VIDEO/ A është ky një nga 5 golat më të bukur...

Chelsea ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme kundër Liverpoolit me rezultatin 1-2, duke e eliminuar këtë të fundit nga Carabao Cup. Autori që vulosi...

Zyrtare: Gabriele Gravina fiton zgjedhjet për postin e Presidentit të Federatës...

Gabriele Gravina merr vendin e Roberto Fabbricini,duke u bere keshtu Presidenti i Federatës Italiane te Futbollit. Ai u zgjodh me 97,20% të votave...

VIDEO/ Nuk i pason shoku i skuadrës, Ronaldo i tërbon të...

Juventusi po fiton me rezultatin 2-0 në shtëpi përballë Bolognas. Në minutën e 16 ishte Matuidi ai i cili shndërroi në gol asistin e dhënë...

Tekniku i ri i Realit, tifoz i çmendur i Messit.“Çdo herë...

Ka vetem disa ore qe ne krye te stolit te Real Madrid eshte emeruar Santiago Solari, duke zevendesur Julien Lopetegui, te shkarkuar pas rezultateve...

West Ham fundos Mourinhon 3-1. “Dhimbje koke për “Special One’.”

Ekipi i West Ham ka bere nje paraqitje te mire sot ne ndeshjen kunder ekipit te Manchester United te drejtuar nga Jose Mourinho duke...

Sot bën 27 vjet futbollisti nga Gjilani.Urimet më të mira...

Sot mbush 27 vjec futbollisti i talentuar nga Gjilani i kosoves Xherdan Shaqiri.Webfaqja zyrtare e FIFA-s e përfshkruan Shaqirin si të "paparashikueshëm me topin",...

“Martesa Real Madrid-Icardi”- mund të bëhet realitet në Janar

Ai është një nga sulmuesit më të talentuar, ka një nuhatje të jashtëzakonshmë për golin dhe ka gjithcka që mund të dëshirojë cdo sulmues...

Ish Kampioni i Botës i zhgënjyer dhe me dyshime...

Ish-futbollisti legjendar Lothar Matthäus, ka qene totalisht i zhgenjyer nga loja e Bayernit ne ndeshjen e dites te shtune kunder Borussia Mönchengladbach duke...

E denjë për kategoritë inferiore.Situatë komike,12 lojtarë për të shënuar. (VIDEO)

Kjo ka ndodhur diten e Premte ne ndeshjen e zhvilluar midis Sheffield Wednesday dhe Middlesbrough në kuadër të ligës së dytë angleze, ChampionshipNë minutat...

Manchester City përsëri me hap kampioni.Vlerësimet e lojtarëve(FOTO+VIDEO)

Kjo fitore ishte tejet e vlefshme për skuadrën e Pep Guardiolas, pasi shërbeu për të rikthyer lidershipin në tabelë. City është në krye të...

Mund të ndodhë surprizë tek stoli i Barcelonës në se humb...

Sfidat e forta te Barcelones jane te nje pas njeshme, por me e shpejta eshte ajo per Champions League ne fushen e Totenham Hotspur...

Ex-i i Neymar çan rrjetet sociale duke mrekulluar me format e...

Modelja e njohur serbe, Soraja Vucelic vijon të mahnitë në rrjetet sociale, me fotot shumë ‘të nxehta’ që poston në mënyrë të vazhdueshme. Bukuroshja nga...

“Eshtë një lojtar shumë i talentuar.Nuk besoja se do ta stërvitja...

Ne nje deklarate tekniku i skuadres franceze PSG Thomas Tuchel, ka vlerësuar Angel Di Maria-n, duke pranuar se është me fat që ka në...

Daniele Verde cmend Ronaldo fenomenin në shkallët e stadiumit me këtë...

Një mbrëmje e paharrueshme për Daniele Verde, një fantazist i Valladolidit në pronësi të Romës. Ish lojtari i Verona, i cili hyri në 72...

Portieri i Partizanit Alban Hoxha duket se ka sukses jo vetëm...

Alban Hoxha , portieri i ekipit te futbollit Partizani, po perjeton nje periudhe te mire me ekipin e tij duke kryesuar kampionatin shqiptar, por...

Ex i Ronaldos zemrën tek Lacio

Desire Cordero është një nga wags-at e reja të Serie A. Ish-i i Cristiano Ronaldos, aktualisht është partnerja e Joaquin Correa, blerjes më të...

Roma vazhdon të udheheqë rezultatin në transfertë me Empolin(VIDEO)

Ekipi i Romes eshte duke udhehequr rezultatin e ndeshjes me golin e Nzonzi ne minuten e 36 te pjeses te pare te ndeshjes Ndeshja...

Mbrojësi i Kombëtares shkëlqen në ndeshjen e rradhës kundër Torinos

Ai tashmë eshte nje mbrojtes i formuar dhe ka krijuar nje pervoje te jashtezakonshme me ekipin e tij Napoiin. Kete jave Napoli mori një fitore...

Humbje me shije të hidhur.Ja cilat janë shanset e fundit për...

Humbja me Izraelin nga menyra se si erdhi ka lene nje shije te hidhur tek stafi, futbollistet por dhe tek i gjithe opinioni futbolldashes...

David Trezeguet e ka bindjen se kush lojtar do jetë...

Ish-futbollisti francez, David Trezeguet, beson se bashkëkombësi i tij, Mbappe, është e ardhmja e futbollit, për shkak të talentit që ka dëshmuar gjatë ndeshjeve...

Tronditen tifozat e Barçës/ Messi mund të largohet që në vitin...

Gazeta Spanjolle Mundo Deportivo ka bërë më dije një fakt shumë interesant nga klauzola e Messi i cili mund të largohet nga Barcelona me...

Lojtari që po çudit Italinë, deri dje ishte i panjohur, sot...

Sulmuesit ne seria A ne Itali jane te shumte dhe cilesore.Me transferimin e Cristiano Ronaldo tek Juvetus u shtua edhe nje yll tjeter krahas...

“Bomba vjen” Mourinho drejt shkarkimit

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka mbajtur bisedimet me Manchester Unitedin rreth mundësisë për ta marrë drejtimin e klubit nga Premierliga. Jose Mourinhos është...

Juventus magjik që fluturon në qiellin e shtatë.Plot 88 vite më...

Juventus fitoi nje ndeshje te rendesishme ndaj Napolit per te rikonfirmuar kreun e renditjes , duke sigluar fitoren e 7 rresht, dhe se bashku...

Formacioni më i mirë i javës në Premier League (FOTO)

Ish-sulmuesi i Anglisë, Alan Shearer, ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës së 10-të të Premierligë.Sipas legjendës së Newcastle, në sulm kanë spikatur...

Deklarata befasuese e Hazard: “Ai është më i miri në botë…!”

Eden Hazard thuri elozhe pa fund për sulmuesin francez të Chelseas, Olivier Giroud, duke e konsideruar shtatlartin si më të mirën në botë në...

Përgjaket dhe përdhoset derbi i madh Turk. Kaos dhe dhunë ekstreme...

Derbi i Stambollit mes Galatasaray dhe Fenerbahce u dëmtua nga skena kaotike në mbrëmjen e së premtes, pasi mesfushori i Fenerbahce, Jailson, u dëbua...

Chelsea apo Real Madrid ? Ndoshta më pranë mund të...

Menjehere pas zhvillimit te Boterorit te futbollit Rusi 2018, ka filluar "telenovela" Eden Hazard e cila duket se do te kete nje numer te...

Juventus nuk pajtohet me humbjen Ronaldo protagonist (VIDEO)

Pesimi i golit te pare nga Juventus , ka ristartuar ekipin i cili eshte hedhur teresisht ne sulm duke barazpeshuar rezultatin 1-1 Goli u shenua...

Mbretërimit të Mourinho tek United, duket se po i vjen fundi....

Ekipi i Manchester United i drejtuar nga Jose Mourinho, eshte duke humbur edhe ndeshjen e kesaj jave kunder ekipit te Newcastle 0-2.Per ekipin mik...

Falenderimi special i Miss Bum Bum për Messin pasi ai e...

Suzy Cortez, e njohur në gjuhën e artit si Miss Bum Bum, më në fund ka fituar aksesin në Instagramin e Lionel Messit. “Ylli”...

I lumtur tek Dortmund.6 gola në 3 ndeshje.Ja cila është...

Sulmuesi i njohur Paco Alcácer,aktualisht i transferuar tek Borusia e Dortmundit,ka gjetur momentin per per te rrefyer arsyet e verteta te largimit nga ekipi...

Dhjetë talentet e Amerikës së Jugut së shpejti do të shohim...

Amerika e Jugut eshte një burim i pashtershëm i talenteve. Koncepti që ka shoqëruar tërë historinë e futbollit dhe ka bërë pasuri në tregun...

Elseid Hysaj del bllof duke deklaruar se “Ronaldo nuk ka shënuar...

Elseid Hysaj, ka dhënë një intervistë për “Radio Kiss Kiss Napoli”, ku është shprehur se: “Ronaldo nuk ka mundur të shënojë ende kundër meje”.Ndërsa...

Princi i Arabisë Saudite jep ofertë me shifra miliardere për blerjen...

Sipas "Mirror",Mohammad bin Salman, Princ i Arabise Saudite mund te bleje klubin e Manchester United per nje shifer rekord prej 4 miliard sterlinash. Kete...

Sulmuesi i Kombëtares të Futbollit të Danimarkës dënohet me 50...

Ish sulmuesi i Arsenalit dhe i kombetares te Futbollit te Danimarkes,Nicklas Bendtner, është dënuar për sulme ndaj një shoferi taksie dhe është dënuar...

Largohet një nga talentet më të mëdha të futbollit nga PSG.Destinacioni,...

Deri me tani ai nuk ka nënshkruar kontratë të re, dhe calciomercato.com raporton se drejtori sportive Henrique Antero vendosi një ofertë për të në...

Nesër sfida e madhe Liverpool i frikshëm në shtëpi.Këtë sezon...

Liverpool (6 fitore, 1 barazim, 0 humbje) dhe Manchester City (6 fitore, 1 barazim, 0 humbje).Keto jane te dhenat faktike te ndeshjeve te luajtura. Manchester...

Allegri nuk kursehet për “elozhe” kur është fjala për Ronaldon.”Argëtohet në...

Massimiliano Allegri, eshte nje trainier qe dita dites ka krijuar nje profil te sukseshem, e lidhur kjo me rezultatet qe ekipi Juventusit ka arritur...

Sergej Milinkovic-Savic i tha ‘JO’ kësaj skuadre, ja arsyeja…

Sergej Milinkovic-Savic është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Europë. Mesfushori serb po kërkohet nga shumë skuadra, por ai vendosi që të qëndrojë te...

“Jam i vetmi në botë që mund të luaj dhe të...

Ne fakt mund te jete i vetmi talent i cili ka mundesine per te luajtur me dy lojtaret me te medhenj te botes per...

Lojtarët Spanjollë që kanë luajtur +100 ndeshje në Champions League

Lojtarët spanjollë janë të njohur në arenën ndërkombëtare pasi kanë fituar shumë tituj. Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka bërë sonte paraqitjen e 100-të...

Kjo është “receta” e Luciano Spalletti që Interi të fitojë me...

Ekipi i Interit ndodhet ne nje pozite komode per kualifikimin ne grupet e Champions League dhe kete mund ta beje qe ne ndeshjen...

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola bëjnë “paqe”.Mahrez i pafat në gjuajtje...

Pritej me padurim ndeshja e madhe midis Liverpool dhe Manchester City e vlefshme per javen e 8-tete Premier League.Ndeshjet mes ketyre dy ekipeve gjithmone...

Ka vetëm një muaj në ekip, por është kthyer në problem...

I ardhur te Barcelona në muajin gusht, kur katalanasit fituan duelin me Inter për ta marrë nga Bayern Munich, aventura e Arturo Vidal në...

Luis Figo ka luajtur futboll me dy Ronaldo por cili është...

Legjenda e Portugalisë Luis Figo beson se Ronaldo i jep klubit të tij të ri një shans më të mirë për të fituar konkurrimin...

Juventus në sulm për talentin portugez të Bayern Munchen

Drejtuesit e ekipit të Juventusit po përgatiten të përfitojnë për të marrë nga Bayern Munchen mesfushorin e talentuar portugez Renato Sanches Portugezi u bashkua...

Në rast se bien provat, kundërpadia e Ronaldos për prishje imazhi...

Akuzat e përdhunimit që janë ngritur për Ronaldon tashmë ndodhen në një udhëkryq dhe proçesi gjyqësor ka ngecur. Prova që, Der Spiegel kishte zbuluar...

Federata Italiane e Futbollit penalizon Spallettin duke e privuar nga ndeshja...

Fitorja ne transferte e Interit i ka gezuar dhe trishtuar njekohesisht simpatizantet e ketij ekipi .Themi gezuar sepse u arrit nje fitore e rendesishme...

Real Madrid nuk i ndahet mbrojtësit në Gjermani.Sakrifikon James Rodrigues dhe...

Kete sezon tek Real Madrid po hasin probleme te shumta ne skuader.Krahas boshllekut qe krijoi transferimi i CR7 ne sulm e sidomos linja e...

Histori shqiptare. FSHF jep masë ndëshkimi, por i ndëshkuari as...

Skandalet e Drejtuesve te Federates Shqiptare e konkretisht te Komisionit te Disiplines nuk kane te mbaruar. Ne mbledhjen e tij ne daten 1 Tetor krahas...

E pabesueshme ,vetëm 1 metër nga porta bosh dhe shikoni sa...

Kur ndeshja ishte 0-0 sulmuesi i Caen, Casimir Ninga, ka bërë atë që askush nuk mund ta mendonte, ku më portën totalisht të boshatisur...

Ancelotti: Eshtë momenti të rikthejmë titullin kampion në jug të Italisë

Në një forum të organizuar, trajnerit te Napolit i shpëton një premtim, disa batuta dhe të tjera. “Jam i lumtur kur skuadra luan mirë....

Çfarë goli shënon Porto!!! Aksion model,manual për gjithë ekipet (VIDEO)

Porto ka shenuar nje gol spektakolar, manual per te gjithe ekipet qe besojne tek loja e bukur,ne ndeshjen e dites se Shtune ndaj Maritimo...

Me të vërtetë një kampion i lindur. Antoine Griezmann shënon nje...

Atletico Madrid ka barazuar me rezultat 1-1 në fushën e Leganes, dhe kanë humbur një mundësi të artë për të marrë kreun qoftë edhe...

Dy Super ekipe, në garë me njeri-tjetrin për të nënëshkruar me...

Disa nga ekipet me te medha te kontinentit po hasin veshtiresi ne arritjen e rezultateve ne sezonin e ri.Disa prej tyre po vuajne merkaton...

Futbollisti i talentuar Shqiptar i Lazios, “mbret” për një muaj

Futbollisti nga Kosova u transferua ne merkaton e kesaj vere tek skuadra e Lazio nga klubi Auatriak Salzburg.Fjala eshte per Valon Berisha, futbollistin e...

Ronaldo dhe Zidane përsëri bashkë tek Juventusi.

Kishte dite qe flitej se Zinedin Zidane do te zevendesonte Jose Mourinhon tek Manchester United por gjithcka ndryshoi ne oret e fundit. Zidane do te...

Ancelotti i thur elozhe Hysajt dhe Napolit

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, me fitoren 1-0 ndaj Fiorentinës, i ka mbyllur gojën të gjithë skeptikëve në lidhje me faktin se skuadra e...

Mungesa e madhe e Barcelonës kundër Inter dhe Real Madrid e...

Sfida e madhe mes Barcelones dhe Sevvila perfundoi me fitoren e katalanasve me rezultatin 4-2 ne nje ndeshje ku fitorja e vendasve pas rezultateve...

Qeni hyn në fushë në mes të ndeshjes, shikoni çfarë bën...

Ky është momenti i këndshëm kur një qen i racës Labrador pushtoi një fushë futbolli dhe kërkon që ta ledhatojnë, kur lojtarët provojnë ta...

E pa besueshme por e vërtetë. Golshënuesi më i mirë në...

Sulmuesi polak i Genoas Krzysztof Piatek, qe deri tani kryeso n listen e golshenuesve ne Seria A ne Itali,ka zbuluar se ai nuk është...

Formacionet zyrtare Empoli – Milan.Gatuzo pa Gonzalo Higuain dhe Cutrone nga...

Milani vjen nga dy barazime radhazi dhe duhet patjetër të fitojë sot për t’u ngjitur në renditje, ku mban vendin e 16-të. Milanezët do...

Doni te relaksoheni? Shikoni cfarë goli ka realizuar Shkëlzen Gashi, një...

Në ndeshjen e ekipit te til Colorado Rapids të humbur me Columbus me rezultatin 2-1, sulmuesi Shkëlzen Gashi, ka realizuar një gol "Perlë" ,...

Inter Milano fitore “In extremis” në transfertë (VIDEO)

Interi ka arritur një tjetër fitore të çmendur në Genoa kundër Sampdorias ku goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 94. Në...

