Video/ Dy këngëtaret e njohura shqiptare puthen në buzë në mes...

Në puntatën e fundit të emisionit “Shiko kush luan” janë të ftuara dy këngëtaret e njohura, Evi Reçi dhe Loreta Kaçka, të cilat kanë...

VIDEO/ Gjuajtja e Bales ‘zhduk’ topin nga shpejtësia, shikoni si fluturon...

Uellsi i Gareth Bale nuk arriti të fitoj ndaj Danimarkës, pasi u mposht në shtëpi 2-1 në kuadër të Ligës së Kombeve. Në minutën...

VIDEO/ Penalltia më e çuditshme që keni parë, të gjithë po...

Josef Martinez është golashënuesi më i mirë në ligën MLS të Amerikës. Sulmuesi i Venezuelës që luan me klubin Atlanta United ka një mënyrë të...

VIDEO/ Higuain nis të qajë pas kartonit të kuq, kundërshtari bën...

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi mbrëmjen e djeshme bëri një gjest të admirueshëm. Higuain pasi u ndëshkua me kartonin e kuq, filloi të qajë ndërsa...

Në listën futbollistëve më të shtrenjtë, ka vend edhe për talentin...

Cies Football Observatory (CIES),ka publikuar kuotat e lojtarëve më të kushtueshëm të futbollit Botëror, duke përdorur algoritmin e tyre.Sipas CIES, udhëheq klasifikimin Kilian Mbappé,përpara...

Disa ditë pas vrasjes së tmershme të futbollistit që u therr...

Ngjarja e rende qe ndodhi ne Brazil, ku u gjet i vrare i prere ne qafe, i tredhur nda organet gjenitale dhe i hedhur...

Xherdan Shaqiri nuk do luajë në Serbi, po cfarë deklaron tekniku...

Xherdan Shaqiri pjese e ekipit te Liverpool, kete here nuk do te udhetoje ne Serbi per te luajtur kunder Crvena Zvezda pas vendimit te...

Kjo është “receta” e Luciano Spalletti që Interi të fitojë me...

Ekipi i Interit ndodhet ne nje pozite komode per kualifikimin ne grupet e Champions League dhe kete mund ta beje qe ne ndeshjen...

Ja kush janë sulmuesit më të shtrenjtë në botë sipas CIES.E...

Observatori i Futbollit, “CIES” ka bërë publike listën me emrat e 10 sulmuesve më të shtrenjtë në botë.Ajo qe bie ne sy ne kete...

Immobile imiton Brozovicin, pastaj shënoi një nga golat më të bukur...

Lazio iu kthye fitores në Serie A, ashtu edhe Ciro Immobile golave. Skuadra nga kryeqyteti italian fitoi ndaj SPAL-it me rezultat 4-1, por ky takim...

VIDEO/ Çmendet komentatori nga goli i Milanit në minutën e 97-të,...

Alessio Romagnoli shënoi mbrëmë në transfertën me Udinesen golin e fitores së Milanit në minutën e 97-të, raporton Syri.net. Kur dukej se ndeshja po përfundonte...

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e vitit. ‘Kopjon’ golin e famshëm...

Sulmesi shqiptar Arber Zeneli i cili luan me përfaqsuesen e Kosovës ka shënuar një gol në çmendur me ekipin e tij Heerenveen në Holandë. Goditja...

Supergol i Shqiptarit, i denjë për të konkuruar golin Ronaldinho në...

Ka qene nje supergol ai i shenuar nga futbollisti i Herenven dhe Kombetares se futbollit te Kosoves Arber Zeneli.Ka ekzekutimi i nje goditje denimi...

Aksident i rëndë me pasojë 15 të vdekur dhe 44 të...

Në një autostradë në veriperëndim të Provincës Gansu të Kinës, të shtunën në mbrëmje,ka patur nje aksident te rende ku nje kamion i peshave...

Çfarë goli shënon Porto!!! Aksion model,manual për gjithë ekipet (VIDEO)

Porto ka shenuar nje gol spektakolar, manual per te gjithe ekipet qe besojne tek loja e bukur,ne ndeshjen e dites se Shtune ndaj Maritimo...

E pabesueshme ,vetëm 1 metër nga porta bosh dhe shikoni sa...

Kur ndeshja ishte 0-0 sulmuesi i Caen, Casimir Ninga, ka bërë atë që askush nuk mund ta mendonte, ku më portën totalisht të boshatisur...

Xherdan Shaqiri:”Meritoj më shumë respekt,jam fitues i Champions League dhe i...

