka filluar me Barcelonën qysh në 2004...

UEFA nuk e lë të qetë Milanin.Ja cfarë kerkojnë këtë rradhë...

Duket se makthi i Milanit për problemet që ka me UEFAN në lidhje me financat ende nuk ka përfunduar.Drejtuesit e institucionit më të madh...

Barcelona në pritje të merkatos të Janarit për të marrë dy...

Barcelona ka bërë që tani planet për përforcimet që do të kryejë në janar edhe pse yjet te skuadra “blaugrana” nuk mungojnë. Sipas...

Ja cila do të jetë skuadra fatlume që mund...

Aktualisht lojtari Suedez Zlatan Ibrahimovic luan në Ligën Amerikane MLS, ku së fundmi ka shënuar edhe golin e 500 të karrierës së tij. Me...

Juventus në sulm për talentin portugez të Bayern Munchen

Drejtuesit e ekipit të Juventusit po përgatiten të përfitojnë për të marrë nga Bayern Munchen mesfushorin e talentuar portugez Renato Sanches Portugezi u bashkua...

Akuza të forta për Benfica.Tashmë çështja në prokurori

Drejtuesit e ekipit të Benfica tashmë janë nën akuzë për tentativë të fiksimit të rezultateve të disa prej ndeshjeve të kampionatit në Portugali.Sipas ‘O...

Mesut Ozil i zhgënjyer nga shokët i thur lavde mbrojtësit të...

Largimin nga kombetarja gjermane e futbollit Mesut Ozil nuk e ka përjetuar mirë.Ai ka mbetur i zhgënjyer nga qëndrimet e shokeve te ekipit.I vetmi...

Trainieri arrestohet për tu përballur me drejtësinë.Lidhje me grupe...

Kombëtarja e futbollit Shqiptar të femrave nga dje e sheh pas hekurave trainierin e saj te futbollit Armir Grima. Grima është arrestuar në kuadër të...

Sot dy përballje interesante në Premier Ligue Pritet të ketë lojë...

Diten e sotme do ne Premier League do të mbyllet java e gjashtë me dy ndeshje West Ham-Chelsea dhe takimin Arsenal-Everton.Skuadra e West Ham...

Real Madrit fiton me shifra minimale dhe e sheh veten...

Pas barazimit ne javen e meparshme,Real Madrid arrin nje fitore minimale me ekipin e Espanyol.falë golit të Asensio madrilenët ngjiten përkohësisht në krye të...

Inter Milano fitore “In extremis” në transfertë (VIDEO)

Interi ka arritur një tjetër fitore të çmendur në Genoa kundër Sampdorias ku goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 94. Në...

Goditje “alla Messi” e Shaqirit duke goditur traversën dhe Salah vetëm...

Liverool ka marrë një fitore të pastër kundër Southampton. Serinë e golave e ka hapur sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili në vetëm 10 minuta...

Ja vlen ta shohësh “Perlën” e Naingolan, por arbitri vendos ndryshe.Vlerësimin...

Ndeshja midis Sampdoria dhe Inter ka mbyllur në barazim 0-0 pjesën e parë e cila po luhet në Genoa. Zikaltërit kanë kaluar në...

“Fenomen reklamash.Kim Kardashian i futbollit”-Epitetet e forta në gojën e një...

Neymar është Kim Kardashian i futbollit, të paktën kështu mendon Joey Barton. Ish-mesfushori shumë problematik, tanimë trajner i Fleetwood Town, e bëri këtë vlerësim...

Bayern mposht cdo ekip që i del përballë .Sot ishte rradha...

Bayerni e ka treguar edhe një herë se nuk njeh rival në Bundesligën Gjermane. Kampionët në fuqi kanë mposhtur me rezultatin 0-2 Schalken. Ishte minuta...

FIFA shpall formacionin më të mirë të vitit

FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit. Ajo që bie në sy është pa dyshim dominimi i ‘yjeve’ të Realit që përfaqësohet me...

Shpallet trajneri më i mirë në futbollin e femrave

Trajneri i ekipit të Lionit për femra, Reinald Pedros, u shpall trajneri më i mirë në futbollin e femrave. Reinald Pedros, Asako Takakura, si dhe...

Mohamed Salah fiton çmimin e golit më të bukur

Mohamed Salah ka fituar çmimin e golit më të mirë "FIFA Puskás Award 2018". Goli i tij në derbi kundër Evertonit është zgjedhur si...

Courtois është shpallur “Portieri i Vitit”

Thibaut Courtois ka fituar çmimin e Portierit të Vitit nga FIFA. Portieri i Real Madrid është shpërblyer për sezonin e mirë te Chelsea...

FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit.

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit. Nuk ka surpriza pasi çmimi...

E bukur kjo: “Kush ka humbur recipetat, të vije ti marre...

Ne boten s sportit shohim dhe degjojme shume gjera te bukura dhe interesante te cilat na japin ndjesi te ndryshme . Ne faqen zyrtare te...

P.S.G nuk ndihet e qetë .Rikthehet edhe njeherë çështja e “Fair...

Kur ne ambientet sportive te PSG mendohej se cdo gje kishte perfunduar, del ne drite edhe njehere ceshtja e "Fair Play Financiar" (FFP). UEFA e...

Federata Italiane e Futbollit penalizon Spallettin duke e privuar nga ndeshja...

Fitorja ne transferte e Interit i ka gezuar dhe trishtuar njekohesisht simpatizantet e ketij ekipi .Themi gezuar sepse u arrit nje fitore e rendesishme...

Futbollisti Kombëtares shënon gol ne Skoci me Rangers

Steven Gerrard mbasi nuk eshte bindur ne aftesite e lojtarit te kombetares shqiptare Eros Grezda, diten e djeshme nuk e kishte lojtarin as ne...

Federata Shqiptare e Futbollit pezullon trainierin e kombëtares së femrave

Edhe Federata Shqiptare e Futbollit ka mare nje vendim kunder Armir Grimes.Vendimi per pezullimin e tij deri ne zbardhjen e ngjarjes eshte mare menjehere...

Për 8 sezone rresht shpallet qendër-mbrojtësi më i mirë në botë

Për tetë sezone radhazi, kapiteni i Real Madridit dhe Spanjës, Sergio Ramos do të paraqitet ne njëmbëdhjetshen më të mirë të FIFA-s. Të gjithë...

Kampioni i botes me Francen N’Golo Kante, në mes të trekëndëshit...

N’Golo Kante sot eshte nje lojtar i afirmuar plotesisht dhe kete e konfirmoi me se miri Boterori Rusi 2018 dhe performanca qe ai...

Scaner 5 javor i Superiores të futbollit.Disa të dhëna interesante.

Diten e djeshme u mbyll java e 5-te e Superliges shqiptare e cila ka dhene disa rezultate interesante. Ja disa fakte interesante te ndodhura gjate...

Frank Lampard dhe Derby gjunjëzojnë Mourinhon dhe Manchester United mes...

Lajmi më i bujshem eshte: Derby Coutny, eleminoin Manchester United nga Kupa e Ligës së Anglisë.Frank Lampard arriti një fitore të jashtëzakonshme kundër Jose...

Ja cilat do jenë ndryshimet që do aplikohen në botëror për...

Per ta bere boterorin e futbollit sa me interesant FIFA po mendon qe te beje disa ndryshime te rendesishme. Se pari Presidenti Gianni Iinfantino...

Zjarri nuk ka nevojë për benzinë pasi është i ndezur..As trainieri...

Vazhdojne te dy te thyejne maredheniet protokollare duke bere deklarata vend e pa vend.Thumbojne njeri tjetrin drejtperdrejt apo terthorazi me nenkuptime.Lufta midis mentalitetit te...

Lajm i mrekullueshëm.Manchester City promovon portierin talent nga Kosova

Bëhet fjalë për portierin më të ri të Kosovës, 19-vjeçarin e talentuar Arijanet Muriqi, që sonte po aktivizohet përballë Oxford City në Kupën e...

Në itali rriten temperaturat pas ndeshjes Inter-Fiorentina.Shpërthen trainieri miqve(VIDEO)

Stefano Pioli, nuk e ka kapërdirë lehtë humbjen 2-1 përballë ish-skuadrës së tij, Interit. Shkaku është penalltia që u dha avantazhin zikaltërve në fundin...

Ish futbollisti ka 2 vjet me 14 pllaka dhe 28 vida...

Ish futbollisti i Hull City Ryan Mason i huazuar nga Totenhem, gjate nje ndeshje ne vitin 2017 me ekipin e Chelsea pati nje perplasje...

Në Camp Nou të gjithë “Jo” FIFA-s dhe “Pro”Messit, përfshi dhe...

Ceremonia e ndarjes te cmimeve per futbollistin me te mire nga FIFA, duket se i trazoi ujrat ne ambjentet sportive e ca me shume...

Topi i ardhur nga goditja e këndit “hipnotizon”lojtarët dhe përfundon në...

Ka ndodhur sot ne ndeshjen midis KoLn dhe Ingolstadt, e vlefshme per javen e 7-te te Bundesliga-2 ne Gjermani. Ndeshja ishte ne barazim por nje...

Kylian Mbappe kalon një darkë të shijshme me lojtarë dhe ish...

Pas perfundimit te ceremonise zyrtare te organizuar nga FIFA per ndarjen e cmimeve per futbollistet me te mire te vitit,Kylian Mbappe ka darkuar...

Formacionet zyrtare të ndeshjes: Inter – Fiorentina

Sot ne mbremje ne oren 21.00 , ne stadiumin “Giuseppe Meazza”, Interi do te ndeshet me Fiorentinen per javen e 6-të në Serie...

Modelja shqiptare i thotë “Jo” Ronaldos,ndërkohë mohon dashurinë me futbollistin shqiptar.