Tekniku Gjerman Joachim Low edhe pas humbjes së thellë,deklaron me vetbesim...

Joachim Low, nuk ka marrë përsipër te gjitha përgjegjësitë për humbjen 0-3 që kombëtarja e tij pësoi ndaj Holandës në ndeshjen e vlefshme për...

Kalojnë për herë të parë në ndeshjet finale por u hapin...

Madagaskari shkruan historine duke kaluar per here te pare ne fazen finale te Kupes te Kombeve te Afrikes.Vendimtar goli i… Nijva Rakotoharimalala. Madagaskar pret...

Portieri Kampion Bote 1982: “Humbja të bën të përulur dhe përulësia...

Ende nuk eshte shlyer nga mendja e tifozeve humbja ne nje menyre te hidhur e Milanit ne derbi, pas nje gabimi prej fillestari te...

Chelsea mban ritmin e Liverpool duke fituar thellësisht në transfertë (VIDEO)

Chelsea ka korrur një fitore të thellë 4-0 ndaj Burnley duke marrë tri pikë të tjera për skuadrën e Maurizio Sarri. Për Blutë e...

Supergoli që po bën xhiron e botës këtë herë vjen nga...

Një gol i rrallë është regjistruar në një nga ligat inferior të futbollit në Rusi. Futbollisti Roman Loktionov është bërë protagonist pas një shënimi...

Ky është Top 11-shi më i shtrenjtë në historinë e futbollit...

11 lojtaret me te mire te vitit te zgjedhur me votimine mbi 25.000 futbollistëve dhe te shpallur mbremjen e djeshme ne Londer nga Organizmi...

Arrestohet mesfushori i shquar i PSG dhe Kombëtares Italiane të Futbollit

Mesfushori i Paris SG dhe i Kombetares Italiane te Futbollit Marco Verrati, eshte arrestuar diten e merkure pas ndalimit nga policia e qarkullimit rrugor,...

Gjigandi i futbollit Italian këtë vit e mbyll bilancin me disa...

Pas 3 sezoneve me rezultat financiar pozitiv, Juventusi e mbyll këtë radhë bilancin e tij me humbje. Skuadra torineze miratoi bilancin e sezonit 2017-2018, ku...

“Dybala është një xhuxh”.Ky është krahasimi më banal që i bëhet...

Paulo Dybala sot per sot eshte nje nder ata futbolliste qe po bejne maksimumin dhe kane shfaqur hapur talentin si futbollit klasi.Ne merkato ai...

FIFA do të përballet ne gjyq për perdorimin e “SPRAY” me...

Teleshe te tjera per FIFA.Ketet rradhe jane shpikesit e "SPRAY", shkumes qe perdorin gjyqtaret gjate zhvillimit te ndeshjeve , te cilet i jane drejtuar...

1/3 e ekipit në “ethet e transferimit”.Pep Guardiola “bën harakiri”...

Pep Guardiola e ka marre seriozisht punen e merkatos te transferimeve.Janari do te jete muaji vendimtar per transerimet e nje liste te gjate te...

Bayer Leverkusen fitore tenistike në transfertë, nga 3 gola për çdo...

Bayer Leverkusen rikthehet te fitorja në Bundesligë pas 3 javësh dhe ben cmenduri ne transferten e Bremen duke i shenuar kesaj te fundit plot...

E bujshme / Panucci sjell dy përforcime të reja te Kombëtarja

Trajneri Christian Panuçi i Kombëtares Shqiptare, ka marrë dy mjekë të rinj në stafin e ekipit përfaqësues. Bëhet fjalë për Biago e Lorenco Moreti,...

Talenti i Cagliarit ndez tregun. Inter, Milan dhe Roma në garë

Barella i Cagliari ndez tregun: ate e duan Interi, Milani dhe Roma.Për lojtarin mesfushor të datelindjes 1997, të paktën 40 milionë janë të nevojshëme....

Ja si e refuzova Totenhemin

Mesfushori i Liverpoolit, Gini Wijnaldum, ka pranuar se e kishte refuzuar Tottenhamin për t’iu bashkuar me "The Reds" në vitin 2016. “U takova me Pochettinon...

Një nga mbrojtësit më të mirët në botë, në planet e...

Nje nga mbrojtesit e majte me te mire ne bote Jordi Alba futbollist i ekipit te Barcelones, prej kohesh eshte nen vezhgimin dhe planet...

Nga Ronaldo tek Pogba.Ja kush janë lojtarët që kanë patur “krisje”...

Raportet midis José Mourinho dhe Paul Pogba tek skuadra e Manchester United jane perkeqesuar edhe me tej pas deklaratave te fundit te lojtarit e...

Sot ndeshja e madhe.Tekniku i Liverpool elozhe për Guardiola.Kush fiton sot...

Menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka lavdëruar homologun e tij të Manchester City Pep Guardiola si menaxher më i mirë në botë përpara takimit...

Ja cilën skuadër preferon Kilian Mbappe në finalen e Champions League

Kylian Mbappe ka një skuadër të preferuar për të luajtur kundër saj në finalen e mundshme në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka...

Tek Barcelona janë të gatshëm të presin rikthimin e Neymar

Neymar thuhet se nuk eshte shume i kenaqur tek PSG dhe po i mungon perhere dhe me shume atmosfera e Camp Nou.Zerat jane per...

David De Gea mohon një gol të sigurtë të Ronaldos ...

Ndeshjen e luajtur ne fushen e vet, Manchester United e humbi dhe i dha mundesine ekipit te Juventus te kryesoje grupin me pike te...

Kaka ishte i fundit që fitoi Topin e Artë, dhe 11...

Ricardo Kaka ishte lojtari i fundit që fitoi Topin e Artë përveç Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos dhe tani pikërisht pas 11 vjetësh, bota...

Allegri karikon drejtuesit e Juventus për të shpenzuar 80 milionë euro...

Massimiliano Allegri do te deshironte shume qe te sillte si perforcim tek Juventusi nje fantazist te tipit James Rodriguez.Kolumbiani, aktualisht i huazuar te...

Blerja më e shtrenjtë në histori, Bajerni gati të transferojë sulmuesin...

E ardhmja e Antoine Griezmannit është ende një mister. Sulmuesi francez edhe pse ka nënshkruar kontratë të re me Atletico Madridin, ai ende është objektiv...

Çfarë po ndodh me Diego Armando Maradonën?Ja cila është gjendja e...

Çfarë po ndodh me Diego Armando Maradonën? Për ta bërë këtë pyetje është gazeta spanjolle 'Marca', e cila publikon një video në të...

“Gjest i shëmtuar…kur humbet duhet të përgëzosh kundërshtarin”-Portieri flet i hidhëruar...

Ivan Cuellar ishte çelësi i fitores së Leganés kundër Barcelonës në “Butarque”. Portieri “hero” bëri disa ndërhyrje të rëndësishme dhe shpëtimtare, duke e parandaluar...

Gotze “goditje nën brez” duke frenuar Bayern Mynchen dhe ...

Duhej goli i Gotze ne ndeshjen e dites se djeshme qe te frenohej Bayern Mynchen qe si gjithmone e nis me hapa galopante dhe...

Neymar po bën të pamundurën për të sjellë Kampionin e Botës...

Sulmuesi brazilian, Neymar Junior, është duke u përpjekur që ta bindë Paul Pogban të largohet nga Manchester United dhe t’i bashkohet skuadrës franceze Paris...

Mesut Ozil,futbollisti Gjerman i rekordeve në Angli.Dje kurorëzohet edhe një rekord...

Mesut Ozil po kalon nje periudhe te bukur te Arsenal i Londres.Ai njihet nga te gjithe si mbajtes i rekordit te lojtarit me me...

Përfundon në pranga lojtari i Kombëtares Italiane

Ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi dyshohet se është përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike. Fjala eshte per lojtarin e Kmbetares te Regbise...

Edison Cavani i PSG, në optikën e Aurelio de Laurentiis të...

Edison Cavani edhe pse ne nje moshe 31 vjecare, eshte nje nga sulmuesit me te forte ne bote dhe per kete ai eshte ne...

E duan me patjetër tek Manchester City talentin më të mirë...

Sot per sot eshte talenti me i madh ne bote nga moshat e reja, per te mos thene per te gjitha koherat, por kjo...

VIDEO/ Blerja e bujshme e Real shënon një super gol

Talenti brazilian i Realit Vinicius Junior ka shënuar një gol fantastik me Real Madrid B. Ky ishte goli i tretë për të në po kaq...

Dy parashikimet e Luciano Moggi për Juventus e Napoli.

Sot do te kete nje perballje te drejtperdrejtemidis ekipev ete Juventus e Napoli e vlefshme per javen e 7-te te Seria A ne Itali...

Granit Xhaka e feston bukur ndeshjen Nr.100 me Arsenalin (VIDEO)

Sfida midis Arsenalit dhe ekipit të Evertonit është mbyllur me fitoren 2-0 në favor të “topçinjve”. 45 minutat e para u mbyllën në shifra...

Luis Enrique ndeshjen Real Madrid-Barcelona 2-6 e konsideron “Orgazmë...

Mes Barcelonës dhe Real Madridit nuk mund të jetë kurrë një ndeshje normale. Rivaliteti sportiv është pothuajse asgjë në krahasim me gjithçka tjetër. Më...

Tifozët e Kaiserslautern protestë të vecantë për mbrojtjen e lojtarit nga...

Tifozët e një klubi në Divizionin e Tretë dhanë dhjetra kuti drithi në selinë e Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) në Frankfurt për të...

Supergol i Shqiptarit, i denjë për të konkuruar golin Ronaldinho në...

Ka qene nje supergol ai i shenuar nga futbollisti i Herenven dhe Kombetares se futbollit te Kosoves Arber Zeneli.Ka ekzekutimi i nje goditje denimi...

Nuk ka surpriza në Premier League, fitojnë Chelsea, Arsenal dhe Manchester...

Java e pestë e Premierligës nuk solli befasi. Chelsea ka arritur ta mposhtë Cardiff-in me rezultatin 4-1, falë një performance të jashtëzakonshme nga Eden Hazard...

Real vetësakrifikohet duke lëshuar nga duart Gareth Bale+50 milion për të...

Real Madrid dhe Florentino Perez nuk e kane perjetuar mire rastin e transferimit te Cristiano Ronaldo, pasi tani po shohin rezultatet te cilat po...

“Legjenda” nuk e kapërdin dot lehtë humbjen dhe polemizon me...

Njihet nga të gjithe bota futbolldashëse për emrin dhe atë cka ka dhënë ne fushën e lojës por jo vetëm.Diego Armando Maradona nuk e...

Befasi në formacionin e javës në Spanjë. Nga “El Clasico” vetëm...

Eshte mbyllur jave e dhjetë ne La Liga dhe tashme eshte publikuar formacioni me i mire i javes.Bie ne sy nje pjesmarje e vogel...

“Messi tek Inter? Nuk është e pamundur”

Pas Cristiano Ronaldo, një tjetër yll flitet se mund t’i bashkohet Serisë A në të ardhmen. Sipas ish yllit të Argjentinës, Javier Saviola, në...

U.E.F.A bëhet përsëri makthi i Milanit.Ja cfarë kërkojnë këtë rradhë...

telenovela UEFA-Milan ende vazhdon... Nuk ka mjaftuar njoftimi zyrtar i KAS-it në favor të Milanit , pasi UEFA ka marrë edhe një herë në...

Nëna e Ronaldos: “Edhe pse jemi larg prej teje gjithçka do...

Mamaja e Kristiano Ronaldos pretendon se "gjithçka do të jetë mirë", ndërsa djali i saj ballafaqohet me akuzat për përdhunim Maria Dolores dos Santos...

Spanja rrezikon të penalizohet nga UEFA për incidentin në stadium

Spanja pritet të gjobitet nga UEFA, pasi tifozët vendas fishkëllyer himnin e Kombëtares së Anglisë para duelit të rëndësishëm në Ligën e Kombeve.Shuma e...

Talenti i ri dy rekorde në tre ditë.E ku mund të...

Kjo ka ndodhur per talentin e ri te Ajaksit te Amsterdamit Ryan Gravenberch. Lojtari pas nje debutimi te shkelqyer ne Champions League me ekipin e...

E pa besueshme, sulmuesi i Barcelonës rrezikon 12 vite burgim dhe...

Arda Turan nuk eshte bere i famshem vetem si futbollist duke arritur majat deri ne perfaqesimin ne Kombetaren Turke dhe ne nje nga klubet...

Ja cilin top klub europian refuzoi Bonucci, vetëm që të kthehej...

Leonardo Bonucci e kërkoi me çdo kusht rikthimin në Juventus. Ai e dëshmoi me fjalë në konferencën e prezantimit por e ka bërë edhe me...

Lajm i keq për Milan para derbit. UEFA pritet të japë...

Një ditë para derbit të madh, Milan ka marr një lajm të keq nga UEFA. Ky organ pritet ta dënojë sërish Milanin.Deri në muajin...

Super Liverpool dhe Super Xherdan Shaqiri. Golat dhe vlerësimi për lojtarët(VIDEO)

Liverpool ka shënuar fitoren e radhës në Premier League. Të përzgjedhurit e Klopp kanë mposhtur skuadrën e Cardiff City me rezultatin 4-1, ndërsa në këtë...

Nuk i mbajnë nervat: “The Special One”, vetëm pas 3 minuta...

Trajneri portugez Jose Mourinho doli sot ne konference per shtyp dhe foli në prag të ndeshjes së nesërme që do të luajnë ndaj...

E bujshme! Messi largohet nga Barcelona !?

David Beckham prej vitesh është pjesë e ligës Amerikane, MLS, dhe mesa duket nuk do te jetë vetëm pasi po synon që të marrë...

Icardi doppietë dhe Inter siglon fitoren e 4 me...

Dje eshte zhvilluar ndeshja per javen e tete te Seria A midis Spal dhe Interit te Milanos.Interi vinte ne kete ndeshje pas 3 fitoreve...

Ai është legjendë e futbollit, ndërsa vajza e tij thyen Instagramin

Vajza e Paul Gascoigne, ish-futbollistit të famshëm anglez, ka admirues të shumtë në rrjetet sociale. Vetëm në Instagram ajo numëron thuajse 275 mijë ndjekës....

Hysaj drejt largimit nga Napoli.Ja cfarë ai kërkon…

ihet në dyshim rinovimi i kontratës së Elseid Hysajt me Napolin. Mbrojtësi shqiptar, gjatë verës, kishte marrë një ofertë shumë të rëndësishme nga Chelsea,...

Usain Bolt kërkon kontratë milionere.Ai jep dhe rezultat të saktë për...

Usain Bolt është i pavendosur për të nënshkruar kontratën me ekipin ku stërvitet prej më shumë se një muaji. Arsyeja? Shuma e ulët që...

VIDEO/ Ky gjest po bën bujë, lojtari i Juventusit pështyn kundërshtarin

Juventusi arriti të fitonte përballë Sasuolos në këtë javë të pestë, me Cristiano Ronaldon i cili shënoi një dopjetë për bardhezinjtë. Por si për t’ia...

Jose Mourinho i zhgënjyer dhe ndoshta i “tradhëtuar”me ekipin. “Është...

Jose Mourinho ka mbetur i zhgënjyer nga loja e ekipit.Mnchester United barazoi një ndeshje në dukje e lehtë në letër por që nuk rezultoi...

Neymar nuk “qan” Botërorin por sheh përpara. “Me Kylian Mbappe...

Neymar ne nje dalje per mediat ne diten e sotme, ka shprehur mendimet e tij ne lidhje me ndeshjen e rradhes ne Champions League,...

‘Çmenduria’ e Perezit, gjysmë miliard euro për 3 super-yje

“El Mundo Deportivo” me një lajm të publikuar i vë “zjarrin” merkatos. Sipas gazetës spanjolle, Florentino Perez është gati të investojë plot 500 milion euro...

P.S.G e destinuar vetëm për të fituar.Vendos rekord të ri, dhe...

Në javën e 6-të të Ligue 1, PSG sigloi suksesin e radhës, këtë herrë përballë Rennes në transfertë.Skuadra fitoi ne nje ndeshje...

Gabimi fatal që gjunjëzoi Olympiakosin para PAOK të Selanikut në...

PAOK-u i Selanikut u ngjit në krye të Superligës së Greqisë falë fitores 0-1 ndaj Olympiakosit të Pireut në stadiumin “Karaiskaqis”. Takimi i vendos nga...

CR7 përsëri gol, dhe këtë rradhë një super goditje duke kthyer...

Juventusi kthen ne favor te saj ndeshjen pas humbjes ne pjesen e pare ndaj Empolit ne transferte.Ka qene talenti Portugez Ronaldo qe ka shenuar...

Dëmtim i rëndë për mesfushorin kryesor të Bayern Munchen, i cili...

Bayern Munchen ka humbur shërbimet e mesfushorit kryesor, Thiago Alcantara i cili pesoi një goditje në kaviljen e djathtë dhe në minutën e 75’...

