Ilda Bejleri nuk rresht së provokuari.Ja si reagon ajo, sic nuk...

Ilda Bejleri eshte nje nga moderatoret e para dhe me te mira sportive qe kemi ne Shqiperi.Menyra dhe stili i saj i veshjes...

These Six Herbs Can Help You Reverse Inflammation, Boost Brain Health...

Spices enrich the taste of our dishes, and they are often the reason we are especially fond of some flavor. However, most of them...

Khabib kërcënon UFC-në me largim:”Ju nuk mundeni të mbani paratë e...

Khabib Nurmagomedov ka kërcënuar se do lere UFC-në mbi dënimin e Zubaira Tukhugov për sulm ndaj Conor McGregor. Kampioni i peshave te lehta...

Having a working mom has benefits for kids later in life,...

Growing up with a working mom may have some benefits for both daughters and sons later in life. 1.Successful careers A team of researchers from the...

Shpallet “Kampion Europe”, kush është boksieri nga Tirana që po bën...

Boksieri me origjinë shqiptare Armand Çullhaj është shpallur kampion i Europës në peshat super të mesme në WBU. Çullhaj jeton prej shumë vitesh në Gjermani,...

E quajnë “pija sekrete”.Tek Liverpool e përdorin për rritjen e rendimentit...

Në “Anfield” po jetohet një moment shumë i mirë, por mesa duket, aty po fshihet edhe një sekret Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar se lojtarët...

Get moving to get happier, scientists find

Let us all agree that physical activity is generally good for our health. There are different types of physical activity but the main 4...

Gafë e çmendur e 3 lojtarëve në mbrojtje që përfundon me...

Kjo ka ndodhur ne nje takim midis Sport Rosario dhe Melgar e vlefshme per Kampionatin Peruan, moment qe nga menyra se si u shenua...

Thyhet rekordi i pabesueshëm në NBA, dhe për çudi është shoku...

Rekordi i meparshem ne gjuajtjet per 3 pike nga loja mbahej nga basketbollisti me ne forme i viteve te fundit ne NBA,Stephen Curry dy...

Interi bën gati “Artilerinë e rëndë” për “zjarr” ndaj Fiorentinës.

Interi do të presë në “Giuseppe Meazza” Fiorentinën në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Serie A. “Nerazzurrët” kërkojnë vazhdimësinë me fitore të...

Kampionin e Botës e ndjek fati zi.Shkon për të takuar...

Graciano Rocchigiani, Kampioni i Botes ne boksin Profesionist ka pësuar një aksident automobilistik që i kushtoi jetën. Sipas te perditshmes "Bild"Graciano ndodhej në Itali për...

Dy herë M.V.P, Steph Curry Super magjik me 51 pikë...

Mund te cilesohet pa frike nje nga tre lojtaret me te mire ne boten e basketbollit ne 3 vitet e fundit.Dy herë MVP-ja, Stephen...

Dalin pamjet filmike më të fundit, se si është rrëzuar helikopteri...

Bota e futbollit u trondit pak ditë më parë, ku pronari i skuadrës së Leicester City, Vikai Srivadhanaprabha humbi jetën pas rrëzimit të helikopterit....

Vettel: Vendi i tretë një zhgënjim, por gara mund të sjellë...

Vendi i tretë në provat zyrtare të zhvilluara në pistën e Marina Bay, në Singapor, ka qenë një dështim për Sebastian Vettel, që sheh...

These 4 Herbs Can Protect Your Brain From Alzheimer’s, Depression, Anxiety...

The hectic lifestyles we lead these days apply constant stress on our bodies and minds. Moreover, our brains need to process lots of new information...

Ish e dashura e Ronaldinhos po cmend rrjetet sociale FOTOT e...

Modelja e njohur peruane, Ania Gadea ka goditur sërish me setin e ri fotografik të postuar në Instagram, ku vijon të tregohet e pakursyer...

Simone Biles bëhet gjimnastja e parë amerikane që ka fituar 13...

21-vjeçarja Amerikane Simone Biles fitoi medaljen e artë në Kampionatin Botëror në Katar. Ishte titulli i tretë botëror i Simone në kampionatet e këtij viti...

Një nga kauzat më të rëndësishme mer mbështetjen e botës...

Eshte bërë shumë shpejt virale nëpër rrjetet sociale,një sfide qe ka nisur aktori spanjoll Fernando Terejo e cila mbart me vete nje kauze te...

Super talenti Kosovar fiton Medalje Ari për 23 vjeçarët në Europianin...

Akil Gjakova eshte shpallur Kampion i europes duke merituar medaljen e arte ne sportin e Xhudosh per peshen deri ne 73 kg.Ai ka treguar...

Bilanc tragjik në Leicester.Pronari i klubit gjen vdekjen bashkë me vajzën...

Edhe pse nuk jane bere publike nga policia dhe nga Klubi i Leicester,mesohet se 5 jane viktimat e aksidentit tragjik te ndodhur pasditen e...

Një nga tenistet më të mëdha të gjithë kohrave, ju surprizon...

Ndoshta tenistja me e mire ne bote per te gjitha kohrat, Serena Williams,ka befasuar te gjithe me nje video te hedhur ne faqen...

Nuk mjaftuan telashet financiare në Spanjë, por tani Leo Messi akuzohet...

Në listën e futbollistëve që kanë probleme me drejtësinë është edhe Lionel Messi, tani për një situatë tjetër nga ajo e evazionit fiskal, me...