Eshte nje nga femrat me te njohura dhe me te komentuara ne rrjetet sociale. Modelja Erjona Sulejmani eshte nje nga emrat e njohur te showbiz-it...

Del përsëri në skenë dyshja e famshme e Milanit, Silvio Berlusconi-Adriano...

Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani, rikthehen edhe njehere se bashku ne boten e bukur dhe magjike te futbollit.Pika e takimit te ketyre dy figurave...

Për transplant apo për modë flokët?!, Këtë mund ta pohojë vetëm...

David Beckham dikur mbante floke te gjate e me stil,por prej disa ditesh eshte shfaqur me floket te qethur fare shkurt. Ai eshte fotografuar ne...

Granit Xhaka e ka përgjigjen për futbollistin më të mirë, me...

Futbollisti i Arsenalit dhe i Kombetares te Zvicres i pyetur per futbollistin me te mire me te cilin ai ka luajtur gjate karrieres se...

Dy skuadra shqiptare në listën e ekipeve që nuk...

Kane startuar te gjitha kampionatet e futbollit ne te gjithe shtetet europiane dhe kane kaluar disa jave nga fillimi.Paralelisht me zhvillimin e ndeshjeve,jane ravijezuar...

David Trezeguet e ka bindjen se kush lojtar do jetë...

Ish-futbollisti francez, David Trezeguet, beson se bashkëkombësi i tij, Mbappe, është e ardhmja e futbollit, për shkak të talentit që ka dëshmuar gjatë ndeshjeve...

Spalletti ja mbrin të triumfojë në apel me një “gërvishtje”të...

Trajneri i Inter Luciano Spalletti ka fituar apelin ndaj pezullimit, kështu që do të jetë në stol ndaj Fiorentina-s mbrëmjen e së martës. Trajnerit zikaltër...

Abramoviç pas 15 vitesh bën “BOM”, nxjerr në shitje Chelsea.Shifra “të...

Roman Abramovich, manjati rus i ekipit te Chelsea të Londres mbas 15 vjet administrim si pronar i ekipit flitet se ka nxjerrë në...

Neymar “Nën sitën” e Samuel Eto’o.Ja cila është këshilla e tij.

“Ne duam ta shohim Neymar duke vrapuar pas mbrojtësve, për ta ndihmuar ekipin e tij, Cavani e bën këtë, por nuk mjafton vetëm një...

A thua se ishte goli me i bukur i Mohamed ...

Sulmuesi egjiptian Mohamed Salah ka shënuar plot 44 gola në të gjitha kompeticionet për sezonin 2017-2018 dhe njeri nga keta gola u shpall goli...

Ky është Top 11-shi më i shtrenjtë në historinë e futbollit...

11 lojtaret me te mire te vitit te zgjedhur me votimine mbi 25.000 futbollistëve dhe te shpallur mbremjen e djeshme ne Londer nga Organizmi...

Manuel Neuer e ka gati “thikën” pas shpine. Bayern Munich sytë...

Kampioni gjerman i portes te Bayern Munich Manuel Neuer është 32-vjeç dhe duket se e ka humbur besimin te drejtuesit e Bayern-it. Për...

“Fshati digjet” dhe Edin Dzeko “krihet” Deri kur do vazhdojnë vuajtjet...

Pas rezultateve zhgenjyese te javeve te para ne kampionat nga ekipi i Romes, te gjithe jane te kryqezuar qe nga Presidenti e , trainieri...

E habitshme por e vërtetë.Sulmuesi me pagesën më të lartë...

Mer 1.5 milion paund ne muaj dhe thene ndryshe 18 milion paund ne sezon dhe ka qysh nga muaji Mars i ketij viti...

Palermo i ndryshi mentalitetin, Australia i dhe mundësinë.Mes futbollit dhe hashashit...

Te gjithe e mbajne mend sih futbollistin Australian te Palermos Mark Breshiano. Breshiano u aktivizua për plot 12 vite në futbollin italian, dhe në një...

Lojtari ngre në “Qiellin e shtatë” trainierin.”Eshte i madh dhe këtë...

Eden Hazard eshte sot nje nga lojtaret me te mire ne bote.Loja e tij me ekipin e Chelsea dhe kombetaren e Belgjikes eshte padyshim...

Jetëshkrimi i një futbollisti “kalibri”.Dritëhijet e të shkuarës dhe të tashmes...

Gjithkush do të donte të jetonte atë që po jetos sot Luca Modriç, Askush nuk do të donte te perjetonte ato qe ka perjetuar...

Një nga idhujt e sulmit italian zhgënjehet pasi del pozitiv me...

Sulmuesi 31 vjecar Italian Giuseppe Rossi siç mëson “ANSA”, u gjet pozitiv për një substancë “të specifikuar”, e cila lejohet nga rregullorja vetëm në...

Pas shpalljes të 11 më të mirëve të botës, ja cilët...

Gjithcka ne organizimin e FIFA-s ne naten e ndarjes te cmimeve ishte pothuajse perfekte.Gjithmone me te miret gezohen dhe lumturojne por te zhgenjyerit te...

Modric i pari, Messi vetëm i pesti.Po të tjerët cilët janë....

Bota mbremjen e djeshme njohu lojtarin më të mirë të sezonit 2017-2018 dhe sipas FIFAS dhe votimit te kryer me shumice votash u...

Rastësi, vendim i tij apo e planifikuar ajo që po ndodh...

Ngjarjet dhe historite me Lionel Messin nuk kane fund.Pasi ka munguar në çmimet e FIFA-s mbremjen e kaluar ne Londer , Messi...

Luca Modric i jashtëzakonshëm në fjalët falenderuese por më të jashtëzakonshme...

Duket se ndarja e cmimeve per futbollistin me te mire te vitit ka qene nje ngjarje e madhe ne te cilen jane perjetuar emocione...

Paksa e çuditshme.Chiellini nuk votoi Allegrin.Ja cilët janë emrat e votuar...

Në mbremjen e Londrës, ne ceremonine e zhvilluar nga FIFA per futbollistet me te mire te vititne te cilen Luca Modric u shpall si...

Sergio Ramos bën liderin e vërtetë. I drejtpërdrejtë ndaj Ronaldos...

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, përshëndeti Luka Modric, duke thënë se mesfushori kroat e meritoi çmimin “Lojtari i FIFA-s 2018”. Pasi e ndihmoi...

Paul Pogba vendos kushte për transferimin tek Barcelona

Paul Pogba eshte nje nga mesfushoret me te mire ne bote dhe per kete ai eshte ne synimet e klubeve me te medha Europiane.Maredheniet...

Në pritje të derbit të madh mes statistikash

Ditën e Premte zhvillohet ndeshja e shumepritur , derbi i madh i kryeqytetit Tiarna - Partizani.Takimi i së premtës është një jubile i bukur,...

Turqit bëjnë paqe mes tyre.Fenerbahce në krizë loje dhe rezultatesh

Derbi turk në mes të Fenerbahces dhe Besiktasit ka përfunduar pa fitues, me rezultatin e barabartë 1-1. Ka përfunduar njëri prej dërbive më të zjarrtë...

Fabio Capello e thotë troç: “Messi-t dhe Ronaldo-s u mungon respekti”

Mungesa e Cristiano Ronaldo-s dhe Lionel Messi-t në çmimet e FIFA-s tregon mungesë respekti. Dje ne Londer FIFA ka organizuar ceremonine per ndarjen e cmimeve...

Votat e Messit dhe Ronaldos për lojtarin më të...

FIFA ka zbuluar votat e kapitenëve dhe trajnerëve të kombëtareve pas shpalljes së Luka Modric lojtari më i mirë i vitit 2018. Në këtë votim...

Sot është dita e Kapitenit.Eshtë e jashtëzakonshme për një lojtar futbolli...

Më17 tetor 2015, Daniele De Rossi festoi arritjen e 500 ndeshjeve me fanellën e Romës Banderola qe tifozet kishin shpalosur në urën e pedonales...

“Bosat e menaxhimit te sportistëve”.Ja cila është renditja dhe fitimet kolosale...

Revista Amerikane "Forbes" ka publikuar si çdo vit klasifikimin e 10 menaxhereve me te mire te botes se sportit. Gjeja ineresante eshte se Jorge Mendes...

(VIDEO) Derbi i Kryeqytetit rrit temperaturat.Tifozët e Tiranës plasin videon

kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit e vlefshme për javën e gjashtë të Superiores do te luhet diten e Premte.Per kete ndeshje te shume...

“Super Pipo” ngre lart Juventusin dhe CR7.

Sipas trajnerit të Bolognës, Filippo Inzaghi, ish lojtarit "vrastar" te Milanit, Juventusi është ekipi më i mirë në Europë se bashku me Cristiano Ronaldon. Të...

” The Special One” bën profetin pas ndeshjes, ndërkohë që...

José Mourinho nuk di nga të mbrohet dhe si të mbrohet.Ndoshta dhe po e ndjek "Fati i keq", ndoshta duhet ta kerkoje tek vetja...

Manjati Rus nuk ja del dot në 7 muaj betejë ligjore...

Askush nuk e dinte , por sipas policise Zvicerane manjati rus Roman Abramovich eshte cilësuar “kërcënim për sigurinë publike dhe një rrezik”,ne argumentimin...

Gotze “goditje nën brez” duke frenuar Bayern Mynchen dhe ...

Duhej goli i Gotze ne ndeshjen e dites se djeshme qe te frenohej Bayern Mynchen qe si gjithmone e nis me hapa galopante dhe...

Real Madridi në hall se po i “lëkundet dhe mund të...

Konkurenca per te zene vendin e titullarit jo gjithmone ben mire.Tek Reali i Madridit, pamvaresisht se cfare thuhet per konkurencen midist dy gjigandeve te...