Bayern Munchen ndëron marsh, ndërsa Dortmund është kthyer në makineri golash

Bayern Munchen mori nje fitore te rendesishme ne transferten e Wolsfbourg jo me shume per rezultatin se sa per ngritjen e moralit pas rezultateve...

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

Real Sociedad dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në La Ligë. Real Sociedad: Rulli, Zaldua, Illarramendi, Zubeldia, Moreno, Juanmi, Oyarzabal, R.Pardo,...

Një super teknik në stolin e Real Madrid.5 vjet pritje për...

Duket se Julien Lopetegui, tekniku i stolit te Real Madrid, do ti jape lamtumiren ketij te fundit pas rezultateve zhgenjyese perpos pritshmerive.Sezoni i Realit...

Ylli i Real Madrid, akuzohet se ka dashur të humbasë ndeshje...

Mund te cilesohet pa frike so nje skandal i vertete; Tre lojtarë te Kombetares te Kosta Rikës, mes të cilëve edhe portieri i Real...

Irina Shayk“U ndjeva budallaqe, kisha besim tek ai…Ronaldo nuk ishte...

Akuzat e fundit për përdhunim të ngritura ndaj Kristiano Ronaldos kanë zbehur së tepërmi shkëlqimin e yllit portugez. Megjithatë ato duket se më së...

“El Clasico” ka vetëm një ekip në fushë, Barcelona që udhëheq...

El Classico e famshme e ka mbyllur pjesen e pare te saj ne favor te ekipit te Barcelones me rezultatin 2-0 me gola te...

Mbrojtësi i kombëtares flet për herrë të parë si lojtar i...

Mërgim Mavraj është prezantuar të premten me ekipin e tij të ri, Aris të Selanikut. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare sistemohet për vazhdimin e karrierës,...

“Ardhja e CR7 në Serinë A është një gjë e rëndësishme...

Carlo Ancelotti eshte nje nga njohesit me te mire te talentit te futbollit boteror Cristiano Ronaldo.Njohja e tij vjen per shkak se te dy...

Jurgen Klopp pas elozheve për Ancelotti-n: “Unë jam këtu gati për...

Liverpool ka nje ndeshje delikate sot kunder Napolit ne fushen e kesaj te fundit te vlefshme per Champions League. Dy tekniket respektive nga ana e...

Maradona opinion katstrofë për Messin

Ish selektori dhe legjenda e gjalle e futbollit te përfaqësueses së Argjentinës dhe asaj boterore, Diego Maradona ka vënë në pikëpyetje lidershipin e...

Njeriu i surprisave të mëdha, sjell në Itali idhullin e Milanit...

Silvio Berlusconi, ose Cavaglieri sic e therrasin, nuk harron te na surprizoje shpesh me vendimet e tij te jashtezakonshme . Aktualisht Berlusconi sapo ka blerë...

Sergio Ramos bën liderin e vërtetë. I drejtpërdrejtë ndaj Ronaldos...

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, përshëndeti Luka Modric, duke thënë se mesfushori kroat e meritoi çmimin “Lojtari i FIFA-s 2018”. Pasi e ndihmoi...

Portieri i Kombëtares Strakosha i përzgjedhur në një formacion me Kampione...

Kompania e menaxhimit të të dhënave “ProFootballDB” ka bërë një formacion me lojtarët që janë përmirësuar më mirë në muajt e fundit.Në sy...

Salah ka vendosur një bast, në “tryezë” është Egjipti

Sezonin e shkuar Liverpool mahniti me spektaklin sulmues të treshes Salah-Firmino-Mane, që synon të fitojë Premier Ligën këtë sezon, ndërsa lojtarët e stolit do...

Festival golash Blaugrana.Barcelona “fundos” djemtë e Lopetegui me një super Suarez...

Barcelona e kthen ndeshjen ne nje festival golash duke mposhtur Real Madridin 5-1.Pjesa e pare 2-0 me gola te Coutinho dhe Suarez me 11...

Riten realisht shanset e Kombëtares për të marë pjesë në...

Kreu i FIFA-s, Gianni Infantino nuk ka mohuar mundësinë se në Kupën e Botës ‘Katar 2022’ mund të përfshihen 48 përfaqësuese.Po kaq të tilla...

Jetoni mrekullitë e Ibrahimovic në një ndeshje të vetme (VIDEO)

Zllatan Ibrahimovic po perjeton nje rini te dyte ne kampionatin amerikan te futbollit me Los Angeles Galaxy. Jo vetem loja e tij , por dhe...

Derbi Inter-Milan pas pak orësh.Ja cilat janë disa nga të dhënat...

Vetëm pak orë larg derbit të Milanit: Inter dhe Milan në fushë në orën 20:30 në Meazza.Për Gattuso disa probleme më shumë se Spalletti,...

Rekordi i ri i Sergio Ramos

Sergio Ramos ka rekord në LaLiga dhe një tjetër me Real Madrid. Në ditën e festimi të 14 vjetorit me ekipin e Los Blancos, Ramosit...

Kylian Mbappe i tregon muskujt Neymar duke bërë liderin e skuadrës....

Kylian Mbappe, është duke kaluar një moment të shkëlqyer duke shënuar 10 gola në shtatë ndeshjet e fundit. E teksa të gjithë flasin për...

Alibi pa fund.Mourinho “kërkon të gjejë gjilpërën në kashtë”.”Fajtorët” janë jashtë...

Humbja të rëndë në fushën e West Ham me rezultatin 1-3 nga ekipi i Mourinho , ka bere qe ky i fundit te kerkoje...

Gatusso bën shakanë e papritur kur një Zonjë ndihet në siklet...

Një ngjarje e paplanifikuar në gjatë konferencës për shtyp të Genaro Gatussos, fatmirësisht u zgjidh në mënyrën më të mirë. Genaro Gatusso po u përgjigjej...

“Krisja” filloi te Barcelona. Gati zëvendësi i trainierit Valverde.Sytë nga Franca

Humbja e mbremjes te kaluar te Barcelones me ekipin modest te Leganes si dhe barazimi ne ndeshjen paraardhese me Girona ne Primera Divizion duket...

VIDEO/ Nuk është vetëm Inter në krizë, edhe Roma bën ‘vetëvrasje’

Roma ka humbur dy pikë mjaft të arta kundër Chievos, një ndër skuadrave më të dobëta në Serie A këtë sezon. Pjesën e parë romanë...

Eden Hazard alarmon Chelsea: Rinovimi me ekipin në dyshim të plotë.

Po kalon nje periudhe te arte me skuadren e Chelsit ne Londer duke luajtur perfekt, duke shenuar dhe duke u argetuar me magjite qe...

Trainieri i fitnesit : “Pas finales të humbur e gjeta Lionel...

Lionel Messi e ka përjetuar momentin më të keq me fanellën e Argjentinës pas humbjes së finales së Kupës së Amerikës në vitin 2016...

Penalizim me gjobë nga Gjykata për Teknikun Panucci.Rrezikon shoqërim me polici...

Sikur të mos mjaftonin rezultatet negative me ekipin kombëtar të Shqipërisë, të cilin e drejton, për Christian Panuccin nuk kanë të sosur telashet as...

Skënderbeu në fund të merkatos bën goditjen e duhur

Arnaud Guedj është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Mesfushori francez ka marrë sot konfirmimin nga FIFA dhe i është bashkuar bardhekuqve Lajmi është konfirmuar ditën e sotme...

10 lojtarët që ishin të pasur pa nisur karrierën

Cristiano Ronaldo dhe Wayne Roney janë vetem dy nga emrat për ti ilustruar.Por ka dhe disa "përralla"të të pasurve që futbolli i ka pasuuruar...

Mesazhi i Spaletit per lojtarët e Interit para ndeshjes në Champions...

Luciano Spalletti ka folur për rikthimin e Interit në Ligën e Kampionëve. Ai deklaroi që pret që lojtarët e tij të jenë gati menjëherë për...

Parulla me përmbajtje anti-helene e disa tifozëve të Partizanit që tërboi...

Banderola e hapur nga tifozët e Partizanit gjatë ndeshjes ndaj Skënderbeut, ku shkruhej: “1 grek më pak, 1 bastard më pak”, ka bërë një...

Gjermania në përballjen me Francën me opsionin e vetem, fitoren

Skuadra e Joachim Low do të përballet me kampionët të Francës, ku ka vetëm një opsion për t’iu larguar rënies në Ligën B, fitorja...

Granit Xhaka e ka përgjigjen për futbollistin më të mirë, me...

Futbollisti i Arsenalit dhe i Kombetares te Zvicres i pyetur per futbollistin me te mire me te cilin ai ka luajtur gjate karrieres se...

Dybala poston në shqip golin e shënuar ndaj Bologna(VIDEO)

Paulo Dybala nuk ka vonuar qe ne faqen e tij te insagramit te postoje golin e tij te shenuar ne minuten e 12 te...

Gjithçka për gjithçka, ky është plani i Teknikut Gjerman Joachim Low...

Joachim Low tekniku i Kombetares gjermane te futbollit, duket se ka nxjerre mesimet e duhura nga humbja e hidhur qe pesoi ekipi ne Hollande...

Dështoi me Liverpool, por në Turqi të paktën ka sukses me...

Ish-portieri Liverpool-it, Loris Karius po “çmend” femrat turke, e këtë e ka pranuar vetë duke thënë se është rritur interesi nga gjinia femërorë qëkur...

VIDEO/ Pas 11 minutash vjen goli i parë në Inter –...

Interit i kanë mjaftuar 11 minuta lojë për të kaluar në avantazh 1-0 përballë Cagliarit. Ishte blerja e bujshme, Lautaro Martinez ai i cili shënoi...

Pas pak Sassuolo-Milan Ndryshim në sulmin e Milan Formacionet zyrtare

Milani do të luajë një ndeshje të vështirë përballë skuadrës së Sasuolos ditën e sotme. Kundërshtarët kanë surprizuar deri tani, duke qenë forcë e...

Barcelona alarm në mbrojtje.Tekniku Valverde mes zgjedhjesh të vështira para ndeshjes...

Nuk ka mjaftuar forma jo e mire qe po kalon Gerard Piqué (kujtojme ndeshjen e fundit me ate gabim te rende qe shkaktoi...

Tekniku i Barcelonës e ka vendosur se kush do ta zëvendësojë...

Padyshim qe lojtare te talentuar si Lionel Messi, eshte veshtire qe ti zevendesosh ne nje ndeshje futbolli, dhe aq me pak kur behet fjala...

Juventus me hap kampioni Ronaldo sërrish shënon (VIDEO)

Juventus edhe këtë jave ben detyren duke mos bere hapa fallco.Fiton ne transferte ndaj Frosinones.U shqetësuan për golat e Cristiano Ronaldos, por portugezi shënon...

Ja cilët janë rekordet e jashtëzakonshme të Messit, që Ronaldo ndoshta...

Te dy jane lojtare shume te medhenj qe historia e futbollit do ti mbaje mend gjate.Krahasimet se kush nga te dy eshte me i...

18 vjeçari që po çudit Portugalinë.Duan ta krahasojnë me Rui Costa...

Fat i keq është se askush nuk ben krahasime të ekzagjeruara tani për tani per Joao Felix . Emri i Cristiano Ronaldo...

Lojtari më i mirë i Juventusit i gatshëm për tu larguar...

Në janar Paulo Dybala do të largohet nga Juventusi. Ky është lajmi i bujshëm i publikuar ditën e sotme nga tabloidi britanik “Mirror”, e cila...

Buffon nuk ka dëshirë të shikojë Juventusin në finalen e Champions...

Gjatë një interviste dhënë së fundmi, ai ka thënë se do të preferonte të evitonte një përballje me Juventusin në finalen e Ligës së...

Portieri mikpritës i Botërorit jap dorëheqjen nga ekipi Kombëtar pas 15...

Nëpërmjet një deklarate ne faqen zyrtare të skuadrës së tij, portieri Igor Akinfeev ka lajmëruar ditën e sotme tërheqjen nga kombëtarja e Rusisë pas...

Shantazhohen dhe kërcënohentifozët e Lacios në Marsejë para ndeshjes të UEFA...

Dy kokë derri janë vendosur në kangjellat e portës së hotelit ku po qëndrojnë tifozët e Lazio-s në Marsejë.Ka pasur përplasje mes dy tifo-grupeve...

Asi spanjoll pranon: “Do të largohem nga Manchester City.Destinacioni i ri...

Ai ka shprehur dëshirën për të luajtur vitin e fundit të karrierës me Las Palmas, ekipin e vendit të tij David Silva zbulon se nuk...

Po largohet nga Juventusi me shumë pikpyetje.Kundërshtarët e përjetshëm shpresojnë

Ne date 25 Tetor Ish-drejtori ekzekutiv i Juventusit, Beppe Marotta, largohet nga ekipi i Juventusit. Marotta punoi fort në Torino për tetë vjet dhe mbikqyrte...

Edhe Gianluigi Buffon voton për fituesin e Topit të Artë.

Edhe portieri legjendar Gianluigi Buffon, aktualisht me ekipin e PSG, ka dhene voten e tij per perzgjedhjen e futbollistit fitues te trofeut per Topin...

Boca Juniors kalon sfidën e vështirë brazilianët, dhe tani pret...

Ka eliminuar Palmeiras në gjysmëfinalet e Copa Libertadores dhe në këtë mënyrë ka bërë të mundur të parin Superclasico në finalen e kompeticionit më...

Messi: Kjo është gjëja që urrej më shumë

Messi e adhuron futbollin dhe ky nuk është një lajm. “Shikoj gjithçka, veçanërisht futbollin argjentinas dhe Kupën Libertadores. Por nuk më pëlqen aspak të...

Ish portieri i Kombëtares Italiane të futbollit zyrtarizohet në detyrën e...

Venecia ka zyrtarizuar angazhimin e Walter Zenga për stolin e teknikut në vend të Stefano Vecchi. "Kompania Venezia FC njofton se ka...

Përmbyset makina, aksidentohen arbitrat e ndeshjes

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në afërsi të Prrenjasit dhe shkak ka qenë rruga e lagësht, e cila ka shkaktuar rrëshiktje të...

Si është Barcelona pa Xavin dhe Iniestën? Messi jep këtë përgjigje

Leo Messi është padyshim një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, por dhe ai ka disa limite, ku duhet akoma të...

Telenovela Panucci vazhdon..”Viktimat” e kësaj serie janë 2 kapitenët; Jahmir Hyka...

Ekipi fitues nuk ndryshohet. E tillë është fraza në futboll, porse për Panuccin duket e padëgjuar. Kjo, pasi ndaj Izraelit ku edhe kuqezinjtë fituan,...

Vetëm një talent si Granit Xhaka mund të shënojë gol në...

Arsenali ka përmbysur rezultatin e pjesës së parë kundër Crystal Palace me dy gola të shpejtë të shënuar në minutat 51 dhe 56, ku...

Talenti Shqiptar shkëlqen në Kupën e Hollandës duke shënuar 2 gola...

Në sfidën e vlefshme për 1/16 e Kupës së Holandës midis Uillem II dhe Spakenborgut, lojtari shqiptar Dionis Avdiaj, ka shënuar dy gola në...

Barcelona “dridhet” nga frika e largimit të Ter Stegen. Manchester ofertë...

Pa dyshim Marc-André Ter Stegen ishte njeriu i ndeshjes në Barçelona - Sevilla. Gjermani bëri dy ndeshje të dyfishta spektakolare që e konfirmojnë...

“Tuchel është trajneri më i mirë në botë”

Paris Saint-Germain ka trajnerin më të mirë në botë, sipas presidentit të klubit Nasser Al-Khelaifi. Kampionët e Ligue 1 janë në vend të parë të...

Dy Super pritje për 3 sekonda të portierit Neuer që do...

Bajerni i Mynihut nuk mori më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Ajaxit e vlefshme për javën e dytë të fazës së...

Futbolli është i pa parashikueshëm.Ja cila mund të jetë goditja më...

Nuk ka ende një kontratë profesionisti, vetëm dy ditë më parë shënoi dy golat e parë si futbollist me fanellën e Central Coast Mariners,...

Talenti i mesfushës të Real Madrid, i preferuar i teknikut të...

Thomas Tuchel kerkon te sjelle ne Parc De Prince mesfushorin e talentuar Gjerman te Real Madrid Ton Kroos Parizienet jane ne kerkim te nje...

Pirlo:Ja pse Juventus do të fitojë Champions League

Andrea Pirlo një ndër emrat më të mëdhejnë të Juventus-it e shikon ekipin e tij si një ndër pretendentët kryesor për të fituar titullin...

Ai mund të bëhet lojtari më i mirë në Europë

“Eden Hazardi mund të bëhet lojtari më i mirë në Evropë dhe ka kapacitetin për t’i shënuar 40 gola në sezon”. Kjo ishte deklarata e...

Relaksohuni me të gjithë golat e Lionel Messi kundër Real Madrid...

Diten e Diele ne oren 16.15 do te zhvillohet El Classico e famshme mes Barcelona dhe Real Madrid e vlefshme per javen e 10...

Zbulim “Bombë”. “Divorc total” mes Lionel Messi dhe Gerard Piqué tek...