Xherdan Shaqiri këmbëngul se ai "meriton më shumë respekt" për fitoren e Ligës së Kampionëve pavarësisht renies nga Premier League të Stoke City....

Zyrtarizohet rikthimi i Lionel Messit pas dëmtimit të pësuar. Ai do...

Data e kthimit për yllin e Barcelonës Lionel Messi pas rimëkëmbjes së pabesueshme nga dëmtimi i krahut eshte vendosur MESSI do të...

Ronaldo mer dhuratën e parë nga Presidenti Agnelli si mister 400...

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, i dha pesë herë fituesit te te Topit të Artë një fanelle të zakonshme me numrin '400' në anën...

Juventus nuk ndalet.Dybala i shkëlqyer,Ronaldo asis dhe shtyllë,gjithçka në sintoni të...

Kete kampionat Juventus ka vertetuar se eshte me e mira dhe ka pretendime maksimale jo vetem per fitimin e trofeut te kampionit ne Seria...

E jashtëzakonshme për Luis Suarez. Shënon më shumë gola se i...

Edhe pse shume njerez mendojne se ka perfunduar koha e Luis Suarez tek skuadra e Barcelones,mund te themi se jane gabuar.Ai vazhdon te shenoje...

Super talenti Kosovar fiton Medalje Ari për 23 vjeçarët në Europianin...

Akil Gjakova eshte shpallur Kampion i europes duke merituar medaljen e arte ne sportin e Xhudosh per peshen deri ne 73 kg.Ai ka treguar...

Deponojnë në polici prindërit e Elvana Gjata për ngjarjen në bllok.Bilon...

Ngjarja ne bllok ka detyruar policine te therase per pyetje edhe prinderit e kengetares Elvana Gjata ne lidhje me kete te fundit.Sipas Lapsi.al,Fatmir Gjata,...

Vendi i çudirave. Mer flakë bombula dhe i zoti shtëpisë e...

Nje ngjarje e rralle ka ndodhur sot ne qytetin e Lezhes.Pasi ka mare flake bombula e gazit, i zoti i shtepise ka dale ne...

Heshtje dhe emocione të forta në ndeshjen e Cardiff për Presidentin...

Heshtja e një minutë emocionuese në stadiumin e Cardiff City para fillimit të ndeshjes së Premier League midis hostave dhe Leicester City në kujtim...

Pas pak sfida Fiorentina-Roma Ja cilat janë formacionet zyrtare,ndryshimet dhe risitë...

Ne oren 18 zhvillohet sfida e rendesishme midis Fiorentina dhe Roma e vlefshme per javen e 11 te Seria A.Te dy skuadrat kane grumbulluar...

Inter me 5 yje, presion Barcelonës në Champions League dhe Juventusit...

Skuadra e Interit arriti një fitore të rëndësishme përballë Genoas me shifrat e thella 5-0. Gagliardini shënoi dy gola në këtë takim ndërkohë që...

Me të vërtetë një kampion i lindur. Antoine Griezmann shënon nje...

Atletico Madrid ka barazuar me rezultat 1-1 në fushën e Leganes, dhe kanë humbur një mundësi të artë për të marrë kreun qoftë edhe...

Manchester United triumfon në minutën e fundit duke marë 3 pikë...

Skuadra e Jose Mourinho Manchester United ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme kundër Bournemouth në javën e 11 të Premier League, duke koleksionuar...

Neymar kushtëzon transferimin tek Real Madrid.Ja cilin futbollist kërkon braziliani për...

Sipas spanjolles"Don Balon" Neymar ka pranuar që të shkojë tek Real Madrid por ka kërkuar që të blejnë edhe një sulmues duke u sugjeruar...

Nuk mjaftuan telashet financiare në Spanjë, por tani Leo Messi akuzohet...

Në listën e futbollistëve që kanë probleme me drejtësinë është edhe Lionel Messi, tani për një situatë tjetër nga ajo e evazionit fiskal, me...

Përgjaket dhe përdhoset derbi i madh Turk. Kaos dhe dhunë ekstreme...

Derbi i Stambollit mes Galatasaray dhe Fenerbahce u dëmtua nga skena kaotike në mbrëmjen e së premtes, pasi mesfushori i Fenerbahce, Jailson, u dëbua...

VIDEO/ Iniesta nuk është ‘normal’, shikoni çfarë asisti i jep Podolskit

Andres Iniesta vazhdon të dhurojë magjitë e tij edhe në Japoninë e largët. Në të vërtetë, si Iniesta edhe Lukas Podolski, po kalojnë momente të...