VIDEO/ Nuk i pason shoku i skuadrës, Ronaldo i tërbon të...

Juventusi po fiton me rezultatin 2-0 në shtëpi përballë Bolognas. Në minutën e 16 ishte Matuidi ai i cili shndërroi në gol asistin e dhënë...

(VIDEO)Temperaturat jane ulur por për Derbin janë maksimale.Tek Partizani “plasin videon-bombë”...

Sa me shume afrohet ndeshja e derbit midis Tiranes dhe Partizanit, aq me shume ngrihen temperaturat ne kampet respektive e sidomos tek grupimet e...

1/3 e ekipit në “ethet e transferimit”.Pep Guardiola “bën harakiri”...

Pep Guardiola e ka marre seriozisht punen e merkatos te transferimeve.Janari do te jete muaji vendimtar per transerimet e nje liste te gjate te...

Shtangin tifozët italianë .Kampioni i portës jep lajmin mes lotësh

Gianluigi Buffon ne nje interviste perpara mediave ne Paris jep lajmin e largimit nga kombetarja italiane . Portieri legjendar ka trajtuar shume tema e...

Elliott debuton 15 duke vendosur rekord në League Cup

Në ndeshjen kundër Millwall, e fituar 3-1, Slavisa Jokanovic, menaxher i Cottages, ka vendosur të hedhë në fushë në minutën e 81’ Harvey Elliott...

E jashtëzakonshme Shiten 6 mijë bileta dy ditë para derbit Tirana-Partizani

Interes i jashtëzakonshëm për derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kur duhen edhe 2 ditë nga zhvillimi i supersfidës, “Panorama Sport” mëson se...

Milan noton mes 3 barazimeve rresht.Objektivi duket larg (VIDEO)

Kur te gjithe mendonin ne nje fitore te lehte te Milanit ne fushen e Empolit, kjo perseri nuk erdhi pasi shifrat e ndeshjes u...

Ja cilat janë 10 stadiumet e Gjermanisë ku do të zhvillohet...

Tashme eshte marre vendimi perfundimtar per organizimin e Kampionatit Europian te Futbollit.Ne konkurencen midisGjermanise dhe Turqise , fiton Gjermania Euro 2024 do të organizohet...

Empoli-Milan 1-1 Tre barazime rresht ia zbehin paksa shikimin Milanit drejt...

Milan ende endet mes ujrave te mesit te poshtem te tabeles te klasifikimit.Ndeshja ndaj Empolit ne fushen e kesaj te fundit dha barazimin e...

Talenti i ri dy rekorde në tre ditë.E ku mund të...

Kjo ka ndodhur per talentin e ri te Ajaksit te Amsterdamit Ryan Gravenberch. Lojtari pas nje debutimi te shkelqyer ne Champions League me ekipin e...

“Ronaldo show”.Magjik në fushë, magjik në jetë (Fantastic VIDEO)

Ne Fcebook eshet shfaqur nje video e talentit portugez Cristiano Ronaldo e cila tregon nje dite te zakonshme te lojtarit e cila tregon se...

(VIDEO)Milan e mbyll pjesën e parë me fitore.Gol mjaft i bukur...

Milan e ka mbyllur pjesen e pare te ndeshjes kunder Empolit me avantazhin e nje goli te bukur te Bilias. Ndeshja eshte e vlefshme per...

Një francez tjetër zëvendëson Franck Ribery tek Bayern

Sipas Bayern Munich është i interesuar për sulmuesin e Marseille, Florian Thauvin. Florian Thauvin është objektivi kryesor i bavarezëve për të zëvendësuar Franck Ribery.Florian Tristan...

Dalin koeficientët nga ekspertët anglezë të basteve për ekipin ...

Rezultatet e fundit dhe maredheniet e nderlikuara te Mourinhos me lojtare te vecante, kane bere qe te qarkulloje ideja e shkarkimit te tij dhe...

Formacionet zyrtare Empoli – Milan.Gatuzo pa Gonzalo Higuain dhe Cutrone nga...

Milani vjen nga dy barazime radhazi dhe duhet patjetër të fitojë sot për t’u ngjitur në renditje, ku mban vendin e 16-të. Milanezët do...

Portieri i Sevillas kishte një natë pa gjumë pasi i qëndroi...

Sevillas ka arritur ta mposht Real Madridin në mbrëmjen e së mërkurës dhe atë me rezultat 3-0, ndërsa njëri ndër ata që shkëlqyen...

Pas motrës , shpërthen edhe vëllai i Ronaldos.Këtë rradhë sulmi ndaj...

Pas ndarjes te cmimeve per futbollistin me te mire te vitit,qarkullojne mendime te ndryshme ne lidhje me vertetesine dhe objektivitetin e ndarjes te cmimeve.Objekt...

Jon Terry: – Ai është më i miri në botë.Shihni golin...

John Terry, ish lojtari legjende i Chelsea , pretendon se Eden Hazard është lojtari më i mirë në Premier League dhe në botë.Terry ishte...

Pas 2016-ës në Kampionatin Europian, Portugezi shënon edhe këtë ...

Ne Kampionatin Europian 2016 Portugalia u shpall me merite kampione e ketij kompeticioni te rendesishem ,Nje nga kontributoret e ekipit portugez ishte dhe padyshim...

Messi apo Ronaldo ? Ja sa fiton Ronaldo me një postim...

Futbollistet e medhenj jane nje vitrine e mire ne fushen e reklamave per veten e tyre dhe per ekipet ku ata luajne.Kjo ndodh...

Nga Ronaldo tek Pogba.Ja kush janë lojtarët që kanë patur “krisje”...

Raportet midis José Mourinho dhe Paul Pogba tek skuadra e Manchester United jane perkeqesuar edhe me tej pas deklaratave te fundit te lojtarit e...

“Krisja” filloi te Barcelona. Gati zëvendësi i trainierit Valverde.Sytë nga Franca

Humbja e mbremjes te kaluar te Barcelones me ekipin modest te Leganes si dhe barazimi ne ndeshjen paraardhese me Girona ne Primera Divizion duket...

Zyrtarizohet përdorimi i “VAR” (Teknologjisë).Ja kur do zbatohet..

UEFA më në fund ka marrë vendimin për të përdorur VAR në kompeticionet e saj, duke filluar nga sezoni i ardhshëm, duke përfshirë edhe...

“Gjest i shëmtuar…kur humbet duhet të përgëzosh kundërshtarin”-Portieri flet i hidhëruar...

Ivan Cuellar ishte çelësi i fitores së Leganés kundër Barcelonës në “Butarque”. Portieri “hero” bëri disa ndërhyrje të rëndësishme dhe shpëtimtare, duke e parandaluar...

Sot Granit Xhaka mbush 26 vjeç.Taulanti i bën urim special “Gjaku...

Sot nje nga futbollistet me te medhenj shqiptare te te gjithe kohrave mbush 26 vjec.Te gjitha urimet e shqiptareve kudo qe ndodhen shkojne per...

Dybala poston në shqip golin e shënuar ndaj Bologna(VIDEO)

Paulo Dybala nuk ka vonuar qe ne faqen e tij te insagramit te postoje golin e tij te shenuar ne minuten e 12 te...

(VIDEO) Shihni se çfarë ka kumunikuar trainieri Liverpool me Xherdan Shaqirin

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri,u aktivizua titullar ne ndeshjen me ekipin e Chelsea per Carabao Cup nga trainieri i tij Jurgen Clopp. Klopp gjate zhvillimit te...

Më në fund vjen dhe lajmi i mirë për Cristiano Ronaldon

Komisioni i Disiplinës në UEFA ka marre vendimin per masen e pezullimit te Cristiano Ronaldos ne Kompeticionin e Chempions League pas kartonit te kuq...

Lojtari më i mirë në botë me këtë telefon? Nuk ka...

Futbollisti më i mirë në botë sipas përzgjedhjes së FIFA-s, Luka Modric, i ka lënë të gjithë “gojë hapur”, teksa ka nxjerrë nga xhepi...

VIDEO/ A është ky një nga 5 golat më të bukur...

Chelsea ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme kundër Liverpoolit me rezultatin 1-2, duke e eliminuar këtë të fundit nga Carabao Cup. Autori që vulosi...

VIDEO/ ‘Ylli’ i Udineses rofishatë si Ronaldo, shikoni çfarë supergol i...

Udinese ka ngushtuar avantazhin 1-2 kundër Lazios. Në minutën e 80’ ishte Nuytinck ai i cili realizoi një rofishatë të pabesueshme duke mposhtur Strakoshën. https://video.syri.net/upload/videos/2018/09/f2GJ4ZCLVN38P5EfCc1q_26_8898917d71a81c20077cb86cda84744c_video_720p_converted.mp4

Lojtari që po çudit Italinë, deri dje ishte i panjohur, sot...

Sulmuesit ne seria A ne Itali jane te shumte dhe cilesore.Me transferimin e Cristiano Ronaldo tek Juvetus u shtua edhe nje yll tjeter krahas...

VIDEO/ Pastore shënon golin e vitit në Itali, shikoje 100 herë...

Roma po fiton 3-0 ndaj Forisnones. Ashtu siç e ka bërë zakon Javier Pastore ka shënuar një gol të çmendur me finte që pa dyshim...

Steven Gerrard ja dha shansin.Ja cfarë shënje la futbollisti Kombëtares Eros...

Stivën Xherard duket se ka krijuar shumë besim te sulmuesi shqiptar Eros Grezda, duke qenë se e ka aktivizuar sot për thuajse një pjesë...

E quajnë “pija sekrete”.Tek Liverpool e përdorin për rritjen e rendimentit...