Ne tre javet e fundit vetem 2 pike per ekipin e madh te Barcelones jane jashtezakonisht shume pak, gje qe ka lene shenje edhe...

Goli i vitit në FIFA 19.Realizim i paparë stil gërshërë i...

FIFA 19 ka vetëm tre ditë që ka dalë në treg dhe që tani kemi golin e vitit nga një përdorues i Reddit me...

Real Madridi në hall se po i “lëkundet dhe mund të...

Konkurenca per te zene vendin e titullarit jo gjithmone ben mire.Tek Reali i Madridit, pamvaresisht se cfare thuhet per konkurencen midist dy gjigandeve te...

Serbët akoma nuk e kuptojnë që bota ka ndryshuar.Për të sulmuar...

Futbolli në vecanti dhe sportet në përgjithësi janë aktivitete dhe organizime të cilat i bashkojnë popujt dhe vlerat e tyre që ato mbartin.Serbët siç...

Lojtari më i mirë në botë me këtë telefon? Nuk ka...

Futbollisti më i mirë në botë sipas përzgjedhjes së FIFA-s, Luka Modric, i ka lënë të gjithë “gojë hapur”, teksa ka nxjerrë nga xhepi...

Mos ndoshta po prishet miqësia e vjetër? Marcelo: “Real është edhe...

Cristiano Ronaldo dhe Marcelo tek Reaal Madrid per disa vite formuan një dyshe fantastike , duke zoteruar linjen e majtë të “Los Blancos”.Pas...

U thirr për herë të parë në Kombëtare, sjell njëkohësisht ...

Egli Kaja eshte mesfushori i talentuar Shqiptar qe eshte thirrur per herre te pare nga tekniku u Kombetares Christian Panucci.Ai luan per ngjyrat e...

Nuk mjaftonte skandali i përdhunimit për Ronaldo, por një fakt tjetër...

Skandali i perdhunimit te nje amerikaneja 34 vjecare ne vitin 2009 , ne nje hotel ne Los Angeles , nga Kristiano Ronaldo eshte perfolur...

Sulmuesi talentuar ironizon mungesën në çmimin e FIFA-s: “Preferoj Topin e...

Ka bërë shumë zhurmë përjashtimi i Antoine Griezmann nga kandidatura për cmimin The Best, ku finalistë janë Cristiano Ronaldo, Luka Modric e Mohamed Salah....

Messi tek Inter ëndër apo do bëhet realitet?!”Nëse tregu paraqet një...

Një epokë e re fillon në Inter, në emër të djalit të miliarder kinez, Zhang Jindong i cili e zëvendësoi Erick Thohirin dje.Pas...

Edhe Taulant Xhaka drejt Premier Ligue.Ja cila skuadër kërkon të nënëshkruajë

Vellezerit Granit e Taulant Xhaka kane lene shenje te mire si futbolliste ne ekipet ku ata luajne.Aktualish Taulanti luan me ekipin e Baselit ne...

Të gjithë tek Atletico Madrid besojnë tek mrekullia e një emri.Në...

Sa herre qe duan te parashikojne nje ndeshje , ne pergjithesi shikojne statistikat , pasi jane ato qe kane dale nga shifrat reale te...

Tek gjithë tek Reali i Madridit duan të largohen.Pas Ronaldos duket...

Largimi i Cristiano Ronaldos duket se nuk ka kaluar pa pasoja tek Reali i Madridit.Jo vetem rezultatet qe nuk jane ato qe priten ,...

Sot dy përballje interesante në Premier Ligue Pritet të ketë lojë...

Diten e sotme do ne Premier League do të mbyllet java e gjashtë me dy ndeshje West Ham-Chelsea dhe takimin Arsenal-Everton.Skuadra e West Ham...

” The Special One” bën profetin pas ndeshjes, ndërkohë që...

José Mourinho nuk di nga të mbrohet dhe si të mbrohet.Ndoshta dhe po e ndjek "Fati i keq", ndoshta duhet ta kerkoje tek vetja...

Milot Rashica hyn në faqen zyrtare të UEFA-s me golin...

Ka qene nje gol i jashtezakonshem, spektakolar dhe me nje teknike gjuajtje perfekte ai qe ka shenuar futbollisti i Kombetares te Kosoves ne ndeshjen...

Talenti milioner kërkon të rikthehet tek Barcelona.Cfarë e mundon Brazilianin? (VIDEO)

Ne nje raport te fundit te Mundo Deportivo, talenti i futbollit Brazilian dhe atij boteror Neymar i cili luan aktualisht per PSG, vazhdon ta...

Ndëshkoi Shqipërinë dhe Inter-in, Tramezzani: Është e ardhmja e Italisë dhe...

Ka kaluar një javë të jashtëzakonshme. Kjo është përmbledhja e orëve të fundit që po përjeton Federico Dimarco, mbrojtës i majtë i datëlindjes 1997,...

Hollanda i bën surprizën e hidhur teknikut të Gjermanisë në ditën...

Tekniku i Kombetares Gjermane te futbollit Joachim Low, ka thyer rekordin per numrin e ndeshjeve te drejtuara me kete ekip,plot 168, duke filluar...

VIDEO/ Iniesta nuk është ‘normal’, shikoni çfarë asisti i jep Podolskit

Andres Iniesta vazhdon të dhurojë magjitë e tij edhe në Japoninë e largët. Në të vërtetë, si Iniesta edhe Lukas Podolski, po kalojnë momente të...

Çfarë po ndodh me Real Madrid dhe Bayern Munich?Ku është gabuar...

Real Madrid e ngriti trofeun e Ligës së Kampioneve për të tretin herë radhazi në Maj dhe Bayern Munich fitoi titullin e gjashtë...

Ja renditja e klubeve europiane sipas përfitimeve nga sponsorët

Manchester United në fushë nuk i ka punët edhe aq mirë por anglezët nga ana komerciale po del se janë shume mirë. Djajtë e Kuq...

Man.United mban ritmin e fituesve në Premier League

Manchester United ka marrë një fitore të rëndësishme përballë Watfordit. Pjesa e parë ishte totalisht e dominuar nga të besuarit e Jose Mourinhos. Goli i parë...

Barcelona në sulm për 3 talentet e Ajaksit.Oferta e detajuar mund...

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona është gati të bëjë një marrëveshje të madhe me Ajaxin për transferimin e tre futbollistëve të klubit të madh holandez.Frenkie...

Kjo është arsyeja pse Suarez humbet ndeshjet me kombëtaren e Uruguait

Sulmuesi i Barcelonës konfirmoi se do të fillojë një kurs trajnimi të hënën, pasi raportohet se pësoi lëndim gjatë fitores së Barcës 4 me...

Sulmuesi më shumë fëmijë se sa gola. 3 fëmijë në dy...

Ndodh edhe kështu.Për dy muaj , më shumë fëmijë se sa gola.Ky është rasti i futbollistit të Stoke City, Saido Berahino. 25-vjeçari është regjistruar...

A thua se ishte goli me i bukur i Mohamed ...

Sulmuesi egjiptian Mohamed Salah ka shënuar plot 44 gola në të gjitha kompeticionet për sezonin 2017-2018 dhe njeri nga keta gola u shpall goli...

Real-Barcelona, ‘betejë’ edhe në marketing. Ja kush fitoi më shumë në...

Reali i Madridit ka vendosur të bëjë gjithçka transparente në lidhje me garën financiare të fituar me Barcelonën për sezonin e shkuar. Plot 748 milionë...

Modelja shqiptare i thotë “Jo” Ronaldos,ndërkohë mohon dashurinë me futbollistin shqiptar.

Eshte nje nga femrat me te njohura dhe me te komentuara ne rrjetet sociale. Modelja Erjona Sulejmani eshte nje nga emrat e njohur te showbiz-it...

Juventus ende nuk e ka përfunduar shopingun tek Real Madridi, pas...

Sic raportohet nga “Tuttosport”, Juventusi po punon seriozisht për të blerë Marcelo Vieira da Silva Júnior,i njohur për të gjithë si Marcelo. Situata aktuale...

Fabio Capello e thotë troç: “Messi-t dhe Ronaldo-s u mungon respekti”

Mungesa e Cristiano Ronaldo-s dhe Lionel Messi-t në çmimet e FIFA-s tregon mungesë respekti. Dje ne Londer FIFA ka organizuar ceremonine per ndarjen e cmimeve...

Aubameyang braktisi ekipin dhe avionin dhe mund të humbë praninë në...

“Unë nuk ngjitem në atë avion”, ka qenë me pak fjalë deklarata që ka dhënë sulmuesi i kombëtares së Gabonit, Pierre-Emerick Aubameyang kur mbërriti...

Alexis Sanchez bëri atë që nuk e kishte bërë që nga...

Ekipi i Manchester United, ka shpetuar nje ndeshje e cila po e conte drejt turperimit total.Ka humbur ne pjesen e pare 0-2 ndaj Newcastle...

Për transplant apo për modë flokët?!, Këtë mund ta pohojë vetëm...

David Beckham dikur mbante floke te gjate e me stil,por prej disa ditesh eshte shfaqur me floket te qethur fare shkurt. Ai eshte fotografuar ne...

Ish e dashura e CR7 i del në mbrojtje: “Ai ka...

Cristiano Ronaldos gjate keture diteve ka qene ne qender te vemendjes te opinionit publik per shkak te skandalit te presupozuar per perdhunimin e nje...

Ja cfarë ndodh sipas UEFA-s në se Shqipëria nuk fiton ndaj...

Sfida e fundit ndaj Skocisë është një test i vlefshëm për Shqipërinë. Nëse nuk ia del të mposhtë Skocinë, skuadra e Panuccit bie automatikisht...

Ndërhyrja ndaj Sergio Ramos gëzon tifozët e Liverpool (VIDEO)

Per tifozet e Liverpool me te gezuar se per fitoren e Anglise kunder Spanjes, u gezuan pa masa per nje nderhyrje te...

Vjen reagimi i parë i teknikut të sapo shkarkuar të Real...

Tekniku i Real Madrid eshte shkarkuar dje ne oret e vona te mbremjes per tja lene vednin ish Madrilenit Santiago solari.Lopetegui u shkarkua per...

VIDEO/ Dështimi total i VAR në Inter-Parma, 2 të kuq, 1...

VAR në Itali po vihet në diskutim çdo ditë. Dështimi më i fundit ka qenë në ndeshjen Inter-Parma ku sipas analistëve nuk janë dhënë...

Skandaloze: Tifozet Ukrainas ringjallin Hitlerin

Skuadra e Vorskla Portlavës ka zhvilluar një ndeshje të vështirë me skuadrën e Desnës, të cilën e kanë fituar me rezultatin e pastër 0-2. Por...

Ja cila do të jetë skuadra fatlume që mund...

Aktualisht lojtari Suedez Zlatan Ibrahimovic luan në Ligën Amerikane MLS, ku së fundmi ka shënuar edhe golin e 500 të karrierës së tij. Me...

Historike, Parma mposht Interin pas 19 vitesh në ‘San Siro’

Parma ka bërë surprizën e javës pasi ka fituar 1-0 në transfertë ndaj Interit në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie...

Në pritje të derbit të madh mes statistikash

Ditën e Premte zhvillohet ndeshja e shumepritur , derbi i madh i kryeqytetit Tiarna - Partizani.Takimi i së premtës është një jubile i bukur,...

Chelsea i Sarri-t mer përkohësisht kreun.Hazard përsëri lider i padiskutueshëm(VIDEO)

Skuadra e Chelsea e drejtuar mjeshterisht nga Italiani Sarri dhe e udhehequr nga lideri i padiskutueshem Belgu Hazard,ka marre nje fitore te rendesishme ne...

Lothar Matthaus kërkon këtë sulmues “extra” tek Real Madridi për të...

Lothar Matthaus ka theksuar Harry Kane është lojtari ideal për skuadrën e Real Madrid. Ai beson se anglezi do të largohet në drejtim të...

Milan me “Bigët” brazilianë kërkon të sjellë në ekip talentin 21-vjecar.

Tashmë duket qartazi se ekipi i madh i Milanit me ndryshimin e pronësisë po bën përpjekje të admirueshme për ringritjen e ekipit dhe për...

PSG-Crvena Zvezda 4-0 pjesa e l-rë Neymar gol fantastik(VIDEO)

Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes PSG-Crvena Zvezda me rezultatin 4-0.Ndeshja eshte e vlefshme per UEFA Champions League.Golat per skuadren franceze jane shenuar...

Guardiola i thotë “Jo” Kylian Mbappe duke zhgenjyer tifozet e Manchester...

Pep Guardiola ka përgënjeshtruar lajmin se Manchester City po lëviz për të marrë “yllin” e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Shtypi britanik ka shkruar se në...

Ronaldo nuk e kishte inatin me Real Madrid. Ja kush ishin...

Largimi i Kristiano Ronaldo nga Real Madridi ne drejtim te ekipit italian te Juventusit , vazhdimisht eshte hamendesuar se cilat mund te ishin shkaqet...

Valverde zyrtarizon formacionin Anti -Tottenham.Mungon mbrojtësi Kampion Bote

Tekniku i Barcelones diten e Merkure ka nje ndeshje te rendesishme dhe teper delikate me Tottenham Hotspour ne transferte e vlefshme per trofeun...

VIDEO/ Xhaka bën çmendurinë e karrierës, shikoje 100 herë këtë supergol

Arsenali ka kaluar në avantazh 1-0 në transfertë përballë Newcastles. Në minutën e 48’ ishte Granit Xhaka ai i cili ngiti peshë stadiumin duke shënuar...

Juventusi i Allegri e Ronaldo, me rekord të ri në Champions...

Ndeshja e vlefshme per Champions League mes Manchester United dhe Juventus e fituar nga italianet, tregoi edhe nje here se Juventus eshte nje nga...

Cesc Fabregas me rekordin e tij hyn në “Guinness”. I jashtëzakonshëm...

Cesc Fabregas eshte nje nga lojtaret qe ka fituar shume nga futbolli i luajtur dhe numeron shume trofe ne karrieren e tij, Ligën e...

Rastësi, vendim i tij apo e planifikuar ajo që po ndodh...

Ngjarjet dhe historite me Lionel Messin nuk kane fund.Pasi ka munguar në çmimet e FIFA-s mbremjen e kaluar ne Londer , Messi...

Cristiano Ronaldo mungoi dje në ndeshje, por nuk mungoi mesazhi i...

Ekipi i Juventusit sigloi nje fitore te bukur diten e Marte kunder Young Boys me rezultatin e paster 3-0 ne nje ndeshje per Kompeticionin...

Tottenhami merr lajmin e keq para duelit në Champions kundër Interit

Tottenhami po vuan nga dy mungesa të rëndësishme. “Spurs” në fundjavë luajnë kundër Liverpoolit por për shkak dëmtimesh do të mungojë Hugo Lloris dhe Dele...

Nesër përballja Tottenham i përgjysmuar me një Barcelonë në gjysëm krizë.Ja...

Diten e Merkure ne ndeshjet e dyta te vlefshme per UEFA Champions League do te ndeshen Tottenham dhe Barcelona<ekipet ne kete perballje vine ne...

Nga përlotja deri tek banderolat,fishekzjarret sharrjet e thumbimet ishin ato që...

Dje u zhvillua derbi i shumepritur dhe i shumperfolur i Tiranes midis dy nga skuadrave me me emer ne futbollin shqiptar,ajo midis Tiranes...

Napoli-Liverpool 1-0.Vlerësimet e lojtareve .Fitore in extremis

Napoli dhe Liverpool u ndeshen ne San Paolo midis tyre per ndeshjen e dyte ne grupet e UEFA Champions League. Skuadra vendase beri nje figure...

Calderon për CR7: “GABIM HISTORIK” 451 gola në 438 paraqitje.Nuk ka...

Ish-presidenti i Real Madridit Ramon Calderon beson se klubi ka bërë një "gabim historik" duke shitur Cristiano Ronaldo te Juventusi.Ronaldo u transferua per...

Doppietë e Higuain pjesën e parë në ndeshjen Milan-Chievo (VIDEO)

Sulmuesi Argjentinas Gonzalo Higuain ka shënuar dy herë për epërsinë prej 2 me 0 të ekipit të tij Milan ndaj Chievos ne pjesen e...

Luca Modriç lirohet me vendim gjykate nga akuza për dëshmi të...

Nenkampioni i botes dhe fituesi i Lojtarit me te mitre ne bote per vitin 2018 Luca Modriç, ka qene i akuzuar per deshmi te...

Po e ndjekin fatkeqsitë njëra pas tjetrës.Sezon i tmershëm për talentin...

Një sezon i frikshëm për De Bruyne, që në mesin e muajit gusht pësoi një ndrydhje të ligamentit kolateral të gjurit të djathtë. Dy...

Talenti i Seria A në Itali, në “filtrat” e Bayern...

Ai eshte nje lojtar i Seria A ne Itali dhe kete fillim kampionati ka shenuar jo pak por 6 gola ne 5 ndeshje te...