Brazili i heq pasaportën Ronaldinjos dhe e shpall në kërkim

Një gjykatë në Rio Grande do Sul ka vendosur që të urdhërojë bllokimin e pasaportave të Ronaldinjos dhe vëllait të tij, Aris Moreira. Masa...

Po e ndjekin fatkeqsitë njëra pas tjetrës.Sezon i tmershëm për talentin...

Një sezon i frikshëm për De Bruyne, që në mesin e muajit gusht pësoi një ndrydhje të ligamentit kolateral të gjurit të djathtë. Dy...

Ja cilat janë të dashurat e Cristiano Ronaldo,superseksi dhe super të...

Pas skandalit te bere publik kohet e fundit te nje perdhunimi te mundshem te yllit Portugez te futbollit Cristiano Ronaldo me nje 34 vjeçare...

Futbollisti i talentuar Shqiptar i Lazios, “mbret” për një muaj

Futbollisti nga Kosova u transferua ne merkaton e kesaj vere tek skuadra e Lazio nga klubi Auatriak Salzburg.Fjala eshte per Valon Berisha, futbollistin e...

PSG nuk di të ndalet +11.Gjunjëzon vendin e dytë...

Paris Saint-Germain mbrëmjen e sotme ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Lille, skuadra që mban vendin e dytë në kampionatin francez dhe...

Napoli shton presionin ndaj Juventus dhe Inter, duke sigluar një fitore...

Napoli u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti me rezultatin 5-1 Napolin, në një sfidë që pati shumë pak histori.Skuadra e Ancelottit vinte...

Skenë horror në ndeshjen Gallatasaraj-Fenerbahçe.Jailson sulmohet nga gjithë ekipi kundërshtar(VIDEO)

Një skenë thuajse horror ka ndodhur në fund të ndeshjes Galatasaray – Fenerbahçe, e cila përfundoi pa fitues me rezultatin 2-2.Në këtë video mund...

Futbollisti Shqiptar thyen rekordin në Gjermani, duke shënuar vetëm pas 14...

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ardian Morina, ka hyrë në histori, teksa ka shënuar golin më të shpejtë në Kupën e Gjermanisë e njohur ndryshe...

Goli i pabesueshëm i këtij 17 vjecari do tju bëjë të...

Ka qene nje ndeshje e moshave U-17,ku futbollist i Romes Matteo Cancellieri ka gatuar nje kryeveper duke shenuar nje gol qe nga mesi...

Luis Figo ka luajtur futboll me dy Ronaldo por cili është...

Legjenda e Portugalisë Luis Figo beson se Ronaldo i jep klubit të tij të ri një shans më të mirë për të fituar konkurrimin...

Daniel Cormier sfidon Brock Lesnar në UFC 233, ndërsa kampioni përgatitet...

Daniel Cormier dëshiron të ndeshet me Brock Lesnar sa më shpejt ndoshta që në janar. Kampioni i peshave te rënda i UFC-së duhet së...

Regjistruesi digjital i fluturimit të helikopterit të rrëzuar është shkarkuar.Të...

Trupi i pronarit të klubit Vichai Srivaddhanaprabha ka shkuar në Tajlandë përpara funeralit të tij. Dega e Investimeve të Aksidenteve Ajrore (AAIB) ka filluar...

Sulmuesi i Kombëtares të Futbollit të Danimarkës dënohet me 50...

Ish sulmuesi i Arsenalit dhe i kombetares te Futbollit te Danimarkes,Nicklas Bendtner, është dënuar për sulme ndaj një shoferi taksie dhe është dënuar...

Simone Biles bëhet gjimnastja e parë amerikane që ka fituar 13...

21-vjeçarja Amerikane Simone Biles fitoi medaljen e artë në Kampionatin Botëror në Katar. Ishte titulli i tretë botëror i Simone në kampionatet e këtij viti...

Rrëzohet helikopteri, zgjodhën të luajnë kundër Cardiffit dhe do shkojnë ta...

Ndeshja e Premier League e së Shtunës në Cardiff është e para e Leicester që nga incidenti dhe menaxheri Claude Puel ka thënë se...

Arrestohet mesfushori i shquar i PSG dhe Kombëtares Italiane të Futbollit

Mesfushori i Paris SG dhe i Kombetares Italiane te Futbollit Marco Verrati, eshte arrestuar diten e merkure pas ndalimit nga policia e qarkullimit rrugor,...

Khabib dhe Mayweather të dy pa humbje. Khabib e sfidon: “Të...