Në “Anfield” po jetohet një moment shumë i mirë, por mesa duket, aty po fshihet edhe një sekret Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar se lojtarët...

Pogba s’je i vetmi! 11 lojtarët me të cilët Mourinho ka...

Episodi i José Mourinhos me Paul Pogba është vetëm një nga të shumtat konfrontime që trajneri ka pasur me lojtarët e tij. Në Real Madrid,...

VIDEO/ Dybala poston në Instagramin e tij golin me koment shqip...

Sulmuesi argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala, mbrëmë ka thyer mungesën e golave të tij me “Zonjën e Vjetër” këtë sezon. Ai ka shënuar një gol...

VIDEO/ Klopp ‘tërbohet’ me Shaqirin, ja çfarë i tha pas humbjes...

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, gjatë ndeshjes së humbur 1-2 me Chelsean në Carabao Cup, u pa disa herë duke i bërtitur Xherdan Shaqirit,...

Surprisa këtë rradhë e ka emrin Leganes por ndoshta Barcelona është...

Pas barazimit 2-2 ndaj Gironës në “Camp Nou”, Barcelona shkakton një tjetër befasi në kampionatin spanjoll të futbollit, duke u mposhtur 2-1 nga Leganesi...

Nga përlotja deri tek banderolat,fishekzjarret sharrjet e thumbimet ishin ato që...

Dje u zhvillua derbi i shumepritur dhe i shumperfolur i Tiranes midis dy nga skuadrave me me emer ne futbollin shqiptar,ajo midis Tiranes...

Ndryshime në formacionin e Argjentinës.Mungojne emrat si Messi,Anghel Di Maria,Higuain…

Ne datat 11 dhe 16 Tetor ekipi i Argjentines do te zhvilloje 2 ndeshje miqesore kunder Irakut dhe Brazilit.Dy jave perpara tyre, trainieri Lionel...

Ndeshje me rritëm të lartë por që rezultoi fatale për...

Per kampionet e Gjermanise ishte humbja e pare ne kampionat dhe kjo erdhi me ekipin rival direkt te Bayern Mynchen , Harta e Berlinit...

Eshtë momenti i lojtarit të Kombëtares shqiptare.Çdo 80 minuta një gol.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rey Manaj krejt papritur është kthyer në pikë referimi te klubi i tij i ri Albacete, sepse më në fund...

Hertha e Berlinit i shënon golin e dytë Bajernit(VIDEO)

Hertha e Berlinit ka shënuar golin e dytë kundër Bayern Munichut. Në minutën e 44’ ishte Ondrej Duda ai i cili realizoi duke mposhtur Neuerin. Shiko...

Diego Costa shigjeton Antonio Conten.”Shikoni ku ka përfunduar”

Diego Costa-Antonio Conte, një raport që nuk pati kurrë pozitivitet që nga kohët kur të dy ishin në Londër tek Chelsea. Në periudhën në...

Deklratë e fortë kundër “Super Pipo” nga Kampioni i Botës.

Ne momente te vecanta lojtaret shperthejne jo vetem ne fushe por edhe jashte saj . E tille ka qene edhe deklarata e Kampionit te Botes...

Lukaku me partner të ri në sulmin e Manchester United.Gati 60...

Boshlleqet qe u nuk u plotesuan ne merkaton verore tek Manchester United po mundohen ti mbushin ne Janar atehere dhe kur do te...

(VIDEO) Maurizio Sarri prek në sedër Hazard.“Eshtë një gjeni, është unik...

Tekniku italian i skuadres se Chelsea Maurizion Sarri, po kalon nje periudhe te mire tek kjo skuader pasi deri tani ka marre rezultatet e...

Spalletti i drejtpërdrejtë para sfidës me Cagliarin.Ndeshje të caktuara të lodhin...

Nje dite para ndeshjes me Cagliarin e vlefshme per javen e 7-te te Seria A,Tekniku Luciano Spalletti ka dhene nje konference shtypi ne te...

Shkëlqen talenti 20 vjeçar nga Kosova në Gjermani.Për cilin ekip do...

Numri i lojtareve me kombesi shqiptare qe luajne ne Gjermani se fundi eshte shtuar shume pasi dhe sterviten fort dhe jane zbuluar si talente...

Ex i Ronaldos zemrën tek Lacio

Desire Cordero është një nga wags-at e reja të Serie A. Ish-i i Cristiano Ronaldos, aktualisht është partnerja e Joaquin Correa, blerjes më të...

Simeone: “Të tre rezultatet janë të mundshme.Nuk ndikohemi nga asnjë rrethanë”

Ne diten e sotme tekniku i Atletiko Madrod Diego Simeone doli para kamerave ne nje konference shtypi 1 dite para ndeshjes kryesore te javes...

Barcelona alarm në mbrojtje.Tekniku Valverde mes zgjedhjesh të vështira para ndeshjes...

Nuk ka mjaftuar forma jo e mire qe po kalon Gerard Piqué (kujtojme ndeshjen e fundit me ate gabim te rende qe shkaktoi...

Plas skandali Ronaldo pas 9 vjetësh nga koha kur ai përdhunoi...

Kathryn Mayorga, ka tronditur boten me rrefimine saj per Cristiano Ronaldon. Deklarata eshte bere publike per herre te pare nga e "DER SPIEGEL" Sipas gruas...

“Përplasja e madhe”.Ancelotti:”Ndeshja vlen 3 pikë.Për Ronaldon kam respekte pa fund”

Ora e ndeshjes se madhe mes Juventusit dhe Napolit po afron dhe ekipet jane ne pergatitjet e fundit.Të shtunën, në orën 18:00, luhet ndeshja...

Zgjerohet grupi i “Rebelëve” të teknikut Portugez.Janari do tregojë më...

I ashtuquajturi "Grupi i puçit" ne ekipin e Manchester United, tashme duket se ka ne perberjen e vet edhe nje anetar te ri me...

Talenti i Seria A në Itali, në “filtrat” e Bayern...

Ai eshte nje lojtar i Seria A ne Itali dhe kete fillim kampionati ka shenuar jo pak por 6 gola ne 5 ndeshje te...

“Kapiteni” Një jetë e mbushur mes polemikash dhe zhgënjimesh, suksesesh...

Ish lojtari i Kombetares Italiane te futbollit dhe njekohesisht kapiteni legjendar i Verdhekuqve te Romes Francesco Totti gjeti menyren me te mire per te...

U përzgjodh si tekniku më i keq i botërorit dhe tashmë...

Ne kampionatin e fundit boteror Rusi 2018, ai zhgenjeu ne drejtimin e kombetares te futbollit te Argjentines , pasi nuk diti te harmonizonte talentet...

Ekipi më perfekt në Europë.Të gjitha fitore në kampionat dhe Chempions...

Po tu hedhesh nje veshtrim te shpejte ecurise te ekipeve me te mira ne Europe te bien ne sy disa ekipe qe pothuajse kane...

Kjo ishte arsyeja përse nuk pranova të transferohem tek Monaco…

Ishte shume prane largimit nga ekipi i tij i zemres Interi.Fakti i nje sezoni "shterpë" persa i perket shenimit te golave e bene Antonio...

E krahasojnë me Messin dhe Ronaldon por Ai ka tjetër objektiv:...

Eshte nje lojtar qe ka me shume se 3-4 vjet qe luan ne nivele te larta.Shume specialiste dhe futbolliste te medhenj e krahasojne me...

Ja kush është talenti i vetëm në Itali për Buffon,,,”Bëhet punë...

Gigi Buffon aq i respektuar ne futbollin Italian nuk harron te rikthehet edhe njeherere dhe te flase per Italine dhe futbollin e saj. Sipas Buffon,...

Shoku i Ronaldo në “zbritje të lirë”.Gabimet e tij po bëhen...

Linja e majte tek Real mMadrid me transferimin e Cristiano Ronaldos nuk po funksionon sic duhet.Ndoshta eshte rasti pe te thene qe ka ndikuar...

Rrëfim i ndjerë i Edin Dzeko.Me Tottin do kisha shënuar më...

Edin Dzeko eshte nje lojtar i afirmuar dhe nga me te rendesishmit e me te dashurit per tifozerine e Romes. Ne nje rrefim per “The...

Gabim i rëndë i Strakosha. Dalje prej portieri diletant (VIDEO)

Ka qene nje dalje shume e gabuar ajo e portierit te Lacios dhe Kombetares Shqiptare qe u ka dhuruar ne nje fare menyre golin...

Njeriu i surprisave të mëdha, sjell në Itali idhullin e Milanit...

Silvio Berlusconi, ose Cavaglieri sic e therrasin, nuk harron te na surprizoje shpesh me vendimet e tij te jashtezakonshme . Aktualisht Berlusconi sapo ka blerë...

Pep Guardiola “Përkëdhel” Sterling.“Ai është një talent shumë, shumë i madh”

Tekniku i Manchester City , Pep Guardiola, ne nje prononcim ka shprehur mjaft fjale "dashurie" per Rahemm Sterling, duke thene se Ai eshte...

Gattuso me probleme në repartin e avancuar .”Sulmuesi nuk është 100%...

Gennaro Gattuso eshte i dyzuar ne lidhje me futjen ose jo ne fushen e lojes per sulmuesin e saj kryesor Higuain. Sulmuesi ka patur nje...

West Ham fundos Mourinhon 3-1. “Dhimbje koke për “Special One’.”

Ekipi i West Ham ka bere nje paraqitje te mire sot ne ndeshjen kunder ekipit te Manchester United te drejtuar nga Jose Mourinho duke...

Pas pak minutash derbi Roman.Pritet ndeshje e hapur Formacionet bazë te...

Pas rreth 20 minutash zhvillohet ndeshja e rendesishme e derbit Roman midis ekipev et Romes dhe Lacios, nje ndeshje qe gjithmone ka prodhuar loje,...