Ish futbollisti i Chelsea humb betejën ligjore.Shifra që do paguajë është...

Nje nga lojtaret me te mire te Kombetares te Rumanise Chelsea dhe 13 skuadrave te tjera , perfshire ketu edhe skuadrat, Inter , Juventus...

Allegri befason me fjalët pas gjestit të turpshëm të Costas

Massimiliano Allegri pret që anësori i Juventusit, Douglas Costa, të vuajë dënim të gjatë dhe konfirmoi se klubi do ta gjobisë atë për gjestin...

Këtë gol të Madrilenit “dështak”, duhet ta kenë zili edhe vetë...

19 vjeçari Martin Odegaard,ish-sulmues i Real Madridit,eshte duke dhuruar spektakel me ekipin e tij Vitesse ne Hollande.Norvegjezi është i huazuar nga Real Madrid te...

Spektakel i garantuar.Sfidës së Khabib për tu ndeshur, Mayweather ju...

Disa sporte te vecanta dhe sidomos ato luftarake nuk kane nevoje per shume planifikime pasi ndodh qe njeri luftetar leshon sfiden ndaj kundershtarit dhe...

Djaloshi shtanget i habitur pas surprizës që i bën Lionel...

Pas perfundimit te ndeshjes Tottenham Barcelona gjate kalimit per te hyre ne dhomat e zhveshjes Lionel Messi i dha dorën një djali që mbledh...

Reagimi i Guardiolës pas “Superofertës” prej 250 milione euro

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka thënë se në asnjë situatë nuk do të pranonte shitjen e De Bruynes. Pep e ka vlerësuar tej...

Midis dy yjeve të futbollit,ish Madrileni dëshiron Mbappe tek Real Madrid.

Steve McManaman ka qene nje nga lojtaret me te suksesshem tek real Madrid.Ai i ka sugjeruar atyre që ta transferojnë yllin e PSG, Kylian...

Regjistruesi digjital i fluturimit të helikopterit të rrëzuar është shkarkuar.Të...

Trupi i pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha ka shkuar në Tajlandë përpara funeralit të tij. Dega e Investimeve të Aksidenteve Ajrore (AAIB) ka filluar...

Ja cili do të jetë destinacioni i Edinson Cavani sipas avokatit...

Vazhdojne te qarkullojne zerat per nje levizje te mundeshme te Edinson Cavani nga PSG, pas 5 vjetesh me kete ekip.Futbollisti i cili ka...

Courtois është shpallur “Portieri i Vitit”

Thibaut Courtois ka fituar çmimin e Portierit të Vitit nga FIFA. Portieri i Real Madrid është shpërblyer për sezonin e mirë te Chelsea...

Formacionet zyrtare të Barçelona -Real Madrid.Risi dhe befasi në të dy...

Barcelona-Real Madrid do të përballen në orën 16:15, në “Camp Nou”. Një ndeshje kjo që do të jetë e vlefshme për javën e 10-të...

Gjermania e gjunjëzuar dhe e dëshpëruar. Kampionët e botës fitojnë me...

Gjermani qe di te luaje por qe nuk di te shenoje.Kjo nuk ishte pare prej shume vitesh.Në Stade de France skuadra e Joachim Löw...

Ja gjesti human i Francesko Toti

Legjenda e Romës, Francesco Totti do të publikojë autobiografinë e tij të re në vendin simbolik të Romës: Colosseum. Ajo do të publikohet më 27...

Mbyll karrierën një nga mbrojtësat më të mirë të Argjtntinës pas...

“Sot, 19 vjet pas debutimit tim, ka ardhur koha t’i jap fund aventurës sime si futbollist”, shkroi Burdisso në Instagram.“Faleminderit të gjithëve që më...

Tek United nuk e kalojnë dot “tradhëtinë” e Lukaku duke e...

Romelo Lukaku nuk është i lumtur tek Manchester United dhe Juventus ka hedhur sytë mbi qendërsulmuesin belg, që do të merrte vendin e Mario...

Nderojnë pas vdekjes pronarin e ekipit, i cili vdiq në aksidentin...

E gjithë skuadra e qytetit të Leicesterit u bashkua me familjen Srivaddhanaprabha duke bërë homazhe tek vendi i aksidentit të pronarit të klubit në...

Ajo që pritej nuk ndodhi.Jepet vendimi për vendin ku do të...

Nuk do të ketë finale të Champions League në New York. Konfirmimi vjen nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin që këmbëngul se kjo ide...

Talenti shqiptar i Bajernit merr vendimin befasues: Do të luaj me...

Kosova dhe Shqipëria kanë humbur betejën për të bindur talentin shqiptar të Bajernit të Mynihut, Meritan Shabani. Ai ka zgjedhur të përfaqësojë Gjermaninë, ndërsa mesfushori...

Zhgënjeu në Botëror por duket se sot do marë cmimin e...

Ai ka bërë një punë të mirë tek Manchester United, ky eshte mendimikolegeve, tifozeve dhe i specialisteve te futbollit, Bëhet fjalë për David de Gea...

Empoli-Milan 1-1 Tre barazime rresht ia zbehin paksa shikimin Milanit drejt...

Milan ende endet mes ujrave te mesit te poshtem te tabeles te klasifikimit.Ndeshja ndaj Empolit ne fushen e kesaj te fundit dha barazimin e...

Historia që po trondit futbollin dhe sponsorët.Në se provohet fajësia shifra...

Simon Leaf,i specializuar në kontratat ekonomike ka deklaruar se nëse akuza për përdhunim per CR7 provohet,Ai do të pësojë një dëm ekonomik prej miliona...

Ish futbollisti ka 2 vjet me 14 pllaka dhe 28 vida...

Ish futbollisti i Hull City Ryan Mason i huazuar nga Totenhem, gjate nje ndeshje ne vitin 2017 me ekipin e Chelsea pati nje perplasje...

Këta janë 11 lojtarët më të shtrenjtë të “El Classico”.Nuk bën...

“AS” ka evidentuar 11-shen më të kushtueshme në historinë e blerjeve të realizuara nga Real Madrid dhe Barcelona, pikërisht në vigjilje të “El Clasico”...

Ronaldo poston foton,”rrjeti çahet” nga shpërthimet e ndjekësve të tij.

Ai eshte pa diskutim nje nga talentet e rralle te futbollit por jo vetem.Ronaldo di te perdore me se miri reklamen, prandaj dhe eshte...

Legjenda Maradona tejet i ashpër me Scalonin dhe Messin.Reagim që nuk...

Ndoshta boterori i fundit dhe rezultatet zhgenjyese te Argjentines ne futboll e kane detyruar qe te dale nga vetja e tij dhe te reagoje...

Përsëri dhuna ngre krye në futbollin grek.Reagon Olympiakos duke akuzuar policinë...

Perseri dhuna eshte bere prezente ne futbollin e shtetit grek ne ndeshjen e vlefshme per kupen e ketij vendi midis Olympiakosit dhe Panachaiki.Përplasjet...

(VIDEO)Temperaturat jane ulur por për Derbin janë maksimale.Tek Partizani “plasin videon-bombë”...

Sa me shume afrohet ndeshja e derbit midis Tiranes dhe Partizanit, aq me shume ngrihen temperaturat ne kampet respektive e sidomos tek grupimet e...

10 Top futbollistët pretendent për çmimin “futbollisti më i mirë U-21”

Dhjetë kandidatët e “France Football” per cmimin e futbollistit me te mire U-21 janë: Gianluigi Donnarumma (Milan), Patrick Cutrone (Milan), Justin Kluivert (Roma), Kylian...

Lojtari i Liverpool me probleme kardiake shtrihet në fushën e lojës...

Pas 18 minutave lojë, 23-vjeçari i Liverpool Naby Keita, u ul papritmas në fushë në ndeshjen që Napoli e fitoi 1-0 ndaj Liverpoolit në...

Jose Mourinho-n do ta kishin zili edhe më të pasurit. Shpenzimet...

Sipas “Daily Mail”,trajneri i Manchester United vijon që të jetojë në hotel që nga dita e tij e parë te “Djajtë e Kuq”ndërkohë...

Një francez tjetër zëvendëson Franck Ribery tek Bayern

Sipas Bayern Munich është i interesuar për sulmuesin e Marseille, Florian Thauvin. Florian Thauvin është objektivi kryesor i bavarezëve për të zëvendësuar Franck Ribery.Florian Tristan...

Super Neymar, ylli brazilian si Batman dhe Spiderman

Është folur për Neymar, karrierën dhe simulimet e blerjes më të shtrenjtë të gjitha kohërave në historinë e merkatos. Thelbi është se ai nuk...

E krahasojnë me Messin dhe Ronaldon por Ai ka tjetër objektiv:...

Eshte nje lojtar qe ka me shume se 3-4 vjet qe luan ne nivele te larta.Shume specialiste dhe futbolliste te medhenj e krahasojne me...

Oferta “e çmendur” për blerjen e Milanit, i “shkund” padronët amerikanë...

Plani i fondit amerikan te Milanit Elliott , sipas asaj që shkruan “Repubblica”,ka refuzuar një ofertë te çmendur prej 600 mln eurosh per blerjen...

Hajdut “monstër”.Shitet për i deleguar i Federatës dhe “Zhvat” sa...

Kjo ngjarje ka ndodhur ne ligat amatore italiane te futbollit.Nje burre u paraqit si i deleguari i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) Ne pjesen...

6 futbollistë të Manchester United, gati valixhet në rast qëndrimi të...

Jane 6 lojtarë te Manchester United që presin të lënë Old Trafford nëse Jose Mourinho qëndron si menaxher. Bosi i United është nën presion në...

Rrezikon të mos dalë kurrë nga burgu.Tashmë po hetohet edhe për...

Jeta e Arda Turan ka marrë një kthesë të çmendur dhe një ndër futbollistët më të mirë në Turqi tashmë rrezikon të mos dalë...

De Vrij injoron Ronaldon dhe Messin: Ky është më i miri

Stefan de Vrij flet për dy muajt e tij të parë tek Interi. Mbrojtësi holandez, i cili mbërriti nga Lazio me parametër zero, tregon...

“Kurrë se kam çuar ndërmend largimin nga Barcelona”

Rakitiç ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet se mund të largohej në drejtim të PSG nga Barcelona në merkaton e verës. Rakitiç është shprehur se...

Rrëzohet pa ndjenja në fushën e lojës në gjëndje të...

Ne ndeshjen per kualifikueset e Liges se Kombeve te afriks eshte zhvilluar dhe ndeshja midis Tunizise dhe Nigerise e perfunduar 1-0 per ekipin vendas.Njëri...

Futbollisti i Hajduk që braktis Kosovën për të luajtur me Kombëtaren...

Mbrojtesi 22 vjecar i Hajdukut te Splitit,ish kapiten i perfaqesueses se 21 vjecareve te Kosoves,prej kohesh deshiron ngjyrat kuq e zi dhe eshte shume...

Shanset e Kosovës janë të mëdha. Ja përfitimet në rast se...

Shanset qe ekipi i Kosoves te zere vendin e pare ne perfundim te ndeshjeve ne grupet e Kupes se Liges se Kombeve jane reale...

Ja cilët janë Lojtarët të cilët kanë shënuar edhe për Barcelonën...

Jane shume pak ata futbolliste qe kane luajtur per te dy skuadrat, por akoma me te pakte jane ata qe kane shenuar edhe Per...

Sot ndeshjet e UEFA Europa League.Matin forcat Milan,Arsenal,Sevilla, Chelsi, Villareal…

te pushtuar prej dy ditesh nga emocionet e pafund te ndeshjeve te Champions League, sot do te perjetojme edhe emocionet e medha qe falin...

Tekniku i ri i Real Madrid radikal. Menjëherë bën ndryshime të...

Sot në orën 19:00 “Los Blancos” do të përballet me skuadrën modeste të Melillas në duelin e vlefshëm për Copa del Rey, shkruan tabloidi...

Tronditet Bayern, ylli i ekipit rrezikon të qëndrojë 9 muaj larg...

Bayern Munich ka fituar 3-1 ndeshjen e luajtur sot me Bayer Leverkusen, por rrezikon të humbasë për 9 muaj francezin Corentin Tolisso. Lojtari është dëmtuar...

Thierry Henry debutim me humbje.Monaco në ethet e rënies një kategori...

Kur mendohej se mund te behej dicka me ardhjen ne stol te sulmuesit te famshem Thierry Henry, perseri Monaco nuk bind, duke humbur ndeshjen...

“Super Pipo” ngre lart Juventusin dhe CR7.

Sipas trajnerit të Bolognës, Filippo Inzaghi, ish lojtarit "vrastar" te Milanit, Juventusi është ekipi më i mirë në Europë se bashku me Cristiano Ronaldon. Të...

Milan kërkon Falcaon, ja vendimi që merr Monaco!

Monaco ka marr vendim për të ardhmen e Radamel Falcaos. Sulmuesi kolumbian kërkohet nga Milan por klubi francez dëshiron ta mbajë në skuadër “bomberin” 32-vjeçar. Sipas...

Ronaldo rrëfen: “Përdhunimi zgjati 5-7 minuta. Ishte diçka e ashpër dhe...

Më në fund Ronaldo ka reaguar për skandalin e përdhënimit. Futbollisti portugez u ka dhënë versionin e tij avokatëve raporton gazeta gjermane “Der Spiegel”.“Ia...

I hedh benzinë zjarrit.Ish presidenti i Real Madrid sulm pa doreza

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ka hedhur akuza të rënda në adresë të skuadrës së Chelseat. Spanjolli pohon se belgu nuk është i interesuar...

Tekniku i Kombëtares të Italisë “bën kurban” Super Marion.Emra te rinj...

Italia ka probleme per kualifikimin ne ndeshjet e Liges te Kombeve, prandaj Tekniku Mancini ka ndermend te beje ndryshime ne formacionin qe do shpalle...

Ja cilat do jenë ndryshimet që do aplikohen në botëror për...

Per ta bere boterorin e futbollit sa me interesant FIFA po mendon qe te beje disa ndryshime te rendesishme. Se pari Presidenti Gianni Iinfantino...

Ekipi më perfekt në Europë.Të gjitha fitore në kampionat dhe Chempions...

Po tu hedhesh nje veshtrim te shpejte ecurise te ekipeve me te mira ne Europe te bien ne sy disa ekipe qe pothuajse kane...

VIDEO/ A ishte i rregull goli i Izraelit, ja çfarë thotë...

Ka pasur një moment konfuzioni në momentin që Izraeli shënoi golin ndaj kombëtares sonë. Sulmuesi Hemed ishte më i avancuar se mbrojtësat e kombëtares sonë...

Futbolli është magjik dhe të hyn në zemër.Ja cfarë i ndodh...

Magjia e futbollit po pushton boten e te rriturve por jo vetem...Ndjenja per te luajtur me topin dhe per ta dashuruar ate lind bashke...

Kampioni i padiskutueshëm i garave të shpejtësisë Usain Bolt, ...

Ish super kampioni i atletikes dhe rekordmeni i garave te shpejtesise 100 dhe 200 meter, eshte shume afer futbollit profesionist.deshira e tij per te...

Liverpool fantastik, mposht edhe Tottenham

Liverpool nuk njëh kundërshtarë në Premier League, ata kanë mposhtur me rezultatin 2-1 Tottenhamin në transfertë duke vazhduar serinë e fitoreve. Në pesë takime Liverpool...

Talenti 21 vjeçar që bindi Pep Guardiolën.Menjeherë pas ndeshjes City afroi...

Ne ndeshjen e pare ne Grupe te Chempions League, ekipi i Pep Guardiola, Manchester City pesoi nje humbje turperuese ne Etihad Stadium , por...

Angel Di Maria i vendosur për destinacionin e tij të ardhshëm

Angel Di Maria eshte kerkuar nga shume klube te europes por ne fund ai u ka dhene nje pergjigje te qarte te gjithe atyre...

Tottenham – Barcelona 2-4. Messi doppietë dhe notën 10.Ja vlerësimet

Tottenham u ndesh me Barcelonen ne kuadrin e kompeticionit UEFA Champions League duke pesuar humbje me rezultatin 2-4.Kjo ishte humbja e dyte per Tottenham...

Kupa e Mbretit në Spanjë.Barcelona fitore në minutën e fundit që...

Barcelona ka fituar ne transferten e Leonesa ne nje ndeshje te vlefshme per Kupen e Mbretit duke siguruar kualifikimin e metejshem.Goli i fitores...

Igli Tare u ndërpret ëndrrat disa prej ekipeve me të mëdha...

Skuadra e Igli Tares,Lacio e Torinos ka bere zyrtare diten e sotme rinovimin e kontrates me lojtaret Ciro Imobile dhe Sergej Milinkovic-Savic. Kontratat e të...

Në fitoren e parë historike të ekipit, i ngatërojnë himnin kombëtar

Diten e djeshme ne ndeshjet e zhvilluara ne kuader te Kupes te Liges se Kombeve, para zhvillimit te takimit midis ekipeve te Armenise dhe...