This is why your dirty kitchen towels can cause food poisoning...

Do you use a moist or a dry towel? Do you use different towels for each family member or do you use a common...

This Is Why Methionine Restricting Diets May Significantly Slow Down Aging

Amino acids are one of the main components of proteins which count for 20% of the human body. Not only this, amino acids play...

Kur rrëzohesh të gjithë të shtyjnë. Arda Turan gjobitet me shifër...

Dje te gjitha mediat benin me dije se Arda Turan, futbollisti turk i Barcelones i huazuar tek Basaksehir, pas ngacmimit te bashkeshortes se nje...

Kolarov lëshon një predhë të vërtetë nga një goditje standarte.Spektakolar goli.

Ka qene nje goditje denimi ne favor te ekipit te Romes ne minuten e 71, te cilen Kolarov e ka shnderuar ne nje gol...

10 Week Home Workout Plan That Will Help Burn Fat Guaranteed

Working out is a great favor you can do to yourself. It will help you mentally and physically in many different ways. A lot...

These are 6 signs your personality is so strong it’s intimidating...

You know the saying, “don’t judge a book by the cover”, but when it comes to sizing people up, first impressions can be hard...

Jeta e McGregor pas humbjes.Do arkëtojë rreth 17 herë më...

Kur kane kaluar me se nje jave nga humbja e pesuar ne ndeshjen me Khabib Nurmagomedov në UFC 229 dhe Oconor McGregor eshte ne...

Fakte dhe replika në distancë. Revista gjermane vazhdon duke raportuar për...

Me kalimin e diteve, per ceshtjen "Ronaldo-Mayorga" jane shtuar replikat ne distance me fakte e kunder fakte midis avokateve te Ronaldos nga njera...

Michelle Obama: Women Need To Stop Babying Their Sons

They say that the hand that rocks the cradle rules the world. Mothers are their children’s first teachers and have a tendency to protect...

Video shows how Road Rage Turned  into Trailer-Tractor Crash

Police Department released a Video that shows how Road Rage Turned  into Trailer-Tractor Crash.Truck driver was supposed to be the professional driver. Miraculously, In the...

Për ata që nuk e dinë, ja sa kushton kjo orë...

Në konferencën për shtyp, përpara supersfidës me Manchester United, ylli portugez nuk iu shmang asnjë pyetjeje të bërë nga gazetarët, duke folur edhe për...

Just 1 Hour of Mindfulness Meditation May Help Anxiety and Cardiovascular...

Highlights: Concentration on breathing and recognition of your thoughts. Mechanical stress levels reduced. Prevents someone from having high blood pressure. Participants embraced the mindfulness...

Kontratë 317 milion Euro. Ja kush është boksieri fatlum më i...

Pak kush mund ta kishte menduar se një ditë sportistët do të arkëtonin shifra marramëndëse nga sporti. Së fundmi Canelo Alvarez nënshkroi një marrëveshje...

Luftëtari kuqezi Florian Marku i jashtëzakonshëm. Mposht Rumunin që në...

Një tjetër fitore për Florian Markun në MMA (Mixed Martial Arts). Kësaj rradhe ‘luftëtari’ shqiptar ka arritur të mposhtë rumunin Vranceanu...

Video/ Picajoli befason Messin, xhonglime me brumin e picës

Lionel Messi është ndoshta një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave. “Pleshti” argjentinas ka fituar thuajse gjithçka në nivel individual, falë talentit...

Fitoi Khabib, plas kaosi pas super ndeshjes me McGregorin (VIDEO)

Super dueli i zhvilluar në Las Vegas mes McGregor dhe Khabib përfundoi në një sherr masiv mes dy “luftëtarëve” dhe stafeve përkatëse. Në momentin...

Futbollistët e PSG ankth dhe frikë në dhomën e Halloween.Thiago...

Halloween është e njohur nga të gjithë, natyrisht edhe nga futbollistët. Por kjo nuk ka mjaftuar për të evituar që të bien pre e...

Akti i rëndë pas ndeshjes, i ka pezulluar 2 milion $...

Kreu i UFC-së me se fundi ka reaguar pas ndeshjes se madhe midisConor McGreghor dhe Khabib Nurmagomedov.Ngjarja ka qene e pa precedent ku pas...

Më së fundi do të startojë edhe një kampionat automobilistik për...

Me ne fund do te kete dhe nje kampionat te vertete automobilizmi per femra qe do te quhet "W Series". Kjo kategori e re...

E rrallë kjo që ndodh në ring..Boksieri shokon të gjithë...

Kubrat Pulev pritej të ndeshej me Hughie Fury në një meç eliminator për titullin IBF në kategorinë e rëndë. Natyrisht, këtë titull momentalisht e...

7 Facts About Coffee That Will Make You Want a Cup...

Every day, Beethoven made himself a coffee out of 60 coffee beans, while Voltaire drank up to 50 cups a day and lived until the age of 83. So perhaps a coffee addiction isn’t...

Skandal i vërtetë; Ish Kampioni i Botës me Italinë akuzohet për...

Futbollisti 38-vjeçar Vincenzo Iaquinta, i cili ishte pjesë e skuadrës fituese të Kupës së Botës në vitin 2006, ishte një nga 148 personat që...

Ekipi Anglez këshillon tifozët para ndeshjes në transfertë. Kujdes!..Mos u identifikoni...

Dyert e "San Paolo" do rihapen për të pritur një ndeshje të Champions League, njëmbëdhjetë muaj pas herës të fundit kundër Shakhtar-it, kur ekipi...