Larrondo lëshon “bombën” për Seria A në Itali.

Marcelo Larrondo, sulmues argjentinas me pasaportë kiliane, që ka luajtur për shumë vite në Serinë A me fanellat e Siena, Fiorentina dhe Torino, ka...

Humbja që solli largimin e Zidane nga Real Madrid.

Sot Zinedin Zidane (ZIZU) eshte i lire dhe nuk drejton ekip futbolli. "Zizu" ka mbetur i lire pas doreheqjes nga ekipi i Real Madridit menjehere...

Lojtari i Bayern kërkon falje pas humbjes. Sa vlen ajo ?

Humbja e Bayern Mynchen ne diten e djeshme kunder Hertha Berlin nuk ka kaluar lehte ne kampin bavarez. Ndeshja ishte shume e sulmuar nga te...

Të gjithë tek Atletico Madrid besojnë tek mrekullia e një emri.Në...

Sa herre qe duan te parashikojne nje ndeshje , ne pergjithesi shikojne statistikat , pasi jane ato qe kane dale nga shifrat reale te...

“Jam i vetmi në botë që mund të luaj dhe të...

Ne fakt mund te jete i vetmi talent i cili ka mundesine per te luajtur me dy lojtaret me te medhenj te botes per...

Rihapet çështja e nxehtë : Këtë rradhë është Cristiano Ronaldo ai...

Opinioni publik tashme eshte i njohur me nje akuze per perdhunim kunder cristiano Ronaldo nga nje 34 vjecare amerikane, nje ngjarje e ndodhur ne...

Shifra ekstremisht të frikshme.Janë ato që do bëjnë diferencën e madhe...

Përballja midis Juventusit dhe Napolit do te jete nga me te rendesishmet e viteve te fundit.Jo se ndeshjet e kaluara kane qene te parendesishme...

Dy parashikimet e Luciano Moggi për Juventus e Napoli.

Sot do te kete nje perballje te drejtperdrejtemidis ekipev ete Juventus e Napoli e vlefshme per javen e 7-te te Seria A ne Itali...

Jurgen Klopp.Do ta shihni që në fund të ndeshjes do të...

Sot do kete nje perballje te forte midis ekipeve te Chelsea teLondres dhe Liverpool e vlefshme per javen e 7-te te Premier...

Ronaldo është Ronaldo Ai di si të sillet me Kampionët.Uron fituesin...

Cristiano ronaldo eshte modeli per tu ndjekur ne boten e futbollit.Di si te sillet ne fushe por di si te sillet edhe jashte saj...

Çfarë kërkon të bëjë Real Madrid që pas transferimit të...

Sipas “Diario Gol”, ekipi i Real Madrid pas transferimit te bujshem te Cristiano Ronaldos tek ekipi i Juventusit ne seria A, tashme kerkon te...

Financat e Interit me bilanc negativ dhe janë nën investigimin e...

Ne takimin qe eshte zhvilluar me bordin e Interit per percaktimin e buxhetit deri ne mesin e vitit te ardhshem, eshte raportuar se ka...

Formacioni Kroat i Daliç, për sfidën ndaj Anglisë të...

Ne 12 Tetor do te zhvillohet ndeshja e shumepritur midis Anglise dhe Kroacise e vlefshme per “Nations League” Kjo ndeshje eshte shume e rendesishme per...

VIDEO/ Pas 11 minutash vjen goli i parë në Inter –...

Interit i kanë mjaftuar 11 minuta lojë për të kaluar në avantazh 1-0 përballë Cagliarit. Ishte blerja e bujshme, Lautaro Martinez ai i cili shënoi...

Inter 1 – 0 Cagliari ndiqeni LIVE

http://firstrowsportes.net/soccer/inter-vs-cagliari-krk667567?l=1833240005

VIDEO/ Shënon blerja e bujshme e Juventusit, ja festa e tij!

Juventusi ka shënuar edhe golin e tretë përballë Napolit. Në minutën e 76’ ishte blerja e bujshme Leonardo Bonucci ai i cili dërgoi topin drejt...

VIDEO: Bakaj “i akullt”, vjen goli i radhës

Elis Bakaj vijon të jetë vendimtar për klubin e tij Shakhtyor Soligorsk, sepse edhe sot shënoi golin e fitores ndaj Gorodeya-s. Shakhtyor ia doli...

VIDEO/ Goooooool! Ronaldo ngre ‘peshë’ stadiumin. Shikoni ku përfundon ‘predha’ e...

Juventusi ka përmbysur rezultatin pasi po fiton 2-1 ndaj Napolit. Në minutën e 49’ ishte Cristiano Ronaldo që lëshoi një “predhë” në drejtim të portës...

Përsëri Chelsea dhe përsëri Hazard.Pjesa e parë 1-0.

Ekipi iChelsea vazhdon serine pozitive te ndeshjeve .Pjesa e pare e ndeshjes te luajtur ne Londer midis saj dhe Liverpool ka perfunduar 1-0 ne...

Barcelona vazhdon të surprizohet.Messi bën gjithcka por pa mundur të fitojnë(VIDEO)

Zhgenjimet e ndeshjeve te fundit per Barcelonen nuk po mbarojne Kete rradhen e surprizes e kishte Atletiko Bilbao e cila mori nje barazim te...

Juventus nuk pajtohet me humbjen Ronaldo protagonist (VIDEO)

Pesimi i golit te pare nga Juventus , ka ristartuar ekipin i cili eshte hedhur teresisht ne sulm duke barazpeshuar rezultatin 1-1 Goli u shenua...

Surprisa e parë në ndeshjen Torinos e ka emrin Napoli

Eshte duke u luajtur ndeshja midis Juventusit dhe Napolit per jabven e 7-te te Seria A, dhe Surprisa e pare vjen nga Napoli qe...

Alibi pa fund.Mourinho “kërkon të gjejë gjilpërën në kashtë”.”Fajtorët” janë jashtë...

Humbja të rëndë në fushën e West Ham me rezultatin 1-3 nga ekipi i Mourinho , ka bere qe ky i fundit te kerkoje...

Talenti 21 vjeçar që bindi Pep Guardiolën.Menjeherë pas ndeshjes City afroi...

Ne ndeshjen e pare ne Grupe te Chempions League, ekipi i Pep Guardiola, Manchester City pesoi nje humbje turperuese ne Etihad Stadium , por...

“Eshtë një lojtar shumë i talentuar.Nuk besoja se do ta stërvitja...

Ne nje deklarate tekniku i skuadres franceze PSG Thomas Tuchel, ka vlerësuar Angel Di Maria-n, duke pranuar se është me fat që ka në...

Reagimi inteligjent i Griezmannit ndaj Sergio Ramos që e quajti injorant

Antuan Griezman para disa ditesh ne nje bisede mes shokesh e konsideroi talentin dhe nivelin e tij te lojes ne nje nivel me Messin...

Sulmuesi i Shpresave të Shqipërisë doppietë në kampionatin Grek pas...

Me ne fund erdhi dhe momenti per sulmuesin e Shpresave te Shqiperise Fiorin Durmishaj, i cili shenoi nje dopiete golash qe ngriti peshe zemrat...

Sulmuesi i Genoas i pa përmbajtshëm Thyen rekordin e vendosur në...

Eshte lojtari me debutimin me te mire te Kampionatit te Seria A ne Itali.I ardhur nga Polonia ne sezonin veror te transferimeve per nje...

Ronaldo nuk e kishte inatin me Real Madrid. Ja kush ishin...

Largimi i Kristiano Ronaldo nga Real Madridi ne drejtim te ekipit italian te Juventusit , vazhdimisht eshte hamendesuar se cilat mund te ishin shkaqet...

Makthi i teknikëve të Milanit e ka emrin Sassuolo.Gattuso nën ethet...

Sot ne mbremje Milan i teknikut Gattuso do te udhetoje per tu ndeshur me ekipin e Sassuolo.Milan ne kete ndeshje vjen me 3 barazime...

Juventus magjik që fluturon në qiellin e shtatë.Plot 88 vite më...

Juventus fitoi nje ndeshje te rendesishme ndaj Napolit per te rikonfirmuar kreun e renditjes , duke sigluar fitoren e 7 rresht, dhe se bashku...

Juventus – Napoli ndeshja vazhdon edhe jashtë stadiumit.Këtë rradhë reagon djali...

Edhe pse ndeshja e shumepritur e Seria A midis skuadres kryesuese Juventus me vendin e dyte te klasifikimit Napoli ka perfunduar, jashte stadiumit ndeshja...

Bojkoti Messi – Ronaldo nuk do të ndodhë më. FIFA...

Sipas shtypit spanjoll, Gianni Infantino është shumë i zemëruar. Mungesat e Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi në ceremoninë e dhënies së çmimit “The Best”...

Ronaldo dhe Zidane përsëri bashkë tek Juventusi.

Kishte dite qe flitej se Zinedin Zidane do te zevendesonte Jose Mourinhon tek Manchester United por gjithcka ndryshoi ne oret e fundit. Zidane do te...

Eden Hazard alarmon Chelsea: Rinovimi me ekipin në dyshim të plotë.

Po kalon nje periudhe te arte me skuadren e Chelsit ne Londer duke luajtur perfekt, duke shenuar dhe duke u argetuar me magjite qe...

Sot në Kosovë luhet derby i Gjilanit Dy teknikë dhe dy...

Sot ne Kosove do te luhet derbi i Gjilanit midie ekipeve Gjilani dhe Drita.Derbi i Gjilanit gjithmone ka prodhuar loje dhe ngjarje interesante, prandaj...

Milinkovic Savic me tone të ashpra ndaj portierit Strakosha.E bën fajtor...