Juventus rrezikon ndëshkimin.Raste të ngjashme nuk janë falur asnjëherë

Ekipi i Juventusit ne Itali, duket se nuk do te tolerohet pas thirrjeve raciste qe jane degjuar ne shkallet e stadiumit gjate zhvillimit te...

Real Madrid kërkon yllin e Serisë A për të dalë nga...

Mungesa e golave po çon drejt një krize skuadrën e Real Madrid, e cila u mund 1-0 nga Alaves në minutën e fundit në...

Partizani gjunjëzohet para kampionëve duke lëshuar dhe kreun e renditjes(VIDEO)

Skenderbeu i Korces, tregoi edhe nje here se nuk eshte rastesi qe ndodhet ne ato pozicione te renditjes,tek sa i dha nje leksion te...

Supergol i futbollistit Shqiptar i denjë për tu kandiduar për cmimin...

Endri Çekici, futbollisti shqiptar i Dinamos se Zagrebit ka shenuar nje gol spektakolar ne nje ndeshje miqesore, duke lene te habitur portierin kundershtar.Goli i...

Fabio Capello mendime dhe parashikime për derbin Inter-Milan.

“Kuqezinjtë kane vështirësi në prapavijë dhe Interi është shumë i rrezikshëm në sulm. Milan duhet të tregohet shumë i kujdesshëm".Ndeshja e te dieles do...

“Ronaldo u tall keq me Hysajn, do humbasë vendin e titullarit”

Juventusi fitoi sonte 3-1 përballë Napolit, ndërsa mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj ka humbur duelin personal me Kristiano Ronaldon. Shkodrani nuk ishte në lartësinë e duhur...

Duket se “krisja” midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho jo vetëm...

U desh një shkendijë e vogël për të reflektuar krisjen midis Paul Pogba dhe Jose Mourinho, dhe shkaku këtë rradhë ka qenë barazimi...

Modric i pari, Messi vetëm i pesti.Po të tjerët cilët janë....

Bota mbremjen e djeshme njohu lojtarin më të mirë të sezonit 2017-2018 dhe sipas FIFAS dhe votimit te kryer me shumice votash u...

Habit ylli i Liverpulit me deklaratën e tij: ”Futbolli humbje kohe,...

Sadio Mane është duke mahnitur gjithë Europën me performancën e tij te Liverpuli. Së bashku me Salah dhe Firminjo ata udhëhoqën ekipi anglez drejt...

Milan fiton 4-1 .Suso ofron një super gol (VIDEO)

milani zhvilloi ndeshjen e rradhes ne fushen e Sassuolos duke e fituar me rezultatin e pergjithshem 4-1. Golat per ekipin e Milanit u shenuan nga...

Pogba s’je i vetmi! 11 lojtarët me të cilët Mourinho ka...

Episodi i José Mourinhos me Paul Pogba është vetëm një nga të shumtat konfrontime që trajneri ka pasur me lojtarët e tij. Në Real Madrid,...

Përsëri Chelsea dhe përsëri Hazard.Pjesa e parë 1-0.

Ekipi iChelsea vazhdon serine pozitive te ndeshjeve .Pjesa e pare e ndeshjes te luajtur ne Londer midis saj dhe Liverpool ka perfunduar 1-0 ne...

Presidenti i Bayern Uli Hoeness reagon ashpër tek sa ,etiketon lojën...

Bavarezët mbajnë aktualisht vendin e gjashtë në renditje e humoret janë prishur në dhomat e zhveshjes. Drejtori sportiv Hasan Salihamidzic, presidenti Uli Hoeness e...

Nuk do ta besoni por Ai do të ketë kontratën më...

Talenti 23 vjeçar kishte shfaqur dëshirën e tij për të qëndruar në “Etihad Stadium” tek përfaqësuesit e klubit në fillim të këtij sezoni, por...

Xavi rikthen nostalgjinë.Vlerësime për ndeshjen me Inter,Pep Gardiolën,Messin,Champions League…

Ne prag te sfides te Barcelones me Inter per Champions League Xavi eshte prononcuar per Corriere dello Sport.Ne lidhje me sfiden e vitit 2010...

Financat e Interit me bilanc negativ dhe janë nën investigimin e...

Ne takimin qe eshte zhvilluar me bordin e Interit per percaktimin e buxhetit deri ne mesin e vitit te ardhshem, eshte raportuar se ka...

Nuk shënoi, por kjo është nota befasuese e Messit dhe ‘yjeve’...

Barcelona marrë fitoren e katërt radhazi në La Liga. Në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Real Sociedadit, katalunasit morën 3 pikë të vuajtura duke fituar...

VIDEO/ Humbja e parë e Khabibit në moshën 16-vjeçare, shikoni si...

Në vitin 2003 Khabib Nurmagomedov ishte mundur nga Magomed Ibragimov në Combat SAMBO World Championship. Ekzistojnë pamje me video të humbjes së tij të parë...

Mohamed Salah fiton çmimin e golit më të bukur

Mohamed Salah ka fituar çmimin e golit më të mirë "FIFA Puskás Award 2018". Goli i tij në derbi kundër Evertonit është zgjedhur si...

Kjo është dhurata speciale që “Mbreti i futbollit” i jep pasuesit...

Kylian Mbappe sot njihet si nje nga pasuesit më të denjë të Mbretit të futbollit brazilian dhe atij botëror Pele. Trampolina më e mirë për...

I impresionuar nga magjia e talentit, deklaron:”Ai është me të vërtetë...

Takimi miqesor i dites se Marte midis Belgjikes dhe Hollandes, brenda saj ka patur dhe nje perballje te vecante midis Matthijs de Ligt, që...

Dilemat e trainierit të PSG-së Cfarë do të ndodhë në ndeshjen...

e PSG vazhdon të ketë një çështje portierësh. Trajneri Thomas Tuchel vazhdon t’i japë besim Areolës, i cili pritet të luajë ndeshjet e radhës,...

Lajmi i fundit: Florentino Perez telefonon teknikun e famshëm italian për...

Sipas burimeve të Sky Sport, Florentino Perez ka gjetur zëvendësuesin e spanjollit dhe ai është, Antonio Conte.Flitet se Presidenti i Real Madridit i ka...

Nuk përmbahet Lyon,Pas Manchester City rradhën e kishte Marseille

Lyon ka konfirmuar se është në një formë mjaft të mirë teksa ka mposhtur në shtëpi rivalët e Marseille me rezultatin 4-2. Të parët që...

8 herë Kampioni Botëror i Atletikës, mund të bëhet pjesë e...

Presidesnti i Federates Xhamajkane te Futbollit, Michael Ricketts ka ka konfirmuar se 8 here Kampioni i Botes ne garat e shpejtesise Usain Bolt...

Në Madrid nuk ndahen dot nga “Fenomeni”. Edhe kundërshtaret e Atletikos...

Kjo ka ndodhur ne derbin e Madridit ne ndeshjen e luajtur midis Realit dhe Atletikos, nje ndeshje e mbyllur si rrallehere pa gola. Ne fundin...

FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit.

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit. Nuk ka surpriza pasi çmimi...

Dështoi me 4 herë Kampionen e Botës dhe, tani shkon...

Rasti eshte per ish-teknikun e skuadres "Axurre" Gian Piero Ventura,i cili la nje shije shume te hidhur tek gjithe Italianet pasi deshtoi ne kualifikimin...

Miss Italia”CR7 “jashtëtokësor” ndërsa Del Piero “Dashuri e vjetër”

miss Italia, dhe ylli i ekraneve italiane, Cristina Chiabottodo njihet si një tifoze e zjarrtë e Juventusit. Së fundmi ajo ka pasur rastin që...

Ku po shkon Reali.Pas CR7, tashmë nxjerr në shitje edhe një...

Siç bëri të ditur “Mirror”, “Los Blancos” mund të jenë të gatshëm për ta shitur Asensio-n në Janar dhe janë të shumta skuadrat që...

Sulmuesi i Kombëtares në formë të shkëlqyer. Protagonist në 2 nga...

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Myrto Uzuni ishte protagonist i padiskutueshëm ne ndeshjen e luajtur ne transferte qe Lokomotiva e Zagrebit zhvilloi ndaj Rudar diten...

Talenti shqiptar bën babain të qajë nga gëzimi për golin e...

Xhakomo Vrioni përjetoi një debutim ëndrrash me përfaqësuesen Shpresa të Shqipërisë, pikërisht ndaj Italisë ku është lindur e rritur, duke shënuar edhe një gol.Sulmuesi...

Wayne Rooney gabon nga pika e bardhë dhe ekipi i tij...

Ish kapiten i Anglisë, 33 vjecari Wayne Rooney mori penalltinë e parë pasi ndeshja midis DC United dhe Columbus Crew kishte përfunduar 2-2 pas...

Kam patur oferta të majme,por vendosa të qëndroj në ekipin tim...

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile ka deklaruar se për të është nder që ka refuzuar oferta me paga të majme vetëm për të mbetur...

Këtë javë do të ketë 3 Superderbi.Magjia e futbollit po tejmbush...

Xhiroja e kësaj jave në ligat më të mëdha të futbollit evropian do të sjell tre derbi interesant. Në Premier Ligë, kryendeshja e kësaj...

Vlerësimet me nota të futbollistëve në ndeshjen Barcelona-Real Madrid(FOTO)

Barcelona edhe pse pa Lionel Messin, sot ka bere nje ndeshje perfekte ku nuk i dha asnje mundesi per te reaguar realit ne El...

E jashtëzakonshme Shiten 6 mijë bileta dy ditë para derbit Tirana-Partizani

Interes i jashtëzakonshëm për derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kur duhen edhe 2 ditë nga zhvillimi i supersfidës, “Panorama Sport” mëson se...

PSG shpartallon Crvena Zvezdën Rezultatet e Champions League dhe disa nga...

Përmbysje e fitore in-extremis. Rezultate surprise Skuadrat e medha nuk gabojne.Gola te bukur.Keto ishin disa nga dukurite e mbremjes se dyte te ndeshjeve te...

Ronaldo është Ronaldo Ai di si të sillet me Kampionët.Uron fituesin...

Cristiano ronaldo eshte modeli per tu ndjekur ne boten e futbollit.Di si te sillet ne fushe por di si te sillet edhe jashte saj...

Ivan Perisic nëpërmjet një skanimi personal, sjell identikitin e futbollistit më...

Ivan Perisic-it i është kërkuar të zgjedhë lojtarët që shkëlqejnë në aspekte të caktuara, dhe t’i bashkojë për të formuar lojtarin më të mirë...

Rekordmeni botëror i shpejtësisë Usain Bolt befason në debutimin e...

Kur atleti me i madh i te gjitha koherave ne garat e shpejtesise Usain Bolt fliste se nje dite do te luante futboll, pasi...

Napoli fiton në transfertë por me sy dhe shpresë për një...

Skuadra Napilitane ka marrë një fitore bindëse 3-1 në fushën e Torino-s, në një ndeshje të vlefshme për javën e pestë të Serisë...

Interi në sulm për Kampionin e Botës.Merkato e Janarit vendimtare për...

Ne kampin e Interit ende vazhdon endra per te transferuar Lojtarin me te mire te Botes Luca Modric.Perpjekjet e merkatos se veres nuk realizuan...

Cfarë gabimi bëri Strakosha tek goli i pësuar që e qortoi...

Pavarësisht se pritjet e Strakoshes kanë qenë vendimtare në ecurinë e ekipit në këto javët e para, ajo goditje e dënimit nga Kolarov...

Formacionet zyrtare të ndeshjes: Inter – Fiorentina

Sot ne mbremje ne oren 21.00 , ne stadiumin “Giuseppe Meazza”, Interi do te ndeshet me Fiorentinen per javen e 6-të në Serie...

Akuzë direkte? Ndoshta jo, por pikpyetje ngrihen.Futbollisti i vitit “gënjeshtër”.Messi, ka...

Sipas mbrojtesit te Bacelones Jordi Alba, cmimi i FIFA per Futbollistin e vitit 2018 eshte nje genjeshter. Mes te tjerave mbrojtesi i referohet paraqitjes se...

Allegri i Juventus pretendon të thyejë rekordin e Fabio Capello-s të...

Massimo Allegri dëshiron që të ndjek hapat e Fabio Capellos tek Milan duke thyer rekord në fillim të kampionatit. Djemtë e Allegrit kanë fituar të...

VIDEO/ Futbollisti shqiptar shënon super gol në minutën e fundit të...

Ardin Dallku, ka realizuar një super-gol në fitoren e Karpatyt në Ukrainë. Dallku realizoi pas një rivënie nga këndi me një goditje ‘volej’. Ky është goli...

Pas Messi e Ronaldo, edhe Gareth Bale gjobitet për shmangie nga...

Edhe pse transferimi i tij eshte bere para 5 vitesh tek Real Madrid, futbollisti nga Uellsi, Gareth Bale, nuk i ka shpetuar ndeshkimeve per...

“Ankth” në Allianz Arena në pjesën e parë të ndeshjes Bayern...

Duket se po tronditet perseri Bayern Munchen dhe Allianz Arena, pas rezultatit 0-2 ne favor te Monchengladbach Plea dhe Stindl në minutat 10 dhe 16...

VIDEO/ ‘Ylli’ i Juventusit shënon me gjysmëroveshatë njësoj si Ronaldo

Të stërvitesh çdo ditë me Cristiano Ronaldon do të thotë të mësosh diçka prej tij. Shiko çfarë goli ka shënuar ndrea Barzagli, që në...

VIDEO/ Çmendet komentatori nga goli i Milanit në minutën e 97-të,...

Alessio Romagnoli shënoi mbrëmë në transfertën me Udinesen golin e fitores së Milanit në minutën e 97-të, raporton Syri.net. Kur dukej se ndeshja po përfundonte...

Pep Guardiola “Përkëdhel” Sterling.“Ai është një talent shumë, shumë i madh”

Tekniku i Manchester City , Pep Guardiola, ne nje prononcim ka shprehur mjaft fjale "dashurie" per Rahemm Sterling, duke thene se Ai eshte...

Lopetegui apo Zidane? Ja përgjigja e Gareth Bales

Pas largimit të Zinedine Zidanes nga “Bernabeu”, si zëvendësues i tij erdhi Julen Lopetegui.Që nga ardhja e spanjollit, Garreth Bale është rikthyer në formacion...

Trainieri arrestohet për tu përballur me drejtësinë.Lidhje me grupe...

Kombëtarja e futbollit Shqiptar të femrave nga dje e sheh pas hekurave trainierin e saj te futbollit Armir Grima. Grima është arrestuar në kuadër të...

Higuain mer për dore Milanin.Suso tripletë me asis Fitore me...

Skuadra e Milanit ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme përballë Chievos.Kuqezinjtë e Gattusos vinin nga një moment i mirë, pasi kishin fituar...

Sarri ngre në ‘qiell’ Hazardin: Fiton ‘Këpucën e Artë’, mund të...

Eden Hazard ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë fantastike. Trajneri i “bluve” Maurizio Sarri u pyet nga gazetarët nëse Hazard mund...

Milani i rilindurur shpërthen dhe për 3 minuta përmbys rezultatin(VIDEO)

Milani ka përmbysur Olympiacos në San Siro. Pas barazimit të Cutrone, kuqezinjtë kanë shënuar edhe dy gola në tre minuta me anë të Higuain...

Israeli shënon golin e parë Pozicioni i dyshimtë (VIDEO)

Shqipëria po luan në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve, Në minutën e 8-të Izraeli...

Inzaghi shfryn inatin ndaj arbitrit të ndeshjes që nuk i...

Në përfundim të humbjes së thellë kundër Eintracht Frankfurt, në ndeshjen e Europa League, tekniku i Lazios Simone Inzaghi, ka atribuuar disfatën tek arbitri...

Ankth për lojtarin tek Liverpool pas dëmtimit të tij në ndeshjen...

Frikë në kampin e Liverpool për Naby Keita. Mesfushori nga Guinea, doli nga fusha në minutën e 19′ në sfidën kundër Napolit në Champions...

‘Çmenduri’ në Sociedad-Barcelona, shënohen dy gola brenda 3 minutave

Barcelona ka bërë çmendurinë pasi brenda 3 minutave ka përmbysur rezultatin 1-2 përballë Real Sociedadit. Në minutën e 63’ ishte Suarez ai i cili shënoi...

Kombetarja Axurre e futbollit gjest fisnik që përloti gjithë Genoan...

Futbollistet e kombetares te Italise ne prag te ndeshjes me ekipin Ukrahinas te Andriy Shevchenko, kanë ndaluar për një moment në urën e Genova-s,...

Messi golshënuesi i 3-të në Spanjë, shikoni cilët futbollistë kryesojnë deri...

Gjithcka ne Spanje ka ndryshuar ne Primera Divizion pas rezultateve zhgenjyese te Real Madrid dhe Barcelona ne javet e fundit.Jane futbollistet e skudres se...

Ronaldo dhe Khabib përshëndesin fansat: Selamu Alejkum! (VIDEO)

Ronaldo dhe Khabib përshëndesin fansat: Selamu Alejkum! Khabib Nurmagamedov është sportisti më i përfolur i javës në botë. Ai përveç që është një sportist i...