Khabib Nurmagomedov dëshiron të fiksojë një marrëveshje prej dy ndeshjesh me Floyd Mayweather – një luftim në ring dhe tjetrin në UFC. Khabib, 30...

Ylli i Real Madrid, akuzohet se ka dashur të humbasë ndeshje...

Mund te cilesohet pa frike so nje skandal i vertete; Tre lojtarë te Kombetares te Kosta Rikës, mes të cilëve edhe portieri i Real...

E quajtën të çmendur se la futbollin për muzikën.Nga futbollist me...

Ish-sulmuesi i skuadrës së Interit, Romës dhe Juventusit, Diego Pablo Osvaldo tashmë është një rockstar pasi pasioni i tij më i madh është muzika...

Oferta “e çmendur” për blerjen e Milanit, i “shkund” padronët amerikanë...

Plani i fondit amerikan te Milanit Elliott , sipas asaj që shkruan “Repubblica”,ka refuzuar një ofertë te çmendur prej 600 mln eurosh per blerjen...

Këtë gol të Madrilenit “dështak”, duhet ta kenë zili edhe vetë...

19 vjeçari Martin Odegaard,ish-sulmues i Real Madridit,eshte duke dhuruar spektakel me ekipin e tij Vitesse ne Hollande.Norvegjezi është i huazuar nga Real Madrid te...

Wayne Rooney gabon nga pika e bardhë dhe ekipi i tij...

Ish kapiten i Anglisë, 33 vjecari Wayne Rooney mori penalltinë e parë pasi ndeshja midis DC United dhe Columbus Crew kishte përfunduar 2-2 pas...

Kaka ishte i fundit që fitoi Topin e Artë, dhe 11...

Ricardo Kaka ishte lojtari i fundit që fitoi Topin e Artë përveç Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos dhe tani pikërisht pas 11 vjetësh, bota...

De Biasi: “Nuk mendoj që portierët e rinj kanë bërë më...

Gianni De Biasi pasi i ka bere nje analize skuadres se Lazios, i eshte pergjigjur dhe interesit te gazetareve ne lidhje me kritikat qe...

Përsëri dhuna ngre krye në futbollin grek.Reagon Olympiakos duke akuzuar policinë...

Perseri dhuna eshte bere prezente ne futbollin e shtetit grek ne ndeshjen e vlefshme per kupen e ketij vendi midis Olympiakosit dhe Panachaiki.Përplasjet...

Kampioni i madh i Kickbox Florian Marku, spjegon pse ngre gjithmonë...

Kampioni i kickbox, Florian Marku ka dhënë mesazhe miqësie për dy vendet, Shqipërinë dhe Greqinë. Sportisti shqiptar, i cili ka jetuar dhe është stërvitur...

Fati i Xherdan Shaqirit ende i paqartë, në se do të...

Duket se me shume gjasa futbollisti me origjine Shqiptare Xherdan Shaqiri, nuk do te jete pjese e Liverpool ne Premier League.Interesimi i Liverpoolit për...

Nuk do ta besoni por Ai do të ketë kontratën më...

Talenti 23 vjeçar kishte shfaqur dëshirën e tij për të qëndruar në “Etihad Stadium” tek përfaqësuesit e klubit në fillim të këtij sezoni, por...

I masakruar, me kokë pothuajse të prerë, i tredhur nga organet...

Para disa ditesh trupi i Daniel Correa Freitas futbollist i Sao Paolo te Brazilit, u gjet i vdekur dhe i hedhur ne disa...

Florentino Perez i cmendur pas talentit të Milanit,në garë edhe Atletico...

Jesus Fernandez Saez (SUSO) sot per sot eshte padyshim me i miri tek Milani dhe me i miri ne Europe sipas statistikave per pjesmarjet...

Supergoli që po bën xhiron e botës këtë herë vjen nga...

Një gol i rrallë është regjistruar në një nga ligat inferior të futbollit në Rusi. Futbollisti Roman Loktionov është bërë protagonist pas një shënimi...

Real Madrid – Juventus,pranë shkëmbimit të madh kokë më kokë...

Te dy ekipet e famshme Real Madrid dhe Juventus jane gati te bejne nje nga shkembimet me te medha ne tregun e futbollisteve.Behet fjale...

Ja cilët janë kandidatët për organizimin e finaleve të 3 kupave...

UEFA ka bërë publike 11 aplikime për organizimin e katër finaleve në kompeticionet e rëndësishme europiane për vitin 2021.Pa dyshim që e gjithë vëmendja...