Milinkovic-Savic nuk ka qenë aspak i kënqur me performancën e portierit të përfaqësueses së Shqipërisë, Thomas Strakosha, pas golit të pësuar me goditje dënimi...

Talenti shqiptar i Bayern , jep sinjale dashurie Kosovës dhe...

Së fundmi Meritan Shabani është kthyer në një çështje diskutimi mbi zgjedhjen që ai do të bëjë. Pra se cilën Kombëtare ai do të...

Thellohet skandali i Ronaldos për akuzat e përdhunimit: Ulërija dhe i...

Vazhdon të marrë përmasa të tjera skandali i Kristiano Ronaldos. Duket se portugezi do të jetë vërtetë në telashe pasi akuzohet se ka përdhunuar...

Allegri nuk kursehet për “elozhe” kur është fjala për Ronaldon.”Argëtohet në...

Massimiliano Allegri, eshte nje trainier qe dita dites ka krijuar nje profil te sukseshem, e lidhur kjo me rezultatet qe ekipi Juventusit ka arritur...

Jetoni mrekullitë e Ibrahimovic në një ndeshje të vetme (VIDEO)

Zllatan Ibrahimovic po perjeton nje rini te dyte ne kampionatin amerikan te futbollit me Los Angeles Galaxy. Jo vetem loja e tij , por dhe...

Situata po agravohet .”Rebelohet” mesfushori më i mirë në botë.”Sa të...

Ajo qe po perflitej ne shtyp dhe korridoreve te ekipit te Manchester United po ndodh ne menyre te pakthyeshme.Paul Pogba ka filluar "rebelimin". Ai...

E duan me patjetër tek Manchester City talentin më të mirë...

Sot per sot eshte talenti me i madh ne bote nga moshat e reja, per te mos thene per te gjitha koherat, por kjo...

Tek gjithë tek Reali i Madridit duan të largohen.Pas Ronaldos duket...

Largimi i Cristiano Ronaldos duket se nuk ka kaluar pa pasoja tek Reali i Madridit.Jo vetem rezultatet qe nuk jane ato qe priten ,...

Spalletti: Po projektojmë Interin e madh.Kritika sulmuesit për egoizëm

Tekniku i Interit Luciano Spalletti ka qene shume i kenaqur pas fitores se djeshme ne kampionat ndaj ekipit te Cagliarit dhe menjehere pas perfundimit...

Në Madrid nuk ndahen dot nga “Fenomeni”. Edhe kundërshtaret e Atletikos...

Kjo ka ndodhur ne derbin e Madridit ne ndeshjen e luajtur midis Realit dhe Atletikos, nje ndeshje e mbyllur si rrallehere pa gola. Ne fundin...

I pari bën gati valixhet, tjetri mëson anglisht.Lidhja që i bashkon...

Sipas te gjitha zerave ne mediat anglese, Jose Mourinho do te largohet nga ekipi i Manchester United.Jane disa arsyet qe e mundesojne kete por...

“Ronaldo u tall keq me Hysajn, do humbasë vendin e titullarit”

Juventusi fitoi sonte 3-1 përballë Napolit, ndërsa mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj ka humbur duelin personal me Kristiano Ronaldon. Shkodrani nuk ishte në lartësinë e duhur...

“Bomba vjen” Mourinho drejt shkarkimit

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka mbajtur bisedimet me Manchester Unitedin rreth mundësisë për ta marrë drejtimin e klubit nga Premierliga. Jose Mourinhos është...

Ex-i i Neymar çan rrjetet sociale duke mrekulluar me format e...

Modelja e njohur serbe, Soraja Vucelic vijon të mahnitë në rrjetet sociale, me fotot shumë ‘të nxehta’ që poston në mënyrë të vazhdueshme. Bukuroshja nga...

“Divorci” i rradhës e ka emrin Gatuzo-Milan.Ja kush e zëvendëson por...

Rezultatet e dobeta ne kete sezon kane bere qe te qarkullojne jo vetem fjale por mund te konkretizohet largimi i Gennaro Gattuso nga ekipi...

WOW !!!!! Cfarë gafe e rëndë nga Xherdan Shaqiri.(VIDEO)

Liverpooli më në fund është ndalur pasi nuk ka marrë më shumë se një barazim 1-1 në duelin kundër Chelseas të vlefshme për javën...

Ngjarje e rëndë në stadiumin e Eibar.Shëmbet tribuna .Dhjetra të plagosur...

Disa tifozë të Sevilla-s kanë mbetur të plagosur, për shkak se një nga tribunat ku ishin vendosur u shemb. Incidenti në fjalë ndodhi pasi...

Përmbysje e çmendur me poker golash dhe të gjitha në 45...

Skuadra e Borussia Dortmund ka marrë kryesimin e Bundesligës pas fitores 4-2 që arriti sot në mbrëmje në fushën e Byer Leverkusen, një sukses...

Portieri i Real Madridit Kylor Navas, çmend Presidentin Florentino Perez për...

Humbja e turpshme per nje ekip si Real Madrid ndaj CSKA te Moskes, nuk ka kaluar lehte ne kampin e lojtareve . Portieri Keylor...

Milan në gjurmët e një prej sulmuesve më të mirë të...

Genaro Gattuso eshte shume optimist se ne muajin Janar, Milanit mund ti behet nje dhurate e madhe.Ketu behet fjale per nje nga sulmuesat me...

Tek Reali i Madridit asgjë nuk është si më parë. Modriç...

Rezultati zhgenjyes i Realit te Madridit, ne ndeshjen e luajtur te Marten ne Moske ndaj CSKA, ka nxjerre mbi ujë dhe probleme te tjera...

Pogba nuk e ka vetëm me teknikun Mourinho por tashmë edhe...

Ndeshja e dites se Marte midis Manchester United dhe Valencias ka qene per tu haruar per dy yjet e ekipit Romelo Lukaku dhe Paul...

Neymar:Nuk dëshiroj të më identifikojnë me Leo Messi

Neymar ka thënë se ndihet mirë si numër 10 në fushë, pasi i lejon të shënoj më shumë gola, por që nuk dëshiron të...

Sot ndeshja e madhe që garanton spektakël me dy shqiptarë...

Sot në SanPaolo të Napolit do te luhet supesfida midis ekipeve te Napolit dhe Liverpulit.Ndeshja eshte e vecante pas atij barazimi te papritur...

Dy Super pritje për 3 sekonda të portierit Neuer që do...

Bajerni i Mynihut nuk mori më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Ajaxit e vlefshme për javën e dytë të fazës së...

Jurgen Klopp pas elozheve për Ancelotti-n: “Unë jam këtu gati për...

Liverpool ka nje ndeshje delikate sot kunder Napolit ne fushen e kesaj te fundit te vlefshme per Champions League. Dy tekniket respektive nga ana e...

Po largohet nga Juventusi me shumë pikpyetje.Kundërshtarët e përjetshëm shpresojnë

Ne date 25 Tetor Ish-drejtori ekzekutiv i Juventusit, Beppe Marotta, largohet nga ekipi i Juventusit. Marotta punoi fort në Torino për tetë vjet dhe mbikqyrte...

Cristiano Ronaldo mungoi dje në ndeshje, por nuk mungoi mesazhi i...

Ekipi i Juventusit sigloi nje fitore te bukur diten e Marte kunder Young Boys me rezultatin e paster 3-0 ne nje ndeshje per Kompeticionin...

Real Madrid humb minimalisht ndeshjen në Moskë.Ja cilat janë vleresimet e...

Ekipi i Real Madridit diten e Marte ka luajtur ndeshjen e dyte ne grupet e UEFA Champions League ne te cilen ka humbur minimalisht...

Luca Modriç lirohet me vendim gjykate nga akuza për dëshmi të...

Nenkampioni i botes dhe fituesi i Lojtarit me te mitre ne bote per vitin 2018 Luca Modriç, ka qene i akuzuar per deshmi te...

Histori shqiptare. FSHF jep masë ndëshkimi, por i ndëshkuari as...

Skandalet e Drejtuesve te Federates Shqiptare e konkretisht te Komisionit te Disiplines nuk kane te mbaruar. Ne mbledhjen e tij ne daten 1 Tetor krahas...

Neymar rrëfim i sinqertë “Kam më shumë arsye për të qenë...

Neymar ka qene shume i diskutuar per lojen e tij ne Kupen e Botes Rusi 218. Pra ndeshjes qe do zhvilloje sot PSG me Crvena...

Një ish Miss , kandidate për postin e presidencës së...

Një femër, madje një Miss mund të jetë presidentja e ardhshme e Federatës Italiane të Futbollit (FIGC). Sipas të përditshmes “Corriere Della Sera”, Miss...

Justin Kluivert vendos rekord në Champions League

Vetëm 19 vjeç e 150 ditë, Justin Kluivert është holandezi i dytë më i ri që luan si titullar në një ndeshje të vlefshme...

36 vjeçari që ka lënë pas Ronaldo,Mesi e Lewandovski për golat...

Italia ka zbuluar një “snajper” si Krzysztof Piątek, vetëm 23 vjeç, me tetë gola të shënuar deri tani. Në Spanjë, Andre Silva po bën...

Lionel Messi duhet të paguajë shpenzimet për gjyqin e humbur

Lionel Messi ka humbur betejën ligjore ndaj të përditshmes spanjolle ABC. Ai kishte ngritur padi ndaj kësaj të përditshmeje që publikoi një artikull për parregullsi...

Tekniku i Tottenham rrëfim të çuditshëm për Lionel Messi.Capello...

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka pohuar se Lionel Messi kishte qenë shumë afër që të bëhej pjesë e rivalit lokal të Barcelonës,...