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e vitit. ‘Kopjon’ golin e famshëm...

Sulmesi shqiptar Arber Zeneli i cili luan me përfaqsuesen e Kosovës ka shënuar një gol në çmendur me ekipin e tij Heerenveen në Holandë. Goditja...

Tekniku Gjerman i Liverpool Jurgen Klopp, del hapur kundër vendimit...

Tekniku Gjerman i skuadres se Liverpoolit jurgen Klopp ka dale hapur kunder vendimit te UEFA-s per zhvillimin e kompeticionit me te ri ne europe...

Ndeshje me rritëm të lartë por që rezultoi fatale për...

Per kampionet e Gjermanise ishte humbja e pare ne kampionat dhe kjo erdhi me ekipin rival direkt te Bayern Mynchen , Harta e Berlinit...

Loja e bukur dhe talenti i Neymar, shpërblehen me këtë SuperGOL...

Futbollisti brazilian i PSG Neymar,ka koleksionuar nje nga ndeshjet me te bukura ne kampionatin Francez kunder Nice te Balotelli, duke e konkretizuar me...

Portieri i Sevillas kishte një natë pa gjumë pasi i qëndroi...

Sevillas ka arritur ta mposht Real Madridin në mbrëmjen e së mërkurës dhe atë me rezultat 3-0, ndërsa njëri ndër ata që shkëlqyen...

Bayern fundos AEK të Athinës në 2 minuta lojë (VIDEO)

Bayern Munchen del nga apatia qe e ka karakterizuar jevet e fundit ne kampionat dhe fundos AEK te Athines vetem ne harkun e 2...

Një nga sulmuesit më të mirë në botë deklaron:”E dija që...

Robert Lewandowski tani luan në sezonin e tij të pestë në Bayern Munich. Por përsëri thashethemet për një ndryshim të mundshëm jane shtuar...

Dy futbollistë shqiptarë sigurojnë fitoren tenistike

Teksa Laçi i tij ka barazuar në shtëpi ndaj Partizanit pa gola, ish-bomberi i kurbinasve, Myrto Uzuni ka debutuar sot si titullar dhe për...

Bayern kërkon një skualifikim shembullor për lojtarin

Ka raste kur as fitorja nuk të gëzon. Bayern Munich është i vetëm në krye të Bundesligë, pas vetëm tre javazh. Një pozicion, që...

Ngjarje e rëndë në stadiumin e Eibar.Shëmbet tribuna .Dhjetra të plagosur...

Disa tifozë të Sevilla-s kanë mbetur të plagosur, për shkak se një nga tribunat ku ishin vendosur u shemb. Incidenti në fjalë ndodhi pasi...

Inter 1 – 0 Cagliari ndiqeni LIVE

http://firstrowsportes.net/soccer/inter-vs-cagliari-krk667567?l=1833240005

Incidenti në fushë me Kessie, shikoni çfarë gjesti bën Boateng pas...

Mbrëmjen e kaluar Milan u përball me Sasuolon në “Mapei Stadium”. Një sfidë që përfundoi me fitoren e kuqezinjve 1-4, të cilët morën një...

Allegri: “Një fitore do të na lejojë të hipotekojmë kalimin në...

Juventusi, ka fluturuar në Manchester për ndeshjen kundër United pa Mario Mandzukic. Kroati mori një demtim ne kyçin e këmbës. Massimiliano Allegri në...

Neymar rrëfim i sinqertë “Kam më shumë arsye për të qenë...

Neymar ka qene shume i diskutuar per lojen e tij ne Kupen e Botes Rusi 218. Pra ndeshjes qe do zhvilloje sot PSG me Crvena...

FOTO/ E pazakontë, tifozi hyn në fushë dhe dhuron “shfaqje”… nudo

Një ndodhi e pazakontë është regjistruar në Zelandën e Re gjatë një ndeshje Regbi. Një tifozë ka hyrë në fushën e lojës i cili...

Juventus, Cancelo ka një “mësues” në fushën e lojës

Juventus që ka kaluar Sassuolo-n flet portugalisht dhe jo vetëm për shkak të dy golave të CR7, i cili ka vendosur takimin. Edhe Joao...

Mosha është vetëm numër për Van Persie VIDEO/ çmend stadiumin,...

Robin Van Persie e ka shënuar sot një perlë me Feynoordin në ndeshjen kundër Vitesses në ligën elitare të Holandës, Eredivisie. Skuadra e tij arriti...

PSG nuk di të ndalet +11.Gjunjëzon vendin e dytë...

Paris Saint-Germain mbrëmjen e sotme ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Lille, skuadra që mban vendin e dytë në kampionatin francez dhe...

Mashtrim i madh në Spanjë,Mbi 40 futbollistë nën hetim

Kjo ka ndodhur në Spanje.Jane disa transferime basketbollistesh dhe mbi 40 futbolliste qe kane mashtruar me shifrat financiare, te cilet jane duke u hetuar...

Shënon një supergol nga këndi por largohet i dëmtuar nga fusha...

Ne ndeshjen e dites se Premte midis Egjiptit dhe Swaziland e vlefshme per Kualifikueset e Liges se Kombeve te Afrikes,Mohamed Salah ka shenuar...

Sondazhet në Francë kuotojnë shumë pak Neymar. Mbappe e lë jashtëzakonisht...

Neymar eshte nje nga talentet me te medha te futbollit Brazilian dhe atij Boteror.Shifrat jane te jashtezakonshme dhe flasin vete.Por jo gjithcka shkon mire...

Zgjerohet numri i ekipeve të mëdha që kërkojnë shërbimet e talentit...

Pas Barcelones dhe Juventusit ne sulm jane hedhur dhe dy ekipe te tjere italiane Milan dhe Roma te cilet duan te lidhin mareveshje transferimi...

Paqëndrueshmëria e Panucci-t, “zhduk” mesfushorin pavarësisht se e konsideronte lider!

E mbani mend fillimin e punës nga Christian Panucci në kombëtaren e Shqipërisë? Erdhi me bujë të madhe dhe donte që të bënte direkt...

Loftus Cheek me tripletë dhe Chelsea arratiset në krye me pikë...

Loftus Cheek ishte i pandalshëm në mbrëmjen e Europa League në Stamford Bridge, kundër modesteve te Bate Borisov te Bjellorusise.Ai ka realizuar nje triplete...

Real Madrid në pikiatë. Tifozët tërbohen pas humbjes shokuese në Bernabeu...

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa...

Xherdan Shaqiri nuk do luajë në Serbi, po cfarë deklaron tekniku...

Xherdan Shaqiri pjese e ekipit te Liverpool, kete here nuk do te udhetoje ne Serbi per te luajtur kunder Crvena Zvezda pas vendimit te...

Real Madrid gati të “minojë” Milanin për talentin 21 vjecar të...

Real Madrid është gati të minojë Milanin në garën për talentin e ri brazilian Lucas Paquetá. Sipas raporteve të Marca, të cituara nga...

Perez gati të bëjë cmenduri prej 200 milionë dollarë për sulmuesin...

transferimimi i Ronaldos nga Reali tek Juventusi duket se ka lene pasoja tek Madrilenet e Presidentit Florentino Perez.Kryesisht lijna e majte e mesfushes dhe...

U “shpartallua” nga Nurmagomedov, vjen reagimi i McGregor

Ndeshja e cila fitoi vëmendjen e gjithë botës, ishte ajo mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor. Ishte rusi Nurmagomedov ai i cili fitoi dyluftimin me...

Futbollisti i Barcelonës ngatërohet me këmbët e veta dhe bëhet qesharak...

Andre Gomes,lojtar i Barcelones i dhene tek Evertoni ne forme huazimi, eshte bere viral ne rrjetet sociale tek sa eshte rrezuar duke u ngateruar...

Ja cfarë dhurate 2 milionë eurosh i bën vetes Berlusconi...

Më 29 shtator Silvio Berlusconi ka vendosur ti bëjë vetes një dhuratë të veçantë: ekipin e Monza-s. Njoftimi për blerjen e 70% të klubit,...

Gattuso në rënie të lirë.Një emër tjetër surprizë shtohet krahas...

Sipas “La Repubblica” humbjet e njëpasnjëshme të pësuara kundër Inter dhe Real Betis e kanë bërë shumë të vështirë qëndrimin e Gattuso në drejtim...

Gjendet i vdekur dhe i masakruar e me kokë pothuajse të...

Trupi i nje futbollisti te ri Brazilian eshte gjetur i pa jete, i shperfytyruar dhe me koke pothuajse te prere ne nje shkure mbremjen...

“Merre topin, pasoje topin”..”Tiki Taka”.Ja pse Barcelona është ekipi më i...

Disa nga emrat me te medhenj te botes se futbollit, kane dhene arsyet e tyre se pse Barcelona eshte ekipi me i mire...

Autori i 175 golave me Milanin, rikthen nostalgjinë duke folur për...

Pas Gunnar Nordahl, ai njihet si golshenuesi me i mire ne historine e lavdishme te klubit te madh te Milanit.Andriy Shevchenko , fitues i...

Nainggolan do të mungojë ndaj Barcelonës dhe Lacios, por ndoshta edhe...

Demtim në këmbën e majtë për Radja Nainggolan. Ky është rezultati i ekzaminimeve klinike që kane dalë kete mëngjes per mesfushorin e Interit...

Paul Pogba vendos kushte për transferimin tek Barcelona

Paul Pogba eshte nje nga mesfushoret me te mire ne bote dhe per kete ai eshte ne synimet e klubeve me te medha Europiane.Maredheniet...

“Nëse nuk fitojmë titullin, do të jetë dështimi më i madh...

Drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta, beson se ky mund të jetë sezoni i duhur që skuadra kampione e Italisë të realizojë “tripletën” e...

Wanda Nara e përjeton si e çmendur ndeshjen e Interit...

Wanda Nara,bashkeshortja dhe njekohesisht menaxherja e sulmuesit kryesor te Interit Mauro Icardi e perjeton ndeshjen njesoj si te ishte ne stadium.Ajo ka festuar me...

Kjo do të jetë koreografia që do të krijohet në “Camp...

E gjithe vemendja e botes se futbollit diten e Diele do te drejtohet ne stadiumin e Barcelones "Camp Nou" per "El Classico"-n e...

Gazetari e thotë troç: “UEFA nuk ka këllqe të merret me...

Pas arrestimit të trainierit te femrave Armir Grima, gjithnjë e me shumë është kthyer në fokusin e diskutimeve tema e korrupsionit që ka përfshirë...

Manuel Neuer premton dicka që duket e vështirë për tu realizuar...

Ne France do te shkojme per fitore.Ndoshte kete ka dashur te thote nje nga portieret me te mire ne bote Manuel Neuer. Ndoshta ky...

Abramoviç pas 15 vitesh bën “BOM”, nxjerr në shitje Chelsea.Shifra “të...

Roman Abramovich, manjati rus i ekipit te Chelsea të Londres mbas 15 vjet administrim si pronar i ekipit flitet se ka nxjerrë në...

Tifozet Serbë përleshen me huliganët Francezë pas përfundimit të ndeshjes(VIDEO)

Ditën e djeshme u zhvilluar ndeshja midis Paris Saint Germain dhe Crvenës së Zvezdës për UEFA Champions League, të cilën parizienët e fituan me...

Milan e mbyll me humbje ndeshjen e tretë në Europa League...

Milan e ka shenuar humbjen e pare ne UEFA Europa League. Kane qene miqte Spanjolle te Betis ata qe kane shenuar ne minuten e...

WOW !!!!! Cfarë gafe e rëndë nga Xherdan Shaqiri.(VIDEO)

Liverpooli më në fund është ndalur pasi nuk ka marrë më shumë se një barazim 1-1 në duelin kundër Chelseas të vlefshme për javën...

De Biasi: “Nuk mendoj që portierët e rinj kanë bërë më...

Gianni De Biasi pasi i ka bere nje analize skuadres se Lazios, i eshte pergjigjur dhe interesit te gazetareve ne lidhje me kritikat qe...

VIDEO/ Minuta e 96’, tifozët e Arabisë Saudite befasojnë Neymarin. Ja...

Brazili fitoi 2-0 në ndeshjen miqësore ndaj Arabisë Saudite. Gabriel Jesus dhe Alex Sandro shënuan golat e fitores ndërsa në të dy rastet asistoi Neymar. https://twitter.com/FutbolOfBarca/status/1051051671999131648 Ylli...

Diego Costa shigjeton Antonio Conten.”Shikoni ku ka përfunduar”

Diego Costa-Antonio Conte, një raport që nuk pati kurrë pozitivitet që nga kohët kur të dy ishin në Londër tek Chelsea. Në periudhën në...

Zyrtare, ja kur do luhet El Clasico

Është bërë zyrtare orari i ndeshjes së shumë pritur. El Clasico do luhet ditën e dielë në datën 28 Tetor në orën 16:15...

Andrea Pirlo flet hapur për talentin e Interit: “Bën paraqitje...

Ish lojtari legjende i Milanit,Juventusit dhe Nacionales Italiane Andrea Pirlo, ne nje analize qe i ben skuadres te Interit për “Sky Sport”.thekson se po...

Sot është dita e Kapitenit.Eshtë e jashtëzakonshme për një lojtar futbolli...

Më17 tetor 2015, Daniele De Rossi festoi arritjen e 500 ndeshjeve me fanellën e Romës Banderola qe tifozet kishin shpalosur në urën e pedonales...

Dy talentet shqiptare braktisin Zvicrën për të përfaqësuar Kosovën.

Shkëlqim Demhasaj dhe Mirlind Kryeziu bëhen me pasaporta kosovare.Dy futbollistët e talentuar nga Kosova deri tani kanë luajtur për Përfaqësuesen e Zvicrës...

Tifozët e Inter tërbohen dhe reagojnë ndaj ish mbrojtësit të tyre.Shkaku...

Marco Materazzi ndonëse kurr nuk ka qenë lojtari i preferuar i zikaltërve në fushën e lojës, madje ka edhe nga ata që e quajnë...

Chelsea nuk ndahet lehtë nga “dinastia Hazard”.Një tjetër Hazard vjen tek...

Eden Hazard nuk eshte i vetmi ne familjen e tij qe luan futboll, por ai ka dhe dy vellezer te tjere qe luajne shume...

Real Madrid në krizë,4 ndeshje pa fitore,4 ndeshje pa shënuar. Sergio...

Real Madrid kete rradhe humb ne minutat shtese.Tashmë “Los Blancos” janë zhytur në krizë, madje duke prekur rekorde negative të pashijuara prej më...

Manuel Neuer e ka gati “thikën” pas shpine. Bayern Munich sytë...

Kampioni gjerman i portes te Bayern Munich Manuel Neuer është 32-vjeç dhe duket se e ka humbur besimin te drejtuesit e Bayern-it. Për...

Rrëmujë dhe kaos në Romë deri në përleshje mes tifozërive të...

Rremuje dhe shkaterime te shkalleve elekrike ne metrone "Republika" te Romes te shkaktuara nga tifozet ruse te CSKA Sipas njoftimeve nga mediat italiane, ishin tifozët...

Ish kapiteni i Gjermanisë del hapur kundër Teknikut Joachim Löw

Sipas "Bild"Sipas ish kapiteni i Kombetares Gjermane 42 vjecari Michael Ballack, trajneri Joachim Loew duhet të kishte dhene doreheqjen e tij si pasojë...

Milani po mendon seriozisht se si të mbajë me çdo...

Ai tashme eshte konfirmuar si nje nga talentet me te mire ne sulmin e kuqezinjve te Milanit.Behet fjale per Jesús Joaquín Fernandez Sáenz de...

E pa parë ndonjëherë ajo që ndodh në ndeshjen Young Boys...

Sfidat midis ekipeve më të mira në cdo kampionat gjithmonë kanë dhënë shfaqje të bukura me lloj lloj ngjarjesh por këtu nuk është ky...

Ndikimi që ka Ronaldo/ Bien aksionet e Juventusit pas akuzave ndaj...

Akuzat për përdhunim të bëra ndaj Cristiano Ronaldos, nga ana e modeles amerikane Kathrine Mayorg, duket se po i kushtojnë shtrenjtë edhe klubit të...

Humbja që solli largimin e Zidane nga Real Madrid.

Sot Zinedin Zidane (ZIZU) eshte i lire dhe nuk drejton ekip futbolli. "Zizu" ka mbetur i lire pas doreheqjes nga ekipi i Real Madridit menjehere...

Tragjedi e vërtetë.Vdesin 2 persona gjate zhvillimit të garës së marratonës

Dy vrapues kanë vdekur pasi konkurruan në Gjysmë Marathonën Cardiffit të Dielë, kanë konfirmuar policia dhe organizatorët.Çifti, 25 dhe...

Kjo do të jetë mrekullia e pamjes të stadiumit të rikonstruar...

Florentino Perez deh Real Madrid kane prezantuar planet per rikonstruktimin e stadiumit te Realit,"Santiago Bernabeu" i cili do te transformohet ne nje stadium supermodern...