Fury i gatshëm për duel me Wilder-in: Do përfundosh nokaut dhe...

Tyson Fury kërcënon Wilder duke thënë se asnjë grusht i tij nuk do ta kapë atë. Ndër të tjera boksieri britanik thekson se po...

Reperi i famshëm humb miliona dollarë në ndeshjen e UFC ndërmjet...

Ndeshja në UFC mes Khabib dhe MCGregor ka marrë përmasa të mëdha duke tërhequr vëmendjen e të gjithë botës. Khbaib arriti të dorëzonte irlandezin...

Ngjarje e rrallë në Francë. Feston për cmimin e fituar dhe...

Kjo ka ndodhur as me shume e as me pak por ne nje shtet te civilizuar sic eshte Franca.fituesit te “Tour de France”,...

Kush i ka mbetur pa takuar Khabib-it ?! Pas Presidentit Rus...

Fillimisht ai drekoi me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin ku dhe mori përgëzimet e kreut të shtetit Rus.Pas tij ishte radha të takohej me...

Vampire Horseflies’ Carrying Deadly Diseases Are Spreading Rapidly

It sounds like the scene from a Hitchcock movie, but it’s actually happening. “Vampire horseflies” are sweeping the UK, causing serious concern over the fatal...

A new solution for nociceptive  chronic pain

To start off, there are three types of chronic pains, nociceptive pain, sensory hypersensitivity and neuropathic pain.  Examples of nociceptive pain are gout, rheumatoid arthritis (RA)...

5 Surprising Ways Our Body Reacts to Breakups

Farewells are difficult for everybody. Our emotions are raging, and these emotional experiences and stress have a direct impact on our body. 1. Anxiety and sleep problems People...

Ekzekutohet huligani Kroat i cili ishte bërë tmeri i Serbëve..(FOTO)

Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur në Kroaci ku është ekzekutuar 27 vjeçari Ante Firiç, i cili njihej ndryshe si krye huligani në...

Top 5 Amazing Benefits of Aromatherapy

Aromatherapy, a widely used form of alternative medicine, utilizes an array of essential oils to bring about an incredible number of positive results for...

Rrëzohet helikopteri i pronarit të Leicester pak pas ngritjes në përfundim...

Helikopteri i pronarit të Leicester ka rënë në një parking jashtë ambienteve të klubit pak momente pasi kishte nisur fluturimin në përfundim të ndeshjes...

Rare white giraffes caught on camera for first time EVER in...

A pair of extremely rare, white giraffes in Kenya have been captured on camera for the first time in recorded history! They are truly...

53 orë fluturim dhe 24.829 milje për 10 ditë.Ja cdo të...

Me një kuti me kokoshka, Lewis Hamilton ka hipur në avion pak ditë më parë, për të kryer një udhëtim prej 21 orësh. Kaq ishte...

Sportistja që po can rrjetin fiton sondazhin e pazakontë(FOTO)

Ndryshe nga skuadra e saj e zemrës, Reali i Madridit, golfistja nga India, Sharmila Nicollet po korr suksese jo vetëm në fushën e golfit.Ajo...

Fiton duelin në ring, por mer vetëm gjysmën e fitimit të...

Ngjarja qe ka bere me shume zhurme kete vit ne boten e sportit ka qene dueli i zhvilluar me date 5 Tetor te ketij...

Fitorja e Khabib mer përmasa të mëdha.Tifozë të tij festojnë me...

Ndeshja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishte njëra ndër ngjarjet më të mëdha sportive të këtij viti. Tifozët e Khabibit festuan fitoren e tij...

Të gjithë qytetarët në rrugë.Dagestani feston fitoren e Khabib Nurmagomedov (FOTO)

Te gjithe njerëzit në Republikën Ruse të Dagestanit kanë dale në rrugë për të festuar fitoren e Kampionatit të Luftimeve Ultimate Khabib Nurmagomedov...

5 Facts About POTS : The Most Common Medical Condition You’ve...

Last month the world recognized Rare Disease Day on February 28th.  There are medical conditions that are not rare at all, but still fall into...

Ferrari dhe Red Bull sfidë për të marrë djalin e Michael...

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës Michael Schumacher, herët a vonë do të garojë në Formula 1, pasi duket se ky...

Ronaldo & Georgina .A ka krisje në cift nga...

Kopja Ronaldo & Georgina vazhdojne te qendrojne te dashuruar edhe pse talentit potugez i kane dale shume probleme me nje skandal perdhunimi te...

VIDEO/ Ilda Bejleri, super joshëse me të zeza

Ilda Bejleri është një prej emrave më atraktiv të ekranit shqiptar. Bukuroshja çdo javë bën diferencën në emisionet e SuperSport, duke nxitur reagime të shumta,...

McGregor-it nuk i del inati i humbjes.Po pret me ankth vendimin...

Sipas te perditshmes "Mirror", Conor McGregor nuk ka gjasa të kthehet në UFC para verës së ardhshme, sipas trajnerit të tij John Kavanagh.Irlandezi u...

Ja shifra astronomike e fitores në një ndeshje të vetme të...

Anthony Joshua konfirmohet kampion i botës në peshën e rëndë, pas fitores me “KO” në raundin e shtatë ndaj rusit Alexander Povetkin, duel që...

Një luftëtar tjetër lëshon sfidën: “Kur Khabib të jetë gati, e...