Manchester United në kërkim të teknikut Antonio Conte

Manchester United është vënë në kërkim të ish-trajnerit të Juventusit, Antonio Conte, sipas Corriere dello Sport. Jose Mourinho është nën presion në Old Trafford pas...

Formacionet zyrtare: CSKA – Real Madrid

CSKA Moska sot pret kampionin aktual të Ligës së Kampionëve, Real Madridin.Ekipet kanë shumë mungesa në përbërjen e tyre për shkak të dëmtimeve të...

Pjesa e parë, Dybala – Young Boys 2-0 Dybala...

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes Juventus - Young Boys e vlefshme per ndeshjet e dyta ne kompeticionin UEFA Champions League. Juventus kryeson...

I menjëhershëm vendimi i gjykatësit sportiv për “Juventus-Napoli”. E pritshme…

Pak minuta para takimit Juventus-Young Boys që bardhezinjtë do ta luajnë pas CR7-të, i cili është i skualifikuar, ka ardhur vendimi i gjykatësit sportiv...

Juventus e nis menjëherë në Sulm. Dybala shënon golin e parë(VIDEO)

Juventus eshte duke luajtur ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin H të Championsit kundër Young Boys Paolo Dybala kalon në avantazh bardhezinjtë me...

Luciano Moggi, bën skanerin dhe parashikimet për ngjarjet e ardhme tek...

Kur behet fjala per ekipin e Juventusit, e kush me mire se Luciano Moggi mund te beje analizen dhe parashikim e ngjarjeve qe mund...

Nesër përballja Tottenham i përgjysmuar me një Barcelonë në gjysëm krizë.Ja...

Diten e Merkure ne ndeshjet e dyta te vlefshme per UEFA Champions League do te ndeshen Tottenham dhe Barcelona<ekipet ne kete perballje vine ne...

“Supergol” në Suedi, por më e cuditshme mënyra e festimit të...

Lojtaret golat i shenojne ne shume menyra , me koke , me kembe, nga goditjet e denimit,ka dhe gola nga rivenia anesore(Skandal), nga goditja...

Zbulim “Bombë”. “Divorc total” mes Lionel Messi dhe Gerard Piqué tek...

Ne tre javet e fundit vetem 2 pike per ekipin e madh te Barcelones jane jashtezakonisht shume pak, gje qe ka lene shenje edhe...

Xherdan Shaqiri paralajmëron shokët e skuadrës. Kujdes!! Atje është tjetër ambjent

Mesfushori më origjinë shqiptare që luan me Liverpool, Xherdan Shaqiri ka paralajmëruar bashkëlojtarët e tij se do ta kenë të vështirë të fitojnë në...

Ish futbollisti i Chelsea humb betejën ligjore.Shifra që do paguajë është...

Nje nga lojtaret me te mire te Kombetares te Rumanise Chelsea dhe 13 skuadrave te tjera , perfshire ketu edhe skuadrat, Inter , Juventus...

Neymar nuk “qan” Botërorin por sheh përpara. “Me Kylian Mbappe...

Neymar ne nje dalje per mediat ne diten e sotme, ka shprehur mendimet e tij ne lidhje me ndeshjen e rradhes ne Champions League,...

“Fenomeni” Ronaldo i dyzuar midis Interit dhe PSV-së. Palët qëndrojnë në...

As me shume dhe as me pak por kete rradhe eshte "Fenomeni" Ronaldo i cili duhet te prononcohet se per ke do beje tifo...

Angel Di Maria i vendosur për destinacionin e tij të ardhshëm

Angel Di Maria eshte kerkuar nga shume klube te europes por ne fund ai u ka dhene nje pergjigje te qarte te gjithe atyre...

VIDEO/ ‘Ylli’ i United bën gjestin fantastik ndaj vogëlushes

Manchester United u mposht në transfertë përballë Uest Hemit me rezultatin 3-1 dhe ekipi i Murinjos ndodhet në një krizë të plotë: rezultatesh, loje...

Incidenti në fushë me Kessie, shikoni çfarë gjesti bën Boateng pas...

Mbrëmjen e kaluar Milan u përball me Sasuolon në “Mapei Stadium”. Një sfidë që përfundoi me fitoren e kuqezinjve 1-4, të cilët morën një...

Zbulohen dokumentet/ Ronaldo e kishte pranuar fajin për përdhunimin e modeles

Gazetari i Der Spiegel, Cristoph Winterbach, i ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter disa dokumente të cilat konfirmojnë se Cristiano Ronaldo e...

Ronaldo përdhunoi amerikanen…? Policia e Las Vegas-it fillon hetimet

Policia e Las Vegas-it ka filluar hetimet kundër Cristiano Ronaldos. Ylli i Juventusit thuhet se ka përdhunuar një grua në vitin 2009, në metropolin...

Video / Ky është goli i vitit në FIFA 19

FIFA 19 ka vetëm tre ditë që ka dalë në treg dhe që tani kemi golin e vitit nga një përdorues i Reddit me...

Rrëfim i sinqertë i një prej portierëve me të shtrenjtë në...

“Largimi nga Roma ishte i vështirë. Kam qarë gjatë, bashkë me bashkëshorten time. Më duhet të jem i ndershëm në atë që them: unë...

Goli i vitit në FIFA 19.Realizim i paparë stil gërshërë i...

FIFA 19 ka vetëm tre ditë që ka dalë në treg dhe që tani kemi golin e vitit nga një përdorues i Reddit me...

Rudi Garcia i Marseille me sytë nga Juventus për talentin 19...

Marseille vazhdon të besoje tek Sulmuesi 19 vjeçar i Juventusit Moise Kean. Siç raporton "Le10Sport". Në janar, klubi francez mundet në fakt, të te...

Ish Drejtori Sportiv i Juventus Giuseppe Marotta , tek Milan

Sipas Alessio Secco, ish-Drejtori Sportiv i Juventusit Giuseppe Marotta një të ardhme do te jete në menaxhimin e Kuqezinjve te Milanit. Nga 25 tetori i...

FIFA do të përballet ne gjyq për perdorimin e “SPRAY” me...

Teleshe te tjera per FIFA.Ketet rradhe jane shpikesit e "SPRAY", shkumes qe perdorin gjyqtaret gjate zhvillimit te ndeshjeve , te cilet i jane drejtuar...

Legjenda Angleze e futbollit: “Messi është futbollisti më i mirë që...

Gary Lineker njihet si nje nga sulmuesit me te mire te Kombetares Angleze te Futbollit.Ai ka luajtur edhe per ekipet e Barcelonës...

“Messi tek Inter? Nuk është e pamundur”

Pas Cristiano Ronaldo, një tjetër yll flitet se mund t’i bashkohet Serisë A në të ardhmen. Sipas ish yllit të Argjentinës, Javier Saviola, në...

Mashtrim i madh në Spanjë,Mbi 40 futbollistë nën hetim

Kjo ka ndodhur në Spanje.Jane disa transferime basketbollistesh dhe mbi 40 futbolliste qe kane mashtruar me shifrat financiare, te cilet jane duke u hetuar...

Barcelona me sytë nga talenti i Interit .Në tratativa për 80...

Dëmtimi i Samuel Umtiti po e shtyn gjithnjë e më shumë Barcelonën të gjejë një zgjidhje të denjë në merkaton më të afërt, pak...

Allegri refuzon të përgjigjet për skandalin e Ronaldos të raportuar...

Massimiliano Allegri, ka refuzuar të komentojë në lidhje me raportimet mbi akuzat ndaj Cristiano Ronaldos, për përdhunimin e pretenduar ndaj një ish-modele amerikane, në...

Guardiola i thotë “Jo” Kylian Mbappe duke zhgenjyer tifozet e Manchester...

Pep Guardiola ka përgënjeshtruar lajmin se Manchester City po lëviz për të marrë “yllin” e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Shtypi britanik ka shkruar se në...

Skandaloze: Tifozet Ukrainas ringjallin Hitlerin

Skuadra e Vorskla Portlavës ka zhvilluar një ndeshje të vështirë me skuadrën e Desnës, të cilën e kanë fituar me rezultatin e pastër 0-2. Por...

Juventus rrezikon ndëshkimin.Raste të ngjashme nuk janë falur asnjëherë

Ekipi i Juventusit ne Itali, duket se nuk do te tolerohet pas thirrjeve raciste qe jane degjuar ne shkallet e stadiumit gjate zhvillimit te...

Ish tekniku i Italisë dhe Juventusit paralajmëron divorcin me Kombëtaren...

Marcello Lippi mund ta lere Kinen dhe trainingun pas perfundimit ne fund te Janarit te kontrates qe ka me kombetaren e futbollit te ketij...

UEFA konfirmon nivelin e pjesmarrjes në kupat e Europës për...

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur se sërish dy ekipe do të jenë pjesë e Europës. FFK-ja këtë e ka bërë...

Guardiola i ka dyert e hapura tek Barçcelona

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu ka thënë se Pep Guardiola e ka derën e hapur për një kthim në klubin e tij, shkruan...

Gabimi fatal që gjunjëzoi Olympiakosin para PAOK të Selanikut në...

PAOK-u i Selanikut u ngjit në krye të Superligës së Greqisë falë fitores 0-1 ndaj Olympiakosit të Pireut në stadiumin “Karaiskaqis”. Takimi i vendos nga...

Igli Tare u ndërpret ëndrrat disa prej ekipeve me të mëdha...

Skuadra e Igli Tares,Lacio e Torinos ka bere zyrtare diten e sotme rinovimin e kontrates me lojtaret Ciro Imobile dhe Sergej Milinkovic-Savic. Kontratat e të...

Gafën e këtij portieri në Gjermani nuk keni për ta parë...

Ne takimin me Werder Bremen , futbollistet e Shtutgartit kane shenuar nje autogol i vlefshem per rekordet Guines ne sensin e humorit sportiv. Mbrojtesi Sousa...