Ronaldo , Pogba e Lukaku nuk shënuan, por ja cilat janë...

Fitorja e Juventusit, padyshim qe e ve kete te fundit ne listen e kndidateve potenciale per fitimin e trofeut te Champions League dhe megjithese...

Një nga mbrojtësat më të mirë në botë kërkon largimin nga...

Sic duket nje nga mbrojtesat me te mire ne bote, Gjermani i Bayern Munchen Mat Humels, do te largohet nga gjigandet e Bavarise per...

Shoku i Ronaldo në “zbritje të lirë”.Gabimet e tij po bëhen...

Linja e majte tek Real mMadrid me transferimin e Cristiano Ronaldos nuk po funksionon sic duhet.Ndoshta eshte rasti pe te thene qe ka ndikuar...

Sot përballja e madhe Brazil-Argjentinë pa Leo Messi. Statistikat kokë...

Sot ne oren 19.45 ne Arabine Saudite,do te zhvillohet perballja e madhe midis ekipeve te Brazilit dhe te Argjentines për “Superclasico-n” me te madhe...

Ish tekniku i Italisë dhe Juventusit paralajmëron divorcin me Kombëtaren...

Marcello Lippi mund ta lere Kinen dhe trainingun pas perfundimit ne fund te Janarit te kontrates qe ka me kombetaren e futbollit te ketij...

Ky Juventus nuk di të ndalet.Sulmi i parë për talentin Spanjoll...

Juventus i Agneli kerkon te fitoje 10 tituj rresht ne Seria A dhe me synim kryesor fitimin e trofeut me te madh ne Europe,Champions...

Flet Balotelli: Ja arsyeja përse nuk u transferova në Serie A

Mario Balotelli i është kundërpërgjigjur kritikave dhe ka sqaruar arsyen përse nuk është transferuar në Serie A. Sky Italia postoi një imazh të Balotellit si...

Mourinho “shokon” vazhdimisht me deklarimet.Këtë rradhë nuk e dimë, “lajthitje” apo...

Tekniku i Manchester United gjithmone eshte enigmatik dhe emblematik njekohesisht, ne deklarimet e tij gjate intervistave dhe daljeve ne konferenca shtypi.Portugezi se fundmi...

Rudi Garcia i Marseille me sytë nga Juventus për talentin 19...

Marseille vazhdon të besoje tek Sulmuesi 19 vjeçar i Juventusit Moise Kean. Siç raporton "Le10Sport". Në janar, klubi francez mundet në fakt, të te...

Kontrata milionere mund ta largojë Ronaldon nga Juventusi para kohe

Cristiano Ronaldo erdhi me buje te medhe tek ekipi i Juventusit per nje shume 100 milion euro nga Real Madrid.Gjate ketij fillim sezoni ka...

Ish lojtari ndahet nga jeta.Shkak ataku kardiak

Ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Ipswitch Town, Kevin Beattie, ka vdekur sot në moshën 64-vjeçare. Klubi i Ipswitch Town ka njoftuar në Twitter për vdekjen e...

E habitshme cfarë ndodh , Arbitri sinjalizon për gol duke u...

Ngjarja ka ndodhur ne nje nga ligat Rajonale të Gjermanisë, dhe pikërisht në derbin midis Molshbah dhe Hospaier, ndeshje të cilën e fituan vendasit...

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen PSG-Crvena-Zvezda.Neymar vleresohet maksimalisht

PSG ne perfundim te ndeshjes kunder Crvena Zvezda triumfoi me nje goleade 6-1 ne te cilen inspiruesi dhe golashenuesi kryesor ishte Neymar qe arriti...

Xherdan Shaqiri:”Meritoj më shumë respekt,jam fitues i Champions League dhe i...

Xherdan Shaqiri këmbëngul se ai "meriton më shumë respekt" për fitoren e Ligës së Kampionëve pavarësisht renies nga Premier League të Stoke City....

FUTBOLLPër Partizanin ishte dështak, mesfushori bën “ligjin” në kampionatin amerikano-jugor

Në verën e vitit 2015 vinte te skuadra e Partizanit një kolumbian, Carlos Robles Rocha. Mesfushori vinte nga kampionati kolumbian, futbolli i këtij vendi...

VIDEO/ Tifozi serb e ofendon në shqip: Shaqiri të q*fsha nënën,...

Liverpooli turpëroi keq skuadrën serbe të Crvena Zvezdas, pasi e mposhti 4-0 në “Anfield” në duelin e vlefshëm për Champions League. Një ndeshje të shkëlqyer...

Klauzolë stratosferike për “Asin” e Pep Guardiola të Manchester City

Pep Guardiola ka thënë se ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, nuk është në shitje dhe se mesfushori ka një klauzolë prej 250...

Ultras të Real Madrid e bëjnë FLorentino Perez të ndjejë keqardhje.E...

Florentino Perez dallohet për elegancen e mendimit dhe të veprimit.Ka ardhur në krye të Madrileneve ne vitin 2000, dhe që nga ajo kohe Reali...

Jon Terry: – Ai është më i miri në botë.Shihni golin...

John Terry, ish lojtari legjende i Chelsea , pretendon se Eden Hazard është lojtari më i mirë në Premier League dhe në botë.Terry ishte...

Të vërteta dhe të pa vërteta për disa nga personazhet...

Agjenti i Zinedine Zidane thotë se ish trajneri i Real Madridit, i perfolur ne lidhje me drejtimine Manchester United, nuk ka gjasa të menaxhojë...

Juventus dhe PSG pa frena drejt rekordeve te reja...

Juventus dhe PSG dominojnë prej vitesh kampionatet e tyre, francezët 6 kampionate radhazi, ndërkohë që italianët me 7 tituj radhazi. Pas një sezoni të...

Inter 100% kinez.Steven Zhang bëhet President dhe Thohir largohet me...

Tratativat mes Suning e konsorciumit indonezian të Erick Thohir, për blerjen e kuotave të shoqërisë që janë ende në duart e tij, duket se...

Luis Enrique del nga “binarët” dhe shokon me deklaratën për pjesën...

Tekniku i Kombetares se Spanjes Luis Enrique ka shokuar me deklaraten e tij ne lidhje me pjesen e pare te ndeshjes kunder Anglise.“Bëmë shumë...

Ibrahimovic në stilin e tij, bën një deklaratë të jashtëzakonshme

Ditët e fundit, mediat italiane raportuan se Zlatan Ibrahimovic do të kalojë në merkaton e janarit te Milanit, duke u rikthyer në Serie A. Në...

Tek Real Madrid nuk ndodhte që para 33 vjetësh.Deklarata e teknikut...

Real Madrid beri tjeter figure te keqe ne Primera Division teksa u mund nga Deportivo Alaves me rezultatin minimal 1-0 ne minutat shtese.Eshte ndeshja...

Ish talenti i Chelsea beson se, pasi eleminoi Mourinho,...

Trajneri i Derby County, Frank Lampard mezi pret të shijojë rikthimin e tij të parë në Londër, me destinacion “Stamford Bridge”, këtë herë jo...

Ndoshta zbulohet fituesi i “Topit të Artë” .Kampioni i Botës mund...

Ende pa dale mire emrat e nominuar ne listen qe do garojne per fituesin e Topit te Arte, fillojne dhe behen parashikimet e para.Organizatori...

UEFA akuzon Napolin për shkelje të rregullave Vendimi në date 18...

Ekipi italian, Napoli sot është akuzuar nga UEFA pasi që sipas tyre tifozët e këtij ekipi pas fitores së mbrëmshe ndaj Liverpool në...

“Rebelohen” ultrasit e Juventusit, paralajmërojnë bojkotin e “San Siros” më 11...

Tifozët e Juventusit po mendojnë të bojkotojnë udhëtimin për në San Siro. Milani do të ndeshet me Juventusin në 11 nëntor dhe çmimet për...

Shtangin tifozët italianë .Kampioni i portës jep lajmin mes lotësh

Gianluigi Buffon ne nje interviste perpara mediave ne Paris jep lajmin e largimit nga kombetarja italiane . Portieri legjendar ka trajtuar shume tema e...

E bukur kjo: “Kush ka humbur recipetat, të vije ti marre...

Ne boten s sportit shohim dhe degjojme shume gjera te bukura dhe interesante te cilat na japin ndjesi te ndryshme . Ne faqen zyrtare te...

E pabesueshme por e vërtetë – Messi i lë “thatë” gjyqtarët...

Zemërimi i skuadrës së Barcelonës me gjyqtarin e ndeshjes së djeshme kundër Gironas ishte i dukshëm. Madje edhe ylli argjentinas, Lionel Messi, kishte refuzuar...

Ja pse zgjodha Turqinë!

Në një intervistë për emisionin Zona Gol në Supersport, Samir Ujkani kapiteni i përfaqësueses së Kosovës zbuloi gjithçka. Ai foli për Kosovën, por kampionatin...

Spalletti:”Barcelona e meritoi plotësisht fitoren..Jam shumë i zhgënjyer për paraqitjen”

Disfata e Interit në Barcelonë nuk ngjalli ndonje habi te madhe, pervec se tek tifozet e Inter te cilet besonin tek rezultati pozitiv pas...

Shuhen mosmarreveshjet.Messi dhe Pique kanë një pikë të përbashkët takimi…

Para 3 ditesh u fol per nje krisje te mundeshme ne maredheniet midis Gerard Pique dhe Lionel Messi, aq sa ne dhomat e zhveshjes...

E bujshme,Neymar rrezikon 4-6 vjet burg.Rihapet çështja e transferimit të tij...

Një gjyqtar spanjoll që drejtoi një hetim për parregullsitë e dyshuara në lëvizjen e Neymar në Barcelonë në vitin 2013 tha të mërkurën se...

“Nuk jam një futbollist i mbaruar”

Arsenal dhe trajneri Unay Emeri shpreson që pas golit të djeshëm ndaj Newcastle mesfushori gjerman Mesut Ozil të jetë një armë më shumë për...

A do ta lejojë Perez teknikun që edhe pas humbjes turpëruese...

Lopetegui ka udhëhequr skuadrën e Real Madrid drejt një dështimi skandaloz e historik, me Los Blancos që numërojnë vetëm 14 pikë dhe renditen në...

Çlirohet nga ankthi, këto janë fjalët Ronaldos pas dopjetës së parë...

Cristiano Ronaldo arriti të shënonte sot golat e parë në Seria A me fanellën e Juventusit dhe pas ndeshjes portugezi është shprehur se ka...

Gafën e këtij portieri në Gjermani nuk keni për ta parë...

Ne takimin me Werder Bremen , futbollistet e Shtutgartit kane shenuar nje autogol i vlefshem per rekordet Guines ne sensin e humorit sportiv. Mbrojtesi Sousa...

Largohet nga Barcelona pa shijuar kënaqësinë që të jep stadiumi...

Ndoshta mund te jete nja nga aventurat me te shkurtera qe nje futbollist provon dhe qe te lene nje shije te hidhur. Ende pa provuar...

Shkëlqen talenti 20 vjeçar nga Kosova në Gjermani.Për cilin ekip do...

Numri i lojtareve me kombesi shqiptare qe luajne ne Gjermani se fundi eshte shtuar shume pasi dhe sterviten fort dhe jane zbuluar si talente...

Real Madrid shkëlqen në listën e kandidatëve për Topin e Artë...

Real Madridi ka dominuar listën e 30 nominimeve për Topin e Artë me Gareth Bale, Karim Benzema, Thibaut Courtois, Isco Alarcon, Marcelo, Luka Modric,...

Dy futbollistë të Kombëtares sulmojnë zyrtarin e një ministrie dhe...

Dy futbolliste te Kombetares te futbollit të Rusisë janë nën hetim për një sulm ndaj një nëpunësi civil në një kafene në Moskë.Aleksandër Kokorin...

Shpërthen komentatori i Milanit.”Dua të vdes pa mëshirë.Ky gol do na...

Goli i pesuar nga skuadra e Milanit ka merzitur te gjithe tifozet e ketij ekipi.Nuk eshte ndeshja e pare qe kjo skuader peson gol...

Sarri kërkon talentin për një shifër milionere më e lartë...

Sezoni aktual per ekipin e Chelsea te Londres te drejtuar me seriozitet dhe profesionalizem te larte nga Italiani Maurizzio Sarri, ka qene pothuajse perfekt.Ne...

Mick thyen rekordin e të atit Michael Schumacher por në...

Mick Schumacher, i biri i legjendës Michael Schumacher , është shpallur kampion i Europës. 19-vjeçari e mbylli i dyti në cirkuitin e Hockenheim-it dhe...

Lionel Messi bën të lumtur tifozin më të cmendur që mund...

Ai eshte nje fans i cmendur pas Lionel Messit dhe kete gje e ka vertetuar duke bere nje tatuazh ne te gjithe shpinen e...

Bukuroshja që lë pa frymë Isco

Një nga çiftet më të ndjekur në rrjetet sociale këtë vit është pa dyshim lojtari i Real Madridit Isco Alarcón dhe aktorja Sara Sálamo....

Luan për Kosovën por nuk harron Shqipërinë, Rashica i përshëndet shqiptarët...

Kosova ka fituar 3-1 ndeshjen ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Me dy gola të Kolollit dhe një të Muriqit, ata ende...

Kombëtarja e futbollit të Kosovës, në faqen zyrtare të FIFA-s: “Kombëtare...

Faqja zyrtare e FIFA-s i ka kushtuar sot një shkrim special përfaqësueses së Kosovës duke folur për ngritjen e saj që nga pranimi zyrtarë...

Spalletti ja mbrin të triumfojë në apel me një “gërvishtje”të...

Trajneri i Inter Luciano Spalletti ka fituar apelin ndaj pezullimit, kështu që do të jetë në stol ndaj Fiorentina-s mbrëmjen e së martës. Trajnerit zikaltër...

Talenti i Kombëtares Shpresa, kërkohet nga ekipi më popullor në Turqi

Drilon Kryeziu, mbrojtësi 19-vjeçar që aktivizohet me ekipin e Triglavit në kampionatin slloven, ka pasur vëzhgues të veçantë në stadiumin “Selman Stërmasi” në takimin...

Barcelona gati të bëjë divorcin me Luis Suarez.Opsioni vjen nga Anglia.

Barcelon ka kohe qe po mendon te beje disa rinovime te rendesishme ne ekip dhe njeri nga ato mund te jete zevendesimi i Luis...

Gol fantastik i Kosovarit Celina i cili mer topin nga...

Swansea, ku luan Kosovari Bersant Celina humbi ne ndeshjen e luajtur ne shtepine e vet perballe Ipswichi me rezultatin 2-3. Golin e Celinas...

Në Camp Nou të gjithë “Jo” FIFA-s dhe “Pro”Messit, përfshi dhe...

Ceremonia e ndarjes te cmimeve per futbollistin me te mire nga FIFA, duket se i trazoi ujrat ne ambjentet sportive e ca me shume...

Lojtarin e Kombëtares nuk e grumbullon Panuci, por sot luan titullar...

Pas pak minutash fillon ndeshja e Europa Ligue modis Qarabagut dhe Arsenalit.Qarabak ka humbur ndeshjen e pare ndaj Sporting , ndersa Arsenali ka fituar...

Milinkovic Savic me tone të ashpra ndaj portierit Strakosha.E bën fajtor...

Milinkovic-Savic nuk ka qenë aspak i kënqur me performancën e portierit të përfaqësueses së Shqipërisë, Thomas Strakosha, pas golit të pësuar me goditje dënimi...

Arsenal në kërkim të fitores së 7-të ,Leicester në pritje të...

Arsenal vjen ne perballjen e sotme ndaj Leicester pas fitres se bujshme 5-1 ndaj Fulham.Ekipi kundershtar gjate ketij kampionati po luan me oshilacione...

Portieri i Real Madridit Kylor Navas, çmend Presidentin Florentino Perez për...

Humbja e turpshme per nje ekip si Real Madrid ndaj CSKA te Moskes, nuk ka kaluar lehte ne kampin e lojtareve . Portieri Keylor...

Ronaldo-mania “ka infektuar” gjithë lojtarët e Juves.Edhe Barzagli 37 vjecar shikoni...

Te gjithe jane te fiksuar pas disa veprimeve te jashtezakonshme me topin te Ronaldos.Te gjithe tek ekipi i Juventusit kane arritur deri atje sa...

Allegri refuzon të përgjigjet për skandalin e Ronaldos të raportuar...

Massimiliano Allegri, ka refuzuar të komentojë në lidhje me raportimet mbi akuzat ndaj Cristiano Ronaldos, për përdhunimin e pretenduar ndaj një ish-modele amerikane, në...

Real Madrid një ditë para ndeshjes të Champions në Moskë me...

Reali i Madridit nuk po mer rezultatet e deshiruara ndeshjet e fundit, aq sa ne tre ndeshje ka mare dy barazime dhe nje humbje. Perpos...

Pamvarësisht çmimeve të dhëna nga FIFA, ja kush është portieri më...

Statistikat e paraqitjeve te deritanishme thone se portieri me