Ndeshja e madhe midis Rusit nga Dagestani Khabib Nurmagomedov dhe Irlandezit Oconor McGregor e cila u kthye ndoshta ne betejen me te madhe ne...

Një gjest shumë njerëzor human dhe emocional i talentit Granit Xhaka...

Granit Xhaka, është një “luftëtar i vërtetë” në fushën e lojës por shume human dhe njerezor jashte saj.Ai është prej atyre futbollistëve që qëndrojnë...

Putting These 3 Ingredients in Your Morning Coffee Will Make Your...

Majority of people drink coffee in the morning but according to Times magazine, the suggested time frame for coffee consumption is starting from 10...

Sensitivity to an allergen in red meat has been linked to...

Highlights: People allergic to alpha-gal have a higher risk for CVD because of higher arterial plaque. There is no medication to treat the red...

12 Great Uses of Castor Oil You Didn’t Know Before!

Castor oil is one of the most beneficial natural oils, and it has potent medicinal, antioxidant, and curative properties. It is derived from the Ricinus...

Fitorja pas 5 vjetësh e Raikonen , shtyn festën e Hamilton...

Kimi Raikkonen kthehet në shkallën më të lartë të podiumit pas 5 vjetësh e 113 GP thatësirë.Vendi i tretë i Hamilton (pas Verstappen) detyron...

Mozart, meditation and a yoga mat for breast cancer ?

Breast cancer is the main contributor to the global cancer-mortality for women, according to the World Health Organization. 15% of all deaths from cancer...

14 Healthy Foods With Roughly No Calories and a Lot of...

Often people think that if you eat too much then you are predisposed to gain weight but that doesn't have to be always true....

Aksident i rëndë me pasojë 15 të vdekur dhe 44 të...

Në një autostradë në veriperëndim të Provincës Gansu të Kinës, të shtunën në mbrëmje,ka patur nje aksident te rende ku nje kamion i peshave...

Woman accidentally texts wrong number asking for dress advice and changes...

Twitter. It’s a funny thing. Sometimes, it’s most easily identifiable as the land of  Russian bots that are programmed to harass and threaten actual...

Shaka apo fillimi i një ndarje mes shokësh?Legjenda Tyson tallet...

Nja nga boksieret me te medhenj te te gjitha kohrave Mike Tyson, njihet si mik i ngushtë me presidentin e UFC Dana White.Boksieri amerikan...

Nuk mund të mungonte edhe Presidenti Rus pa reaguar pas asaj...

Reagimet per ndeshjen e zhvilluar te khabib Nurmagomedov Mcgregor e cila u kthye ne nje perleshje te pa pare me pare pas perfundimit te...

Weight-loss Surgery Saves Money and Prolongs Lives, according to latest study

Obesity is a disturbing problem for many people in the whole world. Although the number of obese people in developed countries is increasing with time...

Spidermani francez bën çmendurinë e rradhës: “Definitivisht kjo është e rrezikshme”(VIDEO)

Ka 44 vjet qe meret me alpinizem dhe cmendurite e Alain Robert nuk kane te mbaruar.Ai njihet edhe me nofken "Spidermani francez" Çmenduria e...

These 7 foods Spoil Sooner than you’d think.

Whether in the pantry for months or the refrigerator for a few days, certain foods lose their nutritional value more quickly than many people...

Pse Prokurori kërkon 4 muaj burg për bashkëshorten e Mauro Icardi?Ja...

Vanda Nara eshte nje nga perfaqesueset me te dashura te Showbizit dhe njekohesisht agjentja e bashkeshortit te saj tek Inter Mauro Icardi.Kohet e fundit...

UFC mbylli njërin sy për McGregor kur ky i fundit e...

Nje ndeshje luftetareshb ne Artet marciale per UFC 229 ajo mes Irlandezit Oconor McGregor dhe Rusit Khabib Nurmagomedov ajo e zhvilluar diten e diele.U...

Barcelona mposht Interin pa Messin, Napoli mer goditje në fund,Dortmund poker...

Barcelona tregoi force karakteri kur provoi dhe ja doli te fitonte dhe pa Lionel Messin ne nje perballje me skuadren me te mire te...

10 brilliant gardening tips for a Lazy Gardener

Let’s be fair. Most gardeners are not lazy. They’re passionate about growing plants, vegetables and herbs -- sometimes to the point of obsession. And...

Kampioni i ri i botës , mposht kundërshtarin ...

Boksieri meksikan Saul “Canelo” Alvarez është kampioni i ri i botës në peshën e mesme, pas fitores me vendim jo-unanim të gjyqtarëve ndaj sfidantit...

Boksierja Donjeta Sadiku mer medaljen e argjentë në Ballkan dhe bëhet...

Boksierja jonë, Donjeta Sadiku ka arritur edhe një sukses tjeter te jashtezakonshem në karrierën e saj duke fituar medaljen e argjendte ne...

Ronaldo dhe Zidane përsëri bashkë tek Juventusi.

Kishte dite qe flitej se Zinedin Zidane do te zevendesonte Jose Mourinhon tek Manchester United por gjithcka ndryshoi ne oret e fundit. Zidane do te...

Parakalon Pele dhe Maradona. Ja kush është votuar sportisti më i...

Ne listen paraprake jane shpallur per tu votuar si legjenda te sportit, emra te medhenj nga futbolli, basketbolli,atletika, noti dhe te gjitha lojet e...

Rikthehet legjenda! Undertaker do te ndeshet në WrestleMania 35′(FOTO)

Undertaker ka rene dakort të ndeshet në WrestleMania 35' - dhe mund të vazhdojë trilogji historike si legjendën ne WW Legjenda e...