Largohet nga Kombëtarja e Francës , për Kombëtaren e...

Geoffrey Kondogbia e rinis nga… Republika e Afrikës Qendrore. Mesfushori i Valencias, me një të shkuar te Interi, vendosi që të ndërrojë përfaqësuese dhe...

Teknikut të PSV-së nuk i ka dalë akoma inati. Kundër...

Trajneri i PSV-së, Mark van Bommel e konsideron derbi përballjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve. Holandezi thotë se kërkon fitore ndaj zikaltërve për t’u...

Valverde zyrtarizon formacionin Anti -Tottenham.Mungon mbrojtësi Kampion Bote

Tekniku i Barcelones diten e Merkure ka nje ndeshje te rendesishme dhe teper delikate me Tottenham Hotspour ne transferte e vlefshme per trofeun...

E bujshme deklarata, por a mund të ndodhë që Messi të...

Lojtaret e medhenj shpesh surprizojne ne deklaratat e tyre.Kete rradhe na ka surprizuar ish lojtari i Kombetares Argjentinase te Futbollit Javier Saviola. Javier Saviola ka...

Portieri mikpritës i Botërorit jap dorëheqjen nga ekipi Kombëtar pas 15...

Nëpërmjet një deklarate ne faqen zyrtare të skuadrës së tij, portieri Igor Akinfeev ka lajmëruar ditën e sotme tërheqjen nga kombëtarja e Rusisë pas...

Mund të ndodhë surprizë tek stoli i Barcelonës në se humb...

Sfidat e forta te Barcelones jane te nje pas njeshme, por me e shpejta eshte ajo per Champions League ne fushen e Totenham Hotspur...

Cfarë gabimi bëri Strakosha tek goli i pësuar që e qortoi...

Pavarësisht se pritjet e Strakoshes kanë qenë vendimtare në ecurinë e ekipit në këto javët e para, ajo goditje e dënimit nga Kolarov...

“Ultimatum” Mourinhos: 1 javë për ndryshim, por ndërkohë i vjen...

Pas humbjes te dites te Shtune ndaj West Ham, Mourinho po e ndjen akoma me shume peshen e presionit te zemerimit te tifozeve ,...

Juventus me synim për të pushtuar Botën në futboll.Kopjon Real Madridin...

Largimi nga drejtiimi i ekipit te Juventusit i Beppe Marotta, ka bere qe te nise nje erre e re ne planet e Organizimit dhe...

Ja cilat janë 6 “Përballjet e Ferrit” në muajin Tetor...

Te gjithe urojne qe kriza e lojes dhe pikeve te grumbulluara nga Barcelona ne tre ndeshjet e fundit(2 pikë), te mund te mos ndikojne...

Akuzon drejtpërdrejt ekipin për trukime, përfundon në stol prej një viti.Tashmë...

Ngjarja ka ndodhur ne futbollin Kinez.Shpesh eshte folur per shitblerje ndeshjesh ne pergjithesi ne kampionatet aziatike , por ne menyre te vecante ne Kine. Ish-sulmuesi...

Loja e bukur dhe talenti i Neymar, shpërblehen me këtë SuperGOL...

Futbollisti brazilian i PSG Neymar,ka koleksionuar nje nga ndeshjet me te bukura ne kampionatin Francez kunder Nice te Balotelli, duke e konkretizuar me...

Do të kishte rezultuar shitja stratosferike ajo e CR7 tek...

Tashme po dalin ne drite fakte qe flasin, se Cristiano Ronaldo ishte objektivi i ish Presidentit te Milanit Yonghong Li, i cili ne keto...

Mungesa e rëndësishme e Barcelonës në Champions League por jo vetëm…

Barcelonës do t’i duhet të bëjë pa mbrojtësin e qendrës Samuel Umtiti të paktën për 3 javë. Kështu ka lajmëruar vetë klubi katalanas, duke sqaruar...

Arkitektët e Milanit të madh, Berlusconi – Galliani e nisën me...

Pas neneshkrimit ne diten e lindjes , per klubin me te ri ne pronesi te tij Monza, per Berlusconin diten e Diele erdhi humbja...

Legjenda Maradona tejet i ashpër me Scalonin dhe Messin.Reagim që nuk...

Ndoshta boterori i fundit dhe rezultatet zhgenjyese te Argjentines ne futboll e kane detyruar qe te dale nga vetja e tij dhe te reagoje...

Përleshje me policinë në fushë dhe shkallët e stadiumit.Ekipi rrezikon 3...

Nje fitore qe mund te rezultoje fatale per ekipin vendas te Montpellier, e cila u ndesh ne nje takim ne fushen e vet me...

Përfundon në pranga lojtari i Kombëtares Italiane

Ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi dyshohet se është përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike. Fjala eshte per lojtarin e Kmbetares te Regbise...

Chelsea nuk ndahet lehtë nga “dinastia Hazard”.Një tjetër Hazard vjen tek...

Eden Hazard nuk eshte i vetmi ne familjen e tij qe luan futboll, por ai ka dhe dy vellezer te tjere qe luajne shume...

U akuzua për përdhunim, vjen reagimi i Cristiano Ronaldos

Futbollisti jashtë serie, Cristiano Ronaldo ka përgënjeshtruar me përbuzje akuzat kundër tij për përdhunim, duke i konsideruar ato “fake news”, apo “lajm i rremë”....

Mosha është vetëm numër për Van Persie VIDEO/ çmend stadiumin,...

Robin Van Persie e ka shënuar sot një perlë me Feynoordin në ndeshjen kundër Vitesses në ligën elitare të Holandës, Eredivisie. Skuadra e tij arriti...

Real Madrid një ditë para ndeshjes të Champions në Moskë me...

Reali i Madridit nuk po mer rezultatet e deshiruara ndeshjet e fundit, aq sa ne tre ndeshje ka mare dy barazime dhe nje humbje. Perpos...

Milan fiton 4-1 .Suso ofron një super gol (VIDEO)

milani zhvilloi ndeshjen e rradhes ne fushen e Sassuolos duke e fituar me rezultatin e pergjithshem 4-1. Golat per ekipin e Milanit u shenuan nga...

Ranger humb në transfertë.Tifozët çajnë rrjetet sociale duke kritikuar Gerard...

kuadra e Rangers ditën e sotme mori një rezultat negativ, teksa u mund në transfertën e vështirë përballë skuadrës së Livingstonit. Skuadra e drejtuar nga...

Pse Messi e nisi lojën nga stoli i rezervë? Arsyeja më...

Ndeshja mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos përpos befasisë në rezultat 1:1, pati edhe një çudi tjetër: Kjo për shkak se ylli i katalanasve Lionel Messi...

Sassuolo – Milan 0-1(Pjesa e parë) VIDEO

Milani po luan në fushë e Sasuolos ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Serie A, Në minutën e 39-të kuqezinjtë kalojnë në avantazh...

Rastësi apo truk ?? Në të njëtin kampionat: 2 ndeshje ,...

Per tu kompletuar java e 6-te e Bundesliges 1 te Gjermanise sot u luajten dy ndeshjet e mbetura : Eintracht Frankfur - Hannover dhe...

Manchester United nxjerr në shitje sulmuesin më të paguar në Premier...

Sulmuesi erdhi me buje te madhe nga Arsenali i Londres dhe u mendua se do te ishte blerja me e sukseshme e Manchester United,...

Pas pak Sassuolo-Milan Ndryshim në sulmin e Milan Formacionet zyrtare

Milani do të luajë një ndeshje të vështirë përballë skuadrës së Sasuolos ditën e sotme. Kundërshtarët kanë surprizuar deri tani, duke qenë forcë e...

Real Madrid i bën një dhuratë të shëmtuar CR7.Shpifjet për përdhunim...

Cristiano Ronaldo beson se Real Madridit dëshiron ta fundos atë, duke qëndruar prapa akuzave për përdhunim dhe kartonit të kuq në ndeshjen kundër Valencias...

Zlatan Ibrahimovic, rikthim tek djajtë kuqezinj të Milanit

Zlatan Ibrahimovic i mbushi 37-vjeç gjatë javës, dhe raportet e fundit thonë se ai do të rikthehet te Milani gjatë muajit janar, aty ku...

Mos e beso po deshe! Kampioni Botës 1998: “Nëse Zidane shkon...

Një njeri që ka shijuar Kupën e Botës si Christophe Dugarry, është gati të shijojë edhe dy minj nëse Zinedine Zidane do të pranojë...

Të gjitha janë spekulime.Kampioni i botës nuk është në treg.

Ylli i skuadrës Manchester United, Paul Pogba, nuk do të largohet nga kjo skuadër Sipas agjentit Mino Raiola, ai nuk është në treg, vetëm se...

E pa besueshme por e vërtetë. Golshënuesi më i mirë në...

Sulmuesi polak i Genoas Krzysztof Piatek, qe deri tani kryeso n listen e golshenuesve ne Seria A ne Itali,ka zbuluar se ai nuk është...

Berlusconi vë kushte të çuditshme te Monza, ndalohet mjekra dhe tatuazhet

Me fanellën e Monzës me numrin 1 në dorë, Silvio Berlusconi ka folur për herë të parë për skuadrën më të re në pronësi...

E mbani mend mbrojtësin e Milan?! Bëhet “hero” në Brazil…

Pas Andre Silva është radha e Gustavo Gomez. Nëse do të ishte një film mund të quhej “Revanshi i të shartuarve”, me protagonist sulmuesin...

E bujshme, Arsenal kërkon fituesin e FIFA “The Best”

Raportohet se Arsenal është i interesuar të afrojë sa më parë mes “Topçinjve” administratorin e deleguar të Juventus, Beppe Marotta, që sikurse ka njoftuar...