Mayweather.“Po do luftojmë… Ai më sfidoi… Jam pronar i vetes sime.....

Mbreti i pamposhtur,Floyd Mayweather me rekordin 50-0, ka mirëpritur sfidën e luftëtarit rus Khabib Nurmagomedov, yllit të MMA duke u shprehur “Eja në...

Khabib është ndihmuar nga tre Shqiptarë financiarisht,dy prej të cilëve futbollistë...

Ai u bë njeriu më i famshëm në rruzullin tokësor që prej fitores së madhe në kafaz kundër Conor McGregorit. Khabib shenoi rekordin 27-0.Këtë...

Sakrificë e pabesueshme. Përfundon garën me këmbën e thyer dhe e...

Rei Lida nje studente ne Japoni ka thyer kemben gjate gares dhe e ka vazhduar ate me kemben e thyer duke ecur me gjunje...

NBA nënëshkruan kontratë me Sky Sports për transmetime në Mbretërinë e...

NBA nënshkruan marrëveshje katërvjeçare me Sky Sports përpara sezonit te ri me mbi 170 ndeshje të drejtpërdrejta që do të shfaqen ne televizion.Sky Sports...

Avokati i Ronaldos në Las Vegas.Jam i sigurtë,dokumentat të manipuluara

Avokati përgjegjës i ekipit të vendosur nga Cristiano Ronaldo për të mbrojtur veten kundër akuzave për përdhunim, Peter Christiansen, shkoi në Shtetet e Bashkuara...

Dikur Maradonës nuk i pëlqeu ferrari i dhuruar 430 mijë $,...

Më 30 tetor, Diego Maradona mbushi 58 vjeç, dhe ne kujtojmë historinë e tij me Testarossën e Ferrarit të cilën e ka fituar pak...

Kampioni i madh i Kickbox Florian Marku, spjegon pse ngre gjithmonë...

Kampioni i kickbox, Florian Marku ka dhënë mesazhe miqësie për dy vendet, Shqipërinë dhe Greqinë. Sportisti shqiptar, i cili ka jetuar dhe është stërvitur...

Messi bën gjest të jashtëzakonshëm duke dhuruar 2.37 milion paund për...

Lionel Messi ka dhuruar £2.37milion paund për të ndihmuar në ndërtimin një qendre të re për fëmijët e sëmurë me kancer në Barcelonë. Kampioni...

10 Conditions Magnesium Can Relieve And The Top 5 Herbal Sources

Nutrient deficiencies cause various health issues, and apparently, we become completely aware of their importance when we experience them. Magnesium is extremely important for our...

Could baking soda boost cancer treatment?

Highlights: mTORC1 is switched off in acidic conditions.  T cells activation is interrupted in acidic conditions.  mTORC1 switch off prevents cells from producing proteins. ...

Kush fshihet në të vërtetë pas maskës në foton që bëri...

Një foto e publikuar së fundmi në rrjetet sociale, për festën amerikane Halloween ka marrë plotë 4.7 milion pëlqime. Por pse kjo foto me...

Harron që ka një person brenda maskotës dhe e godet fort...

Ka qene i ftuar ne televizionin spajoll Nacion ESPN,per te folur per për të folur rreth përballjes së tij të ardhshme dhe gjatë një...

“Mjaft më kritikuat.Mos u merni me ngjyrën natyrale të trupit tim”!

Rebeka Vardy, bashkëshortja e Jamie (sulmuesit të Leicesterit), i ka shkruar tabloidit “Daily Mirror” për të komentuar një artikull ku flitej për të dhe...

Ish kampioni i botës Mike Tyson, ka harruar që i këputi...

Ish Kampioni i boksit profesionist të kategorisë së rëndë Mike Tyson, ka mbetur i tronditur nga niveli i dhunës dhe kaosit të shkaktuar ne...

10 Plants Native Americans Used to Cure Everything And Even Cancer

The ‘Creator’ gave Native Americans the power to understand and preserve medicinal herbs. At least that’s what the Cherokee believe to be born with. They...

10 Pictures of What Your Nails Say About Your Health: Ridges,...

Did you know your nails can reveal clues to your overall health? A touch of white here, a rosy tinge there, or some rippling...

Misterit të historisë të Ronaldos duket se i erdhi fundi.Ja dokumenti...

Faktet e bera publike nga "Der Spiegel",duket se nuk kane mare fund ne lidhje me nje histori perdhunimi te Cristiano Ronaldo me nje 34...

These 10 Anti-Aging Oils will Make Your Skin Heal Itself &...

Over time, the natural production of oil in the skin is reduced, and it loses its elasticity, leading to fine lines, wrinkles, and sagging...

Mendimi për tu larguar nga Real Madrid është më shumë...

Humbja e Real Madridit ndaj Sevillas,transferimi i Cristiano Ronaldos, ardhja ne stolin e trainierit e Julen Lopetegui dhe mundesia e largimit te Luca Modric...

Vetëm 5 ditë pas fitores së bujshme me McGregor , Khabib...

Nuk kane kaluar as nje jave nga perfundimi i sfides me te madhe te shekullit ne artet marciale ne UFC 229 ne te cilen...

Disa ditë pas vrasjes së tmershme të futbollistit që u therr...

Ngjarja e rende qe ndodhi ne Brazil, ku u gjet i vrare i prere ne qafe, i tredhur nda organet gjenitale dhe i hedhur...

5 Essential Oils That Stop Allergies Forever!

Allergies are often too painful, unpleasant, and uncomfortable, but instead of using various medications, you should try essential oils. These oils soothe the inflammation, boost...

Ja cfarë cilin futbollist do sjellë Zidane tek Manchester United

E ardhmja e pankinës së Manchester United vijon të mbetet argument i nxehtë në këto orë. Çështjet e fundit që kanë përfshirë trajnerin aktual të...

Khabib Nurmagomedov do të ndeshet me ish Kampionin e Botës...

Pas fitores më të madhe të karrierës së tij në UFC 229, kampioni i peshave te lehta ne UFC Rusi Khabib Nurmagomedov tani duket...

10 Low-Cost Ways to Transform Your Home Into a Nest of...

No matter how fond we are of the atmosphere inside our house, the time comes when we begin to long for change. And even if large-scale home renovation seems too...

Arda Turan ngacmon të dashurën e këngëtarit të njohur Turk dhe...

Ish lojtari i Barcelones tashme i huazuar tek ekipi Turk i Basaksehir Arda Turan eshte perfshire ne nje incident ne Turqi gjate nje mremje...

Mendoni se ora prej 2 milionë euro e Ronaldos ishte më...

Jo me larg se diten e Marte,Cristiano Ronaldo u shfaq ne publik me nje ore me 424 gure te cmuar dhe qe kushtone 2...

Një jetë e bukur mes sportit dhe modelingut.Bukuroshja po çmend gjithë...

Ajo ka filluar te mbushe faqet e para te kopertinave,gazetave dhe revistave te sportit e modelingut por edhe me tej. Bukuroshja nga Brazili Julia Muniz...

Kameramani i “Sky”deklaron për aksidentin e helikopterit të pronarit të Leicester:”Piloti...

Ajo qe ndodhe diten e shtune pas ndeshjes mes Leicester City dhe West Ham ishte nje aksident i tmershem qe perfundoi me nje tragjedi...

Dikur e kishte idhull dhe ishte fans i çmendur i ...

Khabib Abdulmanapovich Nurmagomedov është kampion bote, dy herë kampion i Sampo dhe aktualisht mban brezin më të gjatë të pamposhtur në MMA, me...

Luftëtari i Wrestling, përlot tifozët :”Do ta mund sëmundjen dhe...

Roman Reigns, eshte diagnostikuar me leucemi 10 vite më parë, ndërsa tani zbuloi se sëmundja i ishte rikthyer dhe si pasojë ai nuk mund...

E pa parë ndonjeherë; kundërshtari i shënon kosh me zhytje, dhe...

Incidenti ka ndodhur ne nje ndeshje te rradhes te kampionatit austriak te basketbollit midis skuadrave Kapfenberg dhe Wels.David Samuels nje lojtar amerikan ka goditur...

Zyrtarizohet skuadra e re e mbrojtësit të kombëtares shqiptare

Arlind Ajeti është bërë me skuadër të re. Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë ka nënshkruar kontratë me skuadrën zvicerane Grasshoppers me të cilën është lidhur...

Juventus triumfator.Napoli i nënështrohet verdiktit.Ronaldo perfekt.(VIDEO)

Juventusi ka triumfuar në derbin e javës së shtatë në Serie A, duke e mposhtur Napolin që në fund mbeti me 10 lojtarë për...

Deponojnë në polici prindërit e Elvana Gjata për ngjarjen në bllok.Bilon...

Ngjarja ne bllok ka detyruar policine te therase per pyetje edhe prinderit e kengetares Elvana Gjata ne lidhje me kete te fundit.Sipas Lapsi.al,Fatmir Gjata,...

Ronaldo “shkund xhepat” për tu mbrojtur para akuzave të ngritura të...

Cristiano Ronaldo po perballet me veshtiresine me te madhe te jetes se vet.Duket se nuk ka qene nje shaka e rastit ajo akuze qe...

Boksieri Shqiptar që la Rusinë për tu bërë profesionist në Shqipëri...

Një nga boksierët më të suksesshëm në Shqipëri, Albi Sorra, eshte rrefyer per nje televizion shqiptar ne te cilin ka treguar shume detaje rreth...

Menaxheri i Khabib, lë të lirë fantazinë e tifozëve të luftëtarit...

Menaxheri Khabib Nurmagomedov,Ali Abdelaziz, me ane te nje postimi ne "Twitter",ka ngritur peshe zemrat e tifozeve te luftetarit Rus te UFC, pasi ne postimin...

McGregor e ka përjetuar keq humbjen me Khabib dhe në tavolinë...

Rusi Khabib Nurmagomedov ka mare nje oferte te re kete rradhe prej 15 milione dollare per tu ndeshur perseri me irlandezin Oconor McGrgor.Sic duket...

Mayweather:”Do ti mposht të dy, të parin Khabib-in pastaj McGregor e...

Pasi nuk i la asnjë mundësi irlandezit Conor McGregor, duke e shkatërruar totalisht në ringun e UFC, Khabib Nurmagomedov i bëri thirrje rekordmenit në...

Thumbon CR7:”Që një femër të ketë vetëbesim dhe siguri, duhet të...

Ne nje interviste ish e dashura e Kristiano Ronaldos dhe nje nga modelet me te njohura ne bote Irina Shayk, ka dahsur te...

Historia rozë e Ronaldos që nuk po mbaron kurrë.Detaje te tjera...

Kathryn Mayorga është rikthyer sërish në vëmendje të publikut, pasi gazeta gjermane “Der Spiegel” ka rikthyer historinë e përdhunimit të saj nga ylli i...

Reagim tjetër i vëllait të Ronaldos pas akuzave për përdhunim

Hugo Aveiro, vellai i Cristiano Ronaldo i ka dale ne mbrojtje perseri futbollistit me fame boterore ne lidje me akuzat qe i behet per...

Pamje tmerri në garat me motorë.Piloti fluturon në ajër dhe motori...

Një përplasje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Çmimin e Madh të Japonisë për garat me motorë.Në Japoni është duke u zhvilluar...

Doli sot video që tregon shkakun e përleshjes të Khabib Magomedov...

Ne nje video të publikuar sot, shikohet se ishte menaxheri i Khabib, Rizvan Magomedov, teksa futej në kafaz dhe ngacmoi Danisin(traiierin e...

Khabib”Po të mos ma kishe dhënë gjerdanin e fituesit do ta...

Ndeshja e UFC 229 ne daten 6 Tetor midis kampionit te madh Irlandez Oconor McGregor dhe Rusit nga Dagestani Khabib Nurmagomedov e cila u...

Lajmi i fundit/ Khabib Nurmagomedov mer ofertë milionere nga 50 Cent,...

50 Cent është aksionar në Bellator, gara e dytë më e famshme e MMA pas UFC, dhe tani ai është duke tentuar ta bindë...

Rrëzohet helikppteri i pronarit të Leicester Cityt.Bilanc tragjik(VIDEO)

Pronari i Leicester City, Vichai Srivaddhanaprabha së bashku me drejtorin sportiv dhe pilotin janë shpallur të vdekur, pas shpërthimit të helikopterit në afri të...

10 Herbs You Can Grow Indoors in Water All Year Long

Herbs often have medicinal, relaxation, and culinary properties, and it is great if we can have them throughout the entire year in the home. In...

10 Creative Ways To Use A Shoe Caddy To Organize Your...

While most of us use a shoe caddy to store shoes, it turns out that it can be used for a variety of purposes....

FSHF shfaq pamjet e para te stadiumit “Arena Kombetare”. ( VIDEO/FOTO...

Diten e sotme, Federata Shqiptare e Futbollit ka paraqitur ne faqen zyrtare te saj pamjet per ndertimin e stadiumit te ri "Arena Kombetare"....

Rusia dhe Polonia në “Final Six”

Polonia, kampione në fuqi e botës, arriti të fitojë me rezultatin 3-0, ndaj Serbise te kualifikuar nje dite me pare , duke siguruar finalen...

CR7 edhe në Paris 50 milionë euro do shpenzojë për...

Cristiano Ronaldo ka lajmëruar se do të hap hotelin e tij të gjashtë “CR7”, zinxhirin e hoteleve në Paris më 2021. Për momentin portugezi ka...

Niset nga vendi i gjashtë dhe fiton garën për tu shpallur...

Edhe pse e nisi garën nga vendi I gjashtë, spanjollit të Honda-s i mjafton një xhiro për t’u ngjitur në vendin e dytë dhe...

The Longer You Hang Out With Your Mom, The Longer She’ll...

Even if you just call her, a little effort can go a long way If you step on a crack, you’ll break your mother’s back;...

Vendi i çudirave. Mer flakë bombula dhe i zoti shtëpisë e...

Nje ngjarje e rralle ka ndodhur sot ne qytetin e Lezhes.Pasi ka mare flake bombula e gazit, i zoti i shtepise ka dale ne...

LeBron James nënëshkruan kontratë “faraonike” për 4 vjet dhe gjen ekipin...

Mund të quhet një nga transferimet më të bujshme në botën e basketbollit amerikan dhe atij botëror. Në NBA, një nga evenimentet më të...

She Leaves Her Dog With Dad and Receives Adorable Texts From...

Not sure if your parents are ready for grandkids? Leave them with your dog! When Meghan Specksgoor had to visit New York City, she...

Keep Eating Fish Twice a Week for Heart Health, Says the...

Eating fish comes with a lot of benefits like a help in vision improvement, helps in lowering the risk of autoimmune diseases, it is...

Daniel Cormier sfidon Brock Lesnar në UFC 233, ndërsa kampioni përgatitet...

Daniel Cormier dëshiron të ndeshet me Brock Lesnar sa më shpejt ndoshta që në janar. Kampioni i peshave te rënda i UFC-së duhet së...

Më në fund Presidenti UFC tërhiqet. Gjithçka është OK.Ja cfarë ndodh...

Pas presioneve qe beri keto dite Khabib Nurmagomedov per largimin nga UFC ne se do te mereshin masa ndaj shokut te tij te stafit,...

This Is Shower Beers Make Us Smarter Among Being Super-Healthy

Alright ladies and gentlemen, I have some great news. Drinking beer in the shower makes your life better, and is healthy for you. Science has...

These 9 habits Are Damaging Our Kidneys!

The kidneys are one of the most important organs in our body. A kidney’s job is to filter wastes and extra water out of...

Me 340 milionë ndjekës, është “Mbreti” i rrjeteve sociale duke ja...

Një sondazh i KPMG, autoriteti që bën bilancet ekonomike të kompanive më të mëdha në botë, ka nxjerrë se personazhi më me influencë në...

Khabib për Mayweather: “Në xhungël ka vetëm një mbret dhe ai...

Khabib Nurmagomedov mori më të mirën nga Conor McGregor brenda Oktagonit - por tani ai dëshiron të imitojë irlandezin duke kerkuar te ndeshet me...

Putin takohet me Khabib Nurmagomedov e falenderon dhe jep vlerësimin për...

Fitorja brutale Nurmagomedov ndaj McGregor të Irlandës të shtunën u pasua nga perleshjet që shpërthyen brenda dhe jashte kafazit. Nurmagomedov u hodh nga kafazi...

Ndahet nga jeta pas betejës të humbur me sëmundjen,Kampionia e ...

Volejbolli Italian eshte ne zi.Eshte ndare nga jeta ne moshen 38 vjecare volejbollistja e shquar e ekipit Italian Kampione Bote e vitit 2002 Sara...

Pa dyshim që do habiteni nga ajo që do mësoni për...

Shifra qe ekipet e NBA (Kampionati Amerikan i basketbollit) shpenzojne per pagat e basketbollisteve kap shifren e 3 547 000 000 dollarë në këtë...

7 Essential Oils That Balance Hormones & How To Use Them

Hormonal imbalances might affect both men and women, and cause numerous symptoms, including fatigue, mood swings, fertility issues, weight gain, depression, insomnia. If untreated, hormonal...

Plas sherri dhe grushti mes gjigandëve në një nga ndeshjet më...

Përveç spektaklit te padiskutueshem nëndeshjen e basketbollit midis Houston Rockets dhe LA Lakers , dhuroi edhe grushte te cilat ja zbehen bukurine e ndeshjes...

12 Reasons Why You Should Grow Mint At Home And How...

The family Lamiaceae is proud to have the Mint or Mentha plant in its rows. Even more so, there are about 13 to 18...

People Over 40 Should Only Work Three Days a Week According...

If you had the choice of working anything less than a Monday-to-Friday workweek, would you take it? More than likely you’re answer is yes, absolutely,...

Në drejtim të paditur ish-Presidenti i Milanit me 500 milion...

Vëllai i Silvio Berlusconit është befasuar me dështimin e Li Yonghong te Milan, duke pretenduar se kinezi ka humbur 500 milion euro nga blerja...

Ja cilat janë të dashurat e Cristiano Ronaldo,superseksi dhe super të...

Pas skandalit te bere publik kohet e fundit te nje perdhunimi te mundshem te yllit Portugez te futbollit Cristiano Ronaldo me nje 34 vjeçare...

Gjoba të majme mijra dollarëshe, për sherrxhinjtë në fushën e lojës...

Ndeshja mes Los Angeles Lakers dhe Houston Rockets në NBA,ne pjesen e 4 te saj perfundoi ne nje sherr banal dhe kjo nuk kaloi...

Në list-përgjimet e vrasjes të ultrasit të Juventus edhe emrat e...

Dalin përgjimet e para pas vrasjes së ish-kapos te ultrasit të Juventusit. Emisioni “Report”, i cili do të transmetohet ditën e hënë, në orën...

Neymar me plane të qarta për të kurrorëzuar ribashkimin me Bruna...

Futbollisti i shquar Brazilian Neymar, po shkelqen ne ndeshjet e fundit te zhvilluara me ekipin e tij PSG dhe ne kete menyre duket se...

Luftëtari shqiptar i U.F.C konfirmon duelin me Corey Anderson në Las...

Khabib Nurmagomedov ka fituar ndeshjen ne UFC ne date 5 Tetor me Oconor McGregor dhe per kete u urua dhe nga luftetari shqiptar Ilir...

Marquez i papërmbajtshem përpara tifozerisë spanjolle dhe 72pikë larg vendit...

Triumf "rrotë më rrotë".Kjo ishte gara e sotme.Ky ishte suksesi i Mark Marquez i cili 5 gara nga fundi është i shkëputur 72 pikë...

This is why The Sun Worsens these 5 Skin Conditions

We now know for more than a few decades that the main enemy of skin aging and wrinkles is the sun and we also know...

Zyrtarizohet transferimi i lojtarit te kombetares shqiptare ne Izrael

Valon Ahmedi ka nënshkruar me Hapoel Ironi Kiryat Shmona e cila militon në ligën e Izraelit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare i ka dhënë fund aventurës...

Tragjike.Ndahet nga jeta sportisti 23 vjeçar

Një tjetër tragjedi godet çiklizmin. Mbrëmjen e të premtes ka humbur jetën sportisti belg Jimmy Duquennoy, 23 vjeç, profesionist. Belgu ka pësuar një atak...

Ndahen rrugët e futbollistit të Manchester City dhe modeles së njohur

Sot rrugët e tyre janë ndarë. Alicia Verrando dhe Bernardo Silva kanë vendosur të ndahen për shkak të largësisë së padurueshme.Ata te dy jane...

Arrestohet Presidenti i gjimnastikës 1 vit pas skandalit më të madh...

Ish-Presidenti i Federatës Amerikane të Gjimnastikës disponon dokumente lidhur me çështjen e Larry Nassar.Nassar është akuzuar për abuzim seksual ndaj gjimnasteve pasi është denoncuar...

Po na cudit Spartak Moscov me një postim +18(FOTO)

Demtimi i nje lojtareje te hokejit ne akull e Spartakut te Moskes ka bere qe ekipi te hedhe nje foto te saj me...

Nderim për Legjendën braziliane.Dedikim në uniformën e ekipit

Në sezonin që përkon me 25 vjetorin e vdekjes tragjike të Senna, Corinthians ka bërë një homazh për të në fanellën e tretë të...